Lietuvos paviljonas Venecijoje

LIETUVIŠKAS UŽDEGIMAS VENECIJOJE: Atidarytas Lietuvos nacionalinis paviljonas

2024-04-23
PILOTAS.LT

Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvos nacionaliniame paviljone atidaryta Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos meninio dueto „Pakui Hardware“ ir Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) paroda „Uždegimas“ (angl. „Inflammation“). Atidarymo išvakarėse įtakingi kultūros naujienų portalai Valentino Klimašausko ir Joao Laia‘os kuruotą paviljoną įtraukė į rekomenduojamų geriausių paviljonų sąrašus. Pirmomis bienalės dienomis „Uždegimą“ jau aplankė daugiau nei 10.000 žmonių.

ĮSIKŪRĖ ŠV. ANTANO BAŽNYČIOJE
Paviljono komisaras – Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas. Instaliacijos kraštovaizdį ir architektūrą kūrė Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė („Išora x Lozutaitytė Studio“). Lietuvos nacionalinis paviljonas Sant’Antonino (Šv. Antano) bažnyčioje veiks iki spalio 31 dienos.
Oficialus „Pakui Hardware“ ir Marijos Teresės Rožanskaitės parodos „Uždegimas“ atidarymas įvyko balandžio 19 dieną. Penktadienio vakarą prie Sant’Antonino (Šv. Antano) bažnyčios, kurioje įkurdintas paviljonas, susirinko gausus būrys meno piligrimų, Lietuvos meno ir menininkų gerbėjų, venecijiečių. Susirinkusieji užpildė aikštę priešais bažnyčią, renginį stebėjo nuo gretimo tiltelio ir net priešingo kanalo kranto.
Atidarymo metu menininkus, kuratorius ir visą kūrybinę komandą sveikino Lietuvos kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė ir Lietuvos Respublikos ambasadorė Italijoje Dalia Kreivienė.
„Dalyvavimas Venecijos bienalėje kiekvienam menininkui tam tikra prasme yra nuolatinis uždegimas. Jis atveria naujas galimybes, nors ir reikalauja daug energijos ir ištvermės. Neabejoju, kad lietuvių duetui „Pakui Hardware“ tai taip pat bus ko nors naujo, didelio ir jaudinančio pradžia. Labai džiaugiuosi, kad Venecijoje pristatoma M.T.Rožanskaitės kūryba. Ji buvo išskirtinė Lietuvos menininkė, jos gyvenimas dėl politinių aplinkybių buvo labai sunkus. Galima sakyti, kad menininkės gyvenimas buvo kupinas daugybės uždegimų. Tačiau šiandien ji yra čia, kaip ir „Pakui Hardware“, ir tai dar viena kultūros ir kūrybos pergalė“, – kalbėjo kultūros viceministrė D.Urbanavičienė.

SUSIRINKO GAUSI TARPTAUTINĖ PUBLIKA
Ambasadorė D.Kreivienė padėkojo Lietuvos menininkams ir visai kūrybinei komandai, prisidėjusiai prie vieno gražiausių paviljonų Venecijos bienalėje įgyvendinimo ir puikiai reprezentavusiai Lietuvos kultūrą ir meną. Ji pažymėjo, kad kiekvienas parodos lankytojas ras įtraukiančią ir daug peno apmąstymams teikiančią instaliaciją, jungiančią dviejų kartų Lietuvos menininkų, kūrusių skirtinguose kontekstuose, vizijas ir kartu nuostabiai įsiliejančią į išskirtinę Sant’Antonino (Šv. Antano) bažnyčios erdvę.
Paviljono komisaras, LNDM generalinis direktorius dr. A.Gelūnas savo kalboje pažymėjo, kad į Lietuvos nacionalinio paviljono atidarymą susirinkusi gausi tarptautinė publika rodo, kad menas tirpdo sienas ir kad „Pakui Hardware“ ir M.T.Rožanskaitės „Uždegimui“ tai pavyko padaryti. Dėkodamas LNDM komandai, pabrėžė, kad ji dar kartą įrodė gebanti įveikti net ambicingiausius tarptautinius projektus.
Paviljono atidarymo metu, paminėdama Lietuvos sezono Prancūzijoje programą ir Lietuvos nacionalinį paviljoną jungiančią „Pakui Hardware“ ir M.T.Rožanskaitės kūrybą, sveikinimo žodį tarė Prancūzų instituto Paryžiuje direktorė Agnes Alfandari.
Atidaryme dalyvavo Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, Lietuvos garbės konsulas Veneto regione Alberto’as Franceschis, Lietuvos kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė, Lietuvos kultūros instituto direktorė Julija Reklaitė, Lietuvos sezono Prancūzijoje komisarė Virginija Vitkienė, M.T.Rožanskaitės šeimos nariai, meno kritikai, kuratoriai, žurnalistai, partnerių ir rėmėjų atstovai. Susirinkusieji ilgai nesiskirstė, vakarinės saulės apšviestą paviljoną apžiūrinėjo ir tarpusavyje diskutavo net pasibaigus paviljono darbo valandoms.

TARPTAUTINĖ ŽINIASKLAIDA VERTINA PALANKIAI
Tarptautinė kultūros žiniasklaida V.Klimašausko ir J.Laia’os kuruotą Lietuvos nacionalinį paviljoną įvertino itin palankiai. Įtakingo portalo „Artnews“ redaktorius Alexas Greenbergeris „Uždegimą“ oficialaus atidarymo išvakarėse įtraukė į geriausių nacionalinių paviljonų dešimtuką. Penktoje vietoje pristatomas paviljonas apibūdinamas kaip įrengtas gražiausiai ir atveriantis kūniškų siaubų ekstravaganciją XVII a. bažnyčioje.
Dar palankiau „Uždegimą“ vertino Vokietijos kultūros žiniasklaidos gigantas „Monopol“. Redakcijos sudarytame rekomendacijų sąraše Lietuvos nacionalinis paviljonas užima pirmąją vietą ir aplenkia Vokietijos, Prancūzijos, JAV ir kitų šalių paviljonus. Apžvalgoje žavimasi, kaip įtaigiai „Uždegimas“ įrengtas bažnyčioje: „Parodoje eksponuojamos iš aliuminio ir stiklo pagamintos „Pakui Hardware“ voratinklinės, pulsuojančios skulptūros, pusiau natūralios, pusiau technologinės, panašios į 2007 m. mirusios M.T.Rožanskaitės paveikslų motyvus. Švietėjiškoje erdvėje instaliacija kalba apie mediciną, kūną, planetą krečiantį uždegimą.“
Tarptautinės žiniasklaidos dėmesio „Uždegimas“ sulaukė ir iki atidarymo Venecijos bienalėje. Interviu su menininkais ir recenzijas publikavo tokie kultūros leidiniai kaip „Artform“, „Art Review“, „Kunstforum International“ ir kiti.
LNDM ir „Mousse Publishing“ išleistas katalogas baigiamas išparduoti. Sidabrinėmis nervų gijomis išvedžiotas raudonas viršelis traukia pirkėjų dėmesį paviljone ir Venecijos bienalės knygyne. „Pakui Hardware“, V. Klimašausko, J. Laia’os, Eglos Mikalajūnės sudarytame kataloge publikuojami A.Gelūno, Estelle’ės Hoy, O. Lozuraitytės-Išorės ir P. Išoros-Lozuraičio, V. Klimašausko, J. Laios, Ingos Lācės tekstai. Kataloge pateikiamos itin aukštos kokybės „Pakui Hardware“ ir M. T. Rožanskaitės kūrinių reprodukcijos.

SUPINA SKIRTINGŲ KARTŲ MENINES PRAKTIKAS IR PATIRTIS

Lankytojų dėmesio sulaukia ką tik pasirodęs ir Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatytas katalogas „Marija Teresė Rožanskaitė: X-Rays of Art and Life“ (liet. „Marija Teresė Rožanskaitė: meno ir gyvenimo rentgenas“). „MTR art foundation“ išleistą knyga sudarė dr. Laima Kreivytė ir Mykolas Piekuras. Gegužės 7 d., antradienį, 18.00 val. sudarytojai knygą pristatys LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.
Venecijoje atidarytas „Uždegimas“ supina skirtingų kartų menines praktikas ir patirtis, tyrinėja šiandienos ekonominių ir socialinių priežasčių sukeltus (post)žmogiškų, socialinių ir planetos kūnų uždegimus. M.T.Rožanskaitės tapybą ir „Pakui Hardware“ skulptūrinę instaliaciją jungia medicinos ir sveikatos, gamtos, kosmoso temos ir pramoninio peizažo motyvai.
„Uždegimas leidžia suvokti tai, kas nematoma plika akimi – žmogaus ir planetos kūnuose įrašytą istoriją, sistemas, kurios yra tikrosios negalavimų priežastys, užgniaužtą vidinį liepsnojimą. Tačiau atpažintas uždegimas gali tapti atspirties tašku kelyje į sveikimą, jei tik pradėtume rimčiau svarstyti visų dalykų – tiek gyvų, tiek inertiškų – tarpusavio ryšį. Instaliacija kviečia žiūrovą patirti šiek tiek karščiuojančią ir svaigstančią psichinę ir kūnišką būseną, kad būtų suvoktas sudėtingas gyvenimo tinklas. Tinklas, apimantis daugybę subjektų ir sričių – nuo medicinos iki hibridinės gamtos, nuo nervų sistemos iki trūkinėjančių technologinio skenavimo garsų“, – pasakoja N.Černiauskaitė ir U.Gelguda.

ŠIŲ METŲ TEMA – „UŽSIENIEČIAI VISUR“
Venecijos šiuolaikinio meno bienalė rengiama kas dvejus metus nuo 1895 m. Tai prestižiškiausia šiuolaikinio meno paroda pasaulyje. Šių metų bienalės parodos tema – „Užsieniečiai visur“ (it. „Stranieri Ovunque“). Kuratoriaus Adrano Pedrosos sprendimu daugiausia dėmesio jubiliejinėje parodoje skiriama menininkams, kurie patys yra užsieniečiai, imigrantai, išeiviai, diasporos, emigrantai, tremtiniai ir pabėgėliai.
Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, Chiesa di Sant’Antonin, Castello 3300, 30122 Venice. Atviras I–VII nuo 11.00 iki 19.00 val. Organizatorius Lietuvos nacionalinis dailės muziejus. Menininkai: Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda) ir Marija Teresė Rožanskaitė. Paviljono kuratoriai: Valentinas Klimašauskas, Joao Laia. Paviljono komisaras Arūnas Gelūnas. Parodos aplinkos ir kraštovaizdžio architektūra: Išora x Lozuraitytė Studio (Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė) . Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas. Dizaineris Vytautas Volbekas. Koordinatoriai: Evaldas Stankevičius, Egla Mikalajūnė. Architektė koordinatorė Eglė Jagminė. Viešųjų ryšių prodiuserė Rūta Statulevičiūtė-Kaučikienė. Tekstų vertėjas į italų kalbą Adriano Cerri. Tekstų anglų kalba redaktorė Alexandra Bondarev. Paviljoną pristato Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Paviljoną finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: carlier | gebauer, Plasta Group.
Titulinė nuotrauka: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje (menininkai Pakui Hardware – Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda ir Marija Teresė Rožanskaitė; aplinkos ir kraštovaizdžio architektai Išora x Lozuraitytė Studio – Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė). Foto: Gintarės Grigėnaitės.

 

Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Foto: Gintarės Grigėnaitės.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Lietuvos paviljonas Venecijoje

LIETUVIŠKAS UŽDEGIMAS VENECIJOJE: Atidarytas Lietuvos nacionalinis paviljonas

2024 balandžio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvos nacionaliniame paviljone atidaryta Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos meninio dueto „Pakui Hardware“ ir Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) paroda „Uždegimas“ (angl.

"X-Ray Therapy", M.T.Rožanskaitė, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

NEĮRĖMINTOS: Sovietmečio ideologinius principus peržengusios trys Baltijos šalių dailininkės

2024 balandžio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Vytauto Kasiulio dailės muziejus kviečia pažinti Baltijos šalių dailininkes, peržengusias sovietmečio ideologinius principus. Trys išskirtinės menininkės sovietų okupuotose Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje – Mallė Leis,

tilta_kn_240300_e01_xxx

ELEGANTIŠKAS ŠUOLIS Į SALĄ: Kaune pradedamas statyti naujas pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas

2024 kovo 4Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune pradedamas statyti pirmasis tiltas tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos. Naujasis pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas bus jau 6-oji Nemuno krantus jungianti susisiekimo arterija abipus

Lietuvos kultūros taryba

DIDŽIOJI EKSPERTŲ ATRANKA: Prie LKT ekspertų komandos prisijungė 189 specialistai

2024 vasario 21Be komentarųPILOTAS.LT

Šalies kultūros ir meno projektų paramą skirstanti Lietuvos kultūros taryba (LKT) patvirtino didžiosios ekspertų atrankos rezultatus. Prie ekspertų komandos ką tik prisijungė dar 189 asmenys –

Carlo Ratti

NUŽYMĖS ARCHITEKTŪRINES GAIRES: 2025-ųjų architektūros parodą Venecijoje kuruos Carlo Ratti

2024 sausio 9Be komentarųPILOTAS.LT

Venecijos architektūros bienalės 19-ąją tarptautinę architektūros parodą kuruos žinomas italų architektas, inžinierius ir pedagogas Carlo Ratti. 2025-ųjų Architektūros paroda Venecijoje turėtų būti atidaryta gegužės mėnesį

Prie autobusų stoties besiglaudžianti viešoji erdvė Vilkaviškyje tampa svarbia susitikimų ir renginių vieta. Foto: V.Girdausko

MEDŽIŲ ARCHITEKTŪRA: 19-oje Venecijos architektūros bienalėje Lietuvą atstovaus LAS projektas

2023 gruodžio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros tarybos sprendimu 2025-aisiais, 19-oje Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovaus Lietuvos architektų sąjungos projektas „Medžių Architektūra: iš vietos šaknų virsta“. Jo komisare bus architektūrologė,

Kauno bienalė

ARTUMO GEOGRAFIJA: Kauno centriniame pašte triukšmingai atidaryta 14-oji Kauno bienalė

2023 rugpjūčio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Savaitgalį atidaryta 14-osios Kauno bienalės įžanginė paroda „Artumo geografija“ (Long-distance Friendships), kurią kuruoja Alicia Knock (Prancūzija) ir Inga Lāce (Latvija). Didžiausio šalies kultūros ir meno

Kauno paštas

KAUNO BIENALĖS ATIDARYMAS: Prasideda didžiausias šiuolaikinio meno festivalis Lietuvoje

2023 rugpjūčio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Paskutinį vasaros savaitgalį įvairiose Kauno vietose vyks parodų atidarymai, menininkų performansai, koncertas, susitikimai su įvairių šalių menininkais ir kiti renginiai, tyrinėjantys jungtis tarp Afrikos ir

Vaiku miško paviljono atidarymas. Foto: Rasos Juškevičiūtės.

LIETUVA PRISISTATO VENECIJOJE: Architektūros bienalėje atidarytas Vaikų miško paviljonas

2023 gegužės 19Be komentarųPILOTAS.LT

Venecijos architektūros bienalėje atidarytas „Vaikų miško paviljonas“, šiemet atstovaujantis Lietuvai šioje tarptautinėje architektūros parodoje. Priešais Venecijos Arsenalą įsikūręs paviljonas bus atviras lankytojams nuo gegužės iki

Planeta iš žmonių

PLANETA IŠ ŽMONIŲ: Venecijai kurtas lietuvių projektas pristatomas Vilniuje

2023 balandžio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Prieš dvejus metus 17-oje Venecijos architektūros bienalėje didelio susidomėjimo sulaukęs menininko Julijono Urbono projektas „Planeta iš žmonių“ pristatomas Vilniuje. Atstovavęs Lietuvai prestižiniame renginyje, dabar kūrinys

Pakui Hardware, Marija Teresė Rožanskaitė

VENECIJOJE ATSTOVAUS TRIO: Pasirinko „Pakui Hardware“ ir M.T.Rožanskaitės projektą

2022 gruodžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

2024 metais vyksiančios Venecijos meno bienalės Lietuvos nacionaliniame paviljone bus pristatytas bendras šiuolaikinio meno kūrėjų dueto „Pakui Hardware“ (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) bei dailininkės

Valstybinių miškų urėdijos naujoji būstinės konkursinis darbas 123SML, 1-oji vieta. Autoriai: G.Ubarevičiūtė, G.Mamavičius („After Party“); O.Lozuraitytė, P.Išora, G.Černiavskaja („Išora x Lozuraitytė Studio“).

TVARIOS ARCHITEKTŪROS ORIENTYRAS: Paskelbti Valstybinių miškų urėdijų būstinės laimėtojai

2022 rugpjūčio 81 KomentarasPILOTAS.LT

Jaunų ir progresyvių architektūros firmų „After Party“ ir „Išora x Lozuraitytė Studio“ duetas laimėjo 1-ąją vietą VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ (VMU) naujosios būstinės komplekso architektūrinio

Rusijos paviljonas Venecijoje.

RUSIJOS PAVILJONAS NEATSIDARYS: Menininkai atsisako eksponuotis Venecijoje

2022 vasario 28Be komentarųPILOTAS.LT

Po neišprovokuotos brolžudiškos karinės invazijos į Ukrainą šiemet neatsidarys Rusijos paviljonas Venecijos bienalėje. Atsisako šių metų rusų parodą organizuoti ir lietuvis Raimundas Malašauskas, žinantis sovietinio

Venecijos bienalė

KONKURSAS VYKS IŠ NAUJO: Vienintelės nacionalinio paviljono paraiškos nefinansuos

2022 vasario 9Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba nusprendė nefinansuoti pernai skelbtam konkursui pateiktos vienintelės Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje paraiškos. Paviljono konkursas vyks iš naujo. Pernai Lietuvos kultūros tarybos (LKT)

Mies van der Rohe 22

DIDELĖ GARBĖ LIETUVAI: Mūsų paviljone paskelbs Mies van der Rohe premijos 40-uką

2022 sausio 141 KomentarasPILOTAS.LT

Dubajaus pasaulinės parodos „EXPO 2020“ Lietuvos paviljone atidaroma susidomėjimą kurstantį aktuali Mies van der Rohe fondo paroda. Bene garbingiausią Europos šiuolaikinės architektūros premiją įteikiantis fondas

Skulptūrinių instaliacijų sodas „2123” (arch. P.Išora, O.Lozuraitytė). Foto: V.Červiakov.

SKULPTŪRINIŲ INSTALIACIJŲ SODAS: Uždara Vilniaus erdvė atsivėrė miesto gyvenimui

2021 gruodžio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Nauja traukos erdvė Vilniuje gimė tarp Rasų, Markučių ir Užupio – Vitebsko ir Drujos gatvių sankirtoje architektai ir menininkai įkūrė skulptūrinių instaliacijų sodą „2123“ . Kultūrinio

Lietuvos paviljonas (autorius J.Urbonas, kuratorius J.Boelen, komisarė J.Reklaitė) 17-oje Venecijos architektūros bienalėje. Foto: ©PILOTAS.LT.

NACIONALINIS PAVILJONAS VENECIJOJE: Lietuvos kultūros taryba laukia paraiškų

2021 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba (LKT) laukia kultūros ir meno organizacijų paraiškų Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje 2023 metų finansavimo konkursui. Kaip praneša LTT, pasirengti įgyvendinti Lietuvos

Lietuvos paviljonas (autorius J.Urbonas, kuratorius J.Boelen, komisarė J.Reklaitė) 17-oje Venecijos architektūros bienalėje. Foto: ©PILOTAS.LT.

LIETUVOS PAVILJONO VENECIJOJE KURATORIUS: „Architektūrą matau kaip procesą“

2021 lapkričio 15Be komentarųJogintė Bučinskaitė

Vienas ryškiausių šių metų Europos šiuolaikinės architektūros renginių – XVII Venecijos architektūros bienalė – sparčiai artėja prie pabaigos. Šia dingstimi į klausimus apie architektūrą, intriguojančias vizionieriškas

Expo 2020

LIETUVA DĖMESIO CENTRE: Lietuviška diena pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“

2021 spalio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Penktadienį pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ mūsų šalies paviljonas buvo dėmesio centre. Taip Dubajuje paminėta nacionalinė Lietuvos diena. Nacionalinės dienos atidarymo ceremonijoje dalyvavo LR Ministrė Pirmininkė

Kauno grafikos bienalė

ŠVIESOS PRIGIMTIS: Kauno tarptautinė grafikos bienalė Vilniaus rotušėje

2021 spalio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Nuo šiandien Vilniaus rotušėje pristatoma 4-oji Kauno tarptautinės grafikos bienalė „Šviesos prigimtis“. Įėjimas laisvas. ALTERNATYVIOS REGIMO PASAULIO VERSIJOS Spalio 5 dieną (antradienį) 18 val. Vilniaus

Filmo „Piligrimai“. komanda Venecijoje

VENECIJA PLOJO LIETUVIAMS: Lauryno Bareišos filmui – „Horizontų“ liūtas

2021 rugsėjo 13Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje – triukšmingi plojimai Lietuvos talentams. Rugsėjo 11 dieną vykusiuose festivalio apdovanojimuose geriausiu filmu „Orizzonti“ (liet. „Horizontai“) programoje pripažintas debiutinis Lauryno Bareišos

Raumlaborberlino

VENECIJOS ARCHITEKTŪROS BIENALĖ: Įteikti Auksinio liūto apdovanojimai

2021 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Vakar Venecijoje įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje paskelbti XVII tarptautinės architektūros bienalės parodos „Kaip mes gyvensime kartu?“ laureatai bei geriausi nacionaliniai paviljonai. Įteikti prestižiniai Auksinio liūto apdovanojimai.

Ona Lozuraitytė ir Petras Išora

VILNIUS APDOVANOJO : Architektams O.Lozuraitytei ir P.Išorai įteiktas Šv. Kristoforas

2021 liepos 262 KomentaraiPILOTAS.LT

Sekmadienio vakarą Vilniaus miesto Rotušėje garbingo apdovanojimo sulaukė 10 praėjusiais metais labiausiai savo darbais pasižymėjusių vilniečių. Garbingoje kompanijoje – ir du perspektyvūs sostinės architektai. Kandidatūras

Pakui Hardware

BRITŲ ŽURNALAS „FRIEZE“: Lietuvių dueto paroda tarp 7 geriausių

2021 birželio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvių menininkų kolektyvo Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) projektas „Virtualus rūpestis“ pateko tarpų 7 svarbiausių tarptautinio meno žurnalo „Frieze“ rekomenduojamų vasaros parodų Didžiojoje Britanijoje.

Ekskursijos-Lietuvos-erdvės-agentūros-laboratorijoje-akimirka.-Aistės-Valiūtės-ir-Daumanto-Plechavičiaus-nuotrauka

LIETUVOS KOSMINĖ PROGRAMA: Venecijos architektūros bienalėje jau išsiųsti 253 žmonės

2021 gegužės 21Be komentarųPILOTAS.LT

Į galvą apsukančią menininko Julijono Urbono kosmoso programą vakar Venecijoje išsiųsti pirmieji 253 žmonės. Tai – šalį 17-oje Venecijos architektūros bienalėje atstovaujančios Lietuvos erdvės agentūros