G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų gerokai pakoreguoti vietos architektūrinį mikroklimatą. Tačiau net 4-ąjį kartą tame pačiame Kauno Naujamiesčio kvartale projektuojančio G.Natkevičiaus kolektyvo kūrybinis užtaisas šįkart, atrodo, pastebimai išsikvėpęs.

4-ĄJĮ KARTĄ TAME PAČIAME SKLYPE

 Architektui G.Natkevičiui Kauno Maironio gatvės sklypas žinomas nuo seno. Kartu su „Komprojekto“ architektais Vaidotu Kuliešiumi ir Audra Kaušpėdiene jis šio kvartalo rekonstrukciją projektavo dar praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio viduryje. Tiesa, namą Maironio g. 19 sklype tuomet kūrė A.Kaušpėdienė, o G.Natkevičiaus suprojektuotas pastatas stūkso giliau – kvartalo viduryje.
G.Natkevičius į šią Naujamiesčio vietą projektuoti sugrįžo kai 1992 metais su minėtuoju V.Kuliešiumi bei Česlovu Šarakausku ir Vydimantu Samalioniu laimėjo pastatų grupės architektūrinių idėjų konkursą.

Kauno Naujamiesčio kvartalo tarp Maironio g., K.Donelaičio ir Vasario 16-osios g. projektas (arch. G.Natkevičius, V.Kuliečius, A.Kaušpėdienė; 1986 m.).

Kauno Naujamiesčio kvartalo tarp Maironio g., K.Donelaičio ir Vasario 16-osios g. projektas (arch. A.Kaušpėdienė, V.Kuliešius, G.Natkevičius; 1986 m.).

Administracinių pastatų grupės Maironio g. projekto konkursinis projektas (arch. G.Natkevičius, V.Kuliešius; 1992 m.; 1-oji vieta). Foto: G.Natkevičius

Administracinių pastatų grupės Maironio g. projekto konkursinis projektas (arch. V.Kuliešius, G.Natkevičius, Č.Šarakauskas, V.Samalionis; 1992 m.; 1-oji vieta). Foto: G.Natkevičius

Nors permainingais tuometiniais laikais abi Maironio g. 19 sklypo užstatymo idėjos liko nerealizuotos, trečiuoju bandymu sumanymą čia įgyvendinti pavyko – 2003-asiais pagal architektų G.Natkevičiaus ir Rimo Adomaičio projektą tarp solidžiojo Lietuvos banko (arch. M.Songaila, 1929 m.) ir istoriniame pastate įsikūrusio SEB banko filialo (rekonstrukcijos architektas V.Lučinskas, D.Lučinskienė; 1998 m.) įsiterpė 4 aukštų prekybos ir pramogų centras „Sostinė“. Dar pastarąjį projektuojant virė gana karštos architektūrinės diskusijos, tačiau griežtai nusiteikusią tuometinę Kauno architektūros ir urbanistikos tarybą (KAUT) vienas iš 3 ar 4 autorių pateiktų priešprojektinių komercinio pastato variantų įtikino.

Paradoksalu, tačiau architektas G.Natkevičius prie projektavimo šiame Kauno Naujamiesčio kvartale grįžta jau 4-ąjį kartą. Vėl su naujais užsakovais, kitu bendraautorių kolektyvu ir naujom kūrybinėm idėjomis.

PER TĄ PAČIĄ ARCHITEKTŪRINĘ UPĘ – KITU KELIU

Nepaisant esminių pastato funkcinių bei architektūrinės estetikos skirtumų, abiem ankstesniais atvejais rengti projektai turi panašių architektūrinių bruožų. Postmodernistinės architektūros estetiką plėtojusiame 10-ojo dešimtmečio pradžios projekte Maironio g. fasadas vaizdžiai bylojo smulkesnę kvartalo struktūrą. Ko gero, toks architektūrinis fasado suskaidymas buvo svarbia ir sėkmės architektūros idėjų konkurse sąlyga.
Fasado vertikalus sudalinimas į 3 segmentus matomas ir prekybos ir pramogų centro „Sostinė“ pagrindiniame fasade. Būtent tokiam architektų siūlytam projektiniam variantui tuomet pritarė dauguma ir miesto architektūros ir urbanistikos ekspertų. Beje, nors pats statinys komerciškai ir nepasiteisino – didumą laiko prastūksojo apleistas bei neveikiantis, architektūriškai jį visgi galima būtų vertinti teigiamai. Ypač – dėl minėto nuosaikaus suskaidyto pagrindinio fasado bei autorių badymo lenktomis jo formomis paieškoti dialogo su Kauno tarpukario modernizmu.

 Sąsajų su tarpukariu architektūriškai ieškojęs prekybos ir pramogų centras „Sostinė“ visgi ilgiau buvo uždarytas nei veikė (arch. G.Natkevičius, R.Adomaitis; 2003 m.). Foto: ©PILOTAS.LT.

Lenktais segmentais sąsajų su tarpukario architektūra ieškojęs prekybos ir pramogų centras „Sostinė“, visgi ilgiau buvo uždarytas nei veikė (arch. G.Natkevičius, R.Adomaitis; 2003 m.). Foto: ©PILOTAS.LT, 2018 m.

UAB „Tala LT“ užsakius, 4-ąjį kartą į tą pačią architektūrinę upę „lipantis“ architektas G.Natkevičius su kolegomis nutarė išlaikyti lenktus buvusio pastato kampus, tačiau „bristi“ nusprendė nauju keliu.

FASADUS ARTIKULIUOS DEKORATYVINIAIS PILIASTRAIS

4 aukštų su rūsiu ir antstatu buvusio prekybos centro „Sostinė“ pastatas pagal architektų G.Natkevičiaus, A.Natkevičiūtės, P.Narausko ir A.Rimšelio projektą rekonstruojamas į 6 aukštų 175 numerių viešbučių paskirties pastatą su požemine automobilių saugykla. Braižomo statinio bendras plotas – 5.720 m². Rekonstruojant, numatoma pakeisti patalpų paskirtį, jas perplanuojant ir numatant viešbučių paskirties patalpas. Kaip rašoma konversijos projekto aiškinamajame rašte, iš senojo pastato liks tik rūsio patalpos, kurios bus pritaikytos 30 vietų požeminei automobilių saugyklai. Beje, dar 14 vietų aikštelė numatyta įrengti kieme, todėl architektų paskaičiavimu, parkavimo vietų 175 numerių viešbučiui turėtų užtekti…
Naujai projektuojamos 6 aukštų antžeminės pastato dalies aukštis sieks 20,90 m. (pastato tūris – 27.105 m³). Jos fasadai numatyti pilkos spalvos iš tinko ar betono plokščių, o architektūriškai juos artikuliuoti turės tos pačios medžiagos dekoratyviniai piliastrai. Skirtingai net ankstesnieji sklypo projektai, planuojamo viešbučio pagrindinis fasadas, pagal architektų sumanymą, vizualiai dalinamas į dvi horizontalias dalis. Pirmasis aukštas savo medžiagiškumu ir forma čia turėtų aiškiai skirtis nuo viršutinių tipinių viešbučio kambariams skirtų aukštų. Įstiklinimui architektai parinko stiklo-aliuminio fasadinę sistemą, o stogą numatė sutapdintą.

MAŽIAU AMBICIJŲ, DAUGIAU MONOTONIJOS IR VARTOTOJIŠKUMO

Nors ir ne taip drastiškai, kaip to paties kolektyvo siūlyta statyba gretimos sankryžos kampe, naujasis viešbučio inkliuzas architektūrinę nuotaiką Maironio g. atkarpoje nuo Laisvės al. iki K.Donelaičio g. tikrai paveiks. Jei anuo atveju tūris pernelyg aktyvus ir konkuruojantis, tai šiuo – priešingai. Pilkas monotoniškas it traukinio vagonas viešbutis vargiai pajėgus ne tik sukurti, bet nors šiek tiek palaikyti architektūrinį dialogą su vienu reprezentatyviausių ir puošniausių Lietuvos tarpukario bei Kauno Naujamiesčio pastatų. Pigaus vagono įspūdis išlieka ar net sustiprėja ir žvelgiant į tipinių viešbučio aukštų numerių eiles.

Lietuvos banko pastatas (arch. M.Songaila, inž. F.Vizbaras; 1929 m.) laikomas vienu solidžiausių tarpukario architektūros objektų Lietuvoje. Foto: ©PILOTAS.LT.

Neseniai restauruotas Lietuvos banko pastatas (arch. M.Songaila, inž. F.Vizbaras; 1929 m.) pelnytai tituluojamas vienu solidžiausių tarpukario architektūros objektų Lietuvoje. Foto: ©PILOTAS.LT, 2018 m.

Su liūdesiu tenka konstatuoti, jog ankstesniuose G.Natkevičiaus kolektyvų rengtuose architektūriniuose bandymuose projektuoti tame pačiame kvartale bei sklype architektūrinių ambicijų, o gal – ir talento sutilpo pastebimai daugiau. Kita vertus, šįkart aiškiai daugiau yra „parduodamo“ ploto…  Gaila, tačiau būtent šis rodiklis vis dažniau tampa architektūrą lemiančiu faktoriumi net ir projektuojant į UNESCO paveldo sąrašą pretenduojančioje Kauno vietoje.
Savo pastabas dėl šio viešbučio projekto architektūros dar nevėlu pareikšti – viešas projekto aptarimas numatytas rugsėjo 6 dieną (ketvirtadienį) 17 val., UAB „Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai“ patalpose (Raguvos g. 4, Kaunas).

 

viesb_gen-_180800_e04_xxx

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. išklotinė

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. išklotinė

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. fasadas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. fasadas

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 1 aukštas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 1 aukštas

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 2 aukštas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 2 aukštas

Komentarai

 1. tiem patiems autoriams negalima leisti projektuoti (ir įgyvendinti) 4 k toje pačioje vietoje, akivaizdu visi kartai buvo – yra prasti.
  Geri pritapę architeltūriškai. urbanistiškai, fukciškai pastatai gyvuoja ir visus džiugina šimtmečiais, o čia per apie 35 metus 4 variantas visiškas nesusipratimas…

 2. Visada lieka penktas kartas, tik jau kažkur šone …

 3. Pagal mane, Kuliešiaus bei Kaušpėdienės grupių projektai yra daug geresni.

 4. siaip tai puikus projektas-ttik cia jis vizualizacijoje pateiktas neobjektyviai ir saliskai,,,teko matyt tikraji vaizda-patikekit viskas ggerai

  • Miela Lina, kai jūs ginate šį viešbučio projektą ir argumentuojate, jog pastato vaizdas „vizualizacijoje pateiktas neobjektyviai ir šališkai“, neva šitaip iškreipiant jūsų matytą „tikrąjį vaizdą“ – primityviai meluojate ir tiek.
   Juk redakcija publikuoja tai, kas apie viešbučio projektą yra viešai prieinama. Kitaip tariant – tai, ką natkevičiaus biuras suprojektavo ir publikuoja savivaldybės tinklapyje. Jūsų žiniai, http://www.kaunas.lt/wp-content/uploads/sites/4/2018/08/Projektiniai_pasiulymai-1.pdf
   su pagarba,
   Audrys Karalius, redaktorius

  • Redaktoriau, butent is tos nuorodos kazkodel neideta NEI VIENA is keliu fasado vizualizaciju, kurios atrodo zenkliai geriau nei ta ka pasirinkote pateikti

  • Mano galva ,vagonas lieka vagonu,iš kurios pusės į jį bežiūrėtum.

  • Tegul lieka vagonu, taciau specialiai parinkti prasciausius vaizdus is PDf medziagos yra neetiska/tendencinga.

 5. Tai tiesiog klaikynė. Kaip galima šitokį primityvų gremėzdą kišti šalia garsaus banko pastato?

 6. Nebuvo jokių „Natkevičiaus kolektyvų“ tais senais laikais-jis buvo tiesiog vienas iš kolektyvo….

 7. Toks įspūdis,kad straipsnio autorius truputį susipainiojo vieno architekto kartuose- kartai,kaip suprantu,yra du- esamas realizuotas ir projektuojamas. O dėl dviejų ankstesniųjų- minėtas architektas,kaip skelbia tekstas po pirmomis dviejomis nuotraukomis, dalyvavo, kaip autorių kolektyvo narys-šiuo atveju manau, galima kalbėti ir apie kitų čia minimų architektų kartus.

 8. klimaxas, pasirodo būna ne tik fiziologinis – bln, jei išsikvėpei – nebedaryk …

 9. akivaizdu viena – ketvirtas Natkeviciaus kartas pats silpniausias

  • ir ,jei toks,turbut paskutinis….jau ir ekspertai pasikeite,pradeda orientuotis….

  • Skaitau užrašus po iliustracijomis -peršasi išvada,kad pirmame ir antrame karte jis tik vienas iš bendraautorių.

  • Pastatyti ketvirtą kartą nėr taip lengva

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

marin_ni_240300_tit_xxx

DIDŽIULIS VIEŠBUČIO KOMPLEKSAS NIDOJE: „Marina Nida“ gavo statybos leidimą

2024 kovo 72 KomentaraiPILOTAS.LT

Nidos centre planuojamo daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbai pasiekė finišo tiesiąją – projektui išduotas statybos leidimas. Tikimasi, kad anksčiau gyvenvietės centre buvusi gamybinė

minis_1v_240300_e05_xxx

STATYS „DEMOKRATIJOS UOSTĄ“: Ministerijų miestelio konkursą laimėjo „Archispektras“

2024 kovo 5Be komentarųPILOTAS.LT

Valstybės valdomo Turto banko paskelbtą ministerijų miestelio A.Goštauto gatvėje Vilniuje architektūrinį-urbanistinį konkursą laimėjo „Studija Archispektras“ sukurtas projektas „Demokratijos uostas“. Konkurso 2-ąją ir 3-ąją vietas, komisijos

minis_1v_240100_e02_xxx-768x1097

300 MLN. EURŲ PER 4 METUS: Ambicingas turto banko investicijų planas

2024 vasario 7Be komentarųPILOTAS.LT

Turto bankas per artimiausius 3 metus planuoja parduoti valstybei nereikalingo turto už 120 mln. eurų. Gautos lėšos, kartu su ES parama ir valstybės perskolintomis lėšomis

Ministerijų kvartalas

PRIEKYJE – „ARCHISPEKTRAS“: Aiškėja Ministerijų kvartalo konkurso nugalėtojai

2024 sausio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Išryškėjo preliminarūs lyderiai Vilniaus ministerijų kvartalo tarptautiniame architektūriniame-urbanistiniame konkurse. Vertinimo komisija geriausiai įvertino studijos „Archispektras“ projektą, o 2-ojoje ir 3-čiojoje vietose įsitvirtino firmos „Aketuri architektai“ ir

minis_vn_231100_tit

MINISTERIJŲ KVARTALAS VILNIUJE: Savo idėjas pateikė 13 architektūrinių kolektyvų

2023 lapkričio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Apie 2,7 ha ploto teritorijoje Vilniaus centre Turto bankas planuoja statyti kvartalą, kuriame įsikurtų ministerijos bei kitos valstybės įstaigos. Vykstančiame atvirame tarptautiniame urbanistiniame-architektūriniame A.Goštauto kvartalo

akrop_vn_231100_e01_xxx

KOMERCINIS RAJONAS VILNIUJE: Pakartotinas „Akropolis Vingis“ projekto pristatymas

2023 lapkričio 31 KomentarasPILOTAS.LT

UAB „Vingio turtas“ prie Vingio parko buvusioje pramoninėje teritorijoje planuoja statyti didžiulį daugiafunkcį kompleksą. Lapkričio 20 dieną rengiamas pakartotinas šio firmos „Do Architects“ projektuojamo komplekso

Erudito licėjus

„ERUDITO LICĖJUS“ PASITINKA RUGSĖJĮ: Įrengtas grafito spalvos mokyklos korpusas

2023 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Pačiame Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose veikiantis „Erudito Licėjus“ šiemet rugsėjo 1-ąją pasitinka atidarydamas naująjį korpusą. 6 aukštų „Erudito Licėjaus“ korpusas atidarytas šalia pirmojo

Manifattura Tabacchi

TABAKO FABRIKO KONVERSIJA: Industrinės teritorijos regeneracija Florencijoje

2023 gegužės 8Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip padaryti, kad ilgus metus apleista buvusi industrinė teritorija organiškai atgimtų, iš pilkosios dėmės žemėlapyje virsdama ryškiu miestiečių ir miesto svečių traukos tašku? Ar įmanoma

Kirdiejų rūmų pritaikymo Vilniaus miesto muziejui konkursinis projektas (MB „Dukart jot”; autoriai V.Buinevičius, J.Jurgelis, V.Bieliūnas ir L.Valančiūnas), 1-oji vieta.

RŪMAI KAIP EKSPONATAS: Vilniaus miesto muziejaus konkurse pirmauja „Sluoksniai“

2023 kovo 24Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII amžiaus pradžios Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos 4 sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.

Kauno paštas

NAi TAMPA KŪNU: Paskelbtas Kauno pašto pritaikymo projektų rengimo konkursas

2023 kovo 23Be komentarųPILOTAS.LT

Prieš trejus metus dar buvusi nedrąsi Nacionalinio architektūros instituto (NAi) idėja pamažu tampa kūnu – ką tik paskelbtas atviras Kauno centrinio pašto rūmų tvarkybos darbų

Stoties rajono diskusija

NAUJAMIESTIS POKYČIŲ KELYJE: Diskusija apie sostinės žygį į pramonės rajoną

2023 kovo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Naujamiesčio ir Naujininkų sandūroje kuriasi startuoliai, verslai ir kūrybinių industrijų atstovai. Senosios šių rajonų gamyklos ir kiti pramoniniai statiniai virsta verslo, meno, kultūros ar

Lietuvos geležinkeliai

ATVERS MIESTIEČIAMS: Vilniuje ketinama pertvarkyti 40 ha Lietuvos geležinkelių teritorijos

2023 sausio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Kuriama vizija, kaip istorinė ir industrinė Lietuvos geležinkelių teritorija Vilniaus Naujamiestyje atsivers miestui. Projekto partneriai pakvietė dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo prioritetus šios teritorijos pokyčiams.

Ministerijų kvartalas

BRĘSTA MINISTERIJŲ KVARTALO RENOVACIJA: Vyriausybė pritarė atnaujinimo koncepcijai

2023 sausio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Ketinama renovuoti sostinės A.Goštauto ir Lukiškių gatvėse esančių ministerijų kvartalą. Planuojama ne tik atnaujinti senus pastatus, bet statyti naujus. Kvartalo atnaujinimo koncepcijai ką tik pritarė Vyriausybė. PRADĖS

Daugiafunkcis startuolių traukos centras „Tech Zity Klaipėda“ (arch. NEBRAU).

KLAIPĖDOJE KURIASI STARTUOLIAI : Bursis rekonstruotoje „Švyturio“ alaus darykloje

2023 sausio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos miesto centre esančioje rekonstruotoje alaus darykloje „Švyturys“ po metų planuojama atidaryti modernų daugiafunkcį startuolių traukos centrą „Tech Zity Klaipėda“. Šio objekto statybą leidžiantis dokumentas

Paupio 6-asis etapas

AKCENTU TAPO ARKA: Vilniaus Paupyje pabaigtas 6-asis statybų etapas

2022 gruodžio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupių Lietuvoje „Darnu Group“ užbaigė 6-ąjį statybų etapą istoriniame Vilniaus senamiesčio Paupio rajone. Vyriausioji kvartalo architektė Gustė Kančaitė pagrindiniu

NEUE ARCHITEKTŪRA

BUVUSIOS RADVILŲ VALDOS KONKURSAS: Triumfavo „Neue Architektūra“

2022 lapkričio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga bendrovės „Vastint Lithuania“ pavedimu surengė naujo viešbučio pastato ir greta jo esančio parko sutvarkymo Vilniaus Žygimantų gatvėje atvirą architektūrinio projekto konkursą. Ką

„Radio Hotel and Tower“ (arch. MVRDV, 2022 m.). Foto: Ossip van Duivenbode.

OLANDIŠKA DVASIA NIUJORKE: MVRDV Manhatanui įskiepijo vertikalaus kaimo idėją

2022 lapkričio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Žinoma Roterdamo architektūros kompanija MVRDV neseniai baigė įgyvendinti savo 1-ąjį projektą Amerikoje. Aukštutiniame Manhatane ką tik atidarytą viešbučio, biurų ir paslaugų kompleksą „Radio Hotel and

arches-1

TVARIAUSIAS BALTIJOS ŠALYSE: Latvijoje laimėjo „Arches“ projektuotas Druskininkų kompleksas

2022 rugsėjo 15Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūrinės estetikos studijos „Arches“ suprojektuotas viešbutis ir „SPA Amberton Green SPA Druskininkai“ laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design

Žygimantų g. 3

LAUKIAMA ARCHITEKTŪROS IDĖJŲ: Viešbučio ir parko buvusioje Radvilų valdoje konkursas

2022 birželio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga pakvietė architektus dalyvauti naujo viešbučio bei parko Žygimantų gatvėje, Vilniuje projekto atvirame konkurse. Konkurso organizatoriai projektinių idėjų buvusiai Radvilų valdai Senamiestyje, Neries

Paupys

SĖKMĖS ISTORIJA VILNIUJE: Susuktas filmas apie Vilniaus Paupio rajoną

2021 gruodžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) metus užbaigia 7-uoju filmu iš serijos „Architektūra iš arti“. Šiame filme pristatomas buvusioje pramoninėje teritorijoje, Vilniaus senamiestyje įsikūręs naujasis Paupio rajonas

Redingo kalėjimas

VISKAS DĖL MENO: Banksy siūlo 10 mln. už O.Wilde‘o kalėjimą

2021 gruodžio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Vienas garsiausių šiuolaikinių gatvės menininkų, žinomas Banksy pseudonimu, pasiūlė 10 mln. svarų sterlingų Redingo kalėjimui nupirkti. Kalėjime, kuriame Viktorijos laikais kalėjo žymus airių kilmės rašytojas,

Lukas Rekevičius

VILNIAUS SENAMIESTYJE – PERMAINOS: Vietoj siurblinės projektuojami būstai

2021 gruodžio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Senamiestyje nuo sovietmečio stūksančią nenaudojamą siurblinę bendrovė „Siguva“ ketina pritaikyti gyvenamajai paskirčiai. Architektūros studija „Aketuri architektai“ parengė projektinius pasiūlymus, kuriuos dar prieš Kalėdas pristatys visuomenei.

vabzdžiai

5 NAUJI VIEŠBUČIAI: Prie Vilnelės jau kuriasi vabzdžiai vienišiai

2021 liepos 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Paupyje, prie naujojo pėsčiųjų tilto per Vilnelę ką tik pastatyti 5 nauji viešbučiai, tačiau ne žmonėms, o vabzdžiams. Statiniai pagaminti iš medienos, o iš

Klaipėdos dujų fabriko konversija (arch. „Altitudės“ ).

PROJEKTAVO KONTEKSTUALIAI: Nauja kultūros ir komercijos erdvė Klaipėdoje

2021 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdos Naujamiestyje esanti dujų saugyklos teritorija žada atgimti kaip kultūros ir komercijos erdvė. Jos konversijos projektinius pasiūlymus parengė firmos „Altitudės“ architektai. DAVĖ PRADŽIĄ KLAIPĖDOS PRAMONINEI

Nemuno sanatorija

PRIKELS „NEMUNĄ“: Įmonių grupė „Citus“ įsigijo Druskininkų simbolį

2021 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Buvusios Kauno radijo gamyklos „Banga“ vietoje daugiafunkcinį projektą „Radio city“ vystanti „Citus“ įmonių grupė įsigijo dar vieną dižiulį apleistą kompleksą. Detalių planų, kas bus įrenginėjama