images_phocagallery_2705_Putv_pav_2705 Putv_tit

IŠPRIEVARTAVIMAS LEGALUS://„JAMPULSO“ PROJEKTAS SUDERINTAS DAR 2004

Pačioje Naujamiesčio širdyje, V.Putvinskio 45, ant stilingo „smetoniško“ daugiaaukščio spėriai statomas stambus ir architektūriškai agresyvus antstatas, gavęs „jampulso“ vardą, po portalo PILOTAS.LT publikacijos sulaukė ne tik architektų, laikraštininkų, bet ir valdžios dėmesio. Keisčiausia, jog paaiškėjo, kad šis architektūrinis kalambūras yra… visiškai legalus.

Architektūriškai masyvus ir savo formomis šiurkščiai kontrastuojantis antstatas įsiveržė į aštuonis dešimtmečius oriai stūksojusį Pirmosios Respublikos modernizmo pastatą, bandydamas pastarąjį „patobulinti“ ir „pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams“.

Stebint patologišką statybą pačiame Kauno centre, judrioje V.Putvinskio gatvėje, buvo sunku patikėti, kad „smetoniniame“ Naujamiestyje (unikalus objekto Nr.22149) kylantis „jampulsas“ būtų prasprūdęs pro sutankintą paveldosaugininkų ir savivaldybės urbanistų gynybą nepastebėtas.

ANTSTATO TŪRĮ SUKALĖ FIRMA „TŪRIS“

Ir nuogastavimas pasitvirtino: architektė Raimonda Razulevičienė (įmonė „Tūris“), anot paveldosaugininkų, sėkmingai susiderino savo projektą dar 2004…

Nors Kauno Naujamiesčio teritorijos bei apsaugos zonos ribų Specialusis planas dar nėra baigtas rengti, tačiau tūrinę Naujamiesčio užstatymo neliečiamybę jau keliolika metų sergėja „Naujamiesčio dosje“.

Todėl šiame architektūriniame skandale ryškiausiai šviečia „auksinės išimties taisyklė“. Žinoma, architektūrinio netalento atvejis yra ne mažiau ryškus.

Jis, ko gero, vertas konkrečių (pvz. Architektų rūmų) veiksmų, užtikrinant, kad „architektė“ R.Razulevičienė su savo atestatu Nr.3143 neišdykautų jautriuose kontekstuose ir negąsdintų Kaune mylimos „smetoninės“ architektūros. Nes, tiesą pasakius, aibė nuostabiausių ankstyvojo modernizmo pastatų čia jau yra paaukštinti, pastorinti, patiesinti ar kitaip negrąžinamai „pagražinti“.

KAUNO KPD TURI ALIBI

Po portalo PILOTAS.LT publikacijos apie architektūrinius nuotykius V.Putvinskio gatvėje, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis padalinys išplatino informaciją, kad „antstatas V. Putvinskio g. 45, Kaune ne tik darko vienos gražiausios tarpukario Kauno gatvės išklotinę, demonstruoja jį projektavusių, derinusių bei kitaip prie antstato atsiradimo prisidėjusių asmenų kultūrinį diletantizmą, bet ir yra pagrindas įtarti, kad specialistų priimtas teisės aktų reikalavimams prieštaraujantis, pritarimas antstato statybai galimai turi piktnaudžiavimo tarnyba sudėtį. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis padalinys, siekiant užtikrinti, kad ateityje nepasikartotų panašūs sprendimai, pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų.

Siekdami įnešti skaidrumo, informuojame, kad architektės R.Razulevičienės 2004 metais parengtą „Pastato rekonstravimo, adr. Putvinskio g. 45“ projektą (kuriame numatyta antstato statyba) 2004-05-19 suderino vyriausioji specialistė Irma Grigaitienė. Dabar Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vedėja dirbanti Irma Grigaitienė nėra Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio padalinio darbuotoja“.

Beje, Kauno miesto vyr.architektas Nerijus Valatkevičius taip pat patikino portalą PILOTAS.LT, jog „imsis priemonių, kad šis išsišokimas būtų neutralizuotas“.

Taigi, mums, belieka stebėti, gerbskaitytojas, KPD tyrimo ir Urbanistikos skyriaus priemonių gydomąjį poveikį unikaliam Kauno Naujamiesčio architektūriniam kūnui… 

Komentarai

 1. Terrific article! That is the kind of info that are meant to be shared around the web.
  Shame on Google for now not positioning this publish higher!
  Come on over and visit my web site . Thanks =)

  My homepage: healing reiki: http://www.healingreiki.co.uk/

 2. db toks etapas – nieks neaišku. bet pastatys ir viskas ten bus gerai – dar 1a šviesi erdvė su panoramomis. p. architektai, prasikrapštę akis apsidairykite – kokios stebuklingos griuvenos aplink )

 3. Tinka,kaip karvei balnas.

 4. Leidimas statybai galioja 10 m. Gal taip ir sutarta buvo – dabar išduodam leidimą, o jūs statyti pradedat iki pabaigos likus metams. Tada visi galėsime sakyti: „juk tai taip seniai buvo“, „neatsimenu, ar aš buvau skyriaus vadovu, ar ne aš“, „neatsimenu kiek gavau ir kur išleidau“, „nieko neatsimenu, nieko“…

 5. Negaliu patiketi, kad tokiais netgi akivaizdziais susimovimo atvejais neimanoma nieko sudrausminti. Kam tada tos visos inspekcijos ir paveldai? Jeigu tas isaugintas biurokratinis aparatas negali uztikrinti projektu kokybes, o tokiais susimovimo atvejais dar ir neatsako uz nieka, tai gal tas aparatas is viso nereikalingas? Viskas, kas vyksta, vyktu ne blogiau, bet paprasciau ir greiciau.

 6. Razulevičienė, kaip supratau, net nesikremta, kad sugadino smetoninį namą. Razulevičienei, kaip supratau, jos lenktas išsigimėliškas tortas yra gražus ir teisibgas. Razulevičienė, kaip supratau, yra realiausia kandidatė į bukiausių architektų nominaciją. Su tuom ir sveikinu, drauge Razulevičiene.

 7. Gal geriau atlyginkim nuostolius avininkams (susimetus, as pasiryzes), negu ta nesamone butu realizuota…

 8. Nesu architektas, bet ir man aiskiau, negu aisku, kad daromas nusikaltimas, kad, atsiprasau, architekte, visai nieko nesupranta apie tarpukario architekturos verte, kur ji buvo per paskaitas, kai deste architekturos istorija? Esu ne tik pasipiktines, bet izeistas ir inirses. Nuo vieneriu metu augau Putvinskio (tada s. Neries) gatvej, ir suaugau su ta gatve, p. Donskis sia gatve yra pavadines graziausia gatve Europoj.. Negi architektu gildijoj yra daugiau analfabetu (ar ilgesnio rublio megeju), negu padoriu ir ismananciu? Kas cia vyksta? Reikia stabdyt, protestuot.. Kazka daryt! Aciu, aisku, Pilotui, bet, baisu, kad sunes loja o karavanas eina… Kaip gali viena „architekte“ sau tyliai „suprojektuot“, o kita valdininke-„architekte“ tyliai suderint? Ir dar, nuo 2004 metu ar galioja statybu leidimas? Salygos turejo buti atnaujintos neseniai, pasisakykit ismanantys, gal dar galima, ka padaryt….

 9. Tuščias reikalas bandyti sustabdyti tokius dalykus. Didžioji dalis mūsų visuomenės aplamai nieko nenutuokia architektūroje ir grožyje, o „šustriakai“, kurių pilna valstybės aparate ir tarp architektų tuo naudojasi. Jiems svarbu pinigai. Dvi bobos susitarė, pasiėmė dų „paddielnikus“ ir reikalas atliktas. Pinigai gauti ir pasidalinti. Iki kito karto. Jei kas protestuos, paaiškins, kad „Hamburge ištisi kvartalai modernizuojami“, o „Prancūzijoje negailestingai keičiamas urbanistinis pasluoksnis“ ir nieko jūs, durneliai, nesuprantate. Suprantame mes, ir už pinigus galime bet ką padaryti.

 10. po biurokratu pasiaiskinimu is vis neturiu ka pridurti. toks vaizdas, kad jie yra nepakaltinami. apie „architekte“ apskritai noretusi patyleti nulenkus galva.

 11. Keista.kad prieškarinio modernizmo pastatas (jei čia tas pats pastatas)įvardintas,kaip neypatingas statinys“,juk berods visi iki 1941 m. statyti namai tikriausiai įvardinami,kaip vertybės,pagal reglamentus traktuojami,kaip „ypatingi statiniai.

 12. Aš, kaip architektė, kūriau, ir tiek. Kaip lenktas stogas gali netikti? Padariau taip, kaip man atrodė priimtina ir reikalinga. Tuo metu tai buvo pateisinama, priimtina. Buvo atlikti istoriniai tyrimai, projektas suderintas. Savininkai turi statybos leidimą ir turi teisę įgyvendinti 2004 m. projektą.
  (Projekto autorė, architektė patoogi)

 13. Darbas dar nebaigtas, fasadų architektūrinių sprendimų dar nesimato, bet dabar jis atrodo provokuojantis. Tai tarsi kakofonija su pastato apatine dalimi. Antstatas prijungtas neharmoningai. Pavyzdys ne pats geriausias.
  (Kauno Architektų sąjungos vadas, „Kauno diena“)

 14. To projekto nelabai prisimenu. Sako, yra mano parašas, vadinasi, derinau jį. Reikėtų naujai pasižiūrėti į dokumentus, į atliktą ekspertizę. Turbūt buvo pritarta atsižvelgiant į ekspertizės išvadas. Žiūrint šios dienos akimis, namo vaizdas pasirodė žiaurokas. Mano nuomone, negalima sustabdyti gyvenimo, užfiksuoti vieno laikotarpio. Juk ir Muzikinis teatras, ir Rotušė buvo perstatyti.
  (Kauno savivaldybės paminklotvarkos vedėjas, „Kauno diena“)

 15. Gali būti, kad aš suderinau šio pastato rekonstrukcijos projektą, kai dar dirbau Kultūros paveldo departamento Kauno teritoriniame padalinyje. Tai buvo taip seniai. Dabar, kai žiūriu, stogas atrodo drastiškai. Tada atrodė tinkami, bet dabar tai man nepatinka tai, ką aš suderinau. Tada projektas buvo suderintas ir leista statyti antstatą, nes pastatas, matyt, nebuvo kuo nors ypatingai vertingas. Tikriausiai buvo ir kažkokių ekspertų išvados – nesivadovauji vien savo nuomone.
  (Kultūros ministerijos pareigūnė, „Kauno diena“)

 16. Man nepatinka, kada Senamiestyje, Naujamiestyje atsiranda „paminklų sau“. Šis antstatas man buvo naujiena. Jis buvo derinamas ne su manimi – tada tikriausiai dar nebuvau skyriaus vedėjas. Ar Kaune yra daugiau analogiškų projektų? Kita vertus, išduotą statybos leidimą nėra taip paprasta atšaukti. Tik teismo keliu galima naikinti galiojantį statybos leidimą. Bet ar gali institucija, kuri pati išdavė leidimą, reikalauti jį panaikinti. Reikėtų įrodyti, kad kažkas kažką pažeidė. Vien motyvo – negražu – neužtenka.
  (Kauno vyr. architektas, „Kauno diena“)

 17. Šis antstatas – tikra tragedija. Tokio tipo stogų tarpukariu niekada nebuvo! Deja, atšaukti jau neįmanoma, jei taip būtų, tektų atlyginti nuostolius savininkams. Traukinys jau nuvažiavo, bet viešumas reikalingas – miestas turi žinoti savo „herojus“.
  (KPD Kauno vadas, „Kauno diena“)

 18. Grynas blogis yra tai, kad nera jokios realios valstybines kontroles, kuri sektu tokiu isviesintu faktu istorija. Po irasytu i Sauletekio sarasus – „kaltieji nubausti“. Arba i Saulelydzio sarasus – „kaltuju nenustatyta“.

 19. Visai imanoma, kad nuo 2004 pasikeite patalpu savininkas ir naujasis issieme statybos leidima savo vardu, pasiremdamas senu KPD derinimu.

 20. Yra toks Infostatyba puslapis,ten nuoroda „apskaita ir statistika“- „statiniai pagal išduotus statybą leidžiančius dokumentus“- „statybos adresas“-„Putvinskio g. 45“-„ieškoti“ pasirodo ,kad tai neypatingas statinys (paskirtis-gyvenamoji,trijų ir daugiau butų daugiabučiai pastatai),o leidimas rekonstruoti išduotas šiemet.Keistas sutapimas,bet,galbūt, tai visai kitai rekonstrukcijai išduotas leidimas?

 21. nei architektas, nei dizaineris. Bet tas „šašas“ akis bado ir eiliniam žmogui. Bet, kaip rodo istorija, tas triukšmas nieko gero neduos – „šašo“ nenugriaus, projektuotojus nenubaus, derintojai pasiliks savo darbo vietose, Valat. ant visų jūsų „…ir tapšnos“. O arch.rūmai padejuos, kad neturi jokių įgaliojimų. Taigi, koks to tiukšmo tikslas?

 22. Man vis labiau atrodo, kad be rimtu sankciju tokiems projektuotojams ir tokiems derintojams, niekas nepasikeis. Nebukim naivus.

 23. SIAAAUBAS

 24. Grigaitienė yra baisi boba.

 25. TŪRIS atitinko tūrį , bet tai kiek galima tūūūrint…

 26. ta ir reikejo irodyti, gerbiamieji prisiekusieji

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kauno Naujamiestis

KAUNO NAUJAMIESČIO KODAS: Urbanistinių kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas

2020 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Šį rudenį Kaune surengtos urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“. Rytoj rengiamame šių dirbtuvių rezultatų pristatyme bus pristatytos jose gimusios urbanistinės gairės Kauno Naujamiesčiui. Gruodžio 17

Keliaujantys kiemeliai (arch. „DO Architects“). Foto: Vilniaus savivaldybė.

KELIAUJANTYS KIEMELIAI: Automobilių stovėjimo vietose – mobiliosios platformos

2020 rugsėjo 283 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus miesto savivaldybė, siekianti plačias Naujamiesčio gatves paversti jaukesnėmis erdvėmis gyventojams, pasiūlė naujieną – „keliaujančius kiemelius“. Pastarieji kol kas bus šios miesto dalies išskirtiniu elementu.

Laisvės alėja

NAUJAMIESČIO KODAS: Rengiamos Kauno centro urbanistinės kūrybinės dirbtuvės

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Šį rudenį Kaune rengiamos urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“. Atrinktos 4 dalyvių komandos jose parengs vieną bendrą Kauno Naujamiesčio urbanistinę strategiją. NAUJAMIESČIO VIZIJĄ KURS BENDRAI Spalio

Klaipėda

UŽKLIUVO KLAIDOS IR TRŪKUMAI: Pasiūlė stabdyti Naujamiesčio spec. plano viešinimą

2018 sausio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Sausio viduryje Klaipėdos architektūros ir urbanistikos ekspertai svarstė uostamiesčio istorinės dalies (Naujamiesčio) nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos teritorijų tvarkymo specialiojo plano sprendinius. Šio plano rengėjams pasiūlyta

Vienybės aikštė

VIENINGOJE TYLOJE: Prasideda Vienybės aikštės pertvarkymo projektavimas

2017 liepos 52 KomentaraiAudrys Karalius

Vieną pagrindinių Kauno aikščių gaubia visiška nežinia. Matyt, kad ta nežinia būtų dar tirštesnė, Kauno valdžia nutarė išbandyti miestiečių budrumą: liepos 7-osios vakarą kauniečiai laukiami

tit_vienybes-a

VIENINGA DUOBĖ: Kaunas 25 metams išnuomavo centrinę miesto aikštę verslui

2017 kovo 317 KomentarųAudrys Karalius

Vienybės aikštė, beveik 100-metį tarnavusi kauniečiams viena svarbiausių viešųjų erdvių – traukiasi iš viešojo gyvenimo. Vasario 28-ąją Vienybės aikštė Kauno Tarybos vienbalsiai pažeminta iki „inžinerinio

images_phocagallery_4736_londo_blog_1609_4736_londo_gb_160500_e01_bra

KARBUNKULO PREMIJA 2016://BRITAI VĖL GĖDINA BLOGIAUSIO PASTATO AUTORIUS

Didžiojoje Britanijoje šiemet vėl išrinktas blogiausias metų pastatas. Pastaruoju tapo naujas Londono daugiaaukštis gyvenamasis kvartalas „The Lincoln Plaza“ , suprojektuotas „BUJ Architects“. Laureatas nusipelnė viešo

images_phocagallery_4401_polic_gria_1603_4401_polic_gal2_1603_4401_polic_vn_160300_e03_ama

PALAIKYMO AKCIJA://GRETA BENDRAMINČIŲ POSTMODERNIZMO GRYNUOLIO FONE

PILOTAS.LT neseniai rašė apie architektų Kęstučio Pempės ir Gyčio Ramunio suprojektuoto raudonplyčio Kelių policijos pastato Vilniuje architektūrinę reikšmę, planus jį nugriauti ir opią naujojo paveldo

images_phocagallery_4061_dainu_konk_1510_4061_dainu_ko_151008_e01_bra

LIŪDNOS KAUNO ARCHITEKTŪRINĖS DAINOS: Projektinę idėją parinko iš dviejų

Kaune ką tik pasibaigė Dainų slėnio renovacijos idėjų konkursas. Paaiškėjo, jog pirmoji vieta jame paskirta projektui „Spindulys“, kuris nurungė… vienintelį konkurentą. Konkursas formaliai lyg ir

images_straipsniu_foto_3675_skulp_vn_140900_e01_bra

PATOGUS IR NEPATOGUS PAVELDAS://AKTUALUS SEMINARAS-DISKUSIJA VILNIUJE

Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje rengiamas mokslinis seminaras-diskusija „Patogus ir nepatogus paveldas“. Aktualiame renginyje bus diskutuojama apie sovietmečio architektūros paveldą, kuris vertinamas itin nevienareikšmiškai ir

images_straipsniu_foto_3605_skulp_kn_120800_e03_BRA

BRĘSTA JUODASIS SCENARIJUS://IŠKILO PAVOJUS KULTŪRAI IR MENUI LIKTI BE PARAMOS

Jei išsipildys prognozuojamas liūdnasis scenarijus, Lietuvos kultūros ir meno sektoriui greitai ateis ypač sunkūs laikai. Mat Kultūros ministerijai nesugebėjus laiku pasirengti Europos Sąjungos paramai, iškilo

images_phocagallery_3241_MMC projekto svarstymas_3241_MMC projketo svarstymas_tit

MMC PASUKO IŠ KELIO://PROJEKTAVIMĄ TĘSIA PASKATINAMOSIOS PREMIJOS LAIMĖTOJAI

 MMC projektas, arch. FlexiForma Nepaisant daugybės sėkmingų estų bei latvių architektūrinės kultūros pavyzdžių ir pavienių vietos architektūros entuziastų pastangų, demokratiškoji architektūros konkursų praktika Lietuvoje taip

images_phocagallery_2985_NAtkus_pav_2985_Natkus_tit

ARCHITEKTŪRINIS POPULIZMAS KAUNO CENTRE://DAUGIABUTIS SUSTABDYTAS

„Mes puikiai suprantame, kad šalia mūsų projektuojamo daugiabučio stovi M.Songailos Lietuvos bankas, o priešais – Karo muziejus ir sodelis. Tačiau mums dėl to nelinksta keliai“,-

images_phocagallery_2705_Putv_pav_2705 Putv_tit

IŠPRIEVARTAVIMAS LEGALUS://„JAMPULSO“ PROJEKTAS SUDERINTAS DAR 2004

Pačioje Naujamiesčio širdyje, V.Putvinskio 45, ant stilingo „smetoniško“ daugiaaukščio spėriai statomas stambus ir architektūriškai agresyvus antstatas, gavęs „jampulso“ vardą, po portalo PILOTAS.LT publikacijos sulaukė ne

images_phocagallery_2695_Putv_imp_pav_2695_Putv_imp_tit

LAISVĖS JAMPULSAS://ARCHITEKTŪROS FESTIVALIO TIESAS KAUNAS SUPRANTA SAVAIP

Antrą mėnesį įpusėjęs Kauno architektūros festivalis KAFe 2013 jau spėjo atidaryti keliolika lietuviškos ir užsienio architektūros parodų, surengti kelias dešimtis paskaitų, diskusijų ir ekskursijų, siekdamas

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos konkursinis projektas (arch. M.Morkūnas, V.Ūsas, V.Jankūnas, A.Uogintas), 1-oji vieta, 2012 m.

LAS SUREAGAVO://NAUJĄJĮ „AGILOS“ KONKURSĄ PASIŪLĖ NUTRAUKTI

PILOTAS.LT dar vasaros viduryje rašė apie naująjį viešųjų pirkimų konkursą „Agilos“ projektui ir statybai, Neringos savivaldybės tyliai paskelbtą per patį atostogų įkarštį. Šis viešųjų pirkimų

images_phocagallery_2435_archi_pare_1305_2435_e02_KAA

KAUNO ARCHITEKTAI://KAUNO CENTRAS NE VIETA „POPIERINĖS“ PAVELDOSAUGOS DIKTATŪRAI

Grupė žinomų Kauno architektų išplatino pareiškimą, kuriame reiškiamas nerimas dėl rengiamo perteklinio paveldosaugos reglamentavimo projekto Kauno miesto centrinei daliai – Naujamiesčiui. Architektai ragina Kultūros paveldo

images_phocagallery_2371_botel_prei_1304_2371_botel_prei_1304bl_2371_botel_pr_120700_e08_BRA

PREILOS BOTELIŲ ISTORIJA://SIŪLOMĄ TAIKĄ PALAIKĖ IR ŠALIES VYRIAUSYBĖ

PILOTAS.LT neseniai rašė, kad Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasiūlė sudaryti taikos sutartį su Preilos botelių statytojais. Ką tik paaiškėjo, kad taikos sutarties projektą dėl šių

Daugelis Kauno zoologojos sodo gyvūnų iki šiol buvo priversti gyventi apverktinomis sąlygomis. Foto: ©PILOTAS.LT

PAGALIAU PASTEBĖJO://KAUNO ZOOLOGIJOS SODĄ BANDYS ATNAUJINTI

Prieš 74 metus Kaune atidarytas Lietuvos zoologijos sodas pagal dydį ir gyvūnų skaičių galėtų lygiuotis į vidutinio dydžio Europos zoologijos sodus. Deja, jis kol kas

images_phocagallery_1854_pavel_deba_1206_1854_pavel_kn_120628_e01_BRA

ŠVELNINO POZICIJĄ//PAVELDOSAUGININKAI GAVO PASTABŲ DĖL KAUNO PAVELDO

Tęsiasi pilietinės protesto akcijos įkvėpti Kauno architektų ir Kultūros paveldo specialistų debatai su dėl Naujamiesčio teritorijos vertingųjų savybių. Kultūros paveldo departamento (KPD) vadovės D.Varnaitės ir

images_phocagallery_1850_Bucas_pav_1850_tit naujamiestis

NAUJAMIESČIO VERTINGOSIOS SAVYBĖS://JŲ ATPAŽINIMAS IR PRIPAŽINIMAS

Kauno Naujamiestis, susiformavęs XIX amžiuje, Tarpukaryje tapo Laikinosios sostinės moderniosios architektūros poligonu ir nacionalinio klestėjimo simboliu, iki šių dienų transliuojančiu aukštą medžiaginės kultūros prabą. Deja,

images_phocagallery_1766_Gelunas_PAV_tit_gelunas_KAA

PAVELDO PROBLEMOS: //KULTŪROS MINISTERIJA JAU MATO, RYTOJ IMSIS SPRENDIMŲ

“Tenka pripažinti – kultūros paveldo srityje pavyko nuveikti labai nedaug. Paveldosaugos sistema, deja, netapo nei aiškesnė, nei atviresnė visuomenei, nei efektyvesnė,“- prisipažino kultūros ministras Arūnas

images_phocagallery_1651_Calatrava_PAV_1651_Calatrava venice_TIT

KODĖL CALATRAVA NEBEMYLI VENECIJOS//ŠEDEVRAS PROKURORŲ RANKOSE

Praeitą savaitę sprogo bomba. Pasaulio žiniasklaida mirga antraštėmis: “Starchitektui (angl. architektas-žvaigždė) Calatravai gresia teismas” ir pan. Atrodo, kad snobai, alpę dėl kiekvieno naujo ispanų genijaus

images_straipsniu_foto_1313_blic konk_tit_2

FREUDIŠKOSIOS PARALELĖS//KAI KURIE ĮDOMESNI ARCHITEKTŪRINIŲ KONKURSŲ ASPEKTAI

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje, kaip grybai po radioaktyvaus lietaus, vienu metu išdygo „Kauno piliavietės ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos supaprastintas atviras konkursas“ bei „Steigiamojo seimo

images_phocagallery_1190_Kabelio grioviai_pav_KAA_1190_kab_griov_Azuol_KAA_TIT

VĖLIAVĖLĖS IR PROTEZAI//URBANISTINĖ KREPŠINIO EUFORIJOS PROJEKCIJA

Iš kosmoso Lietuva nūnai turėtų atrodyti kaip maža oranžinė planetytė, palikusi drungną Motinos Europos pažastį, skriejanti sau vienai suprantama trajektorija, nepaisanti įprastų euro-gravitacinių dėsnių ir