images_phocagallery_2945_mikro_biur_1402_2945_mikro_e04

KAUNO SAVANORIŲ ETAŽERĖ://ANT ŽALIAKALNIO ŠLAITO ˜– BIURŲ STAČIAKAMPIS

Patraukli teritorija Kauno Savanorių prospekte priešais masyvų Radijo gamyklos tūrį neužstatyta išsilaikė per visą praėjusio dešimtmečio statybų bumą. Tačiau laikas urbanistinėms permainoms šioje automobilių parkavimui naudotoje vietoje pagaliau atėjo – sukrutę kompanijos „Mitnija“ statybininkai čia jau baigia pasiruošti 7 aukštų šiuolaikiško biurų pastato statyboms. Architekto Gintauto Natkevičiaus kolektyvas naująjį Savanorių prospekto namą miesto erdvėje įsivaizdavo it baldą – etažerę.

PO KRIZĖS „SUSITRAUKĖ“ 3 KARTUS

Prieš dešimtmetį Savanorių prospekte ant Žaliakalnio šlaito architektas V.Juozaitis eskizavo pirmą Kauno dangoraižį, o prieš pat ekonominę krizę kartu su architekto G.Natkevičiaus kolektyvu jis siūlė čia statyti biurų pastatų kompleksą su požemine parkavimo aikštele ir antžeminio parkingo korpusu. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas prieš 6 metus buvo parengęs kone 30 projekto variantų kaip galėtų atrodyti šio komplekso statinys Savanorių prospekto, Žemaičių gatvės ir Vaisių gatvelės kampe. Tuomet užapvalintu kampu norėta architektūriškai pabrėžti ir paženklinti paskutinę didžiąją Savanorių prospekto sankryžą prieš nusileidžiant į miesto centrinę dalį. Vis dėlto ekonominė krizė gana ambicingus investuotojų planus gerokai apmalšino.

Pasak architekto G.Natkevičiaus, projekto programa nuo tada susitraukė net apie 3 kartus. Ką tik pradėtasis statyti kampinis – bendrovės „Mikrovisatos valda“ – pastatas (arch. G.Natkevičius, A.Rimšelis, R.Barisaitė; konstr. A.Sabaliauskas) yra 7 aukštų apie 3.500 m² ploto paprastos stačiakampės formos.

PRIE KONTEKSTO NESITAIKĖ

Pradedamas statyti biurų pastatas (gen. ranga – „Mitnija“) tuometinių architektūros užmojų neprimena. „Pasikeitusi situacija rinkoje architektūros srityje labai sklaidytis, todėl suprojektavome paprastą stačiakampį gerų proporcijų pastatą, kuris būtų tarsi etažerė“, – portalui PILOTAS.LT pastato architektūros idėją atskleidė G.Natkevičius. Jį projektuodami architektai taip pat nesitaikė prie vietos architektūrinio konteksto, kuris čia yra nevienalytis. Pagal projekto autorių sumanymą, šis 7 aukštų pastatas pradėtų prie dabar menkai urbanistikai išplėtotos Savanorių prospekto kvartalo išklotinės formavimo. Architekto G.Natkevičiaus teigimu, iš pradžių statinys buvo projektuojamas 8 aukštų, tačiau, pareikalavus Kultūros paveldo departamentui, jis buvo vienu aukštu sumažintas. Pagal projektą, jo aukštis sieks apie 26 metrus.

Bendrovės „Mikrovisatos valda“ biurų pastatas bus nuosaikus ne vien iš išorės – sumanyta paprasta ir jo struktūra su 2 laiptinėmis ir universaliomis erdvėmis. Statinys skirtas nuomojamiems biurams, tačiau jo pirmuose aukštuose galės įsikurti ir paslaugų įmonės – bankų skyrius, kavinė ar pan. Apie 100 vietų parkavimui būtų panaudotas ir gretimas sklypas.

ŽADA IR ŠIEK TIEK INTRIGOS

Pastato eksterjeras numatytas tamsiai pilkos spalvos, kuri, atrodo, jau tampa architekto G.Natkevičiaus kolektyvo firmine. Čia galima būtų prisiminti neseniai realizuotus Jėzuitų gimnazijos korpusą Kauno Senamiestyje ir didžiulį bendrovės „Senukai“ administracinį pastatą Kauno Islandijos plente. „Tarp apdailos variantų buvo ir baltas, tačiau užsakovams labiau imponavo tamsiai pilkas“, – spekuliacijas šia tema iš karto paneigė architektas.

Beje, architektūros fasadai čia, kaip ir minėtų kitų G.Natkevičiaus kolektyvo šiuolaikinės architektūros objektų, numatyti iš klinkerio, kuris šio statinio tūriui turėtų suteikti daugiau solidumo. Architektūrinės intrigos architektai jam žada įpūsti kiek neįprastomis pirmojo aukšto vitrinomis bei sužaidę skirtingais stogo parapetų aukščiais.

Beje, per kelerius pastaruosius metus Kaune nebuvo pastatytas nė vienas naujas biurų pastatas, todėl naujasis statinys turėtų įnešti bent šiek tiek gaivos į apmirusią antrojo šalies miesto nuomojamų biurų rinką. PILOTAS.LT žiniomis, atidaryti jį planuojama dar šiemet.

NUOMUOJAMŲ BIURŲ PASTATAS

Savanorių pr. 99

Užsakovas: UAB „Mikrovisatos valda“.

Gen. rangovas: UAB „Mitnija“.

Projektuotojas: G.Natkevičius ir partneriai.

Architektai: Gintautas Natkevičius, Adomas Rimšelis, Rūta Barisaitė.

Konstruktorius: Adomas Sabaliauskas.

Parametrai: 7 aukštai, 3.600 m², 100 vietų parkavimo aikštelė, sąmata – apie 14 mln. Lt.

Fasadai: tamsiai pilkų klinkerio plokščių sistema.

Vitrinos: aliuminio.

Komentarai

 1. Atsisakysiu mikrovisatos televizijos.

 2. Tai gal tokiu atveju reikėtų taip ir rašyti- šito projekto architektas Užsakovas.

 3. manau, ne architekto čia sprendimai. Užsakovas be fantazijos ir tiesmukas.

 4. Nauda iš to statinio tik tokia, kad aplinka bus sutvarkyta, o tai dabar kaip po Grozno šturmo 1994 m. Tolumoje dar kažkokia medinė lūšna kėpso, kurios paskirtis – kaimietišku banketų organizavimas. Ir visa tai šalia Antano Samuolio namo, kuris šiandien apkaltas kažkokiom „amerikankom“. Kas visas tas nesąmones organizuoja – nesuprasi. Bet naujas pastatas atrodys nykiai. Buvau Andoroje. Tai ten architektūra – aukščiausio lygio. Kiekvienas namas – kažkas tokio: proporcijos, medžiagos, detalės. Pas mus – kažkoks marazmas. Ko vertas kitoje gatvės pusėje stovintis kažkokio banko pastatas ? Gryna architektūrinė pornografija.

 5. Šioje vietoje norėčiau pastebėti tik tiek, kad Kauno archterybą svarstė G.Natkevičiaus projektą 2008. Namas buvo žymiai solidesnės architektūros ir turėjo daugiaaukštį parkingą.
  Jokių palaidų erdvių aplink pastatą, kaip dabar statomame variantą, tuomet nebuvo, deja…

 6. Baikite jūs vieną kartą Natkų linčiuoti. Taigi, matosi, kad žmogus užimtas, nespėjo net fasadų peržiūrėt. Ką nubraižė studentai, tą ir susegė į bylą.

 7. Visai nelogiška daryti antžeminę, 1 aukšto, automobilių stovėjimo aikštelę. Savanorių pr. perimetras ir vėl liks skylėtas, dėl tokių aikštelių…
  O už aikštelės trobelė, žodžiu tvarkytis dar nemokame.

 8. Tokioje vietoje toks pigus pastatas ? Kalti visi, tik ne mes. Kam tie architektūros festivaliai, kam tie verksmai dėl uždarytų „Tulpių“, niokojamos V.Putvinskio gatvės, į šiukšlynus metamų prieškarinių durų ? Paėmėm ir „pavarėm“. Pigiai ir greitai. Kažkas panašaus padaryta ir Maironio-Kęstučio g. kampe. Ten kito korifejaus – D.Čiutos – etažėrė stovi jau keletas metų. Toks įspūdis, kad Kaune gera architektūra atsirasti negali (A.Karaliaus frazė). Tik kažkokia konjunktūrinė, bespalvė ir bedvasė. O kalbomis tie veikėjai kalnus gali nuversti. Gaila, kad gyvename gylioje provincijoje.

 9. kodėl kiekvieną projektą bedygstantį ant Kauno žemelės palydime su tokiu pykčiu, pamokslais, priekaištais?

 10. Nieko naujo-geresnio vaisto nuo prastos architektūros už architektūrinius (ne viešo pirkimo)konkursus nėra.

 11. Šios istorijos moralas gana neblogas gaunasi:
  1. gali būti ir Natkevičiumi, bet „ant duonos“ pritrūksi labai greitai. Sočios senatvės ši profesija mums negarantuos.
  2. Jeigu visgi egzistuotų kažkokia sistema, kad svarbiose vietose privalomi konkursai, vietai (miestui) būtų geriau. Nors nebūtinai Natkevičius tada būtų laimėjęs. Nors gal ir būtų, nes būtų kitaip projektavęs?
  3. labai sunku būti kritiku. Įvertini ką nors nepelnytai ir jau reikia aiškintis.
  4. Daugiau vidinės tolerancijos ir atvirumo palengvintų mūsų visų gyvenimą. Kas be nuodėmės temeta tuščią skardinę…

 12. Šunys loja – karavanas žygiuoja.
  Kol Natkevičius kiekvienais metais renkasi, kuriuos iš realizuotų pastatų projektų eksponuoti architektūros parodoje, „abejonė“ yra priverstas tenkintis dalyvavimu paprastojo remonto apimties konkurse, rodydamas kokia spalva sugebėjo išdažyti buto sienas to paties Natkevičiaus suprojektuotame name…

 13. Neuzmirskite, kad save gerbiantis architektas apskritai gali atsisakyti „groti“, jeigu jam skiriamas antraplanis vaidmuo.
  Remiantis jusu teiginiu iseitu, kad arba Natkevicius neturi savigarbos, arba uz pinigus imasi bet kokio darbo, bet kokiomis salygomis, nesukdamas sau galvos del architekturos.
  Ir apskritai abejoju ar jis vertas „zymaus architekto“ titulo.

 14. Nenoriu teisinti, tačiau vienoje vietoje savo grimasas demonstruoja ne vien architektūrinės bėdos. Iš rezultato susidaro įspūdis, kad čia niekas architektui pirmu smuiku groti neleido ir neleis. Tikiuosi klystu.

 15. Nereikia bijoti konkurso.Yra pilna gabių architektų,kurie,mano manymu,suprojektuotų gerą namą,kurio statybinė kaina būtų panaši.

 16. Abejone gal ir neblogai sudeliojo savo akcentus, bet paskutinis mane pribloske: „cia ne Natkevicius kaltas“. O kas? Aplinka? Rinka? Nuobodulys? Nepadavusi ikvepiancios pozos muza?
  Baikit jus tuos advokatiskus bajerius.
  Autorius absoliuciai atsako uz savo kurini. Ar karas, ar maras, ar komunistai, ar kapitalistai – atsako a u t o r i u s. O jeigu neatsako, tai jis ne autorius. O buitinio aptarnavimo kombinato darbininkas.
  Su kuo ir sveikiname gerbiama Natkeviciu!

 17. Žmonės ir etažerė:
  http://doubtingtwin.tumblr.com/

 18. Kas iš to konkurso? Čia ne Natkevičius kaltas ar jaunimas, o padėtis rinkoje kai į viska išskyrus kvadrato kainą yra elementariai nusišvilpt.

 19. „Kai normaliai mokės,tada paprakaituosimi“…. Jei nesiseka nieko gero sugalvoti- gal geriau surengti studentų archkonkursą-mano manymu, išvystume įdomesnių ir šiuolaikiškų sprendimų.

 20. ETAŽERKA

  Finansiškai sultinga teritorija Kauno Savanorių prospekte priešais velnio neštą ir pamestą Radijo gamyklos tūrį neįsisavinta išsilaikė per visą praėjusio dešimtmečio statybų psichozę. Tačiau laikas investicinėms permainoms šioje dar neužstatytoje vietoje šiaip ne taip atėjo – išalkę statybininkai čia jau baigia pasiruošti 7 aukštų ekonominės klasės biurų pastato stroikei. Būrelis jaunimo šefuojami archimetro bandė vikriai suktis ir iš valdiškos dėžės išspausti šiokį tokį mianą. Miano vardan pasitelkta įtaigi alegorija – etažerė. Vadinti batų dėže jie nedrįso, o Rosetta stone į galvą netoptelėjo.

  PO KRIZĖS PAGALIAU ATLIKO EKONOMINĮ VERTINIMĄ

  Prieš dešimtmetį Savanorių prospekte ant Žaliakalnio šlaito vienas architektūrinių avantiūrų mėgėjas eskizavo pirmą Kauno stiklinį smilių, o prieš pat ekonominę krizę vienas nepavežė ir pasikvietė talkininkų. Pagalbininkai prieš 6 metus pridarė piliakalnį eskizų kurie nei užsakovui nei kitoms svarbioms asaboms netiko. Tuomet plastiniais sprendimais norėta pademonstruoti savo potenciją paišyti, bet ne mąstyti. Vis dėlto ekonominė krizė privertė užsakovą ekseliu pasimieruoti savo realias galimybes.

  Pasak archdėdės, projekto programą užsakovas nukarpė smarkiai, o pinigus projektuotojams dar smarkiau. Ką tik pradėtasis statyti pastatas yra 7 aukštų (nes daugiau nieks neleido) ir apie 3.500 m² ploto (nes tik tiek sukišom).

  REAGUOTI Į APLINKĄ VILČIŲ NETURĖJO

  Trapios sielos kolegų džiaugsmui biurų pastatas supaprastėjo. „Pinigų nieks neduoda todėl draskytis negalim ir esam priversti prisiminti savo modernistinę prigimtį paįvairindami ją postmodernistiniu pasakojimu apie etažerę“, – nuogirdų portalui teisinosi kūrėjas. Projektuodami dėžę architektai prie sudėtingo vietos architektūrinio konteksto tiesiog nesitaikė ir urbanistiškai vietos negerino. „Kai normaliai mokės, tada paprakaituosim“ darbinės planuotės metu braižytojų kovingumą kurstė idėjinis vadas. Didžio architekto teigimu, iš pradžių statinys buvo projektuojamas pagal užsakovo norus, tačiau, norų turėjo ir Kultūros paveldo departamentas. Teko nuleisti ego iki varganų 26 metrų net nepalyginamų su 148 metrų vilnietiška dėdės A patranka.

  Statytojas taupys ne vien iš išorės – sumanyta paprasta ir racionali struktūra su 2 laiptinėmis ir universaliomis erdvėmis. Atsisakyti laiptinių neleido gaisrininkai, o STRas pareikalavo nežmoniškai daug vietų automobiliams. Kad sumažintų parkavimo poreikį architektai pirmus aukštus skyrė paslaugų įmonėms vietoje kurių galų gale vis tiek įsikurs biurai. Normatyvą suspausti pavyko tik iki 100 vietų, o kadangi kastis į gylį brangu – trinkelėmis išklos ir kaimyninį sklypą.

  ŽADA NUMESTI TRUPINIŲ ŠV. TOMUI ARCHITEKTŲ GLOBĖJUI

  Pastato eksterjeras numatytas tamsiai pilkos spalvos, kuri gelbsti kai projektuoji skubiai. Čia galima būtų prisiminti neseniai realizuotą daržinės formos namą Kauno Senamiestyje ir administracinį greituką prie magistralės. „Išbandėm ir kitus monochromo povarijančius, bet užsakovui atrodė, kad šviesus fasadas greitai išsiterlios“ – spekuliacijas šia tema iš karto paneigė architektas.

  Architektūros fasadai čia, numatyti iš klinkerio, kurio rangovas neketina pirkti ir projektuotojams apie tai nieko nesako. Archdayly tendencijų architektai pastatui žada įpūsti pirmajame aukšte nuklydę Helsinkio universiteto bibliotekos pėdomis. Likęs tūris bus baisus kaip velnias, nes užsakovas pas verslo partnerį pamatė horizontalias vitrinas ir įsigeidė analogiškų, tik ilgesnių. „Ligoniai chirurgui neaiškins kaip operuoti“ – pagalvojo etažerės autorius ir danguje sužibo dar viena žvaigždutė.

  Beje, per kelerius pastaruosius metus Kaune nebuvo pastatytas nė vienas naujas biurų pastatas, todėl investuotojai jau laižo išdžiūvusias lūpytes. Kokybiško išpildymo tikėtis neverta kai statybininkai smaugiami, o standūs terminai traška ir braška. Kai pagalvoji tai, velniam čia reikia, vis tiek per dešimtmetį atsipirks ir nugriausim.

 21. Prastas darbas ir tiek. Natkevicius arba neturi potencijos, arba jam architektura nebeidomi. Atrodo, kad uzvarei ant namo juoda apdaila ir architektura gaunasi savaime.

 22. nu kodėl toks pesimizmas dėl architektūros. Turbūt žinote daug geresnių biurų pastatų Kaune. Turbūt tas baksas prie bazės? O kai Natkevičius sankryžoje siūlė tą „sulenkto lapo“ formos prabangų korpusą, tai taip pat visi rėkėte, kad perspaustas šūdas ar „kažkur matytas“. Cha, turbūt Vilniuje. Čia atrodo visi Herzogai de Meuronai ir Fosteriai ir Jencksai susirinkę. Tik kur jūsų pačių šėdevrai, ponai? O dėl konkurso, tai jo gerai būtų, dar galėtume kokį Koolhaasą pasikviesti dėl to gerumo. Jis tai žinotų ką prie Prisikėlimo pavaryti…

 23. Siek tiek keista del „pasikeitusios rinkos situacijos“. As kaip dirbdamas su NT komerciniu Kaune galiu pasakyti, kad sis pastatas greicuasiia busisnuomuotas dar net nesibaigus statyboms, arba labai greita po ju.

  Nuosirdziai tikiuosi, kad bus galvojama uzstatyti ir salia esanti sklypa, kaip buvo pradiniame sumanyme po to kai sis pastatas bus isuktas..

  Nelabai suprantamas man toks pesimistiskumas, sunku surasti didesni plota nuomai Kaune ir su tuo susiduria gana nemazai imoniu, kurios nori plestis ar kuris Kaune.

  Taigi linkiu sekmes ir butinai svarstykite uzstatyti ta kita sklypa ne mazesniu pastatu.

 24. Jei tai būtų kokio studento projektas,manau,daugiau 6 negautų- su kontekstu ryšio,manau nėra, fasadai-kičas.Tokiose vietose turėtų būti rengiami archkonkursai-tada būtų iš ko pasirinkti tinkamiausią sprendimą.

 25. Kodel Veronika nugriovet?

 26. Rimtai jokio naujo biurų pastato per paskutinius metus? Wow…

 27. nelabai ižvelgčiau pozityvumo, jei pastatą vadini „etažerke“:)
  Pastatas išties nesubalansuotas. Kokios sankryžos, kokie puslankiai? Kažkokia kokofonija

 28. Kam ta parkavimo aikštelė rūsyje? – parkui, želdiniams reikia saulės. O šiaip tai turėsime dar vieną automobilių grūsties kiemuose ir ant šaligatvių vietą.

 29. Labai blogai.

 30. Iš autoriaus tono galima suprasti, kad vertinimas yra teigiamas. O kas būtų, jei šito daikto autorius būtų ne Natkevičius?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centras

SKATINS SAVARANKIŠKUMĄ: Vilniuje statomas dienos užimtumo centras neįgaliesiems

2023 gruodžio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Savanorių prospekte, prie Neries Vilniaus miesto savivaldybė pradeda statyti socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centrą. Skaičiuojama, kad vien Vilniuje gyvena daugiau kaip 4.000 darbingo amžiaus

Stock-office tipo kompleksas „Stockholm“ Kaune (arch. „INace“ – PV M.Matuliukštis, PDV D.Kriaučiūnienė, arch. J.Augutis, E.Šamelienė).

„ŽALESNIS“ DAUGIAFUNKCIS KAUNE: Prie aplinkkelio – „Stock-office“ tipo projektas

2023 sausio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno pakraštyje prie aplinkkelio veikiančių įmonių „Depo“, „Volvo Trucks“, „Skuba“ pašonėje grupė „Omberg group“ pradeda įgyvendinti „stock-office“ tipo projektą „Stockholm“. 7.000 m² ploto daugiafunkcės paskirties

kveras Vilniaus Naujamiestyje (arch. „Mažasis atriumas“).

NAUJAS SKVERAS NAUJAMIESTYJE: Savivaldybė sutarė su sostinės NT vystytojais

2022 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus miesto savivaldybei bendradarbiaujant su nekilnojamojo turto vystytojais mieste kartais atsiranda naujų poilsio ir laisvalaikio zonų gyventojams. Naujamiestyje, daugiabučių apsupty netoli Savanorių prospekto projektuojama vieša

LED apšvietimas

SAVANORIŲ PR. NUŠVITO NAUJAI: Įrengta per 120 modernių LED šviestuvų

2019 rugpjūčio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje naujai apšviestas Savanorių prospektas, besidriekiantis per 3 seniūnijas – Naujamiestį, Panerius ir Vilkpėdę. Čia įrengta per 120 naujų LED šviestuvų su naktinio pritemdymo funkcija.

Lvovo g. 37

ŠNIPIŠKĖSE NOKSTA KVADRATAI: „Lordų“ grupė statys 23.000 m² kontorinio grožio

2018 rugsėjo 113 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniuje, Šnipiškėse planuojamas naujas verslo centras. Firma „Cloud architektai“ urbanistiškai bene kontrastingiausiame sostinės rajone, vietoje neasfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės braižo per 23.000 m² ploto stiklinį

G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

2018 rugpjūčio 2216 KomentarųRasytojas

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų

kreps_kn_170300_e02_xxx

KAUNE STATYS KREPŠINIO NAMUS: Pirmą kartą paviešintas muziejaus projektas

2017 kovo 106 KomentaraiArtūras Karka

Mokslo salos, Kongresų ir konferencijų rūmų, S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projektus plėtojantis Kaunas imasi dar vieno ambicingo projekto. Juo tapo ketvirtadienį Kauno rotušėje visuomenei

images_pulsas_foto_4783_photo_kn_160900_e01_xxx

FLANEUR: SAVANORIAI://11 TONŲ SVORIO FOTOGRAFIJŲ PARODOS INSTALIACIJA ROTUŠĖS A.

Kauno rotušės aikštėje atidaroma interaktyvios instaliacijos pavidalo fotografijų paroda „Flâneur: Savanoriai“. 11 tonų sveriančia paroda, atvykstančia tiesiai iš Portugalijos, bus galima vaikščioti, ant jos sėdėti,

images_pulsas_foto_4778_sveik_kn_160900_e01_xxx

RYŠKI ARCHITEKTŪRA IŠ KAUNO://BIURO „G.NATKEVIČIUS IR PARTNERIAI“ DARBŲ PARODA

Šiandien Kaune atidaroma paroda bene produktyviausio miesto architektų kolektyvo „G.Natkevičius ir partneriai“. 1999 metais įkurtas šis architektų biuras iki šių dienų įvairiems klientams bei architektūriniams

images_straipsniu_foto_4510_tit_indenas

ARCHITEKTŪRINIS RENTGENAS://KETURI EKSPERTAI APIE “LORDŲ” KONKURSĄ VILNIUJE

  Esame tikri – šiandieną architektuomenė ošia aplink kviestinį tarptautinį architektūrinį „Lords“ konkursą Dešiniajame krante ne todėl, kad „nemokame pralaimėti“ (anot dresuotų heiterių) arba nepakankamai

images_phocagallery_4506_ropol_libe_1605_4506_tit2_libeskind

DANIEL LIBESKINDO “FELIČITA“://ESTRADINĖ DEŠINIOJO KRANTO ASTANIZACIJA

Praėjusio penktadienio rytą visiems architektams Lietuvoje susuko vidurius. Įvyko tai, ko niekas nesitikėjo. Pastato Konstitucijos 18b konkursą laimėjo Daniel Libeskind studijos projektas. Visi klausė savęs:

images_phocagallery_4499_forec_foto_1605_4499_savan_kn_120400_e05_bra

URBANISTINIAI NARATYVAI://TIRIAMAS KAUNO SAVANORIŲ PROSPEKTO GYVENIMAS

Į Kauną atvyko lenkų fotografas – Mariusz‘as Forecki‘s (Mariusz Forecki). Kaip ir šiuo metu Laikinojoje sostinėje kuriantis suomis Henrik Duncker, lenkų menininkas dvi savaites tyrinės

images_phocagallery_4496_libes_lord_1604__tit3_studiolibeskind 6

KUR TAVO APLODISMENTAI, VILNIAU?// “LORDUS” GRAŽIAUSIAI PADARĖ D.LIBESKINDAS

Norėjote architektūrinio konkurso? Konkursą gavote. Norėjote aukštos prabos architektūros erogeniniame Vilniaus taškelyje? Gavote: pagal CV, laureato praba itin aukšta. Norėjote darnos, harmonijos ir pagarbos Dešiniojo

images_straipsniu_foto_4483_vilni_091000_e01_bra

„LORDAI“ PASIRINKO KONKURSINĮ KELIĄ://DEŠIMT PROJEKTŲ DEŠINIAJAME KRANTE

Kaip skelbia Lietuvos architektų sąjunga, verslo centre „K29“ jau veikia tarptautinio kviestinio architektūrinio konkurso „Multifunkcinis kompleksas Konstitucijos pr. 18B Vilniuje“ darbų ekspozicija. Konkurse iš viso

images_phocagallery_4435_mokyk_sanc_1604_4435_mokyk_kn_160400_e02_xxx

ŠANČIUOSE UGDYS NOVATORIŠKAI://KAREIVINĖSE BUS KARALIENĖS MORTOS MOKYKLA

PILOTAS.LT neseniai rašė apie Kauno istorinių kareivinių komplekse pagal architekto G.Natkevičiaus kolektyvo projektą kuriamą gyvenamąjį kvartalą „Juozapavičiaus 13“. Vienas pastarojo kvartalo visuomeninių objektų – A.Landsbergienės

images_phocagallery_4366_karei_sanc_1603_4366_e05_xxx

KAREIVINIŲ RENESANSAS://ŠANČIUOSE – GYVENAMASIS KVARTALAS „JUOZAPAVIČIAUS 13“

Kauno istorinių kareivinių kompleksas, kuriame kadaise buvo dislokuota carinės artilerijos brigada, greitai turėtų pavirsti gyvenamuoju kvartalu „Juozapavičiaus 13“. Architekto Gintauto Natkevičiaus vadovaujamo kolektyvo konversijos projekte

images_pulsas_foto_4218_dvira_kn_140200_e01_bra

ATSIGRĘŽIA Į DVIRATININKUS://KAUNAS DVIRAČIAMS PRITAIKYS 2 SVARBIAS GATVES

Kaunas vis labiau gręžiasi į mieste augančią dviratininkų bendruomenę, kuriai pagrindinėse miesto gatvėse visgi nėra saugu. Jau kitais metais šios ekologiškos transporto priemonės naujus takus

images_phocagallery_4191_matij_tary_1512_4191_tit_kauet_151204

KAUNO ARCHTARYBA PRIVATIZUOTA://ARCHITEKTŪRINĖ VIRTUVĖ JAU MERO KABINETE

Praeitą savaitę Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sudarė nuolatinę architektūrinę darbo grupę, kuri jam patarinės aktualiausiais urbanistiniais ir architektūriniais klausimais. Tokiu būdu Kauno Architektų namuose 9

images_phocagallery_4112_jezui_natk_1511_4112_e09_xxx

PER NUOGĄSTAVIMŲ ŠLEIFĄ://JĖZUITŲ SPORTO CENTRAS KAUNO SENAMIESČIUI

2015 lapkričio 211 KomentarųRasytojas

Architektų biuras „G.Natkevičius ir partneriai“ parengė projektinius pasiūlymus Kauno jėzuitų gimnazijai skirto šiuolaikiško mokslo ir sporto centro, numatyto T.Daugirdo gatvėje. Projektą neseniai apsvarsčiusi Kauno architektūrinė

images_phocagallery_3491_pardu_viln_1501_3491_pardu_vn_150100_e05_xxx

PARDUOTUVĖ PRIEMIESČIUI://EKSPERTAI PASIGEDO MIESTIŠKOS APLINKOS IR ETIKOS

Vilniaus Savanorių prospekto išklotinę, prisagstytą visuomeninių, administracinių, komercinių objektų, planuojama papildyti dar vienu prekybiniu pastatu. Prie Savanorių pr. ir V.Pietario g. sankryžos stūksančio 4 aukštų

images_phocagallery_3049_tetri_arch_1404_3049_tit_tetris

ARCHITEKTŪRINIS TETRIS://ARCHITEKTŲ STUDIJOSE PLINTA ŽAIDIMAS SENAIS PAŽĮSTAMAIS

Architektūrinių studijų vadovai turi naują bėdą – kūrybinė grupė „Etažerė“ paleido į internetą architektūrinių žaidimų, kurie, redakcijos duomenimis, jau šį penktadienį sugebėjo numušti bendrą architektų

images_straipsniu_foto_2997_savan_kn_140300_e01_BRA

PRISIRUOŠĖ REKONSTRUKCIJAI://KAUNAS IMASI SAVANORIŲ PROSPEKTO ESTAKADOS

Kaunas baigia ruoštis Savanorių prospekto įkalnės rekonstrukcijai, kuri planuota daugiau nei dešimtmetį. Darbai žada prasidėti balandžio 2 dieną ir baigtis iki metų pabaigos. Per 9

images_phocagallery_2985_NAtkus_pav_2985_Natkus_tit

ARCHITEKTŪRINIS POPULIZMAS KAUNO CENTRE://DAUGIABUTIS SUSTABDYTAS

„Mes puikiai suprantame, kad šalia mūsų projektuojamo daugiabučio stovi M.Songailos Lietuvos bankas, o priešais – Karo muziejus ir sodelis. Tačiau mums dėl to nelinksta keliai“,-

images_phocagallery_2945_mikro_biur_1402_2945_mikro_e04

KAUNO SAVANORIŲ ETAŽERĖ://ANT ŽALIAKALNIO ŠLAITO ˜– BIURŲ STAČIAKAMPIS

2014 vasario 2830 KomentarųRasytojas

Patraukli teritorija Kauno Savanorių prospekte priešais masyvų Radijo gamyklos tūrį neužstatyta išsilaikė per visą praėjusio dešimtmečio statybų bumą. Tačiau laikas urbanistinėms permainoms šioje automobilių parkavimui

images_phocagallery_2815_Disleksija_pav_1815_Disleksija_tit

DISLEKSIJA – REGRESO MOTINA://KAUNO ROTUŠĖS AIKŠTĖS KONKURSINĖ TAMSA

“Noriu pasidžiaugti unikaliomis architektūrinėmis idėjomis, kurių tiek daug pasiūlyta Rotušės aikštės konkursiniuose projektuose”,- sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas konkurso rezultatų paskelbimo ceremonijoje. Be to, meras