images_phocagallery_4112_jezui_natk_1511_4112_e09_xxx

PER NUOGĄSTAVIMŲ ŠLEIFĄ://JĖZUITŲ SPORTO CENTRAS KAUNO SENAMIESČIUI

Architektų biuras „G.Natkevičius ir partneriai“ parengė projektinius pasiūlymus Kauno jėzuitų gimnazijai skirto šiuolaikiško mokslo ir sporto centro, numatyto T.Daugirdo gatvėje. Projektą neseniai apsvarsčiusi Kauno architektūrinė urbanistinė taryba (KAUET) architektų sumanymui pritarė kone unisonu. Planuojamas ypatingas statybų istorinėje dalyje atvejis vis dėlto paliko nuogąstavimų šleifą.

UŽSTATYS TREČDALĮ SENAMIESČIO KVARTALO

Kauno Senamiestyje įsikūrusi Jėzuitų gimnazija plėtrą planuoja jau seniai. Prieš kelioliką metų ji buvo nagrinėta ir architektūros idėjų konkurse, įvairūs plėtros keliai buvo svarstomi ir vėliau. Projektinius pasiūlymus architektūros ir urbanistikos ekspertams pateikęs architektas Gintautas Natkevičius sakė, jog gimnazijos plėtra kitoje T.Daugirdo gatvės pusėje priešais „Daugirdo“ viešbutį pradėta gvildenti prieš dešimtmetį. Mat pieš porą metų pagal architekto G.Natkevičiaus kolektyvo projektą pastatytas šiuolaikiškas mokyklos korpusas visų mokymo įstaigos patalpų trūkumo problemų toli gražu neišsprendė. Pasak architekto, šioje gimnazijoje dabar mokosi jau apie 750 mokinių, o jai reikia ne vien daugiau mokymo klasių, bet ir sąlygų sportuoti.

Atsižvelgdami į Jėzuitų bendruomenės poreikius (užsakovas – Lietuvos Jėzuitų provincija), architektai G.Natkevičius, Dovilė Bukauskaitė ir Adomas Rimšelis parengė Gyvenamosios paskirties pastatų rekonstravimo į mokslo ir sporto centrą projektinius pasiūlymus (T.Daugirdo g. 1). Autoriams teko gana sudėtinga architektūrinė užduotis – didelį naują 2 sporto salių bei mokymosi klasių tūrį sutalpinti trapiame istoriniame urbanistiniame audinyje. Pagal architektų sumanymą, būtų restauruoti užstatyti numatytuose sklypuose esantys išlikę senieji rūsiai, senųjų korpusų antžeminėje dalyje – įrengtos klasės, o taip pat – įterpta naujoji dalis, kuri užimtų apie trečdalį Senamiesčio kvartalo.

PROJEKTUOJAMA PAGAL FIBA REIKALAVIMUS

Pasak architekto G.Natkevičiaus, užstatomoje teritorijoje esantys rūsiai būtų atkasti, restauruoti ir išeksponuoti. Jais esą galėtų grožėtis ne vien įstaigoj besimokantys gimnazistai, bet visi miestiečiai. Rūsyje taip pat būtų įrengta valgomasis, pagalbinės patalpos. Senuosiuose korpusuose būtų  mokyklai reikalingos klasės, o naujojo statinio didžiąją dalį užimtų 2 sporto salės, it dengtas kiemas su „eksponuojamu“ senuoju fasadu projektuojamas erdvus vestibiulis bei kelios gimnazijos klasės Nemuno pusėje.

Architekto G.Natkevičiaus teikimu, projekto užsakovai pageidavo, kad projektuojamos sporto salės atitiktų Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) reikalavimus. Tam būtų visa reikalinga įranga, 350 žiūrovų tribūnos. Beje, per mokyklos renginius ar susibūrimus, salėse lengvai galėtų sutilpti visi joje besimokantys vaikai ir visi mokytojai – apie 1.000 žmonių.

G.Natkevičius užtikrino, jog autorių kolektyvas supranta kokia tai yra svarbi vieta miestui, todėl sporto ir mokymo centro architektūrinei raiškai dėmesio skyrė itin daug. Jis taip pat pažymėjo, jog pristatomam projektui jau kiek anksčiau yra pritarę tiek Kauno, tiek ir Vilniaus paveldosaugininkai.

Remiantis architektų G.Natkevičiaus, D.Bukauskaitės ir A.Rimšelio sumanymu, įrengti jos prosesijų struktūrą atkartojantys stogai, panaudotos skirtingos fasadų apdailos bei grindinio faktūros, kai kurie kiti architektūriniai sprendiniai „pasakotų“ užstatomos Senamiesčio teritorijos istoriją. Beje, fasadų apdailai architektai numato naudoti betono plytas, o architektūrinį sumanymą jiems realizuoti padėtų nepriklausoma konstrukcinė schema – įrengta speciali kolonų ir perdangų struktūra.

Naujojo sporto ir mokslo centro funkcinė jungtis su kitoje T.Daugirdo gatvės pusėje esančiu gimnazijos korpusu projektuojama po žeme, o sportuoti atvažiuojančių automobilių parkavimui esą būtų naudojami kituose gimnazijos sklypuose įrengtos parkingo vietos, 3 garažai, o didesnių renginių metu – ir greta esanti Rotušės aikštė.

PAKRITIKAVO VIEN ATSKIRAS DETALES

Pamačius kokia architektūrinė „bomba“ siūloma, atrodė, kad ekspertai užkurs diskusiją, pateikdami argumentus, kodėl toks statinys galimas Senamiestyje ir kodėl ne. Tuo labiau, kad iki šiol panašių objektų statybos praktikos nebuvo. Vis dėlto gilesnių profesinių svarstymų, ginčų ar nors diskusijos užuomazgų neįvyko. Kaip vyriausiojo miesto architekto patariamasis organas veikianti Kauno architektūrinė urbanistinė taryba šįkart nebuvo linkusi į projektą bei patį įvykį pažvelgti iš esmės ar urbanistinės pusės, o tiesiog – pritarti.

Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertai pagyrė pasiūlytą stogų kompoziciją, apgalvotą funkcinę bei ryšių struktūrą, istorinės architektūros elementų eksponavimo sprendinius, pramoninę architektūrinę stilistiką. Už šį „naują žodį“ Kauno Senamiestyje pasisakė ir urbanistas Alvydas Pranas Steponavičius, prieš tai pažymėjęs, jog XX amžiaus urbanistika jau yra mirusi, o ateina daug įdomesnė „naujoji urbanistika“. Architektūros ir urbanistikos ekspertai it susitarę vienas po kito žėrė pritarimą projektui bei tesukrapštė keletą smulkesnių pastabų, kurios turėtų padėti pagerinti projektą.

Vis dėlto daugelis pastabų lietė atskiras projekto detales. Bene labiausia sukritikuota, jog parinkta „žirgelių“ stogo forma, nors ir išduoda šiuolaikišką architektūrą, tačiau projekte nėra nepagrįsta funkciškai. Siūlyta stogo formą išnaudoti švieslangiams ar kokiai kitai pastatui reikalingai funkcijai (A.P.Steponavičius, R.Miliūkštis, A.Kiaunienė ir kt.). Architektams Evaldui Barzdžiukui ir Viliui Adomavičiui daugiausia abejonių sukėlė projektuojamas „kalėjimo sieną primenantis“ ilgas aklinas T.Daugirdo gatvės fasadas. V.Adomavičius taip pat pasigedo ir projektuojamo centro architektūrinio ryšio su neseniai pagal to paties architektų kolektyvo projektą T.Daugirdo gatvėje pastatytu mokyklos korpusu. Autoriams siūlyta ir paryškinti atskirus ilgojo fasado segmentus (N.Blaževičienė), pakoreguoti į Nemuną atgręžto fasado proporcijas (N.Blaževičienė, G.Balčytis), įleisti saulės šviesą į eksponuosimus rūsius (G.Balčytis), fasadą kvartalo viduje projektuoti skaidrų (G.Balčytis).

EKSPERTŲ ŠIRDYS SUMINKŠTĖJO

Kaip buvo matyti iš architektūros ir urbanistikos ekspertų pastabų, nepaisant projekto autorių surasto rakto į šią istorinę vietą, Jėzuitų naujojo sporto ir mokymo centro architektūrai iki tobulumo dar toloka. Projektavimo eigoje dar tikrai yra ką pagerinti, „pašlifuoti“ apie ką pamąstyti. Tačiau, nežiūrint ekspertų a priori žertų liaupsių autoriams, neramina bent keletas šio masyvaus šiuolaikiško architektūrinio darinio „įtupdimo“ istorinėje miesto dalyje aspektai. Pirmiausia, „naują architektūrinį žodį“ nešantis pastarasis projektas gali tapti precedentu sklypus  kone 100 proc. užstatančiai urbanistikai istorinėje miesto dalyje. Būtent todėl šis atvejis yra svarbesnis nei iš pradžių gali pasirodyti.

Neįtikina ir archiektų tvirtinimas, jog projektuojamoms salėms automobilių parkavimas yra bemaž nereikalingas. Juk šiais laikais ne vien mokytojai, bet ir dalis mokinių į mokyklas suvažiuoja su automobiliais. Kas bus, jei salėje vyks rungtynės, kurių pažiūrėti sulėks 350 tėvelių ar jei salė bus nuomojama sporto varžyboms ar kitiems renginiams. Tuo labiau, kad ji yra projektuojama ne pagal mokyklinius, bet FIBA reikalavimus.

Ne mažiau nei minėti rengiamo projekto aspektai neramina paties KAUET‘o laikysena. Pačioje Kauno širdyje projektuojamo pastarojo objekto akivaizdoje Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų širdys kažkodėl visiškai atitirpo ir suminkštėjo, nors iki tol profesinį kietumą jos kartais demonstruodavo net ir labai formaliuose projektiniuose dalykuose ir toli gražu ne tokiais atsakingais atvejais kaip šis.  

Komentarai

 1. Architektūrinis formalumas kažkoks. Nedaugiau.

 2. kodel pilotas neapšviečia apie tokių lietuviškų grynuolių patekimą į finalą?
  http://www.delfi.lt/gyvenimas/naujos_formos/lietuviu-architektas-varzysis-su-geriausiais.d?id=69458062

 3. Nepatenkintų visada bus. Bet šie pastatai Senamiesčio vaizdo nepablogins. Kiek yra pastatų, kurie yra aplamai be jokios architektūros – nesuprasi nei kada jie atsirado, nei kaip. Kad ir Civilinės metrikacijos biuro pastatas toje pačioje gatvėje su geležinėmis grotomis ant lauko durų. Tikra Rusijos provincija. Arba namai priešais Kunigų seminariją Jakšto g. Jokios fantazijos, jokio gyvenimo džiaugsmo. Atrodo kad juos statė pasmerkti mirti. Ir daug tokių pastatų mūsuose. Jėzuitų pastate labai svarbu bus plytų ir mūro kokybė, nes po keliolokos metų pastatas gali atrodyti tragiškai.

 4. Dar labiau nelinksma. Dar labiau aišku, kad second hand yra visiškas topas ko Kaunas gali tikėtis architektūroje.

 5. O ką, gražu žaismingi langai:
  http://www.archdaily.com/54212/zollverein-school-of-management-and-design-sanaa

 6. Negaliu atsigrožėti G. Natkevičiaus talentu ir aplinkos pajautimo gabumais. O jau tas langų žaismingumais, o jau tas rimtumas architektūros. Stačiai – du vienoje.
  Pritariu Užpelkei. Labai svarbu plytą teisingai sumūryti. Ir tesingai nupirkti plytą yra svarbu. Ypač šitoje stadijoje, kol dar žaidžia G.Natkevičiaus langai.

 7. o tai 100% sklypo uzstatymas Kauno senamiestyje gal jau skelbiamas tradicija?

 8. Sėsk du (už lagu pamėtyma ir žirgus)

 9. Projektas pakankamai geras. Svarbu tik plytas kokybiškas sumūryti, nes kai sienos sudrėks ir po to sušals, pradės skylinėti – vaizdas bus kraupus. dabar daugelis prie 30 – 40 metų statytų pastatų Lietuvos senamiesčiuose atrodo varganai vien dėl prastos medžiagų kokybės. Kaune kaip pavyzdys būtu namai Šv. Gertrūdos, Vilniaus gatvėse. Čia jokių karnizų sienos neturi – lietus, šlapdriba merks sienas tiesiogiai. Paprastai šiuolaikiniai architektai ar statybininkai nebeturi valstietiškos nuovokos ir nesupranta, kaip tas kompiuterinis variantas gyvens natūralios gamtos sąlygomis.

 10. O kodėl Kauno Jėzuitų gimnazijos plėtros galimybių nepanagrinėjus architektūriniame konkurse? Gal būtų pateikta brandesnių pasiūlymų,ne tik „žirgelių“?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kauno Steigiamojo Seimo aikštės detalusis planas PV G.Zimnickienė, inž. A.Petruškevičius, arch. A.Nastukevičiūtė).

RUOŠIA POKYČIUS SENAMIESČIUI: Viešai pristatys Kauno Steigiamojo Seimo aikštės detalųjį

2023 lapkričio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune ruošiamasi pertvarkyti gerokai primirštą Senamiesčio viešąją erdvę – Steigiamojo Seimo aikštę. Didžiausias šios svarbios erdvės istorinėje miesto dalyje projektuojamas pokytis – jos naujas perimetrinis užstatymas.

Kauno rotušės aikštė

IDĖJŲ BADAS SENAMIESTYJE: Visuomenei pristatomas beveidis Kauno Rotušės aikštės remontas

2023 gegužės 153 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiandien Kauno savivaldybėje bus pristatytas svarbiausios Kauno Senamiesčio aikštės kapitalinio remonto projektas. Architektūros specialistų bei plačiosios visuomenės dėl beveidiškumo ir bendrosios architektūrinės idėjos stokos, nepaisant

Svirnas Kauno senamiestyje

ŽADA ATKURTI XIX A. SVIRNĄ: Architektūros specialistai rezultatą vadina muliažu

2023 kovo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno senamiestyje planuojama atkurti griuvėsiais virtusį XIX amžiaus mūrinį svirną. 2 aukštų statinį numatoma atstatyti senojoje vietoje, išlaikant buvusį užstatymo kontūrą ir aukštingumą. Vis dėlto

Projektas devizu „Parko vartai“ (arch. A.Kalinauskas, I.Kalinauskas, V.Lelys, E.Gumauskaitė, M.Gipas, B.Kalinauskas), 1-oji vieta.

LAIMĖJO NUOSAIKUMAS: Prie Kauno prezidentūros triumfavo „Archispektras“

2023 vasario 212 KomentaraiPILOTAS.LT

Pastatų prie Kauno Prezidentūros architektūros rekonstrukcijos konkurso laimėtojais paskelbtas architektūros firmos „Archispektras“ kolektyvas su projektu devizu „Parko vartai“. Konkurso nugalėtojai pasiūlė gana nuosaikų architektūrinį sprendimą

rekonstruojama Vilniaus gatvė

METŲ REKONSTRUKCIJA KAUNE: Senamiestyje uždaroma Vilniaus gatvė

2021 liepos 131 KomentarasPILOTAS.LT

Bene metais vėliau nei anksčiau planuota Kaune pradėtas svarbiausios Senamiesčio – Vilniaus – gatvės remontas. Kauno savivaldybė skelbia, kad darbų metu praėjimas šia susisiekimo arterija

Kauno Maironio gimnazijos sporto salė

SPORTO SALĖ GIMNAZIJAI: Viešinamas naujas objektas Kauno senamiestyje

2021 sausio 148 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno Senamiesčio Steigiamojo Seimo aikštės pietinė išklotinė planuoja pasipildyti nauju objektu. Jau rytoj visuomenei bus pristatyti Kauno Maironio universitetinės gimnazijos sporto paskirties pastato projektiniai pasiūlymai,

Rotušės aikštės kapitalinio remonto projektiniai pasiūlymai (arch. MB „SOMA Architects“).

POKYČIAI KAUNO ŠIRDYJE: Parengti Rotušės a. remonto projektiniai pasiūlymai

2020 lapkričio 527 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno senamiestis ant grandiozinių pokyčių slenksčio. Beprasidedant Vilniaus gatvės rekonstrukcijai, šį mėnesį bus pristatyti ir Rotušės aikštės kapitalinio remonto projektiniai pasiūlymai. Lapkričio 23 dieną (pirmadienį)

Kauno Steigiamojo Seimo aikštė daugybę jau metų yra tuščia ir neišnaudojama. Foto: ©PILOTAS.LT

PRISIMINĖ SENAMIESČIO ERDVĘ: Į Steigiamojo Seimo aikštę žada sugrįžti gyvybė

2020 gegužės 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kaunas, atrodo, tik dabar prisiminė  Senamiestyje turįs erdvią bemaž nenaudojamą aikštę. Ties judrių Šv. Gertrūdos ir Birštono gatvių sankirta įsikūrusioje šioje viešojoje erdvėje bei ties senąją

Kauno rotušė

KALĖDINĖ APŽVALGA: Lankytojams atidarytas Kauno rotušės bokštas

2018 gruodžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Nuo šiandien Kalėdiniu Senamiesčiu bei Rotušės aikšte kauniečiai pasigrožėti gali ir iš viršaus – visuomenei atveriamas 53 metrų aukščio Rotušės bokštas. Į lankytojams atidarytą  aukščiausią

G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

2018 rugpjūčio 2216 KomentarųRasytojas

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų

nykok_pl_170800_xxx

VARTAI Į SENAMIESTĮ: Kauno namo sienos konkurso eskizų paroda

2017 rugpjūčio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Požiūrį į gatvės meną keičiantis Kauno festivalis NYKOKA pakvietė į šios meno rūšies eskizų parodą. Pastarojoje eksponuojami konkurso Kauno Pilies gatvės namo sienai dalyvių eskizai.

Jonavos 30

RAUDONPLYTIS DIALOGAS: Kauno Senamiesčio egzaminas – aukštu balu

2017 birželio 238 KomentaraiRasytojas

Kaip matyti iš nūdienos architektūrinės praktikos, naujai statomi biurai net ir istorinėje aplinkoje retai tepaiso konteksto ar bent urbanistinės etikos. O ir senųjų mūrų kaimynystėje

kreps_kn_170300_e02_xxx

KAUNE STATYS KREPŠINIO NAMUS: Pirmą kartą paviešintas muziejaus projektas

2017 kovo 106 KomentaraiArtūras Karka

Mokslo salos, Kongresų ir konferencijų rūmų, S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projektus plėtojantis Kaunas imasi dar vieno ambicingo projekto. Juo tapo ketvirtadienį Kauno rotušėje visuomenei

images_pulsas_foto_4778_sveik_kn_160900_e01_xxx

RYŠKI ARCHITEKTŪRA IŠ KAUNO://BIURO „G.NATKEVIČIUS IR PARTNERIAI“ DARBŲ PARODA

Šiandien Kaune atidaroma paroda bene produktyviausio miesto architektų kolektyvo „G.Natkevičius ir partneriai“. 1999 metais įkurtas šis architektų biuras iki šių dienų įvairiems klientams bei architektūriniams

images_straipsniu_foto_4600_tit2_e15_bra

SENAMIESČIO GATVĖS DIZAINAS:// AR IŠMESIME ORIGINALUS DĖL SERIJINĖS PIGUVOS?

Į Kauno senamiestį pastaruoju metu įsisuko chunveibiniško “modernizavimo” entuziastai, kurie iš komercinių paskatų arba iš visiško neišmanymo keičia originalius gatvės dizaino elementus naujomis tipinėmis štampuotėmis.

images_pulsas_foto_4440_jezui_kn_130800_e01_bra

KAUNO JĖZUITŲ KVARTALAS://BAŽNYČIOS IR VIENUOLYNO VAIDMUO KRAŠTOVAIZDYJE

Archeologas dr. M.Bertašius pernai supažindino su archeologiniais tyrimais istorinio Kauno jėzuitų kvartalo, kuriame stovi jėzuitų bažnyčia, paslaptingasis Perkūno namas bei kiti istoriniai ar nauji pastatai.

images_phocagallery_4435_mokyk_sanc_1604_4435_mokyk_kn_160400_e02_xxx

ŠANČIUOSE UGDYS NOVATORIŠKAI://KAREIVINĖSE BUS KARALIENĖS MORTOS MOKYKLA

PILOTAS.LT neseniai rašė apie Kauno istorinių kareivinių komplekse pagal architekto G.Natkevičiaus kolektyvo projektą kuriamą gyvenamąjį kvartalą „Juozapavičiaus 13“. Vienas pastarojo kvartalo visuomeninių objektų – A.Landsbergienės

images_phocagallery_4366_karei_sanc_1603_4366_e05_xxx

KAREIVINIŲ RENESANSAS://ŠANČIUOSE – GYVENAMASIS KVARTALAS „JUOZAPAVIČIAUS 13“

Kauno istorinių kareivinių kompleksas, kuriame kadaise buvo dislokuota carinės artilerijos brigada, greitai turėtų pavirsti gyvenamuoju kvartalu „Juozapavičiaus 13“. Architekto Gintauto Natkevičiaus vadovaujamo kolektyvo konversijos projekte

images_phocagallery_4191_matij_tary_1512_4191_tit_kauet_151204

KAUNO ARCHTARYBA PRIVATIZUOTA://ARCHITEKTŪRINĖ VIRTUVĖ JAU MERO KABINETE

Praeitą savaitę Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sudarė nuolatinę architektūrinę darbo grupę, kuri jam patarinės aktualiausiais urbanistiniais ir architektūriniais klausimais. Tokiu būdu Kauno Architektų namuose 9

images_phocagallery_4112_jezui_natk_1511_4112_e09_xxx

PER NUOGĄSTAVIMŲ ŠLEIFĄ://JĖZUITŲ SPORTO CENTRAS KAUNO SENAMIESČIUI

2015 lapkričio 211 KomentarųRasytojas

Architektų biuras „G.Natkevičius ir partneriai“ parengė projektinius pasiūlymus Kauno jėzuitų gimnazijai skirto šiuolaikiško mokslo ir sporto centro, numatyto T.Daugirdo gatvėje. Projektą neseniai apsvarsčiusi Kauno architektūrinė

images_pulsas_foto_4064_senam_kn_750000_e01_xxx

VDU GALERIJA „101“://DISKUSIJA APIE KAUNO SENAMIESČIO ISTORIJĄ

PILOTAS.LT jau rašė apie Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ veikiančią fotomenininko 8-9 dešimtmečių Romualdo Požerskio Kauno senamiesčio fotografijų parodą. Paskutinę parodos eksponavimo dieną įvyks

images_pulsas_foto_3991_pozer_fo_18770000_e01_xxx

VDU GALERIJA „101“://KAUNO SENAMIESČIO ATMINTIS ROMUALDO POŽERSKIO FOTOGRAFIJOSE

8-ajame dešimtmetyje fotomenininkas Romualdas Požerskis, tuomet dar Žaliakalnio gyventojas, ėmė fotografuoti Kauno senamiesčio gyvenimą. Su to laiko fotografijose užfiksuotais išnykusiais ar radikaliai pasikeitusiais istorinės miesto

images_phocagallery_3854_jezui_kvar_1506_3854_jezui_kn_e04_bra

KAUNO MIESTO ISTORIJA://JĖZUITŲ KVARTALO ARCHEOLOGINIAI TYRIMAI

Kauno jėzuitų namai užima visą senamiesčio kvartalą tarp Rotušės aikštės, T.Daugirdo ir Aleksoto gatvių, Jėzuitų skersgatvio. Čia stovi jėzuitų bažnyčia, paslaptingasis Perkūno namas ir kiti

images_phocagallery_3438_inkub_kaun_1412_3438_inkub_kn_141200_e01_BRA

KAUNO MENŲ INKUBATORIUS://MENININKAI KURS SENAMIESTYJE IR ŽALIAKALNYJE

Kitų metų pradžioje Kauno kūrėjai bei kultūros industrijų atstovai pradės matuotis naujus namus. Pagal architekto A.Kančo studijos projektą meninei veiklai pritaikytuose Senamiesčio bei Žaliakalnio pastatuose

images_phocagallery_3049_tetri_arch_1404_3049_tit_tetris

ARCHITEKTŪRINIS TETRIS://ARCHITEKTŲ STUDIJOSE PLINTA ŽAIDIMAS SENAIS PAŽĮSTAMAIS

Architektūrinių studijų vadovai turi naują bėdą – kūrybinė grupė „Etažerė“ paleido į internetą architektūrinių žaidimų, kurie, redakcijos duomenimis, jau šį penktadienį sugebėjo numušti bendrą architektų