Europos krepšinio čempionato išvakarėse gatvėse jau matyti vežimėlių, kuriuose kūdikiai taikiai snaudžia apsikabinę jų ūgiui adaptuotus krepšinio kamuoliukus. Natūralu, kad ilgai šešėlyje negalėjo tūnoti ir krepšingiausias Lietuvos menininkas Tadas Gutauskas.
Skulptorius ir tapytojas T.Gutauskas sukūrė medinių kaukių, skirtų Europos vyrų krepšinio čempionatui, kolekciją, kurią Velnių muziejuje (V.Putvinskio g. 64, Kaunas) parodys tautai jau rytoj (rugpjūčio 25d., 15 val.).
Kaip teigia parodos organizatoriai, projekto UNIKALU LT idėja prikelti lietuviškus etnokultūros elementus bei nuspalvinti Europos vyrų krepšinio čempionatą neįprastomis spalvomis įgauna meninę formą. Projekto bendraautorius T.Gutauskas sukūrė tryliką kaukių, simbolizuojančių mitologinius lietuvių žvėris: Vilką, Mešką, Gervę, Gandrą, Ožį, taip pat įvairiaspalvius Velnius ir Raganas.
T.Gutauskas teigė, kad kurdamas kaukių personažus stengėsi sujungti tradicinį etnodizainą su moderniu stiliumi. Pasak profesoriaus etnologo Liberto Klimkos, kuris prisidėjo prie idėjos, sukurdamas išsamius kaukių personažų aprašymus, kaukė – svarbus senovės baltų mitologijos paveldas, Užgavėnių personažas, susiformavęs ilguose istorinių metamorfozių procesuose.
Parodos lankytojai turės progą pamatyti, kaip sportas siejamas su lietuviškomis tradicijomis ir detaliau susipažinti su projektu UNIKALU LT. Tikėkimės, kad krepšiniui skirtų kaukių kolekcija T.Gutauskui pavyko labiau, nei neūžauga Krepšinio Liūtas, kuriuo jis gasdino kauniečius prie statomos Žalgirio arenos prieš pusmetį.
Parengta pagal M.K.Č. muziejaus informaciją
lietuvis
( 2011-08-26 )
Atsiprasau, bet cia yra sudu malunas o ne lietuviskos kaukes.
op
( 2011-08-25 )
„Laikinu“ lino komentara. Tiesiai i desimtuka.
Linas
( 2011-08-24 )
aišku, jei tik yra proga, tai Gutauskas iškart siūlo savo paslaugas tautai. Pati idėja (kaip dažniausiai būna) nėra bloga, o jo misija kilni – populiarinti lietuvių etnokultūrą Europoje. Visa bėda, kad jo meno supratimas yra tik per skaičius, tai ir mėginimai „sumoderninti tradicines lietuvių kaukes“ yra labai negilūs, todėl ir panašėja savo koloristika į afrikietiškas. Bet kagi, tokie žymūnai pajėgūs pajudinti lietuviškojo tradicinio meno šaknis. Ir po kokių 20 metų šis gutauskiškas paviršutiniškumas jau bus laikomas lietuviška kultūra.