kild_kn_e10_190100_xxx

UPIŲ MIESTO ŽENKLAS: 2 Kauno pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą projekto pristatymas

2019-01-07
PILOTAS.LT

Naujoji pėsčiųjų ir dviračių jungtis tarp abiejų Nemuno krantinių ir Nemuno salos Kaune planuojama įgyvendinti pastatant 2 naujus tiltus. Architektų komanda KILD kartu su transporto ir infrastruktūros projektavimo įmone „TEC Infrastructure“ šių tiltų projektinius pasiūlymus nuo rytojaus pateikia architektų bendruomenei bei plačiajai visuomenei.

RODO PROJEKTO VIEŠINIMO PAVYZDĮ
Architektų komanda KILD bei transporto ir infrastruktūros projektavimo įmonė „TEC Infrastructure“ Kaune rodo projektų pristatymo pavyzdį. Greta privalomojo projekto viešojo svarstymo jie ketina 2 naujų tiltų per Nemuną projektą pristatyti architektų bendruomenei bei visiems, panorusiems su jais susipažinti iš arčiau. PILOTAS.LT žiniomis, šio projekto pristatymas Kauno regioninei architektūros tarybai (RAT) nebuvo privalomas…
Nuo sausio 8 dienos (antradienio) 14 val. Kauno architektų namų galerijoje (Vilniaus g. 22, Kaunas) bus galima susipažinti su 2 pėsčiųjų tiltų per Nemuną nuo Aleksoto iki Nemuno salos ir nuo Nemuno salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto projektiniais pasiūlymais. Projekto autorių pastangomis naujasis projektas čia bus pristatomas 3D vizualizacijomis, vaizdo medžiaga ir maketu. Sausio 11 ir 12 dienomis parodos Kauno architektų namuose darbo laiku taip pat bus galima susitikti su projekto autoriais. Projekto paroda-pristatymas veiks iki sausio 20 dienos kasdien nuo 14 iki 19 val.
Kaip jau rašė PILOTAS.LT, 2 tiltų į Nemuno salą projekto viešasis svarstymas numatytas sausio 14 dieną (antradienį) 17 val. Kauno miesto savivaldybės administracijos Mažojoje salėje, (Laisvės al. 96, Kaunas). Mūsų žiniomis, po šio pristatymo, sausio 17 dieną, ketvirtadienį, 16 val. įvyks ir atviras projekto pristatymas KAUET’ui ir visai architektų bendruomenei. Jame dalyvaus KILD architektai: Ivane Ksnelashvili, Petras Išora, Dominykas Daunys ir Ona Lozuraitytė bei „TEC Infrastructure“ konstruktoriai.
Beje, iki sausio 14 dienos norintieji su projektu taip pat gali susipažinti ir „TEC Infrastructure“ pagrindinėje buveinėje (L. Zamenhofo g. 3, Vilniuje) darbo dienomis 7.30–16.30 val.
Reikia pažymėti, kad tiltų į Nemuno salą projektinių pasiūlymų pagrindas – pernai metais architektūros idėjų konkursą laimėjusi tiltų architektūrinė koncepcija.

TILTAI SUDARYS VIENTISĄ JUNGTĮ
Mažesnysis tiltas jungs Nemuno salą su Senamiesčiu bei Naujamiesčiu, o didysis – iš salos ves į H. ir O. Minkovskių gatvę. Abiejų tiltų prieigose projektuotojų kolektyvas numatė papildomas viešąsias erdves – amfiteatrus, iš kurių būtų galima grožėtis aplinkine panorama 360° kampu, ir Kanalo tilto parko prieigų aikštę. Nuo vandens paviršiaus abu tiltus numatoma pakelti tik tiek, kad netrukdytų laivybai, o jų estetinis vientisumas čia būtų išryškintas erdviais tarpatramiais. Abu projektuojami tiltai turėtų sudaryti vientisą jungtį, kuri į vieną sistemą sujungtų vystant ir plėtojant miestą svarbius objektus: istorinį Kauno miesto centrą, rekreacijai skirtą Nemuno salą, planuojamą Nacionalinį mokslo ir inovacijų centrą, planuojamą M.K.Čiurlionio koncertų salę, ir paskatins Kairiojo kranto pramoninių teritorijų Aleksote bei žemutinėje Fredoje konversiją. Tiltų ir prieigų kompozicija kurs pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimą tarp krantinių ir salos bei charakteringai ir organiškai išplėtos lokalias jungtis, kurs viešąsias erdves ties tilto atramomis ir upe.
Pagal projekto autorių sumanymą, kanalo tiltas – krantinės tęsinys link salos formuos aikštę, parko prieigas ties Ugniagesių rūmais ir tolygiai mažės iki minimalaus tilto parko pusėje. Nemuno tilto atramos bus papildytos amfiteatrais – demokratiška kelialyge erdve pasisėdėti su panoraminiu vaizdu ir aktyvioms veikloms prie vandens.

PROJEKTAVO KAIP REIKŠMINGĄ MIESTOŽENKLĮ
Nemuno tilto ažūriška konstrukcija čia sudarys lėkštos arkos formą – tiltas galuose turėtų tolygiai integruotis į charakteringas krantinių aukštutines terasas ir upės centre leis išgauti laivybai keliamus bei upių keliui privalomus optimalius gabaritus. Dėl savo „arkinio charakterio“ ir santvaros ažūriškumo Nemuno tiltas žada daryti kuo mažesnę įtaką panoramose tiek iš artimų, tiek iš tolimų rakursų. Autoriai įsitikinę, jog jis turėtų tapti ikonišku miestoženkliu, pabrėžiančiu buvusio uostamiesčio charakterį. Pagal jų sumanymą, tai bus upių miesto ženklas, kuris sujungs Ugniagesių sankryžą: Senamiesčio ir Naujamiesčio sankirtą, Nemuno salos parką ir Aleksoto krantą.
„Nemuno tiltas bus ikoniškas viešomis erdvėmis ir lengva ažūrine konstrukcija, bet kartu nuosaikiai įkomponuotas Senamiesčio kaimynystėje. Architektūrine kalba didysis tiltas primins Nemuno salos vietoje veikusio uosto charakterį ir neišlikusius santvarinius tiltus Nemune, Kauno centre. Tokiu būdu nauja jungtis stiprins miesto savitumą ir suteiks naują formą viešajai erdvei prie vandens, atvers naujus vaizdus bei kartu primins apie buvusius istorinius uostamiesčio ženklus Nemuno akvatorijoje“, – teigia projekto autoriai.

ARCHITEKTŪRINĖ KALBA PRIMINS ISTORIJĄ
Pasak autorių kolektyvo, tiltų architektūrinė išraiška paremta paprasta idėja – minimaliai perteikti pėsčiųjų-dviračių jungtį tarp krantų ir ją praplėsti panoraminėmis viešosiomis erdvėmis ties tiltų atramomis. Tilto centras čia būtų vizualiai minimalus, o jo pradžios platėja ir charakteringai integruojasi į krantus. „Kompozicija prasideda archetipiška, minimalia dviatramio tilto išraiška tilto viduryje, specifinį charakterį suteikiant jo prieigoms – linija transformuojasi su jungties aplinka ir praplatėja kurdama viešąją erdvę, sujungiančią apatinę ir viršutinę krantinių terasas. Tranzitinė trajektorija jungtyse virsta sustojimo ir susitikimo vieta, kur 360° bus matomas upių miestas“, – dėsto projektuotojai. Jie įsitikinę, kad šiam tikslui formuojamas dviatramis lėkštos arkos tilto siluetas leis išgauti minimalius gabaritus upės vagos erdvėje ir išplėtoti konstrukcijos atramas, kuriant kelialyges panoramines viešąsias erdves miestiečių pasibuvimams prie vandens. Tiltų išraiška numatyta nuosaiki, šiuolaikiškų techniškų detalių, neimituojanti, tektoniško ažūriško silueto, atskleidžianti konstrukcijos sąrangą. Savo architektūrine kalba ji turėtų priminti buvusio uosto infrastruktūrinį charakterį ir buvusius santvarinius tiltus šioje upės atkarpoje.

Istorija. Nemuno sala iki XX a. pr. buvo natūralus neurbanizuotas gamtos darinys – nepastovios formos sekluma upėje. Nuo 1917 m. čia veikė Žiemos uostas – suformuotas uosto pusiasalis su geležinkeliu ir išplėtota uosto infrastruktūra. 1974 m. iškėlus uostą, palaipsniui pradėtas kurti parkas, radikaliai pakeista kranto linija ir reljefas, panaikintas uostą formavęs pusiasalis, o uosto akvatorija transformuota į dabartinį kanalą. XXI a. pradėti statyti svarbūs viešieji pastatai naujai suformuotoje saloje-parke. Siūlomi pėsčiųjų tiltai pėsčiųjų ir dviračių srautais sujungs abu Nemuno krantus (Senamiestį ir Naujamiestį bei atnaujinamą Aleksoto krantą) bei sustiprins Nemuno salos kaip centrinio parko – jungties ir rekreacinės zonos tarp abiejų miesto centrinės dalies krantų – funkciją.
Projekto rengėjai: „KILD architektai“: architektai-autoriai Dominykas Daunys, Petras Išora, Ivane Ksnelashvili, architektė Ona Lozuraitytė; „TEC Infrastructure“: konstrukcijų dalių vadovai Vilius Karieta ir Romas Dulieba; statinio projekto vadovas Mantas Markevičius; istorikas Gediminas Kasparavičius.
Parengta pagal „KILD architektai“ ir „TEC Infrastructure“ informaciją.
Pav.: „KILD architektai“, „TEC Infrastructure“.

Urbanistinė aksonometrija - vaizdas iš šiaurės rytų pusės. („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Urbanistinė aksonometrija – vaizdas iš šiaurės rytų pusės. („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

1_kild-architects

Vaizdas nuo upės vidurio link Senamiesčio („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas nuo upės vidurio link Senamiesčio („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas iš viršaus į Kanalo tiltą ir formuojamą prieigų aikštę ties Ugniagesių sankryža („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas iš viršaus į Kanalo tiltą ir formuojamą prieigų aikštę ties Ugniagesių sankryža („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas nuo Ugniagesių Rūmų sankryžos („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas nuo Ugniagesių Rūmų sankryžos („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas į tilto atramos amfiteatrą („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas į tilto atramos amfiteatrą („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas po tiltu - penktasis fasadas („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Vaizdas po tiltu – penktasis fasadas („KILD architektai“, „TEC Infrastructure“)

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Foto: KILD

Komentarai

  1. O kaip dėl naktinio apšvietimo, ar bus?

  2. 🙂 Nuotraukose atrodo laabai gerai !!
    (va tik samprotavimai apie laivybą atrodo šiek tiek fantastiškai. Mat vandens lygis Nemune katastrofiškai kritęs bet kuriuo metų laiku, kada bepažvelgsi)

  3. autoriu akcentuojamas istorinis motyvas, nulemes tilto sprendinius, neatrodo stiprus

  4. … pliusas, kad be atramų. Minusas – klasika, kurios pilna carinė rusija. Manau galima ir geriau….

    • Saulė dvigubai kalta prieš Lietuvių tautą, tekėjo prie caro ir prie Stalino. Reikia atsiribot. O kad architektūra nebūtų klasikinė, tereikia, kad ji būtu pasvirusi, ar kaip kitaip nejauki.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Ona Lozuraitytė ir Petras Išora

VILNIUS APDOVANOJO : Architektams O.Lozuraitytei ir P.Išorai įteiktas Šv. Kristoforas

2021 liepos 262 KomentaraiPILOTAS.LT

Sekmadienio vakarą Vilniaus miesto Rotušėje garbingo apdovanojimo sulaukė 10 praėjusiais metais labiausiai savo darbais pasižymėjusių vilniečių. Garbingoje kompanijoje – ir du perspektyvūs sostinės architektai. Kandidatūras

Kuršėnų dvaras

MEDIS, KULTŪRA IR KORTENAS: Į atgijusius Kuršėnų dvaro rūmus – nauju tiltu

2021 liepos 12Be komentarųPILOTAS.LT

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, duris visuomenei atvėrė vienintelis Lietuvoje išlikęs leno teisę turėjęs XIX amžiaus pradžios medinės architektūros dvaras. Atgijusius Gruževskių dvaro rūmus

Pakui Hardware

BRITŲ ŽURNALAS „FRIEZE“: Lietuvių dueto paroda tarp 7 geriausių

2021 birželio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvių menininkų kolektyvo Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) projektas „Virtualus rūpestis“ pateko tarpų 7 svarbiausių tarptautinio meno žurnalo „Frieze“ rekomenduojamų vasaros parodų Didžiojoje Britanijoje.

tit_venecija

PLANETA IŠ ŽMONIŲ: Venecijoje Lietuva atplėš architektūrą nuo Žemės

2021 balandžio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Dėl pasaulinės pandemijos iš 2020-ųjų į šiuos metus nukelta 17-oji Venecijos architektūros bienalė šįkart tikrai įvyks. Lietuvai joje atstovausianti menininko Julijono Urbono įsteigta Lietuvos erdvės

Žemųjų Šančių bendruomenė

BULDOZERIAI SUSTABDYTI: Šančių bendruomenė švenčia pirmą pergalę

2021 balandžio 154 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie Kauno savivaldybės užsakymu palei Nemuną Šančiuose „Kauno tiltų“ projektuojamą užmiesčio tipo gatvę. Šiam sovietmečio laikus primenančiam sumanymui smarkiai prieštarauja tiek Šančių

Petras Išora ir Ona Lozuraitytė

101 STIPENDIJA: Lietuvos kultūros taryba paskirstė paramą

2021 balandžio 121 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba paskyrė pirmąsias 101 individualią 3-6 mėnesių stipendiją kultūros ir meno kūrėjams. Architektūros, bibliotekų, kultūros paveldo, muziejų, cirko ir šokio kūrėjams, tyrėjams, vadybininkams ir

Kauno tiltai

ĮTIKINO ŠVEDUS: „Kauno tiltai“ Švedijoje statys 400 metrų ilgio medinį tiltą

2021 kovo 22 KomentaraiPILOTAS.LT

Bendrovė „Kauno tiltai“ Švedijoje statys 400 metrų ilgio medinį tiltą. Ilgiausio medinio tilto šioje Skandinavijos šalyje statyboms patirties bendrovė pasisėmė 2018-aisiais įgyvendinto Kėdainių medinio tilto

Petras Išora ir Ona Lozuraitytė

APDOVANOJO ŠV. KRISTOFORU: Už architektūros ir šiuolaikinio meno jungtį

2021 sausio 251 KomentarasPILOTAS.LT

Šiandien, švęsdamas savo 698-ąjį gimtadienį, Vilnius tradiciškai apdovanojo 10 įvairių sričių profesionalų. Už pasiekimus architektūros srityje, „jungiant architektūrą ir šiuolaikinį meną“, Šv. Kristoforo apdovanojimas atiteko

Jonavos tiltas

PASIEKĖ JONAVĄ: Tilto konstrukcijas gabeno 6 sunkiosiomis mašinomis

2020 lapkričio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Ankstų antradienio rytą 6 negabaritinės krovininės mašinos pasiekė Jonavą. Taip čia atgabentos konstrukcijos naujojo pėsčiųjų tilto, kuris sujungs gyvenamąjį Kosmonautų rajoną su kitoje judrios gatvės

Medininkų pasienio punktas

AUGINS PRALAIDUMĄ: Pradėta didžiausio pasienio kontrolės punkto su Baltarusija rekonstrukcija

2020 spalio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Pradedamas modernizuoti didžiausias Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės punktas. Atnaujinus jo pajėgumai padidės iki 6.000 atvykstančių ir išvykstančių transporto priemonių per parą, o krovininio transporto pralaidumas

Žemaičių gatvės viadukas

PERSTATYS ŽALIAKALNIO VIADUKĄ: Senojo vietoje iškels platesnį naują

2020 rugpjūčio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, Žaliakalnyje pradedamas demontuoti per 60 metų senumo Žemaičių gatvės viadukas. 1958 metais statytas viadukas buvo avarinės būklės ir kėlė pavojų. Žemaičių gatvės virš P.Kalpoko

Mokslo sala

ŽALIOJI PUSĖ RUOŠIASI STATYBOMS: Vyksta „Mokslo salos“ rangos konkursas

2020 birželio 42 KomentaraiPILOTAS.LT

Su vilniečio architekto Rolando Paleko kolektyvu dėl M.K.Čiurlionio koncertų centro projekto sutartį neseniai pasirašęs Kaunas  paskelbė tarptautinį mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ rangos konkursą. Nemuno

Jonavos tiltas

EKONOMIKOS SKATINIMAS JONAVOJE: Statys naują pėsčiųjų tiltą

2020 gegužės 262 KomentaraiPILOTAS.LT

Jonava šiais metais pagaliau pradės statyti naują 61 metro ilgio pėsčiųjų tiltą. Gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė ką tik pasirašė sutartį su tilto statybos

Tiltas per Nerį

RUOŠIASI ŠOKTI PER NERĮ: Kauno tilto statybos vyksta pilnu pajėgumu

2020 balandžio 171 KomentarasPILOTAS.LT

Naujo tilto per Nerį Kaune statybos vyksta pilnu pajėgumu. Parengiamieji darbai jau atlikti, o šuolį per upę planuojama užbaigti kitų metų rugsėjį. Lietuvos automobilių kelių direkcija

magis_kn_200100_e01_xxx

SUTAUPYS MILIJONUS VALANDŲ: Kaune pradėtas statyti tiltas per Nerį

2020 sausio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, ką tik pradėta naujo tilto per Nerį statyba. Įgyvendinant šį projektą bus pastatytas tiltas per Nerį, viadukas per Jonavos gatvę ir

Užvingio salos tiltas

PATOBULINTO PROJEKTO PRISTATYMAS: Vilniaus Užvingio salos tiltas ir jo prieigos

2019 spalio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus savivaldybės surengto pėsčiųjų tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki „Litexpo“ teritorijos architektūrinį idėjų konkursą pavasarį laimėjo „Užvingio salos tilto“ idėja. Vilniaus miesto

„Alberto tiltas“, „INHUS Engineering“ ir „DO architects“

LAIMI „ALBERTO TILTAS“: Paskelbti preliminarūs tilto per Nerį idėjų konkurso laureatai

2019 spalio 301 KomentarasPILOTAS.LT

Ką tik paaiškėjo preliminarūs pėsčiųjų ir dviratininkų tilto per Nerį Vilniuje architektūrinių idėjų konkurso laimėtojai. Pagal konkurso komisijos vertinimo rezultatus, tilto tarp sostinės A.Goštauto ir

Pakui Hardware

UNDERBELLY: N.Černiauskaitės ir U.Gelgudos dueto paroda Leipcige

2019 rugpjūčio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Leipcigo menų muziejuje veikia lietuvių menininkų dueto Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos, žinomų kaip Pakui Hardware, personalinė paroda „Underbelly“. Tai naujausias menininkų darbas, sukurtas specialiai

Užvingio salos tiltas

UŽVINGIO SALOS TILTAS: Konkursą laimėjusio projekto viešas pristatymas

2019 balandžio 30Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT skelbė, kad pėsčiųjų tilto per Neries upę Vilniuje nuo Vingio parko iki „Litexpo“ teritorijos architektūrinį projekto konkursą laimėjo jaunų architektų komanda KILD su inžinierių

KILD architektai

KILD ARCHITEKTAI: „Tiltas, kaip viešųjų erdvių ansamblis“

2019 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai skelbė, kad tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ teritorijos Vilniuje architektūrinio projekto konkurso nugalėtoju tapo

KILD

„KILD“ LAIMĖJO IR VILNIUJE: Išrinkta Vingio parko pėsčiųjų-dviratininkų tilto idėja

2019 kovo 181 KomentarasPILOTAS.LT

Vingio parko pėsčiųjų-dviratininkų tiltas ką tik krito į jaunos ambicingos architektų kompanijos KILD glėbį. Po tarptautinės sėkmės Seule užpernai su 53 konkurentus iš viso pasaulio nušlavusiu

V.Landsbergio-Žemkalnio archyvas

ARCHITEKTO ARCHYVAS: V.Ladsbergio-Žemkalnio archyvo paroda pasiekiama virtualiai

2019 sausio 222 KomentaraiPILOTAS.LT

Žymaus tarpukario Lietuvos architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio archyvo paroda, pernai eksponuota jo paties projektuotose Kauno „Pienocentro“ rūmuose, sulaukė daugybės šia asmenybe besidominčių lankytojų bei teigiamų atgarsių.

Petras Išora

ARCHITEKTŪRA SU CHARAKTERIU: 2 pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą autoriai atsigręžė atgal

Pagerinti konkursą laimėjusio projekto architektūrą tolimesniame projektavimo etape autoriams pavyksta gana retai. Ypač – jei tai techniškai sudėtingas statinys. Dažniausiai gerus autorių norus netrunka pakoreguoti konstrukciniai

kild_kn_e10_190100_xxx

UPIŲ MIESTO ŽENKLAS: 2 Kauno pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą projekto pristatymas

2019 sausio 75 KomentaraiPILOTAS.LT

Naujoji pėsčiųjų ir dviračių jungtis tarp abiejų Nemuno krantinių ir Nemuno salos Kaune planuojama įgyvendinti pastatant 2 naujus tiltus. Architektų komanda KILD kartu su transporto

V.Lansbergis-Žemkalnis

ARCHITEKTO ARCHYVAS: V.Landsbergio-Žemkalnio darbų paroda „Pienocentro“ rūmuose

2018 rugsėjo 62 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaune, „Pienocentro“ rūmuose atidaroma paroda „Vytautas Landsbergis-Žemkalnis. Architekto archyvas“. Šiai parodai specialiai atkuriama autentiška „Pienocentro“ rūmų trečio aukšto planinė struktūra – buvusi valdybos posėdžių salė,