G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų gerokai pakoreguoti vietos architektūrinį mikroklimatą. Tačiau net 4-ąjį kartą tame pačiame Kauno Naujamiesčio kvartale projektuojančio G.Natkevičiaus kolektyvo kūrybinis užtaisas šįkart, atrodo, pastebimai išsikvėpęs.

4-ĄJĮ KARTĄ TAME PAČIAME SKLYPE

 Architektui G.Natkevičiui Kauno Maironio gatvės sklypas žinomas nuo seno. Kartu su „Komprojekto“ architektais Vaidotu Kuliešiumi ir Audra Kaušpėdiene jis šio kvartalo rekonstrukciją projektavo dar praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio viduryje. Tiesa, namą Maironio g. 19 sklype tuomet kūrė A.Kaušpėdienė, o G.Natkevičiaus suprojektuotas pastatas stūkso giliau – kvartalo viduryje.
G.Natkevičius į šią Naujamiesčio vietą projektuoti sugrįžo kai 1992 metais su minėtuoju V.Kuliešiumi bei Česlovu Šarakausku ir Vydimantu Samalioniu laimėjo pastatų grupės architektūrinių idėjų konkursą.

Kauno Naujamiesčio kvartalo tarp Maironio g., K.Donelaičio ir Vasario 16-osios g. projektas (arch. G.Natkevičius, V.Kuliečius, A.Kaušpėdienė; 1986 m.).

Kauno Naujamiesčio kvartalo tarp Maironio g., K.Donelaičio ir Vasario 16-osios g. projektas (arch. A.Kaušpėdienė, V.Kuliešius, G.Natkevičius; 1986 m.).

Administracinių pastatų grupės Maironio g. projekto konkursinis projektas (arch. G.Natkevičius, V.Kuliešius; 1992 m.; 1-oji vieta). Foto: G.Natkevičius

Administracinių pastatų grupės Maironio g. projekto konkursinis projektas (arch. V.Kuliešius, G.Natkevičius, Č.Šarakauskas, V.Samalionis; 1992 m.; 1-oji vieta). Foto: G.Natkevičius

Nors permainingais tuometiniais laikais abi Maironio g. 19 sklypo užstatymo idėjos liko nerealizuotos, trečiuoju bandymu sumanymą čia įgyvendinti pavyko – 2003-asiais pagal architektų G.Natkevičiaus ir Rimo Adomaičio projektą tarp solidžiojo Lietuvos banko (arch. M.Songaila, 1929 m.) ir istoriniame pastate įsikūrusio SEB banko filialo (rekonstrukcijos architektas V.Lučinskas, D.Lučinskienė; 1998 m.) įsiterpė 4 aukštų prekybos ir pramogų centras „Sostinė“. Dar pastarąjį projektuojant virė gana karštos architektūrinės diskusijos, tačiau griežtai nusiteikusią tuometinę Kauno architektūros ir urbanistikos tarybą (KAUT) vienas iš 3 ar 4 autorių pateiktų priešprojektinių komercinio pastato variantų įtikino.

Paradoksalu, tačiau architektas G.Natkevičius prie projektavimo šiame Kauno Naujamiesčio kvartale grįžta jau 4-ąjį kartą. Vėl su naujais užsakovais, kitu bendraautorių kolektyvu ir naujom kūrybinėm idėjomis.

PER TĄ PAČIĄ ARCHITEKTŪRINĘ UPĘ – KITU KELIU

Nepaisant esminių pastato funkcinių bei architektūrinės estetikos skirtumų, abiem ankstesniais atvejais rengti projektai turi panašių architektūrinių bruožų. Postmodernistinės architektūros estetiką plėtojusiame 10-ojo dešimtmečio pradžios projekte Maironio g. fasadas vaizdžiai bylojo smulkesnę kvartalo struktūrą. Ko gero, toks architektūrinis fasado suskaidymas buvo svarbia ir sėkmės architektūros idėjų konkurse sąlyga.
Fasado vertikalus sudalinimas į 3 segmentus matomas ir prekybos ir pramogų centro „Sostinė“ pagrindiniame fasade. Būtent tokiam architektų siūlytam projektiniam variantui tuomet pritarė dauguma ir miesto architektūros ir urbanistikos ekspertų. Beje, nors pats statinys komerciškai ir nepasiteisino – didumą laiko prastūksojo apleistas bei neveikiantis, architektūriškai jį visgi galima būtų vertinti teigiamai. Ypač – dėl minėto nuosaikaus suskaidyto pagrindinio fasado bei autorių badymo lenktomis jo formomis paieškoti dialogo su Kauno tarpukario modernizmu.

 Sąsajų su tarpukariu architektūriškai ieškojęs prekybos ir pramogų centras „Sostinė“ visgi ilgiau buvo uždarytas nei veikė (arch. G.Natkevičius, R.Adomaitis; 2003 m.). Foto: ©PILOTAS.LT.

Lenktais segmentais sąsajų su tarpukario architektūra ieškojęs prekybos ir pramogų centras „Sostinė“, visgi ilgiau buvo uždarytas nei veikė (arch. G.Natkevičius, R.Adomaitis; 2003 m.). Foto: ©PILOTAS.LT, 2018 m.

UAB „Tala LT“ užsakius, 4-ąjį kartą į tą pačią architektūrinę upę „lipantis“ architektas G.Natkevičius su kolegomis nutarė išlaikyti lenktus buvusio pastato kampus, tačiau „bristi“ nusprendė nauju keliu.

FASADUS ARTIKULIUOS DEKORATYVINIAIS PILIASTRAIS

4 aukštų su rūsiu ir antstatu buvusio prekybos centro „Sostinė“ pastatas pagal architektų G.Natkevičiaus, A.Natkevičiūtės, P.Narausko ir A.Rimšelio projektą rekonstruojamas į 6 aukštų 175 numerių viešbučių paskirties pastatą su požemine automobilių saugykla. Braižomo statinio bendras plotas – 5.720 m². Rekonstruojant, numatoma pakeisti patalpų paskirtį, jas perplanuojant ir numatant viešbučių paskirties patalpas. Kaip rašoma konversijos projekto aiškinamajame rašte, iš senojo pastato liks tik rūsio patalpos, kurios bus pritaikytos 30 vietų požeminei automobilių saugyklai. Beje, dar 14 vietų aikštelė numatyta įrengti kieme, todėl architektų paskaičiavimu, parkavimo vietų 175 numerių viešbučiui turėtų užtekti…
Naujai projektuojamos 6 aukštų antžeminės pastato dalies aukštis sieks 20,90 m. (pastato tūris – 27.105 m³). Jos fasadai numatyti pilkos spalvos iš tinko ar betono plokščių, o architektūriškai juos artikuliuoti turės tos pačios medžiagos dekoratyviniai piliastrai. Skirtingai net ankstesnieji sklypo projektai, planuojamo viešbučio pagrindinis fasadas, pagal architektų sumanymą, vizualiai dalinamas į dvi horizontalias dalis. Pirmasis aukštas savo medžiagiškumu ir forma čia turėtų aiškiai skirtis nuo viršutinių tipinių viešbučio kambariams skirtų aukštų. Įstiklinimui architektai parinko stiklo-aliuminio fasadinę sistemą, o stogą numatė sutapdintą.

MAŽIAU AMBICIJŲ, DAUGIAU MONOTONIJOS IR VARTOTOJIŠKUMO

Nors ir ne taip drastiškai, kaip to paties kolektyvo siūlyta statyba gretimos sankryžos kampe, naujasis viešbučio inkliuzas architektūrinę nuotaiką Maironio g. atkarpoje nuo Laisvės al. iki K.Donelaičio g. tikrai paveiks. Jei anuo atveju tūris pernelyg aktyvus ir konkuruojantis, tai šiuo – priešingai. Pilkas monotoniškas it traukinio vagonas viešbutis vargiai pajėgus ne tik sukurti, bet nors šiek tiek palaikyti architektūrinį dialogą su vienu reprezentatyviausių ir puošniausių Lietuvos tarpukario bei Kauno Naujamiesčio pastatų. Pigaus vagono įspūdis išlieka ar net sustiprėja ir žvelgiant į tipinių viešbučio aukštų numerių eiles.

Lietuvos banko pastatas (arch. M.Songaila, inž. F.Vizbaras; 1929 m.) laikomas vienu solidžiausių tarpukario architektūros objektų Lietuvoje. Foto: ©PILOTAS.LT.

Neseniai restauruotas Lietuvos banko pastatas (arch. M.Songaila, inž. F.Vizbaras; 1929 m.) pelnytai tituluojamas vienu solidžiausių tarpukario architektūros objektų Lietuvoje. Foto: ©PILOTAS.LT, 2018 m.

Su liūdesiu tenka konstatuoti, jog ankstesniuose G.Natkevičiaus kolektyvų rengtuose architektūriniuose bandymuose projektuoti tame pačiame kvartale bei sklype architektūrinių ambicijų, o gal – ir talento sutilpo pastebimai daugiau. Kita vertus, šįkart aiškiai daugiau yra „parduodamo“ ploto…  Gaila, tačiau būtent šis rodiklis vis dažniau tampa architektūrą lemiančiu faktoriumi net ir projektuojant į UNESCO paveldo sąrašą pretenduojančioje Kauno vietoje.
Savo pastabas dėl šio viešbučio projekto architektūros dar nevėlu pareikšti – viešas projekto aptarimas numatytas rugsėjo 6 dieną (ketvirtadienį) 17 val., UAB „Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai“ patalpose (Raguvos g. 4, Kaunas).

 

viesb_gen-_180800_e04_xxx

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. išklotinė

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. išklotinė

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. fasadas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). Maironio g. fasadas

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 1 aukštas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 1 aukštas

75 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 2 aukštas

175 numerių viešbutis (arch. G.Natkevičius, A.Natkevičiūtė, P.Narauskas, A.Rimšelis; 2018 m.). 2 aukštas

Komentarai

 1. tiem patiems autoriams negalima leisti projektuoti (ir įgyvendinti) 4 k toje pačioje vietoje, akivaizdu visi kartai buvo – yra prasti.
  Geri pritapę architeltūriškai. urbanistiškai, fukciškai pastatai gyvuoja ir visus džiugina šimtmečiais, o čia per apie 35 metus 4 variantas visiškas nesusipratimas…

 2. Visada lieka penktas kartas, tik jau kažkur šone …

 3. Pagal mane, Kuliešiaus bei Kaušpėdienės grupių projektai yra daug geresni.

 4. siaip tai puikus projektas-ttik cia jis vizualizacijoje pateiktas neobjektyviai ir saliskai,,,teko matyt tikraji vaizda-patikekit viskas ggerai

  • Miela Lina, kai jūs ginate šį viešbučio projektą ir argumentuojate, jog pastato vaizdas „vizualizacijoje pateiktas neobjektyviai ir šališkai“, neva šitaip iškreipiant jūsų matytą „tikrąjį vaizdą“ – primityviai meluojate ir tiek.
   Juk redakcija publikuoja tai, kas apie viešbučio projektą yra viešai prieinama. Kitaip tariant – tai, ką natkevičiaus biuras suprojektavo ir publikuoja savivaldybės tinklapyje. Jūsų žiniai, http://www.kaunas.lt/wp-content/uploads/sites/4/2018/08/Projektiniai_pasiulymai-1.pdf
   su pagarba,
   Audrys Karalius, redaktorius

  • Redaktoriau, butent is tos nuorodos kazkodel neideta NEI VIENA is keliu fasado vizualizaciju, kurios atrodo zenkliai geriau nei ta ka pasirinkote pateikti

  • Mano galva ,vagonas lieka vagonu,iš kurios pusės į jį bežiūrėtum.

  • Tegul lieka vagonu, taciau specialiai parinkti prasciausius vaizdus is PDf medziagos yra neetiska/tendencinga.

 5. Tai tiesiog klaikynė. Kaip galima šitokį primityvų gremėzdą kišti šalia garsaus banko pastato?

 6. Nebuvo jokių „Natkevičiaus kolektyvų“ tais senais laikais-jis buvo tiesiog vienas iš kolektyvo….

 7. Toks įspūdis,kad straipsnio autorius truputį susipainiojo vieno architekto kartuose- kartai,kaip suprantu,yra du- esamas realizuotas ir projektuojamas. O dėl dviejų ankstesniųjų- minėtas architektas,kaip skelbia tekstas po pirmomis dviejomis nuotraukomis, dalyvavo, kaip autorių kolektyvo narys-šiuo atveju manau, galima kalbėti ir apie kitų čia minimų architektų kartus.

 8. klimaxas, pasirodo būna ne tik fiziologinis – bln, jei išsikvėpei – nebedaryk …

 9. akivaizdu viena – ketvirtas Natkeviciaus kartas pats silpniausias

  • ir ,jei toks,turbut paskutinis….jau ir ekspertai pasikeite,pradeda orientuotis….

  • Skaitau užrašus po iliustracijomis -peršasi išvada,kad pirmame ir antrame karte jis tik vienas iš bendraautorių.

  • Pastatyti ketvirtą kartą nėr taip lengva

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

vabzdžiai

5 NAUJI VIEŠBUČIAI: Prie Vilnelės jau kuriasi vabzdžiai vienišiai

2021 liepos 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Paupyje, prie naujojo pėsčiųjų tilto per Vilnelę ką tik pastatyti 5 nauji viešbučiai, tačiau ne žmonėms, o vabzdžiams. Statiniai pagaminti iš medienos, o iš

Klaipėdos dujų fabriko konversija (arch. „Altitudės“ ).

PROJEKTAVO KONTEKSTUALIAI: Nauja kultūros ir komercijos erdvė Klaipėdoje

2021 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdos Naujamiestyje esanti dujų saugyklos teritorija žada atgimti kaip kultūros ir komercijos erdvė. Jos konversijos projektinius pasiūlymus parengė firmos „Altitudės“ architektai. DAVĖ PRADŽIĄ KLAIPĖDOS PRAMONINEI

Nemuno sanatorija

PRIKELS „NEMUNĄ“: Įmonių grupė „Citus“ įsigijo Druskininkų simbolį

2021 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Buvusios Kauno radijo gamyklos „Banga“ vietoje daugiafunkcinį projektą „Radio city“ vystanti „Citus“ įmonių grupė įsigijo dar vieną dižiulį apleistą kompleksą. Detalių planų, kas bus įrenginėjama

Lukiškių kalėjimas. Foto: PILOTAS.LT archyvas

LUKIŠKĖMS ŽADA GYVYBĘ: Nuomos konkursą laimėjo mįslingasis „Aštuntas elementas“

2021 balandžio 301 KomentarasPILOTAS.LT

Lukiškių kalėjimo komplekso laikinos nuomos konkursą laimėjo mįslinga bendrovė „Aštuntas elementas“. Žadama Lukiškes paversti muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros židiniu, tačiau nutylimos finansinės nuomos

SMAR

SILICIO SLĖNIO VIETOŽENKLIS: Konkursą laimėjo „kauniečiai“ SMAR

2021 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Silicio slėnio vietoženklio konkursą, kuriame dalyvavo net 963 projektai iš viso pasaulio, laimėjo SMAR. Į Australiją emigravęs ispanų architektų duetas prieš kelerius metus laimėjo Mokslo

Anne Lacaton ir Jean Philippe Vassal

ATVIRA GYVENIMUI ARCHITEKTŪRA : Pritzkeris – architektūrinei porai iš Paryžiaus priemiesčio

2021 kovo 173 KomentaraiPILOTAS.LT

2021 metų Pritzkerio architektūros premiją laimėjo prancūzų architektai Anne Lacaton ir Jean Philippe Vassal iš Paryžiaus. Socialiai atsakingą bei aplinkai jautrų požiūrį architektūroje nuosekliai įtvirtinanti

Koventrio IKEA

ANTRASIS IKEA GYVENIMAS: 7 aukštų parduotuvę pavers didžiausia meno vitrina

2021 vasario 26Be komentarųPILOTAS.LT

Didžiosios Britanijos Koventrio miestas ketina pademonstruoti, kaip visuomenės poreikiams pritaikyti komercinį objektą. Buvusią didžiulę kompanijos IKEA parduotuvę žadama paversti viena didžiausių kultūros ir meno vitrinų

Laisvės al. 51A

77 SAVININKŲ VIEŠBUTIS: Ruošiamas viešas projekto Kauno centre pristatymas

2021 sausio 156 KomentaraiPILOTAS.LT

Viename Kauno Laisvės alėjos kiemų stovinčiame 4 aukštų administraciniame pastate „Miesto planas“ braižo 76 numerių viešbutį. Labiau bendrabutį nei įprastą viešbutį primenančioje įstaigoje visi numeriai bei

Studija „Archway Studios“ (arch. „Undercurrent Architects“)

PARDUODAMAS „METŲ NAMAS“: Studijai pritaikytas Londono geležinkelio viadukas

2020 gruodžio 34 KomentaraiPILOTAS.LT

Londone parduodamas karalienės Viktorijos laikų geležinkelio viaduke įkurdintas būstas. Pagal firmos „Undercurrent Architects“ projektą prieš 8 metus įrengta studija „Archway Studios“ su gyvenamosiomis patalpomis 2013-aisiais

Kauno senamiesčio apartamentai

KAUNO STATYBŲ GREITKELIS: Stringantys vilniečiai ir raudonas „Ferrari“

Kauno miesto valdžia ėmėsi peržiūrėti vilniečių nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ projektus Kaune – reikalaujama nugriauti naujojo namo Senamiestyje balkonus, be to, kaltinama gudraujant ir

Lukiškių kalėjimas

EDUKACIJAI, NUOMAI, PARDAVIMUI: Parinktas Lukiškių kalėjimo plėtros scenarijus

2020 birželio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Trečdalis Lukiškių kalėjimo pastatų bus skiriama visuomeninėms edukacinėms reikmėms švietimo, kultūros, inovacijų, technologijų srityse bei kitiems visuomenės viešiems poreikiams tenkinti, likusi dalis bus perduodama ilgalaikei

Memelio miestas

POINDUSTRINĖ KLAIPĖDA: Memelio miesto detalųjį planą svarstys internetu

2020 gegužės 181 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdoje parengtas per 16 ha poindustrinės teritorijos tarp Danės upės žiogių ir Kuršių marių užstatymo projektas. Šios kadaise viešojo gyvenimo centru mieste buvusios teritorijos detaliojo

K26 viešbutis

ŠALTAS DUŠAS ARCHITEKTŪRAI: G.Natkevičiaus projektuojamas kompleksas bando prisitaikyti

2020 sausio 1517 KomentarųPILOTAS.LT

Architektai su nebaigtu statyti 13 aukštų gelžbetoniniu viešbučiu Kauno Naujamiestyje rugsėjį atsisveikino ant jo stogo atidarę architektūros festivalį KAFe 2019. Vis dėlto pastarojo vietoje architekto

SLA ir Biecher Architektes

MECHANIKOS SODAS: Geležinkeliečių teritorija Paryžiaus centre pavirs tvaria kaimynija

2019 spalio 281 KomentarasPILOTAS.LT

Paryžiuje neseniai baigėsi 3,7 ha buvusios geležinkeliečių teritorijos Ordener-Poissonniers tarptautinis idėjų konkursas, kurio dalyviai turėjo pasiūlyti gamta paremtus projektinius sprendimus. Pirmąją vietą laimėjęs firmų SLA

Felix Ackermann

MIESTO ANTROPOLOGAS F.ACKERMANN: Apie Lukiškių kalėjimo išskirtinumą ir galimą panaudojimą

2019 rugsėjo 91 KomentarasPILOTAS.LT

Kaip jau skelbė PILOTAS.LT, šį rudenį leidykla „Lapas“ pirmą kartą rengia viešų paskaitų ciklą „Aktualu šiandien“. Leidyklos autoriai, talentingi mokslininkai humanitarai ir vienas menininkas įvairiais

Spartos fabrikas

„SPARTOS“ FABRIKO KONVERSIJA: Konkuruoja 7 architektūros idėjos

2019 rugpjūčio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Vieną didžiausių Baltijos šalyse kojinių fabriką „Sparta“ neseniai įsigijusi bendrovė „VIP“ jau iškėlė gamybą iš Vilniaus Naujamiesčio. Planuojama, kad buvusi fabriko teritorija pavirs daugiafunkciu biurų kompleksu,

Ankstesnis bendrovės „K26“ viešbučio, konferencijų salės ir nuomojamų biurų komplekso projektas (arch. „Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai“) buvo kritikuojamas dėl nesilaikomų atstumų bei nekontekstualios anemiškos architektūros

DAR VIENAS BANDYMAS: Nebaigto viešbučio vietoje G.Natkevičius braižo naują kompleksą

Neseniai paviešinti verslininkų planai griauti Kauno miesto centre nuo sovietmečio kyšantį nebaigtą 13 aukštų „Britanikos“ viešbutį. Skelbiama, kad šio daugiaaukščio vietoje sutilps 210 viešbučio kambarių, 500 konferencijų

viešbutis Telšiuose

ATGIMS TELŠIŲ VIEŠBUTIS: Atkurs turtingą pirminę išvaizdą bei paskirtį

2019 liepos 17Be komentarųPILOTAS.LT

Telšių senamiestyje, Respublikos gatvėje stovi dviejų aukštų su rūsiais tinkuotas pastatas, savo išore niekuo neišsiskiriantis iš kitų. Tačiau šio pastato išorė bus atkurta pagal išskirtinę

Kalniečių parko namai

KAUNIEČIAI ATRANDA LOFTUS: Kalniečių parko pakraštį okupuoja nestandartiniai būstai

Konservatyvumu garsėjantys kauniečiai pamažu atranda nestandartines gyvenamąsias erdves – loftus. Vienas naujausių šio tipo būstus antrajame šalies mieste siūlančių projektų įgyvendinamas S.Žukausko gatvėje, kur sovietmečiu

H.Manto g. 41

VIEŠBUČIO REKONSTRUKCIJA: Klaipėdos RAT pritarė su pastabomis ir rekomendacijomis

2018 lapkričio 283 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdos RAT neseniai išnagrinėjo viešbučio pastato H.Manto g., uostamiestyje rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Atsižvelgdama į išskirtinai svarbioje miesto vietoje esančio pastato apgailėtiną fizinę būklę, taryba nutarė

G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų

Nemuno sala

URBANISTINIO SĄVARTYNO LINK: Pristatytas Nemuno salos parko projektas

2018 rugpjūčio 2013 KomentarųAndrius Ropolas

Praeitą savaitę Kauno visuomenei buvo pristatyti G.Natkevičiaus ir partnerių architektų biuro parengti Nemuno salos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Renginyje – būrys žurnalistų, specialistų minia, daugybė vos

Degtinės muziejus

ISTORIJĄ REIKIA PAJAUSTI: Senoje Varšuvos gamykloje – pirmasis degtinės muziejus

2018 rugpjūčio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Rusams ir lenkams besiginčijant, kas pirmas pradėjo vartoti degtinę, lenkai ką tik sustiprino pozicijas. Varšuvoje jie atidarė Lenkijos degtinės muziejų – pirmą tokio tipo įstaigą

Tiranos piramidė

PRIKELS TIRANOS PIRAMIDĘ: Totalitarinės praeities simbolį albanai atiduoda į olandų rankas

2018 gegužės 242 KomentaraiPILOTAS.LT

Albanijos sostinė pasiryžo rekonstruoti brutalistinę piramidę, kadaise miesto centre pastatytą komunistų partijos lyderiui atminti. Šį Tiranos praeities simbolį ilgai planuota sulyginti su žeme, tačiau galiausiai

Reiulf Ramstad Arkitekter

VIEŠBUTIS GURMANAMS: Suderino šiaurietišką racionalumą su provincijos paprastumu

2018 gegužės 2Be komentarųPILOTAS.LT

Prancūzijoje planuojamas pažangus viešbutis, kuriame šiuolaikiška architektūra organiškai įsilies į regiono kraštovaizdį bei tarnaus ne vien klientų poilsiui, bet ir jų gurmaniškiems ar estetiniams poreikiams.