kild_kn_e10_190100_xxx

UPIŲ MIESTO ŽENKLAS: 2 Kauno pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą projekto pristatymas

2019-01-07
PILOTAS.LT

Naujoji pėsčiųjų ir dviračių jungtis tarp abiejų Nemuno krantinių ir Nemuno salos Kaune planuojama įgyvendinti pastatant 2 naujus tiltus. Architektų komanda KILD kartu su transporto ir infrastruktūros projektavimo įmone „TEC Infrastructure“ šių tiltų projektinius pasiūlymus nuo rytojaus pateikia architektų bendruomenei bei plačiajai visuomenei.

RODO PROJEKTO VIEŠINIMO PAVYZDĮ
Architektų komanda KILD bei transporto ir infrastruktūros projektavimo įmonė „TEC Infrastructure“ Kaune rodo projektų pristatymo pavyzdį. Greta privalomojo projekto viešojo svarstymo jie ketina 2 naujų tiltų per Nemuną projektą pristatyti architektų bendruomenei bei visiems, panorusiems su jais susipažinti iš arčiau. PILOTAS.LT žiniomis, šio projekto pristatymas Kauno regioninei architektūros tarybai (RAT) nebuvo privalomas…
Nuo sausio 8 dienos (antradienio) 14 val. Kauno architektų namų galerijoje (Vilniaus g. 22, Kaunas) bus galima susipažinti su 2 pėsčiųjų tiltų per Nemuną nuo Aleksoto iki Nemuno salos ir nuo Nemuno salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto projektiniais pasiūlymais. Projekto autorių pastangomis naujasis projektas čia bus pristatomas 3D vizualizacijomis, vaizdo medžiaga ir maketu. Sausio 11 ir 12 dienomis parodos Kauno architektų namuose darbo laiku taip pat bus galima susitikti su projekto autoriais. Projekto paroda-pristatymas veiks iki sausio 20 dienos kasdien nuo 14 iki 19 val.
Kaip jau rašė PILOTAS.LT, 2 tiltų į Nemuno salą projekto viešasis svarstymas numatytas sausio 14 dieną (antradienį) 17 val. Kauno miesto savivaldybės administracijos Mažojoje salėje, (Laisvės al. 96, Kaunas). Mūsų žiniomis, po šio pristatymo, sausio 17 dieną, ketvirtadienį, 16 val. įvyks ir atviras projekto pristatymas KAUET’ui ir visai architektų bendruomenei. Jame dalyvaus KILD architektai: Ivane Ksnelashvili, Petras Išora, Dominykas Daunys ir Ona Lozuraitytė bei „TEC Infrastructure“ konstruktoriai.
Beje, iki sausio 14 dienos norintieji su projektu taip pat gali susipažinti ir „TEC Infrastructure“ pagrindinėje buveinėje (L. Zamenhofo g. 3, Vilniuje) darbo dienomis 7.30–16.30 val.
Reikia pažymėti, kad tiltų į Nemuno salą projektinių pasiūlymų pagrindas – pernai metais architektūros idėjų konkursą laimėjusi tiltų architektūrinė koncepcija.

TILTAI SUDARYS VIENTISĄ JUNGTĮ
Mažesnysis tiltas jungs Nemuno salą su Senamiesčiu bei Naujamiesčiu, o didysis – iš salos ves į H. ir O. Minkovskių gatvę. Abiejų tiltų prieigose projektuotojų kolektyvas numatė papildomas viešąsias erdves – amfiteatrus, iš kurių būtų galima grožėtis aplinkine panorama 360° kampu, ir Kanalo tilto parko prieigų aikštę. Nuo vandens paviršiaus abu tiltus numatoma pakelti tik tiek, kad netrukdytų laivybai, o jų estetinis vientisumas čia būtų išryškintas erdviais tarpatramiais. Abu projektuojami tiltai turėtų sudaryti vientisą jungtį, kuri į vieną sistemą sujungtų vystant ir plėtojant miestą svarbius objektus: istorinį Kauno miesto centrą, rekreacijai skirtą Nemuno salą, planuojamą Nacionalinį mokslo ir inovacijų centrą, planuojamą M.K.Čiurlionio koncertų salę, ir paskatins Kairiojo kranto pramoninių teritorijų Aleksote bei žemutinėje Fredoje konversiją. Tiltų ir prieigų kompozicija kurs pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimą tarp krantinių ir salos bei charakteringai ir organiškai išplėtos lokalias jungtis, kurs viešąsias erdves ties tilto atramomis ir upe.
Pagal projekto autorių sumanymą, kanalo tiltas – krantinės tęsinys link salos formuos aikštę, parko prieigas ties Ugniagesių rūmais ir tolygiai mažės iki minimalaus tilto parko pusėje. Nemuno tilto atramos bus papildytos amfiteatrais – demokratiška kelialyge erdve pasisėdėti su panoraminiu vaizdu ir aktyvioms veikloms prie vandens.

PROJEKTAVO KAIP REIKŠMINGĄ MIESTOŽENKLĮ
Nemuno tilto ažūriška konstrukcija čia sudarys lėkštos arkos formą – tiltas galuose turėtų tolygiai integruotis į charakteringas krantinių aukštutines terasas ir upės centre leis išgauti laivybai keliamus bei upių keliui privalomus optimalius gabaritus. Dėl savo „arkinio charakterio“ ir santvaros ažūriškumo Nemuno tiltas žada daryti kuo mažesnę įtaką panoramose tiek iš artimų, tiek iš tolimų rakursų. Autoriai įsitikinę, jog jis turėtų tapti ikonišku miestoženkliu, pabrėžiančiu buvusio uostamiesčio charakterį. Pagal jų sumanymą, tai bus upių miesto ženklas, kuris sujungs Ugniagesių sankryžą: Senamiesčio ir Naujamiesčio sankirtą, Nemuno salos parką ir Aleksoto krantą.
„Nemuno tiltas bus ikoniškas viešomis erdvėmis ir lengva ažūrine konstrukcija, bet kartu nuosaikiai įkomponuotas Senamiesčio kaimynystėje. Architektūrine kalba didysis tiltas primins Nemuno salos vietoje veikusio uosto charakterį ir neišlikusius santvarinius tiltus Nemune, Kauno centre. Tokiu būdu nauja jungtis stiprins miesto savitumą ir suteiks naują formą viešajai erdvei prie vandens, atvers naujus vaizdus bei kartu primins apie buvusius istorinius uostamiesčio ženklus Nemuno akvatorijoje“, – teigia projekto autoriai.

ARCHITEKTŪRINĖ KALBA PRIMINS ISTORIJĄ
Pasak autorių kolektyvo, tiltų architektūrinė išraiška paremta paprasta idėja – minimaliai perteikti pėsčiųjų-dviračių jungtį tarp krantų ir ją praplėsti panoraminėmis viešosiomis erdvėmis ties tiltų atramomis. Tilto centras čia būtų vizualiai minimalus, o jo pradžios platėja ir charakteringai integruojasi į krantus. „Kompozicija prasideda archetipiška, minimalia dviatramio tilto išraiška tilto viduryje, specifinį charakterį suteikiant jo prieigoms – linija transformuojasi su jungties aplinka ir praplatėja kurdama viešąją erdvę, sujungiančią apatinę ir viršutinę krantinių terasas. Tranzitinė trajektorija jungtyse virsta sustojimo ir susitikimo vieta, kur 360° bus matomas upių miestas“, – dėsto projektuotojai. Jie įsitikinę, kad šiam tikslui formuojamas dviatramis lėkštos arkos tilto siluetas leis išgauti minimalius gabaritus upės vagos erdvėje ir išplėtoti konstrukcijos atramas, kuriant kelialyges panoramines viešąsias erdves miestiečių pasibuvimams prie vandens. Tiltų išraiška numatyta nuosaiki, šiuolaikiškų techniškų detalių, neimituojanti, tektoniško ažūriško silueto, atskleidžianti konstrukcijos sąrangą. Savo architektūrine kalba ji turėtų priminti buvusio uosto infrastruktūrinį charakterį ir buvusius santvarinius tiltus šioje upės atkarpoje.

Istorija. Nemuno sala iki XX a. pr. buvo natūralus neurbanizuotas gamtos darinys – nepastovios formos sekluma upėje. Nuo 1917 m. čia veikė Žiemos uostas – suformuotas uosto pusiasalis su geležinkeliu ir išplėtota uosto infrastruktūra. 1974 m. iškėlus uostą, palaipsniui pradėtas kurti parkas, radikaliai pakeista kranto linija ir reljefas, panaikintas uostą formavęs pusiasalis, o uosto akvatorija transformuota į dabartinį kanalą. XXI a. pradėti statyti svarbūs viešieji pastatai naujai suformuotoje saloje-parke. Siūlomi pėsčiųjų tiltai pėsčiųjų ir dviračių srautais sujungs abu Nemuno krantus (Senamiestį ir Naujamiestį bei atnaujinamą Aleksoto krantą) bei sustiprins Nemuno salos kaip centrinio parko – jungties ir rekreacinės zonos tarp abiejų miesto centrinės dalies krantų – funkciją.
Projekto rengėjai: „KILD architektai“: architektai-autoriai Dominykas Daunys, Petras Išora, Ivane Ksnelashvili, architektė Ona Lozuraitytė; „TEC Infrastructure“: konstrukcijų dalių vadovai Vilius Karieta ir Romas Dulieba; statinio projekto vadovas Mantas Markevičius; istorikas Gediminas Kasparavičius.
Parengta pagal „KILD architektai“ ir „TEC Infrastructure“ informaciją.
Pav.: „KILD architektai“, „TEC Infrastructure“.

Urbanistinė aksonometrija - vaizdas iš šiaurės rytų pusės. („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Urbanistinė aksonometrija – vaizdas iš šiaurės rytų pusės. („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

1_kild-architects

Vaizdas nuo upės vidurio link Senamiesčio („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas nuo upės vidurio link Senamiesčio („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas iš viršaus į Kanalo tiltą ir formuojamą prieigų aikštę ties Ugniagesių sankryža („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas iš viršaus į Kanalo tiltą ir formuojamą prieigų aikštę ties Ugniagesių sankryža („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas nuo Ugniagesių Rūmų sankryžos („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas nuo Ugniagesių Rūmų sankryžos („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas į tilto atramos amfiteatrą („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas į tilto atramos amfiteatrą („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas po tiltu - penktasis fasadas („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas po tiltu – penktasis fasadas („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Komentarai

  1. O kaip dėl naktinio apšvietimo, ar bus?

  2. 🙂 Nuotraukose atrodo laabai gerai !!
    (va tik samprotavimai apie laivybą atrodo šiek tiek fantastiškai. Mat vandens lygis Nemune katastrofiškai kritęs bet kuriuo metų laiku, kada bepažvelgsi)

  3. autoriu akcentuojamas istorinis motyvas, nulemes tilto sprendinius, neatrodo stiprus

  4. … pliusas, kad be atramų. Minusas – klasika, kurios pilna carinė rusija. Manau galima ir geriau….

    • Saulė dvigubai kalta prieš Lietuvių tautą, tekėjo prie caro ir prie Stalino. Reikia atsiribot. O kad architektūra nebūtų klasikinė, tereikia, kad ji būtu pasvirusi, ar kaip kitaip nejauki.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Mokslo sala

ŽALIOJI PUSĖ RUOŠIASI STATYBOMS: Vyksta „Mokslo salos“ rangos konkursas

2020 birželio 42 KomentaraiPILOTAS.LT

Su vilniečio architekto Rolando Paleko kolektyvu dėl M.K.Čiurlionio koncertų centro projekto sutartį neseniai pasirašęs Kaunas  paskelbė tarptautinį mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ rangos konkursą. Nemuno

Jonavos tiltas

EKONOMIKOS SKATINIMAS JONAVOJE: Statys naują pėsčiųjų tiltą

2020 gegužės 262 KomentaraiPILOTAS.LT

Jonava šiais metais pagaliau pradės statyti naują 61 metro ilgio pėsčiųjų tiltą. Gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė ką tik pasirašė sutartį su tilto statybos

Tiltas per Nerį

RUOŠIASI ŠOKTI PER NERĮ: Kauno tilto statybos vyksta pilnu pajėgumu

2020 balandžio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Naujo tilto per Nerį Kaune statybos vyksta pilnu pajėgumu. Parengiamieji darbai jau atlikti, o šuolį per upę planuojama užbaigti kitų metų rugsėjį. Lietuvos automobilių kelių direkcija

magis_kn_200100_e01_xxx

SUTAUPYS MILIJONUS VALANDŲ: Kaune pradėtas statyti tiltas per Nerį

2020 sausio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, ką tik pradėta naujo tilto per Nerį statyba. Įgyvendinant šį projektą bus pastatytas tiltas per Nerį, viadukas per Jonavos gatvę ir

Užvingio salos tiltas

PATOBULINTO PROJEKTO PRISTATYMAS: Vilniaus Užvingio salos tiltas ir jo prieigos

2019 spalio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus savivaldybės surengto pėsčiųjų tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki „Litexpo“ teritorijos architektūrinį idėjų konkursą pavasarį laimėjo „Užvingio salos tilto“ idėja. Vilniaus miesto

„Alberto tiltas“, „INHUS Engineering“ ir „DO architects“

LAIMI „ALBERTO TILTAS“: Paskelbti preliminarūs tilto per Nerį idėjų konkurso laureatai

2019 spalio 301 KomentarasPILOTAS.LT

Ką tik paaiškėjo preliminarūs pėsčiųjų ir dviratininkų tilto per Nerį Vilniuje architektūrinių idėjų konkurso laimėtojai. Pagal konkurso komisijos vertinimo rezultatus, tilto tarp sostinės A.Goštauto ir

Pakui Hardware

UNDERBELLY: N.Černiauskaitės ir U.Gelgudos dueto paroda Leipcige

2019 rugpjūčio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Leipcigo menų muziejuje veikia lietuvių menininkų dueto Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos, žinomų kaip Pakui Hardware, personalinė paroda „Underbelly“. Tai naujausias menininkų darbas, sukurtas specialiai

Užvingio salos tiltas

UŽVINGIO SALOS TILTAS: Konkursą laimėjusio projekto viešas pristatymas

2019 balandžio 30Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT skelbė, kad pėsčiųjų tilto per Neries upę Vilniuje nuo Vingio parko iki „Litexpo“ teritorijos architektūrinį projekto konkursą laimėjo jaunų architektų komanda KILD su inžinierių

KILD architektai

KILD ARCHITEKTAI: „Tiltas, kaip viešųjų erdvių ansamblis“

2019 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai skelbė, kad tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ teritorijos Vilniuje architektūrinio projekto konkurso nugalėtoju tapo

KILD

„KILD“ LAIMĖJO IR VILNIUJE: Išrinkta Vingio parko pėsčiųjų-dviratininkų tilto idėja

2019 kovo 181 KomentarasPILOTAS.LT

Vingio parko pėsčiųjų-dviratininkų tiltas ką tik krito į jaunos ambicingos architektų kompanijos KILD glėbį. Po tarptautinės sėkmės Seule užpernai su 53 konkurentus iš viso pasaulio nušlavusiu

V.Landsbergio-Žemkalnio archyvas

ARCHITEKTO ARCHYVAS: V.Ladsbergio-Žemkalnio archyvo paroda pasiekiama virtualiai

2019 sausio 222 KomentaraiPILOTAS.LT

Žymaus tarpukario Lietuvos architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio archyvo paroda, pernai eksponuota jo paties projektuotose Kauno „Pienocentro“ rūmuose, sulaukė daugybės šia asmenybe besidominčių lankytojų bei teigiamų atgarsių.

Petras Išora

ARCHITEKTŪRA SU CHARAKTERIU: 2 pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą autoriai atsigręžė atgal

Pagerinti konkursą laimėjusio projekto architektūrą tolimesniame projektavimo etape autoriams pavyksta gana retai. Ypač – jei tai techniškai sudėtingas statinys. Dažniausiai gerus autorių norus netrunka pakoreguoti konstrukciniai

kild_kn_e10_190100_xxx

UPIŲ MIESTO ŽENKLAS: 2 Kauno pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą projekto pristatymas

2019 sausio 75 KomentaraiPILOTAS.LT

Naujoji pėsčiųjų ir dviračių jungtis tarp abiejų Nemuno krantinių ir Nemuno salos Kaune planuojama įgyvendinti pastatant 2 naujus tiltus. Architektų komanda KILD kartu su transporto

V.Lansbergis-Žemkalnis

ARCHITEKTO ARCHYVAS: V.Landsbergio-Žemkalnio darbų paroda „Pienocentro“ rūmuose

2018 rugsėjo 62 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaune, „Pienocentro“ rūmuose atidaroma paroda „Vytautas Landsbergis-Žemkalnis. Architekto archyvas“. Šiai parodai specialiai atkuriama autentiška „Pienocentro“ rūmų trečio aukšto planinė struktūra – buvusi valdybos posėdžių salė,

T.Narbuto viadukas

SUJUNGĖ DU VILNIAUS RAJONUS: T.Narbuto g. peržengė naujos konstrukcijos viadukas

2018 rugpjūčio 301 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniuje tarp Viršuliškių ir Karoliniškių rajonų ką tik atidarytas 67 m ilgio naujas viadukas. Tai pirmas ir vienintelis tokios konstrukcijos viadukas Lietuvoje, o jo statybos

Morandi tiltas

GENUJOS TILTO TRAGEDIJA: Griūties privalu buvo išvengti

2018 rugpjūčio 174 KomentaraiPILOTAS.LT

Prieš kelias dienas Italiją ir visą pasaulį sukrėtė tragedija – nugriuvo milžiniškas Genujos viadukas. Naujausiais duomenimis, žuvo 39 žmonės, o dar kelios dešimtys – sužeista.

Kauno tiltų konkursas

DĖSNIAI IR DĖSNINGUMAI: Kauno pėsčiųjų tiltų konkursą laimėjo jo didenybė racionalumas

PILOTAS.LT jau skelbė, kad 2 pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą architektūros konkursą Kaune laimėjo KILD architektų kolektyvas – Petras Išora, Ivane Ksnelashvili, Dominykas Daunys bei

360

360° KAUNO VAIZDŲ: Pėsčiųjų tiltų konkurse triumfavo KILD architektų kolektyvas

2018 rugpjūčio 35 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaune ką tik paskelbti atviro 2 pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą architektūros konkurso nugalėtojai. Jį laimėjusi architektūrinė komanda – Petras Išora, Ivane Ksnelashvili, Dominykas Daunys

Perfor(m)uoti peizažai

APIE KURŠIŲ NERIJĄ: Paroda „Perfor(m)uoti peizažai“ Nidos meno kolonijoje

2018 liepos 31Be komentarųPILOTAS.LT

Nidos meno kolonijoje veikia paroda „Perfor(m)uoti peizažai“. Tai greičiau ne meno paroda, o vizualus, garsinis, performatyvus ir interaktyvus pasakojimas apie Kuršių neriją, kur šiuolaikinis menas

_tit_2-tiltu-konk

2 TILTŲ KONKURSAS KAUNE: Kuklioje konkurencijoje varžosi 7 idėjos

2018 liepos 258 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaune vyksta Pėsčiųjų tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto atviras projekto konkursas. Paaiškėjo, kad galimybė projektuoti

Budapešto tiltas

NAUJI BUDAPEŠTO VARTAI: Tiltą per Dunojų projektuos olandų ir britų tandemas

2018 birželio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai paskelbta, kaip atrodys Budapešte planuojamas naujas tiltas. Šio į pietinę miesto dalį per Dunojų numatyto permesti tilto architektūros idėjų konkursą laimėjo žinomas projektuotojų tandemas

Makaronų tiltai 2018

MAKARONŲ STATYBOS 2018: Studentams nosį nušluostė moksleiviai

2018 gegužės 9Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai“ didysis finalas šiemet vėl pažėrė staigmenų. Didžiausia iš jų – studentų bei absolventų komandas sutriuškino ir čempionate nugalėjo moksleiviai iš Vievio

Petras Išora, Ona Lozuraitytė

PETRAS IŠORA, ONA LOZURAITYTĖ: Mes kuriame aplinką, o aplinka kuria mus

2018 balandžio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Metinis architektūros festivalis „Open House Vilnius“ šį mėnesį pristatys net 14 naujų, renginyje dar nematytų architektūros objektų. Iš viso balandžio 28–29 dienomis vilniečiai turės galimybę

Kleboniškio tiltas

MODERNIZUOS KAUNO KELIĄ: 8 juostų A1 kelio ruožas ir nauji tiltai

2018 vasario 202 KomentaraiPILOTAS.LT

Ruožą nuo Biruliškių sankryžos iki prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ sankryžos Kaune numatoma rekonstruoti į 8 eismo juostų kelią. Sudėtinė šios rekonstrukcijos dalis bus naujas

Formuojant peizažą

NDG SVETINGAS SAVAITGALIS: 2 architektūriškos parodos už 20 centų

2017 rugpjūčio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas svetingas savaitgalis, skirtas parodų „Optika ir struktūros. Kazio Varnelio kūryba: 1967-1977“ ir „Formuojant peizažą“ uždarymui. Šia proga galerijoje vyks nemokamos ekskursijos