images_phocagallery_3872_Kauno LAS pas mera__tit-3_santaka statybu

ARCHITEKTAI NEBUVO IŠGIRSTI:// KAUNO MERAS PATENKINTAS STATYBOMIS SANTAKOJE

Kauno architektai, sunerimę dėl sparčių ir miglotų statybų Nemuno ir Neries santakoje, aplankė naująjį miesto merą Visvaldą Matijošaitį, siekdami atkreipti mero ir atsakingų Kauno miesto administracijos vadovų dėmesį į nenormalią padėtį. Deja, miesto vadovai liko kurti architektų balsui.

Be skandalingų statybų Kauno santakos dešiniajame krante buvo liesti ir miesto strategijos klausimai. Tačiau bendra Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus ir Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos delegacija buvo sutikta šaltai. Sutarimo nerasta nė vienu klausimu. Kompromiso – taip pat.

Kauno mero V.Matijošaičio komanda: mero patarėjas architektūros klausimais J.Audėjaitis, administracijos direktorius G.Petrauskas ir jo pavaduotojas R.Rabačius bei Urbanistikos skyriaus vedėjas N.Valatkevičius aiškiai davė suprasti jungtinei LAS ir KAUET delegacijai (A.Kiaunienė, G.Janulytė-Bernotienė, G. Prikockis, A.Steponavičius), kad jų nuomonė nedomina, o patarimai nėra pageidaujami.

Anot architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės, šių metų Vyriausybės premijos laureatės, „mero laikysena apstulbino ir nepaliko jokių vilčių architektūriniam bendradarbiavimui tarp miesto architektų bendruomenės ir valdančios Kauną administracijos“.

DĖLSTATYBŲ KAUNO SANTAKOJE – DEŠINIAJAME NERIES KRANTE

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus ir Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos raštas Kauno merui V.Matijošaičiui.

Pastarųjų mėnesių įvykiai – statybos dešiniajame Neries krante prieš Santaką – sukėlė nerimą Kauno visuomenės, projektuojančių architektų ir ekspertų tarpe. Sužinojome, kad pradėta vykdyti Neries Dambos statyba, baigiamas krantinės gyvenamojo namo projektas.

Abu šie projektai yra labai svarbūs Kauno upių fronto koncepcijos vystyme. Jos ieškodami Kauno architektai dalyvavo keliuose architektūriniuose konkursuose.

Kaunas yra Baltijos miestų Aljanso kviestinis narys. Šis aljansas nuo 2003 m. vykdo platų politinį – edukacinį veiksmą – miestų krantinių „vandens fronto“ projektų „gerosios praktikos“ įgyvendinimą ir viešinimą. Hanzos miestai Europoje pabrėžia šių teritorijų vertę miesto urbanistiniame organizme. Europoje projektai vystomi architektūrinių konkursų pagrindu, vykdomi tik unikalūs ir aukštos architektūrinės vertės projektai.

Tuo tarpu veiksmai Kaune – Dambos ir gyvenamo namo Brastos g. projektai vystomi nepilnai laikantis konkursinio projekto, jų sprendimai grindžiami tik mažiausiais investicijų kaštais. Tai kelia abejonių dėl UAB YIT Kausta ir savivaldybės institucijų nuostatų šios vietos atžvilgiu: neabejotinai pažeidžiama Kauno gyventojų, jų palikuonių teisė turėti pilnavertę viešąją pakrantės erdvę bei raiškų miesto dalies siluetą.

Statytojas manipuliuoja pozicija „viskas padaryta pagal įstatymus“, tačiau šie projektai nebuvo nukreipti į KAUET. Kyla grėsmė, kad vykdomas projektas išeliminuos Kauną iš Europos miestų patrauklių miestovaizdžių (ikoninė Santakos perspektyva įrėminima standartizuota 1960 m. betonine krantine).

Kviečiame merą, administraciją ir YIT Kaustą  sėsti prie derybų stalo ir padedant architektams bei  hidrologams spręsti  Neries Dambos klausimą. Prašome pagalbos, nes Kaunas turi teisę  vystytis kaip kiti Europos miestai – su galimybe laivuoti privačiai ir organizuotai, leisti laiką prie vandens,  organizuoti renginius  Senamiesčio fone –  turėti unikalų Kauno identitetą stiprinančią Naujo Kranto – Senamiesčio dueto miestovaizdį.

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė Asta Kiaunienė. VšĮ Kauno architektūros ir Urbanistikos Ekspertų tarybos direktorė Jūratė Merkevičienė.

Foto: E.Ovčarenkovas www.15min.lt

Komentarai

 1. Gražūs namai, puikūs ten gyventojai

 2. atjaučiančiai – durnas kaip užpelkis prie dambos

 3. Man damba nepatinka. Geriau toje vietoje, kur dar neseniai dar buvo šabakštynas ir uodų bei lervų veisykla, būtu terasos iš marmuro su priėjimu prie vandens. O prie tų terasų prisišvartavusios stovėtų jachtos, o jose pietautu kostiumuoti saulėje įdegę ponai (kaip Monake) ir mobiliųjų telefonų pagalba davinėtu nurodymus savo pavaldiniams pietaujantiems „Pilies sode“. O marmurinėmis terasomis vaikščiotu vidutinio amžiaus ponios su tokiomis šukuosenomis kaip pas Editą Gudišausgienę iš Kauno miesto tarybos, o tokių nestilingų „Natašu“ kaip buvusio mero žmona čia visi šalintusi. Pirmo aukšto „butikuose“ būtu pardavinėjami meno dirbiniai ir jūrų maisto gėrybės. Krantinėje girdėtusi vandens vargonų garsas (kaip Zadare). Čia veiktu ir Vilniaus „Šiuolaikinio meno centro“ filialas, supažindinantis su pačiu šūdiniausiu (dažnai net tiesiogine prasme) menu pasaulyje. Geriau būtu visą tai. Bet nebus. Gimęs šliaužioti skraidyti negali. Ir ne V. Matijošaitis leidimą dambai išdavė. Ne jis jį gali ir atimti. Leidimą išdavė (ir ne tik šį) komisija. Tai jos sudėtį ir paviešinkit. O merą palykit ramybėje. Jums iki jo labai toli. Jūs net savo fantazijose tiek nepasiekėte, kiek jis medžiaginėje tikrovėje.

 4. Uzpelkiui – cia nekalbama apie tai, kad nestatyti pastatu, kalbama apie baisuokliska damba, ar tamsta dar iki siol nesupratai, apie ka cia gincas? Ka turi pasakyt apie damba? Ne apie kitus architektus, ne apie Aukstaiciu-Savanoriu Sila, ne apie Kiaune, o apie DAMBA! Kaip ji tau?

 5. Tie kas laiko save „inteligentais“ ir „demokratijos šalininkais“ dažniausiai tėra tarybiniai žmonės svajojantis valdyti kitus. Štai ir dabar straipsnis parašytas taip, lyg meras V. Matijošaitis Kaune leidimus išdavinėtu arba galėtu juos atimti. Taip buvo tarybiniais laikais. Šiandien leidimus išduoda miesto administracijos suformuota komisija, kuriai vadovauja jūsų pačių statytinis vyr. architektas. Ko jūs varot ant mero ? Jis ką leidimą išdavė ? Kam ta demagogija ? Negalvokit, kad jūs tik vieni suprantat ir architektūrą ir kaip leidimai išduodami. Kiti irgi žino ne blogiau už jus. Taip kad surimtėkit ir eikit darbo dirbti, o ne puldinėkit miesto merą, kuris atsako už visų kauniečių ateitį, o ne už jūsų galvose gimstančias fantazijas.

 6. manote jusu mazochistine savinieka yra isskirtine? trys ketvirtadaliai Kauno serga siuo negalavimu vis rimciau. ar nuo to kam geriau? ne. nebent merams, kurie dar labiau supranta, kad po ju kadencijos nors ir tvanas.

 7. Jei Šilo parduotuvė rekonstruota meistriškai, tai tuomet ir damba tegul būna. Dar geriau – dvi. Nes taip bus patogiau. Nėra apie ką kalbėti. Pinigai Lietuvoje lemia viską – net kurioje vietoje turi būti durys – iš kampo, ar kaip užsakovui bus patogiau. Tą ir reikėjo įrodyti. O namus prie Neries reikia statyti. Apie jokį stabdymą ir „ekspertinį vertinimą“, „specialistų diskusijas“ negali būti net minties. Palaikau Kauno merą besąlygiškai.

 8. Šilo krautuvė rekonstruota meistriškai. Kampinis įėjimas buvo nepatogus. Dabar atsivėre gražių rakursų. Bažnyčios varpinės neužstoja. Toks ramiai sėdintis savo vietoje pastatas tapo.

 9. prašom nepamiršti, kad Kiaunė – plėšrusis žinduolis.

 10. ne pavardese juk esme. o problemoje.
  dvi architekturines institucijos kelia problema del projekto, o meras nesileidzia i kalbas. atsakymas aiskus. jokie komentarai nebereikalingi.

 11. Delegacijoje buvo ir A. Kiaunienė. O kokia šios delegacijos narių nuomonė būtų apie 2012 m. Š. Kiaunės įvykdyta caro laikų parduotuvės Kaune, Aukštaičių – Savanorių g. kampe rekonstravimą į parduotuvę „Šilas“ ? Stilingas istorinis pastatukas pavirto į „lenkiškų sausainių dėžę“, glencuotais šonais, suardant urbanistinę išklotinę ir architektūrinę kvartalo stilistiką. Viskas atlikta panaudojant pigiausias medžiagas iš tos pačios Lenkijos „hurtownių“. Ir nieko. Chebra tyli. Ar jūs galvojat, kad tik jūs vieni suprantat architektūrą ? Bijau, kad turime atvejį kada „pinigai nekvepia“. Ir tokių atvejų – kirkviename žingsnyje.

 12. netikiu, kad paviešinta grupė architektų mirtinai serga dėl kauno architektūros/ Gal jie negavo užsakymų šioje krantinėje? Dar nespėjo prisigretinti prie Matijošaičio ir įgyti jo palankumo, kad laimėtų savivaldybės konkursus, taip kaip labai sėkmingai pastaruosius keletą metų Bernotienė ‘laimi “ visų Kauno universitetų projektavimo konkursus?

 13. Daugiausia viesoje erdveje informacijos apie Dambos projekta yra cia: http://www.pilotas.lt/index.php/lt/pozicija/item/3806-atviras-lai%C5%A1kas
  Siaip, jeigu statytojas projekto gali nerodyti esant tokiam skandalo lygiui, tai reiskia tiktai viena – galinga uznugari.

 14. panaši kaip 1989 metais prie šv.Gertrūdos bažnyčios……….tada Sajūdžio ir visuomenės protestais sugebėta pasiekt ,kad būtų sustabdyta svetimkūnio statyba ir nušluotas statomas triaukštis partkomo pastatas Gruodžio gatvėje ………….

 15. Manau, kad stabdyti statybas būtu nusikaltimas. Reikia tik džiaugtis, kad Kaune statoma. Vistiek Lietuvos ateitis tokia, kad po 30 m. liks tik keli miestai, o provincija pavirs į merdėjančia teritoriją. Todėl reikia traukti gyventojus į Kauną darbo vietomis ir kokybiška gyvenamaja aplinka. Kur čia problema ? Juk statoma su statybos leidimu – negi be jo ? Reiškia mūsų leiidimų išdavėjų toks lygis, kad siekia tik „betoninę sieną“. Būtu aukštesnis, turėtumėm kažką panašaus į San Remo ar San Tropez, ar dar į kokį „San-San“. Gal kažkieno nuomone, geriau tegul krūmokšniai auga, o už jų – buvusio taxi parko garažas ir kiti Vilijampolės „vietoženkliai“. Na nebus čia tu laivelių – nėra tokių turtingų ir kultūringų žmonių. Pažiūrėkim kaip atrodo Kauno jachtklubo teritorija. Tikras košmaras. Šiukšlės, mūriniai garažai, savadarbės „ograždenijos“, nenupjauta žolė. Ten nėra poreikio kultūrigos aplinkos sukurti, tai iš kur dar čia kažkokios prieplaukos, kavinukės ? Svajoti galima, bet „nereikia atitrūkti nuo kolektyvo“, nes bus kaip tam paukščiukui, kuris norėjo pasiekti pačią saulę…

 16. Straipsnis labai savotiškas – viena pusė pateikia savo argumentus, o kitos pusės argumentai nepaviešinti. Tai kokia prof. J.Audėjaičio nuomonė šiuo klausimu ? Gal galėtumėte paaiškinti žmonėms kaip aplamai Lietuvoje išduodami statybos leidimai pastatų statybai ? Kodėl Talinas turi Rotermani kvartalą, o Kaune juo net nekvepia ? Kodėl vienų architektų „etažėrės“ gauna statybos leidimus, o kitų ne ? Kaip V.Putvinskio g. atsirado antstatas užapvalintu stogu, o Laisvės al. „stiklainiukas“, arba dar geriau – vietoje „Žalgirio“ stadiono skardinis tvartas pavadinimu „Molas“ ? Jūs gal paaiškinkit žmonėms kas ir kada dalyvavo išduodant leidimus, kas „pečiates“ prispaudė. O tai dabar susidaro įspūdis, kad vieniems galima, o kitiems „nelzia“. Aš, pvz. projekto Brastos g. nesu matęs. Nes taip ir neaišku ar tai grupės „Kita kryptis“ konkursinis darbas ar aplamai kažkoks naujadaras, kuriam „vienas Valatkevičius“ leidimą išdavė ir pašvilpkit…

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

v03_var-01

NUKREIPĖ MINIMALISTINE VAGA: Kaune projektuojamas naujas pėsčiųjų tiltas per Nerį

2023 liepos 28Be komentarųAlmantas Bružas

Kaune pribrendo poreikis tilto, kuris nauja pėsčiųjų ir dviračiu jungtimi surištų Senamiestį su šiuo metu bene sparčiausiai plėtojamu Vilijampolės mikrorajono ruožu. Kauno architektūros ir urbanistikos

Morfai

GATVĖS MENAS VILIJAMPOLĖJE: Morfai su „Gyva Grafika“ pabaigė „Skliautą“

2022 lapkričio 281 KomentarasPILOTAS.LT

Vienas aktyviausių Kauno gatvės menininkų Morfai su komanda „Gyva Grafika“ ką tik pabaigė vieną ambicingiausių savo kūrinių – piešinį „Skliautas“. Įspūdingas piešinys atliktas Neries krantinėje,

Tulpės

KAUNO „PILIAMIESČIO“ KONKURSAS: Žiuri išrinko 3 finalininkų kolektyvus

2022 vasario 141 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „YIT Lietuva“ atvirame „Piliamiesčio“ plėtros architektūriniame konkurse išrinktos 3 geriausios vizijos. Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus kartu su statybų bendrove „YIT Lietuva“ organizuotam konkursui

Konkursas santakoje

KONKURSAS DIEVO AKY: Nemuno ir Neries santakoje planuojamas 5 ha kvartalas

2021 lapkričio 513 KomentarųAudrys Karalius

Kaune ką tik paskelbtas architektūrinis urbanistinis konkursas, kuriuo siekiama išrinkti geriausią idėją 5 hektarų teritorijai užstatyti dešiniąjame Nemuno ir Neries santakos krante. Kaip žinia, šią

Didžioji pramonė: „Inkaras“

KAUNO DIDŽIOJI PRAMONĖ: Gumos fabriko „Inkaras“ istorijos ir konvejeris

2020 liepos 14Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Paveikslų galerijoje atidaroma bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Didžioji pramonė: „Inkaras“. Parodos eksponatai – unikalūs kūriniai ir masinės gamybos produkcija, rikiuojasi fabriko konvejerio įkvėptoje

futbolo maniežas

VILIJAMPOLĖS KUPOLAS: 110 m ilgio 25 m aukščio pripučiamas statinys kels futbolą

2019 liepos 111 KomentarasPILOTAS.LT

Vilijmpolėje, Kaune iškilo Lietuvoje neįprastas statinys – didžiulis baltas slėginis kupolas. Net 25 metrų aukščio konstrukcija užvožė baigiamą įrengti futbolo maniežą, kuris niekaip neatsigaunantį šalies

Nemunas ir Nevėžis

ATVERS NEMUNO IR NEVĖŽIO SANTAKĄ: Takai, apžvalgos aikštelės, išvalyti šabakštynai

2018 liepos 193 KomentaraiPILOTAS.LT

Žaliąsias miesto erdves itin intensyviai tvarkantis Kaunas planuoja imtis dar vienos – Nemuno ir Nevėžio upių santakos. Su Lampėdžio ežeru besiribojančią pastarąją miesto teritoriją dar

santa_kn_171000_e01_xxx

KAUNO SAVIVALDYBĖ: Rengiamas Santakos projekto pakartotinas pristatymas

2017 gruodžio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno savivaldybė ir toliau įsitikinusi, kad prieškalėdinis metas ypač tinka pristatyti miesto visuomenei svarbius projektus. Nors į neseniai įvykusį Dainų slėnio rekonstrukcijos projekto pristatymą neatėjo

Kėdainių tiltas

KONTRAVERSIŠKAS TILTAS GRETA SANTAKOS: Konkursas sulaukė 12 projektų

2017 lapkričio 2013 KomentarųPILOTAS.LT

Kauno savivaldybei nutarus statyti tiltą prie pat Nemuno ir Neries santakos, suorganizuotas atviras architektūrinis konkursas, kuriam pateikta 12 projektų. Nuo antradienio konkursinių projektų ekspoziciją bus

santa_kn_171000_e02_xxx

KAUNO PARKŲ TVARKYMO VAJUS: Pristatomas Santakos parko sutvarkymo projektas

2017 spalio 308 KomentaraiPILOTAS.LT

Kalniečių bei Draugystės parkus intensyviai pertvarkantis bei istorinį Ąžuolyno parką  skandalingai perplanuojantis Kaunas ketina imtis ir dar vienos istorinės viešosios erdvės – Senamiestyje, Nemuno ir

SIKON XXIX

SIKON XXIX MIESTO UPĖ: Architektūros studentų konkursas skelbia pradžią

2017 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Seniausią tradiciją Rytų Europoje turintis Architektūros studentų idėjų konkursas SIKON imasi sunkiai įveikiamos lietuviui temos – upė mieste. Metinis entuziastingų būsimųjų architektų idėjų turnyras nuo

Haus 38

TREČIAS BANDYMAS VILIJAMPOLĖJE: „Telekomo“ pastatą pritaikys loftams ir studijoms

2017 gegužės 44 KomentaraiArtūras Karka

Jei trečias kartas nemeluos, pagaliau patrauklesnį pavidalą įgaus Kauno Varnių g. dar nuo sovietmečio stūksančios masyvaus telekomunikacijų pastato konstrukcijos. PILOTAS.LT žiniomis, nekilnojamojo turto plėtros bendrovė

images_phocagallery_4849_mvrdv_reno_1611_4849_mvrdv_fr_161100_e01_xxx

URBANISTINIAI KALNAI: MVRDV laimėjo architektūros konkursą Prancūzijoje

Neseniai Vilniuje vešėjusio olandų architekto Viny Maaso (Winy Maas) vadovaujama žinoma olandų architektų grupė MVRDV su kolegomis Prancūzijos Reno mieste laimėjo gyvenamojo projekto Ilot de

images_straipsniu_foto_4303_tit_3_ledones

LAIVŲ AVARIJA NERYJE://PAMOKA LAIVYBOS ATEIČIAI AR PRETEKSTAS ISTERIJAI?

Antradienį patvinusia Nerimi plaukiantys ledai nuplėšė ties Baltuoju tiltu žiemai prišvartuotą baržą-restoraną ir grupę laivų bei sukūrė puikią progą parketinei isterijai apie laivavimo beprasmybę, nemokšas

images_phocagallery_4285_avena_laiv_1601_4285_tit3_laivas_avenas_16

MOTORINĖ JACHTA “REI”://DIZAINERIO LUKO AVĖNO INSTRUMENTAS UPĖMS MASAŽUOTI

Jeigu reikėtųrasti temą, kurios garbei perpiltas didžiausias kiekis tuščio vandens,- neabejotinai tai būtų laivyba Lietuvos vidaus vandenyse. Galbūt todėl kiekvienas, net ir menkiausias, konkretus krustelėjimas

images_phocagallery_4226_karal_poli_1512_4226_tit_karaleviciene

TRUMPAREGIŲ BALETAS://PAVELDO KOMISIJOS VADO KĖDĘ MATUOJASI KARALEVIČIENĖ

[2015.12.21]Mūsų paveldo apsaugos sistema pasižymi aktyvia Tėvynės meile, kilniais ketinimais, atkaklumu ir rikiuotės darna. Tačiau paveldosaugą vis dar kankina ir viena kita sisteminė yda: perteklinis

images_phocagallery_3995_kaspa_damb_1508_3995_tit-3_arena_nemune famb_15

UPEIVIŲ SOSTINĖS AMNEZIJA:// NEGI KAUNAS VISAI UŽMIRŠ SAVO LAIVYBINĘ KILMĘ?

Dešiniajame Nemuno ir Neries santakos krante kylant grėsmingo aukščio dambai, nerimas dėl tokio statinio logikos, funkcionalumo ir bent kiek padorios dermės su Kauno pilies, senamiesčio

images_phocagallery_3886_Svento Reikalo sala_3886_tit-2_sala okup (92)

ŠVENTO REIKALO SALA:// HUMANITARINĖ OKUPACIJA LIEPOS 1 ATGRĘŽĖ KAUNĄ Į VANDENĮ

Liepos 1-ąją, minint Tarptautinę Architektų dieną, Kaune įvyko humanitarinė okupacija. Grupė architektų ir menininkų užėmė bevardę niekieno salą Neries upėje ir paskelbė salos nepriklausomybę, suteikdami

images_phocagallery_3872_Kauno LAS pas mera__tit-3_santaka statybu

ARCHITEKTAI NEBUVO IŠGIRSTI:// KAUNO MERAS PATENKINTAS STATYBOMIS SANTAKOJE

Kauno architektai, sunerimę dėl sparčių ir miglotų statybų Nemuno ir Neries santakoje, aplankė naująjį miesto merą Visvaldą Matijošaitį, siekdami atkreipti mero ir atsakingų Kauno miesto

images_straipsniu_foto_3849_VDU Butkeviciene_3849_tit-3_Butkeviciene

FATALIŠKAS IŠBANDYMAS KAUNUI:// AR UPĖS BUS IŠTRINTOS IŠ MIESTO IDENTITETO?

Šimtus metų Kaunas buvo laisvas, miesto teises turėjęs miestas, kuriame buvo sklandžiai derinami visų miestiečių interesai. Deja, šiuo metu Kaunas primena didikų valdomą miestą, kur

images_straipsniu_foto_3823_Titulines_tit-A3_15.04.24_krantas Kn fKAA

ŽEMSIURBIAI ATSITRAUKĖ:// STATYBOS KAUNO SANTAKOJE NURIMO, MANEVRAI PRASIDĖJO

Po kelių portalo PILOTAS.LT straipsnių apie akvaurbanistiškai destruktyvias YIT „Kausta“ statybas dešiniajame Nemuno ir Neries santakos krante – pastebimi pirmieji manevravimo ženklai. Žemsiurbė iš Neries

images_phocagallery_3813_skulptura Suomis Vilniuje_3813_tit-I_suomis

SKULPTŪRA „SUOMIS“ IŠKILO VILNIUJE:// KAUNAS NENORI ATSILIKTI

Lietuvoje veikiančių Suomijos įmonių iniciatyva, Vilniuje, Viršuliškių skersgatvyje, greta daugiafunkcinio verslo centro, iškilo 10 metrų aukščio plieninio milžino skulptūra „Suomis“, sukurta skulptoriaus Tado Gutausko ir

images_phocagallery_3806_A_galerija_3806_tit-1_ damba-X

ATVIRAS LAIŠKAS:// YIT „KAUSTA“ VADOVUI K.VANAGUI DĖL STATYBOS KAUNO SANTAKOJE

Ponas YIT „Kausta“ generalinis direktoriau Kęstuti Vanagai, malonu, kad skaitote mūsų portalą PILOTAS.LT ir radote laiko susipažinti su mano rašiniu Parduotas krantas:Kauno santakos ateitis gula

images_phocagallery_3799_R.Palys. Damba_2_3799_tit-3_Palys damba

DVIVEIDIS KAUNAS: KODĖL MIESTAS SUKA NUGARĄ NEMUNUI IR NERIAI?

2015 gegužės 255 KomentaraiRimvydas Palys

Perskaičius "Pilote" straipsnį "Parduotas krantas" apėmė šiurpas. Net ne šiurpas, o baisus įtūžis ir neviltis. Pasirodo Kauną apėmęs kažkoks pragaištingas dviveidiškumas: vieną kalbame, o elgiamės visai

images_phocagallery_3789_Parduotas krantas_3789_tit-3 damba

PARDUOTAS KRANTAS:// KAUNO SANTAKOS ATEITIS GULA Į BETONINĮ MELIORACIJOS GRIOVĮ

Paradinė Kauno deklaracija „atsukti miestą į upes“ kiekvienam, turinčiam bent minimalų supratimą apie realų gyvenimą ant kranto, seniai skambėjo, kaip tuščiavidurė biurokratinė skanduotė. Tačiau šiandien