Nidos centre planuojamo daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbai pasiekė finišo tiesiąją – projektui išduotas statybos leidimas. Tikimasi, kad anksčiau gyvenvietės centre buvusi gamybinė teritorija taps kurorto traukos centru su paslaugų, restoranų ir poilsio erdvėmis, pėsčiųjų promenada bei sutvarkyta senąja Nidos prieplauka.
BUVO SUBURTA DIDELĖ SPECIALISTŲ KOMANDA
Daugiafunkcio viešbučio komplekso projektą Nidoje plėtoja UAB „Marina Nida“ ir „Kenova“ įmonių grupei priklausanti įmonė „KNV10“. Pasak pastarosios bendrovės atstovo Norberto Faktorovičiaus, planuoti tokio masto objektą Nidos centre, UNESCO saugomoje teritorijoje, buvo didžiulis iššūkis. Rengiant ir derinant projektą kartu su projektavimo įmone „Kančo studija“ buvo suburta didelė specialistų komanda: architektai, urbanistai, kultūros paveldo, kraštovaizdžio ekspertai, teisininkai. Viso proceso metu buvo atliktos net kelios didelės apimties ekspertizės.
„Rengdami projektą, beveik trejus metus glaudžiai bendradarbiavome su suinteresuotomis institucijomis: Neringos savivaldybe, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Kultūros paveldo departamentu ir kitomis. Kiekviena detalė, nuo statinių tūrių, formų iki fasadų spalvinių sprendimų buvo kruopščiai derinama, kol radom visiems priimtinus sprendimus. Džiaugiamės ir esame labai dėkingi, kad bendromis jėgomis pavyko suplanuoti ir suderinti projektą, kuris įsilies į autentišką Nidos architektūrą ir tuo pačiu pakels miesto bei taip Lietuvoje vertinamo kurorto kokybę į dar aukštesnį lygmenį“, – pasakoja N.Faktorovičius.
„Marina Nida“ viešbučio komplekse bus beveik 50 viešbučio kambarių ir apartamentų, pritaikytų trumpalaikiam ir ilgalaikiam poilsiui. Apartamentų plotai – nuo 35 m² iki 150 m². Čia taip pat suplanuotas prekybos pasažas, sujungsiantis miesto centrą su mariomis – pirmuose aukštuose įsikurs daugiau nei 2000 m² užimsiantys restoranai, kavinės, kepyklėlės, parduotuvėlės, taip pat įvairios medicinos, sveikatingumo ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos.
NEUŽSTOS DIDŽIOJO KOPAGŪBRIO PANORAMŲ
Pagal projektą, viešbučio tūris, susidedantis iš trijų atskirų korpusų, išsidėsto dviejų esamų pastatų kontūro ribose, išlaikant dabartinio užstatymo pobūdį. Komplekso pastatai rekonstruojami į dviejų aukštų su mansarda tūrius. Požeminėje dalyje korpusus jungia bendras rūsys su požemine automobilių stovėjimo aikštele.
Remiantis projektu, rekonstruojami užstatymo tūriai su dvišlaičiais stogais (maksimali kraigo altitudė – 10 m) neužstoja Didžiojo kopagūbrio panoramų nuo marių pusės, dvišlaičių stogų galiniai skliautai orientuojami Kuršių marių link, projektuojami tūriai atitinka aplinkinių pastatų charakterį. Pastatų orientacija galais į Kuršių marias atitinka ir buvusį istorinį užstatymą. Jų tūriai link Kuršių marių nužemėja su susmulkintais vienaukščiais tūriais, panašiais į tipiškus Neringos verandos priestatus.
Tūrių dinamiška spalvinė kompozicija – keičiant pilka / bordo spalvas, bei nežymiai keičiant užstatymo liniją – inspiruota aplinkos. „Tūrių frontonai nuo Kuršių marių pusės – stiklo fasadų, dekoruoti prasikeičiančių lamelių vertikaliais raštais. Visų korpusų tūrių galuose numatomos kavinės, restoranėliai su kiemo aikštelėmis į Kuršių marias. Tarpe tarp 2-o ir 3-io korpusų projektuojamas komercinis pasažas, prasidedantis ties visuomeniniu Nidos centru ir vedantis Kuršių marių link, atveriantis Kuršių marių ir uosto vaizdus miestui. Abiejose pasažo pusėse numatomos patalpos smulkiems prekybininkams“, – rašoma projekto aiškinraštyje.
NUMATYTA ATNAUJINTI SENĄJĄ PRIEPLAUKĄ, SUFORMUOTI SKVERĄ
Priešais pagrindinį įėjimą į viešbutį, sklypo dalyje prie Naglių g. ir Taikos g. sankryžos, formuojamas skveras, esami du prekybiniai paviljonai šalia dabartinio skvero lieka. Esamas pakrantės pėsčiųjų takas paliekamas, o dviračius šioje kavinių zonoje siūloma tik prasivežti, pagrindinę dviračių ašį perkeliant į Taikos g., sujungiant su naujai įrengtais dviračių takais.
Šalia komplekso plėtotojai nuosavomis lėšomis įsipareigojo įrengti gatvės atkarpą ir viešą skverą, kuriame bus erdvė, skirta viešiems renginiams, poilsiui, meno lauko ekspozicijoms. Čia planuojama organizuoti įvairius koncertus ir susibūrimus, palaikyti Neringos miesto tradicijas kultūros ir išskirtinių meno renginių organizavime.
Projekte numatyta atnaujinti senąją Nidos prieplauką ir įrengti daugiau kaip 100 švartavimo vietų burlaiviams, kateriams, keleiviniams, istoriniams bei žvejybiniams laivams, taip pat pasirūpinti prieplaukos eksploatacijai būtina infrastruktūra. Be to, planuojama sutvarkyti krantines ir pirsą.
Neringos mero Dariaus Jasaičio teigimu, projekte numatyti architektūriniai sprendimai, organiškas Nidos centro privačių ir viešųjų erdvių atnaujinimas bei naujų sukūrimas – tai, ko kurortas nuosekliai siekė nuo 2010 metų, kai prasidėjo pirmieji projektavimo darbai.
„Pokyčių šioje teritorijoje visi labai laukiame. Sovietmečiu statyti Nidos žuvininkystės ūkio pastatai pagaliau galės keisti savo formą į labiau artimą šiandieninei Neringai ir išskirtiniam Kuršių nerijos kraštovaizdžiui. Džiaugiuosi, kad pagaliau buvo patvirtintas tikrai kruopščiai ir su visomis institucijomis suderintas projektas. Neabejoju, kad „Marina Nida“ suteiks papildomą impulsą Neringai – kurs naujas darbo vietas, reikalingas kurorto paslaugas ir taip prisidės prie sezoniškumo mažinimo. Tikiu, kad atnaujinta teritorija taps dar viena šio krašto puošmena ir traukos centru“, – teigia D.Jasaitis.
INVESTICIJOS SIEKS 35 MLN. EURŲ
Šiuo metu plėtotojai pradeda ruoštis statybos darbams – su Neringos savivaldybe suderins logistikos, statybų organizavimo ir statybos darbų grafikus taip, kad atvykstantys poilsiauti ir nuolat gyvenantys neringiškiai patirtų kuo mažiau trukdžių ir nepatogumų.
Daugiafunkcio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbams vadovavo UAB „Kančo studija“ vadovė, architektė Gustė Kančaitė. „Kenova“ specializacija – gyvenamųjų ir komercinių projektų pagal „build-to-suit“ modelį plėtojimas ir nuomos srautą generuojančių objektų valdymas.
UAB „Marina Nida“ projektą plėtoja nuo pat jo įsigijimo 2006 metais. Keletą kartų pasikeitus projekto partneriams ir nuo 2021 metų prie akcininkų prisijungus plėtotojui UAB „Norstatus“, kartu su „Kenova“ sėkmingai užbaigė daugiau nei prieš dešimtmetį pradėtus darbus.
Skaičiuojama, kad investicijos į „Marina Nida“ kompleksą ir šalia esančios miesto infrastruktūros atnaujinimą sieks apie 35 mln. eurų.
Parengta pagal „Bosanova“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinis pav.: daugiafunkcis viešbučio kompleksas „Marina Nida“ (arch. G.Kančaitė, T.Petreikis, V.Gofmanaitė, P.Zdanavičiūtė).
Magnus D.
( 2024-04-28 )
koks varganas architekturinis sprendimas, nemalonu, kad toks slamstas (gerai, tai ne visai slamstas, bet tikrai verganas sprendimas) atsiras Nidoje. Buvo galima samdyti padoroius architektus, dirbanciu prie vandens, kodel nesamdet? Gal manote, kad sitie lokalus kazka yra pastate , tai kur ju darbi? Bte uztat pigiai?:D
mnmn
( 2024-03-08 )
labai jau kazarminis sprendimas.
gal architekturine stilistika ir neblogai atitinka Nidos specifika, taciau noras sukisti kuo daugiau kvadratu ir vel nuzude architekturine dvasia.