G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų gerokai pakoreguoti vietos architektūrinį mikroklimatą. Tačiau net 4-ąjį kartą tame pačiame Kauno Naujamiesčio kvartale projektuojančio G.Natkevičiaus kolektyvo kūrybinis užtaisas šįkart, atrodo, pastebimai išsikvėpęs.

4-ĄJĮ KARTĄ TAME PAČIAME SKLYPE

 Architektui G.Natkevičiui Kauno Maironio gatvės sklypas žinomas nuo seno. Kartu su „Komprojekto“ architektais Vaidotu Kuliešiumi ir Audra Kaušpėdiene jis šio kvartalo rekonstrukciją projektavo dar praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio viduryje. Tiesa, namą Maironio g. 19 sklype tuomet kūrė A.Kaušpėdienė, o G.Natkevičiaus suprojektuotas pastatas stūkso giliau – kvartalo viduryje.
G.Natkevičius į šią Naujamiesčio vietą projektuoti sugrįžo kai 1992 metais su minėtuoju V.Kuliešiumi bei Česlovu Šarakausku ir Vydimantu Samalioniu laimėjo pastatų grupės architektūrinių idėjų konkursą.

Kauno Naujamiesčio kvartalo tarp Maironio g., K.Donelaičio ir Vasario 16-osios g. projektas (arch. G.Natkevičius, V.Kuliečius, A.Kaušpėdienė; 1986 m.).

Kauno Naujamiesčio kvartalo tarp Maironio g., K.Donelaičio ir Vasario 16-osios g. projektas (arch. A.Kaušpėdienė, V.Kuliešius, G.Natkevičius; 1986 m.).

Administracinių pastatų grupės Maironio g. projekto konkursinis projektas (arch. G.Natkevičius, V.Kuliešius; 1992 m.; 1-oji vieta). Foto: G.Natkevičius

Administracinių pastatų grupės Maironio g. projekto konkursinis projektas (arch. V.Kuliešius, G.Natkevičius, Č.Šarakauskas, V.Samalionis; 1992 m.; 1-oji vieta). Foto: G.Natkevičius

Nors permainingais tuometiniais laikais abi Maironio g. 19 sklypo užstatymo idėjos liko nerealizuotos, trečiuoju bandymu sumanymą čia įgyvendinti pavyko – 2003-asiais pagal architektų G.Natkevičiaus ir Rimo Adomaičio projektą tarp solidžiojo Lietuvos banko (arch. M.Songaila, 1929 m.) ir istoriniame pastate įsikūrusio SEB banko filialo (rekonstrukcijos architektas V.Lučinskas, D.Lučinskienė; 1998 m.) įsiterpė 4 aukštų prekybos ir pramogų centras „Sostinė“. Dar pastarąjį projektuojant virė gana karštos architektūrinės diskusijos, tačiau griežtai nusiteikusią tuometinę Kauno architektūros ir urbanistikos tarybą (KAUT) vienas iš 3 ar 4 autorių pateiktų priešprojektinių komercinio pastato variantų įtikino.

Paradoksalu, tačiau architektas G.Natkevičius prie projektavimo šiame Kauno Naujamiesčio kvartale grįžta jau 4-ąjį kartą. Vėl su naujais užsakovais, kitu bendraautorių kolektyvu ir naujom kūrybinėm idėjomis.

PER TĄ PAČIĄ ARCHITEKTŪRINĘ UPĘ – KITU KELIU

Nepaisant esminių pastato funkcinių bei architektūrinės estetikos skirtumų, abiem ankstesniais atvejais rengti projektai turi panašių architektūrinių bruožų. Postmodernistinės architektūros estetiką plėtojusiame 10-ojo dešimtmečio pradžios projekte Maironio g. fasadas vaizdžiai bylojo smulkesnę kvartalo struktūrą. Ko gero, toks architektūrinis fasado suskaidymas buvo svarbia ir sėkmės architektūros idėjų konkurse sąlyga.
Fasado vertikalus sudalinimas į 3 segmentus matomas ir prekybos ir pramogų centro „Sostinė“ pagrindiniame fasade. Būtent tokiam architektų siūlytam projektiniam variantui tuomet pritarė dauguma ir miesto architektūros ir urbanistikos ekspertų. Beje, nors pats statinys komerciškai ir nepasiteisino – didumą laiko prastūksojo apleistas bei neveikiantis, architektūriškai jį visgi galima būtų vertinti teigiamai. Ypač – dėl minėto nuosaikaus suskaidyto pagrindinio fasado bei autorių badymo lenktomis jo formomis paieškoti dialogo su Kauno tarpukario modernizmu.

 Sąsajų su tarpukariu architektūriškai ieškojęs prekybos ir pramogų centras „Sostinė“ visgi ilgiau buvo uždarytas nei veikė (arch. G.Natkevičius, R.Adomaitis; 2003 m.). Foto: ©PILOTAS.LT.

Lenktais segmentais sąsajų su tarpukario architektūra ieškojęs prekybos ir pramogų centras „Sostinė“, visgi ilgiau buvo uždarytas nei veikė (arch. G.Natkevičius, R.Adomaitis; 2003 m.). Foto: ©PILOTAS.LT, 2018 m.

UAB „Tala LT“ užsakius, 4-ąjį kartą į tą pačią architektūrinę upę „lipantis“ architektas G.Natkevičius su kolegomis nutarė išlaikyti lenktus buvusio pastato kampus, tačiau „bristi“ nusprendė nauju keliu.

FASADUS ARTIKULIUOS DEKORATYVINIAIS PILIASTRAIS

4 aukštų su rūsiu ir antstatu buvusio prekybos centro „Sostinė“ pastatas pagal architektų G.Natkevičiaus, A.Natkevičiūtės, P.Narausko ir A.Rimšelio projektą rekonstruojamas į 6 aukštų 175 numerių viešbučių paskirties pastatą su požemine automobilių saugykla. Braižomo statinio bendras plotas – 5.720 m². Rekonstruojant, numatoma pakeisti patalpų paskirtį, jas perplanuojant ir numatant viešbučių paskirties patalpas. Kaip rašoma konversijos projekto aiškinamajame rašte, iš senojo pastato liks tik rūsio patalpos, kurios bus pritaikytos 30 vietų požeminei automobilių saugyklai. Beje, dar 14 vietų aikštelė numatyta įrengti kieme, todėl architektų paskaičiavimu, parkavimo vietų 175 numerių viešbučiui turėtų užtekti…
Naujai projektuojamos 6 aukštų antžeminės pastato dalies aukštis sieks 20,90 m. (pastato tūris – 27.105 m³). Jos fasadai numatyti pilkos spalvos iš tinko ar betono plokščių, o architektūriškai juos artikuliuoti turės tos pačios medžiagos dekoratyviniai piliastrai. Skirtingai net ankstesnieji sklypo projektai, planuojamo viešbučio pagrindinis fasadas, pagal architektų sumanymą, vizualiai dalinamas į dvi horizontalias dalis. Pirmasis aukštas savo medžiagiškumu ir forma čia turėtų aiškiai skirtis nuo viršutinių tipinių viešbučio kambariams skirtų aukštų. Įstiklinimui architektai parinko stiklo-aliuminio fasadinę sistemą, o stogą numatė sutapdintą.

MAŽIAU AMBICIJŲ, DAUGIAU MONOTONIJOS IR VARTOTOJIŠKUMO

Nors ir ne taip drastiškai, kaip to paties kolektyvo siūlyta statyba gretimos sankryžos kampe, naujasis viešbučio inkliuzas architektūrinę nuotaiką Maironio g. atkarpoje nuo Laisvės al. iki K.Donelaičio g. tikrai paveiks. Jei anuo atveju tūris pernelyg aktyvus ir konkuruojantis, tai šiuo – priešingai. Pilkas monotoniškas it traukinio vagonas viešbutis vargiai pajėgus ne tik sukurti, bet nors šiek tiek palaikyti architektūrinį dialogą su vienu reprezentatyviausių ir puošniausių Lietuvos tarpukario bei Kauno Naujamiesčio pastatų. Pigaus vagono įspūdis išlieka ar net sustiprėja ir žvelgiant į tipinių viešbučio aukštų numerių eiles.

Lietuvos banko pastatas (arch. M.Songaila, inž. F.Vizbaras; 1929 m.) laikomas vienu solidžiausių tarpukario architektūros objektų Lietuvoje. Foto: ©PILOTAS.LT.

Neseniai restauruotas Lietuvos banko pastatas (arch. M.Songaila, inž. F.Vizbaras; 1929 m.) pelnytai tituluojamas vienu solidžiausių tarpukario architektūros objektų Lietuvoje. Foto: ©PILOTAS.LT, 2018 m.

Su liūdesiu tenka konstatuoti, jog ankstesniuose G.Natkevičiaus kolektyvų rengtuose architektūriniuose bandymuose projektuoti tame pačiame kvartale bei sklype architektūrinių ambicijų, o gal – ir talento sutilpo pastebimai daugiau. Kita vertus, šįkart aiškiai daugiau yra „parduodamo“ ploto…  Gaila, tačiau būtent šis rodiklis vis dažniau tampa architektūrą lemiančiu faktoriumi net ir projektuojant į UNESCO paveldo sąrašą pretenduojančioje Kauno vietoje.
Savo pastabas dėl šio viešbučio projekto architektūros dar nevėlu pareikšti – viešas projekto aptarimas numatytas rugsėjo 6 dieną (ketvirtadienį) 17 val., UAB „Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai“ patalpose (Raguvos g. 4, Kaunas).

 

viesb_gen-_180800_e04_xxx

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. išklotinė

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. išklotinė

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. fasadas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. fasadas

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 1 aukštas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 1 aukštas

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 2 aukštas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 2 aukštas

Komentarai

 1. tiem patiems autoriams negalima leisti projektuoti (ir įgyvendinti) 4 k toje pačioje vietoje, akivaizdu visi kartai buvo – yra prasti.
  Geri pritapę architeltūriškai. urbanistiškai, fukciškai pastatai gyvuoja ir visus džiugina šimtmečiais, o čia per apie 35 metus 4 variantas visiškas nesusipratimas…

 2. Visada lieka penktas kartas, tik jau kažkur šone …

 3. Pagal mane, Kuliešiaus bei Kaušpėdienės grupių projektai yra daug geresni.

 4. siaip tai puikus projektas-ttik cia jis vizualizacijoje pateiktas neobjektyviai ir saliskai,,,teko matyt tikraji vaizda-patikekit viskas ggerai

  • Miela Lina, kai jūs ginate šį viešbučio projektą ir argumentuojate, jog pastato vaizdas „vizualizacijoje pateiktas neobjektyviai ir šališkai“, neva šitaip iškreipiant jūsų matytą „tikrąjį vaizdą“ – primityviai meluojate ir tiek.
   Juk redakcija publikuoja tai, kas apie viešbučio projektą yra viešai prieinama. Kitaip tariant – tai, ką natkevičiaus biuras suprojektavo ir publikuoja savivaldybės tinklapyje. Jūsų žiniai, http://www.kaunas.lt/wp-content/uploads/sites/4/2018/08/Projektiniai_pasiulymai-1.pdf
   su pagarba,
   Audrys Karalius, redaktorius

  • Redaktoriau, butent is tos nuorodos kazkodel neideta NEI VIENA is keliu fasado vizualizaciju, kurios atrodo zenkliai geriau nei ta ka pasirinkote pateikti

  • Mano galva ,vagonas lieka vagonu,iš kurios pusės į jį bežiūrėtum.

  • Tegul lieka vagonu, taciau specialiai parinkti prasciausius vaizdus is PDf medziagos yra neetiska/tendencinga.

 5. Tai tiesiog klaikynė. Kaip galima šitokį primityvų gremėzdą kišti šalia garsaus banko pastato?

 6. Nebuvo jokių „Natkevičiaus kolektyvų“ tais senais laikais-jis buvo tiesiog vienas iš kolektyvo….

 7. Toks įspūdis,kad straipsnio autorius truputį susipainiojo vieno architekto kartuose- kartai,kaip suprantu,yra du- esamas realizuotas ir projektuojamas. O dėl dviejų ankstesniųjų- minėtas architektas,kaip skelbia tekstas po pirmomis dviejomis nuotraukomis, dalyvavo, kaip autorių kolektyvo narys-šiuo atveju manau, galima kalbėti ir apie kitų čia minimų architektų kartus.

 8. klimaxas, pasirodo būna ne tik fiziologinis – bln, jei išsikvėpei – nebedaryk …

 9. akivaizdu viena – ketvirtas Natkeviciaus kartas pats silpniausias

  • ir ,jei toks,turbut paskutinis….jau ir ekspertai pasikeite,pradeda orientuotis….

  • Skaitau užrašus po iliustracijomis -peršasi išvada,kad pirmame ir antrame karte jis tik vienas iš bendraautorių.

  • Pastatyti ketvirtą kartą nėr taip lengva

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Lietuvos geležinkeliai

ATVERS MIESTIEČIAMS: Vilniuje ketinama pertvarkyti 40 ha Lietuvos geležinkelių teritorijos

2023 sausio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Kuriama vizija, kaip istorinė ir industrinė Lietuvos geležinkelių teritorija Vilniaus Naujamiestyje atsivers miestui. Projekto partneriai pakvietė dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo prioritetus šios teritorijos pokyčiams.

Ministerijų kvartalas

BRĘSTA MINISTERIJŲ KVARTALO RENOVACIJA: Vyriausybė pritarė atnaujinimo koncepcijai

2023 sausio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Ketinama renovuoti sostinės A.Goštauto ir Lukiškių gatvėse esančių ministerijų kvartalą. Planuojama ne tik atnaujinti senus pastatus, bet statyti naujus. Kvartalo atnaujinimo koncepcijai ką tik pritarė Vyriausybė. PRADĖS

Daugiafunkcis startuolių traukos centras „Tech Zity Klaipėda“ (arch. NEBRAU).

KLAIPĖDOJE KURIASI STARTUOLIAI : Bursis rekonstruotoje „Švyturio“ alaus darykloje

2023 sausio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos miesto centre esančioje rekonstruotoje alaus darykloje „Švyturys“ po metų planuojama atidaryti modernų daugiafunkcį startuolių traukos centrą „Tech Zity Klaipėda“. Šio objekto statybą leidžiantis dokumentas

Paupio 6-asis etapas

AKCENTU TAPO ARKA: Vilniaus Paupyje pabaigtas 6-asis statybų etapas

2022 gruodžio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupių Lietuvoje „Darnu Group“ užbaigė 6-ąjį statybų etapą istoriniame Vilniaus senamiesčio Paupio rajone. Vyriausioji kvartalo architektė Gustė Kančaitė pagrindiniu

NEUE ARCHITEKTŪRA

BUVUSIOS RADVILŲ VALDOS KONKURSAS: Triumfavo „Neue Architektūra“

2022 lapkričio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga bendrovės „Vastint Lithuania“ pavedimu surengė naujo viešbučio pastato ir greta jo esančio parko sutvarkymo Vilniaus Žygimantų gatvėje atvirą architektūrinio projekto konkursą. Ką

„Radio Hotel and Tower“ (arch. MVRDV, 2022 m.). Foto: Ossip van Duivenbode.

OLANDIŠKA DVASIA NIUJORKE: MVRDV Manhatanui įskiepijo vertikalaus kaimo idėją

2022 lapkričio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Žinoma Roterdamo architektūros kompanija MVRDV neseniai baigė įgyvendinti savo 1-ąjį projektą Amerikoje. Aukštutiniame Manhatane ką tik atidarytą viešbučio, biurų ir paslaugų kompleksą „Radio Hotel and

arches-1

TVARIAUSIAS BALTIJOS ŠALYSE: Latvijoje laimėjo „Arches“ projektuotas Druskininkų kompleksas

2022 rugsėjo 15Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūrinės estetikos studijos „Arches“ suprojektuotas viešbutis ir „SPA Amberton Green SPA Druskininkai“ laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design

Žygimantų g. 3

LAUKIAMA ARCHITEKTŪROS IDĖJŲ: Viešbučio ir parko buvusioje Radvilų valdoje konkursas

2022 birželio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga pakvietė architektus dalyvauti naujo viešbučio bei parko Žygimantų gatvėje, Vilniuje projekto atvirame konkurse. Konkurso organizatoriai projektinių idėjų buvusiai Radvilų valdai Senamiestyje, Neries

Paupys

SĖKMĖS ISTORIJA VILNIUJE: Susuktas filmas apie Vilniaus Paupio rajoną

2021 gruodžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) metus užbaigia 7-uoju filmu iš serijos „Architektūra iš arti“. Šiame filme pristatomas buvusioje pramoninėje teritorijoje, Vilniaus senamiestyje įsikūręs naujasis Paupio rajonas

Redingo kalėjimas

VISKAS DĖL MENO: Banksy siūlo 10 mln. už O.Wilde‘o kalėjimą

2021 gruodžio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Vienas garsiausių šiuolaikinių gatvės menininkų, žinomas Banksy pseudonimu, pasiūlė 10 mln. svarų sterlingų Redingo kalėjimui nupirkti. Kalėjime, kuriame Viktorijos laikais kalėjo žymus airių kilmės rašytojas,

Lukas Rekevičius

VILNIAUS SENAMIESTYJE – PERMAINOS: Vietoj siurblinės projektuojami būstai

2021 gruodžio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Senamiestyje nuo sovietmečio stūksančią nenaudojamą siurblinę bendrovė „Siguva“ ketina pritaikyti gyvenamajai paskirčiai. Architektūros studija „Aketuri architektai“ parengė projektinius pasiūlymus, kuriuos dar prieš Kalėdas pristatys visuomenei.

vabzdžiai

5 NAUJI VIEŠBUČIAI: Prie Vilnelės jau kuriasi vabzdžiai vienišiai

2021 liepos 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Paupyje, prie naujojo pėsčiųjų tilto per Vilnelę ką tik pastatyti 5 nauji viešbučiai, tačiau ne žmonėms, o vabzdžiams. Statiniai pagaminti iš medienos, o iš

Klaipėdos dujų fabriko konversija (arch. „Altitudės“ ).

PROJEKTAVO KONTEKSTUALIAI: Nauja kultūros ir komercijos erdvė Klaipėdoje

2021 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdos Naujamiestyje esanti dujų saugyklos teritorija žada atgimti kaip kultūros ir komercijos erdvė. Jos konversijos projektinius pasiūlymus parengė firmos „Altitudės“ architektai. DAVĖ PRADŽIĄ KLAIPĖDOS PRAMONINEI

Nemuno sanatorija

PRIKELS „NEMUNĄ“: Įmonių grupė „Citus“ įsigijo Druskininkų simbolį

2021 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Buvusios Kauno radijo gamyklos „Banga“ vietoje daugiafunkcinį projektą „Radio city“ vystanti „Citus“ įmonių grupė įsigijo dar vieną dižiulį apleistą kompleksą. Detalių planų, kas bus įrenginėjama

Lukiškių kalėjimas. Foto: PILOTAS.LT archyvas

LUKIŠKĖMS ŽADA GYVYBĘ: Nuomos konkursą laimėjo mįslingasis „Aštuntas elementas“

2021 balandžio 301 KomentarasPILOTAS.LT

Lukiškių kalėjimo komplekso laikinos nuomos konkursą laimėjo mįslinga bendrovė „Aštuntas elementas“. Žadama Lukiškes paversti muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros židiniu, tačiau nutylimos finansinės nuomos

SMAR

SILICIO SLĖNIO VIETOŽENKLIS: Konkursą laimėjo „kauniečiai“ SMAR

2021 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Silicio slėnio vietoženklio konkursą, kuriame dalyvavo net 963 projektai iš viso pasaulio, laimėjo SMAR. Į Australiją emigravęs ispanų architektų duetas prieš kelerius metus laimėjo Mokslo

Anne Lacaton ir Jean Philippe Vassal

ATVIRA GYVENIMUI ARCHITEKTŪRA : Pritzkeris – architektūrinei porai iš Paryžiaus priemiesčio

2021 kovo 173 KomentaraiPILOTAS.LT

2021 metų Pritzkerio architektūros premiją laimėjo prancūzų architektai Anne Lacaton ir Jean Philippe Vassal iš Paryžiaus. Socialiai atsakingą bei aplinkai jautrų požiūrį architektūroje nuosekliai įtvirtinanti

Koventrio IKEA

ANTRASIS IKEA GYVENIMAS: 7 aukštų parduotuvę pavers didžiausia meno vitrina

2021 vasario 26Be komentarųPILOTAS.LT

Didžiosios Britanijos Koventrio miestas ketina pademonstruoti, kaip visuomenės poreikiams pritaikyti komercinį objektą. Buvusią didžiulę kompanijos IKEA parduotuvę žadama paversti viena didžiausių kultūros ir meno vitrinų

Laisvės al. 51A

77 SAVININKŲ VIEŠBUTIS: Ruošiamas viešas projekto Kauno centre pristatymas

2021 sausio 156 KomentaraiPILOTAS.LT

Viename Kauno Laisvės alėjos kiemų stovinčiame 4 aukštų administraciniame pastate „Miesto planas“ braižo 76 numerių viešbutį. Labiau bendrabutį nei įprastą viešbutį primenančioje įstaigoje visi numeriai bei

Studija „Archway Studios“ (arch. „Undercurrent Architects“)

PARDUODAMAS „METŲ NAMAS“: Studijai pritaikytas Londono geležinkelio viadukas

2020 gruodžio 34 KomentaraiPILOTAS.LT

Londone parduodamas karalienės Viktorijos laikų geležinkelio viaduke įkurdintas būstas. Pagal firmos „Undercurrent Architects“ projektą prieš 8 metus įrengta studija „Archway Studios“ su gyvenamosiomis patalpomis 2013-aisiais

Kauno senamiesčio apartamentai

KAUNO STATYBŲ GREITKELIS: Stringantys vilniečiai ir raudonas „Ferrari“

Kauno miesto valdžia ėmėsi peržiūrėti vilniečių nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ projektus Kaune – reikalaujama nugriauti naujojo namo Senamiestyje balkonus, be to, kaltinama gudraujant ir

Lukiškių kalėjimas

EDUKACIJAI, NUOMAI, PARDAVIMUI: Parinktas Lukiškių kalėjimo plėtros scenarijus

2020 birželio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Trečdalis Lukiškių kalėjimo pastatų bus skiriama visuomeninėms edukacinėms reikmėms švietimo, kultūros, inovacijų, technologijų srityse bei kitiems visuomenės viešiems poreikiams tenkinti, likusi dalis bus perduodama ilgalaikei

Memelio miestas

POINDUSTRINĖ KLAIPĖDA: Memelio miesto detalųjį planą svarstys internetu

2020 gegužės 181 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdoje parengtas per 16 ha poindustrinės teritorijos tarp Danės upės žiogių ir Kuršių marių užstatymo projektas. Šios kadaise viešojo gyvenimo centru mieste buvusios teritorijos detaliojo

K26 viešbutis

ŠALTAS DUŠAS ARCHITEKTŪRAI: G.Natkevičiaus projektuojamas kompleksas bando prisitaikyti

2020 sausio 1517 KomentarųPILOTAS.LT

Architektai su nebaigtu statyti 13 aukštų gelžbetoniniu viešbučiu Kauno Naujamiestyje rugsėjį atsisveikino ant jo stogo atidarę architektūros festivalį KAFe 2019. Vis dėlto pastarojo vietoje architekto

SLA ir Biecher Architektes

MECHANIKOS SODAS: Geležinkeliečių teritorija Paryžiaus centre pavirs tvaria kaimynija

2019 spalio 281 KomentarasPILOTAS.LT

Paryžiuje neseniai baigėsi 3,7 ha buvusios geležinkeliečių teritorijos Ordener-Poissonniers tarptautinis idėjų konkursas, kurio dalyviai turėjo pasiūlyti gamta paremtus projektinius sprendimus. Pirmąją vietą laimėjęs firmų SLA