Jonavos 30

RAUDONPLYTIS DIALOGAS: Kauno Senamiesčio egzaminas – aukštu balu

Kaip matyti iš nūdienos architektūrinės praktikos, naujai statomi biurai net ir istorinėje aplinkoje retai tepaiso konteksto ar bent urbanistinės etikos. O ir senųjų mūrų kaimynystėje išlaikyti aukštą architektūrinę natą pavyksta toli gražu ne visada net ir patyrusiems architektūros vilkams. Perspektyvios Kauno architektės Gustės Kančaitės kolektyvas senamiesčio pakraštyje suprojektavo šiuolaikišką verslo centrą, kuris su istorine dalimi užmezga drąsų raudonplytės architektūros dialogą ir bando paneigti nomenklatūrinio projektavimo senamiestyje klišes.
IT ŠIUOLAIKIŠKAS SENAMIESČIO FRAGMENTAS
Prieš daugiau nei 10 metų architektas Rimvydas Palys Kauno Senamiesčio prieigose perprojektavo savo dar sovietmečiu sumanytą, tačiau tuomet nebaigtą statyti architektūros opusą. Po rekonstrukcijos šis statinys įgavo šiuolaikiškų elementų bei bruožų, kurie statinį tarsi „sukabina“ su vietos istoriniu kontekstu. „Pastatą įsivaizdavau kaip istorinius griuvėsius į kuriuos tarsi įstrigęs stiklo kamuolys, nuriedėjęs nuo gretimo aukšto Žaliakalnio šlaito“, – tuomet savo architektūrinę idėją dėstė autorius. To paties šlaito papėdėje kartu su architektais Algimantu Kanču bei Gediminu Mačiuliu 2.775 m² ploto verslo centrą „Jonavos 30“ suprojektavusi G.Kančaitė žengė ta pačia kryptimi einančiu architektūriniu keliu – drąsiai naudojo šiuolaikišką architektūros kalbą bei surado kaip ją priderinti prie jautrios senamiesčio aplinkos.
Ties transporto žiedu, kur susikerta intensyvaus eismo Šauklių, Jonavos ir Jurbarko gatvės, „A.Kančo studijos“ kolektyvas įtupdė biurų pastatą, kuris neprimena nūnai spėriai visur „barstomų“ pastatų-dėžių. Projektuotojai nėjo ir gana saugiu istorinės architektūros elementų nomenklatūriško atkartojimo keliu. Jų sukurtas „architektūrinis patiekalas“ dėl to gavosi gana paradoksalus – raiškia šiuolaikiška architektūrine kalba prabylantis statinys (tą aiškiai rodo langų angų dydis bei kompozicija, plačiai naudojamos konsolės bei lenkti kampai, įrengti plokšti eksploatuojami stogai ir kt.) istorinės aplinkos pašonėje nutūpia sklandžiai, tarsi čia būtų stūksojęs nuo seno.
STATYBAS GEROKAI UŽLAIKĖ EKONOMINĖ KRIZĖ
PILOTAS.LT žiniomis, iš pradžių verslo centro sklype buvo matuojama įprasta biurų „dėžė“, tačiau toks čia eskizavusių kitų architektų sumanymas užsakovų neįtikino. Ko gero, ieškodami sau ir vietai priimtinesnio architektūrinio pavidalo, jie bemaž prieš dešimtmetį kreipėsi į „A.Kančo studiją“. Pastarosios pasiūlytas sklypo užstatymo variantas įtikino ir verslininkus, ir projektą derinusius pareigūnus. Pasiūlytas sklypo formą atkartojantis pastato planas pasirodė esąs ir praktiškas, mat anksčiau sklype braižytai „dėžei“ jis nuomojamais kvadratais nepralošė.
Pagal architektės G.Kančaitės sumanymą, verslo centrą formuoja ne vienas, bet du – 3 aukštų trikampio plano ir 5 aukštų keturkampio plano – tūriai, terasomis kylantys link aukštos Ąžuolų kalno šlaito keteros Žaliakalnyje. Ties šios miesto dalies ir Senamiesčio rajonų riba nutūpusius šiuodu tūrius, pagal architektų sumanymą, jungia holų „kakliukas“, kurio erdvės tapo pagrindiniu vidaus akcentu. Šiuos holus architektai įsivaizdavo kaip savotiškus lauko kiemus, o tokį įspūdį pastiprino ta pačia raudonų „Wienerberger“ plytų apdaila, kaip ir pastato eksterjere.
Teigiama, kad verslo centre „Jonavos 30“ jau greitai savo darbo vietą suras apie 115 žmonių. Visi pastato aukštai yra skirti biurams, išskyrus požeminį, kuriame, kaip ir kiemo aikštelėse, bus statomi darbuotojų bei klientų automobiliai. PILOTAS.LT žiniomis, šio verslo centro poreikiams bus naudojama ir papildoma automobilių aikštelė, įrenginėjama gretimame sklype.
Ant abiejų korpusų eksploatuojamų 3-ojo ir 4-ojo aukštų stogų įrengtos terasos iš kurių atsiveria platūs Senamiesčio bei Neries slėnio vaizdai. Gal todėl, pirmieji nuomininkai jau kuriasi ne erdvesniame pirmajame, bet daliniame 5-ajame aukšte, galinčiame pasigirti didžiule stogo terasa ir toliausiais vaizdais su Kauno pilimi.
Architektai verslo centro vidaus erdves projektavo kuo universalesnes, lengvai susiplanuojamas pagal nuomininkų poreikius. Šie galės nuomotis atskirus abiejų korpusų aukštus, o keturkampio plano korpuso – ir po pusę.
Pagal architektų sumanymą, pastato kiemą priešais pagrindinį įėjimą ateityje turėtų papildyti skulptūrinis akcentas. PILOTAS.LT žiniomis, dėl jo ne įvyko skulptorių konkursas. Vis dėlto šeimininkai skulptūros profesionalams kol kas užsakyti kūrinio neskuba.
Architektai G.Kančaitė, A.Kančas naująjį verslo centrą suprojektavo, kai Lietuvoje jau buvo įsigalėjusi ekonominė krizė. G.Kančaitė sakė, jog eskizuoti pradėjo dar prieš 10-metį –2007-aiais, o techninį projektą užbaigė prieš 8 metus – 2009 metais. „Tai pirmas mano projektuotas namas senamiestyje, tačiau kūrybinis procesas vyko sklandžiai bei pakankamai greitai“, – portalui PILOTAS.LT prisiminė autorė.
ARCHITEKTŲ SUMANYMAS NEPASENO
Prieš 10-metį pradėto planuoti verslo centro programa nesikeitė nuo pat pradžių. Iš karto buvo planuojama, jog jame bus nuomojami biurai. 2016-aisiais statybų besiėmusi bendrovė „Realilinija“ verslo centro projektą koregavo gana nežymiai. Autorių teigimu, daugiausiai korekcijų atsirado dėl per ilgą laiką pasikeitusių statybos technologijos detalių, techninių reikalavimų ir pan. Reikalą apsunkino ir tai, jog darbo projektą reikėjo parengti itin greitai. „Buvo projektuojama kone „gyvai“, tiesiai statybų aikštelėje“ – sakė G.Kančaitė. Taupumo sumetimais buvo sumažintas tik 3 aukštų korpuso stoglangių skaičius, o vietoje siūlytų kelių ventiliacinių kamerų ant verslo centro stogo „atsirado“ viena didelė…
Nors verslo centro „Jonavos 30“ statybos užtruko kone dešimtmetį, jo architektūra bemaž nepaseno. Matyt, prie to nemažai bus prisidėjęs autorių pasitelktas architektūros dialogo metodas. Jis, ko gero, galėtų būti suvokiamas kaip vienas sektinų universalių projektavimo istorinėje aplinkoje būdų. Dėl segmentais suskaidytų tūrių bei tradicinės eksterjero apdailos medžiagos statinys iš toli gali pasirodyti it istorinės statybos fragmentas, tačiau, žvelgiant iš arti, dėl jo šiuolaikiškos prigimties abejonių nekyla. „Pastatui parinkome plytų apdailą bei siekėme subalansuoti santykį tarp mūro plokštumų ir stiklo“ – projektuojant sau keltus tikslus prisiminė projekto autorė. Pasak architektės, sunkiausia buvo tinkamai išdėlioti langų kompoziciją, kad dėl nereguliaraus jų ritmo nenukentėtų darbo vietų natūralus apšvietimas.
Pati G.Kančaitė už pagalbą projektuojant verslo centrą dėkoja pernai anapilin išėjusiam savo tėčiui žinomam architektui A.Kančui, tačiau nesikrato ir olandiškos projektavimo mokyklos įtakos. Šios progresyvios šiuolaikinės architektūros šalies drąsaus požiūrio į statybas istorinėje aplinkoje patirtį architektė perėmė ne iš paveikslėlių – prieš kelioliką metų ji stažavosi žinomuose Olandijos projektavimo biuruose – architekto Ericko van Egeraato ir „KAAN Architecten“.
SĖKMINGŲ PROJEKTŲ ISTORINĖJE APLINKOJE TRŪKSTA
Architektė G.Kančaitė įsitikinusi, jog kuriama architektūra turi atspindėti savo laikmetį. Nors jos manymu, istorinėje aplinkoje yra priimtini tiek „kontrasto“, tiek ir „niuanso“ principai, ji pati pažymi drąsesnius projektus Kaune – architekto R.Palio „Santakos“ viešbučio naująją – žaliąją – dalį, architekto Gintauto Natkevičiaus kolektyvo Jėzuitų mokyklos juodąjį korpusą, o iš užsienio – pačios „gyvai“ matytą architekto Edouard François „Fouquet Barrière“ viešbučio fasadų (http://www.edouardfrancois.com/en/projects/hotels-resorts/details/article/145/hotel-fouquets-barriere/#.WUIxN7idf4Q) renovaciją Paryžiuje.
Reikia pažymėti, jog nepaisant Kauno istorinėje dalyje pastaruoju metu pastebimai atgijusių statybų, per 2-3 metus čia realizuoti sėkmingesni biurų architektūros pavyzdžiai yra vos keli. Greta pagal architektės G.Kančaitės kolektyvo projektą baigiamo statyti raudonplyčio architektūrinio opuso galima būtų paminėti prieš porą metų E.Ožeškienės gatvėje pastatytą gana nuosaikų biurų pastatą, suprojektuotą vilniečio architekto Heniko Štaudės. Tai taip pat dviejų šiuolaikiškų plokščiastogių plytinių tūrių kombinacija, kuri su architektūrinėmis gretimybėmis „kalbasi“ medžiagomis, spalvomis, angų proporcijomis, iki 2 aukštų „tūptelėja“ prieš gretimą choralinę sinagogą.
PAVYKO UŽČIUOPTI KAUNO SENAMIESČIO DVASIĄ
Verslo centro „Jonavos 30“ architektūrinės formos Senamiesčio akivaizdoje visgi neatrodo drastiškos. Jo autorei, atrodo, pavyko užčiuopti vietos dvasią, kuri nepaisant šiuolaikiškos architektūrinės raiškos, čia pasireiškia masteliu, apdailos medžiagomis ir net tūrine kompozicija. Statinys sklandžiai įsikomponuoja į Kauno senamiesčio kontekstą bei jį papildo ryškiu nauju akcentu. Su projektavimu istorinėje aplinkoje dar tik pradedanti apsiprasti architektė G.Kančaitė, net projektuodama pirmą kartą, nepaslysta, kur slidinėja žymiai labiau patyrę architektūros meistrai. Naujasis verslo centras su istorine aplinka čia išlaiko lygiavertį architektūrinį dialogą, o jo autorė Kauno senamiesčio egzaminą – aukštu architektūrinės klausos balu.
Pagal G.Kančaitės bei kolegų projektą baigiamas statyti verslo centras „Jonavos 30“ skatina tvarkytis ir artimiausią savo aplinką, kuri šiame senamiesčio užkampyje dabar pastebimai apleista. PILOTAS.LT žiniomis, pamažu jau bręsta permainos gretimame sklype, kuri dabar užsiimama autoremontu. Norisi tikėtis, jog verslo centro „Jonavos 30“ aukšta architektūrinė gaida čia bus išlaikyta.

ADMINISTRACINIS PASTATAS „JONAVOS 30“ (Jonavos g. 30, Kaunas)
Užsakovas: techninio projekto – UAB „Modernora“, darbo projekto – UAB „Realilinija“.
Projektuotojas: UAB „Kančo studija“.
Architektai: Gustė Kančaitė, Algimantas Kančas, Gediminas Mačiulis.
Konstruktoriai: Remigijus Lazauskas, Mindaugas Kasiulevičius.
Specialūs darbai: Archeologiniai kasinėjimai ir tyrimai.
Projekto valdytojas: UAB „Team Group“.
Parametrai: 2.775 m², 13.849 m³.
Datos: techninis projektas – 2009 m., darbo projektas – 2016-2017 m.
STATINYS
Konstrukcijos: TILSTA PAMATAI, sienos – „Fibo“ blokeliai, konstrukcijos – monolitas (UAB „Conresta“).
Fasadai: apdaila – plytos „Wienerberger“.
Stogas: 5 aukštas – prilydoma danga, 3 ir 4 aukštų eksploatuojamas – trinkelės (UAB „Daistatus“).
Langai ir priešgaisrinės vitrinos koridoriuose: UAB „Langvila“.
Originalios eksterjero detalės: „Alucobond“ plokščių kubas.
INŽINERINĖS SISTEMOS
Šildymas, vėdinimas, kondicionavimas: UAB „Mensis“.
Stiklinis liftas: UAB „Paradis“.
Automatika, ryšiai: UAB „Mensis“.
INTERJERAS
Sienos: hole – plytos „Wienerberger“.
Grindys: pakeliamos su kiliminėmis plytelėmis.
Laiptai: monolitiniai, apdaila – plytelės.
Šviestuvai: nuomininkų patalpose – „brūkšniniai“, holuose – prožektoriai.
Architektūrinės koncepcijos realizavimas: 90 proc.
Nuotraukos: A.Bružas.

Pagal G.Kančaitės, A.Kančo bei G.Mačiulio projektą pastatytas verslo centras "Jonavos 30" šiuolaikinėmis architektūros formomis mezga dialogą su Kauno senamiesčiu

Pagal G.Kančaitės, A.Kančo bei G.Mačiulio projektą pastatytas verslo centras „Jonavos 30“ šiuolaikinėmis architektūros formomis užmezga lygiavertį dialogą su Kauno senamiesčiu.

Projekto autoriai ties Senamiesčio ir Žaliakalnio rajonų riba statomam verslo centrui parinko drąsią šiuolaikišką kalbą

Projekto autoriai ties Senamiesčio ir Žaliakalnio rajonų riba baigiamam statyti verslo centrui parinko drąsią šiuolaikišką architektūrinę kalbą.

Pagal architektės G.Kančaitės sumanymą, verslo centrą formuoja 2 tūriai, kurie terasomis kyla link aukšto Ąžuolų kalno šlaito

Pagal architektės G.Kančaitės sumanymą, verslo centrą formuoja 2 holų „kakliuku“ sujungti tūriai, kurie terasomis kyla link aukšto Ąžuolų kalno šlaito.

Projektuotojams sunkiausia buvo tinkamai išdėlioti langų kompoziciją, kad dėl nereguliaraus jų ritmo nenukentėtų darbo vietų apšvietimas.

Projektuotojams sunkiausia buvo tinkamai išdėlioti langų kompoziciją, kad dėl nereguliaraus jų ritmo nenukentėtų darbo vietų apšvietimas.

Iš ant stogų įrengtų terasų atsiveria platūs Senamiesčio bei Neries slėnio vaizdai.

Iš ant stogų įrengtų terasų atsiveria platūs Kauno senamiesčio bei Neries slėnio vaizdai.

Autoremontu užsiimančių verslo centro kaimynų sklype jau planuojamos urbanistinės permainos planuojamos

Autoremontu užsiimančių verslo centro kaimynų sklype jau planuojamos urbanistinės permainos

Pirmąjį savo pastatą istorinėje aplinkoje suprojektavusi architektė G.Kančaitė Kauno senamiesčio egzaminą išlaikė aukštu balu

Pirmąjį savo pastatą istorinėje aplinkoje suprojektavusi perspektyvi Kauno architektė Gustė Kančaitė senamiesčio egzaminą išlaikė aukštu balu

1 AUKŠTO PLANAS

PIRMO  AUKŠTO PLANAS

5 AUKŠTO PLANAS

PENKTO AUKŠTO PLANAS

pjuvis01

Komentarai

 1. Matyt,mažai važinėjate po Lietuvą… Neužtenka vartyti tik architektūrinius žurnalus ir portalus,kartais ir jie nepastebi geros architektūros.

 2. Geras pastatas. Taip gerai įsikomponavo, kad net jo nesimato nuo gatvės. Kuomet pašalins laikiną statybinę tvorą, gal ir visuomeninio transporto klientai atkreips į jį dėmesį. Nes mūsų žmogui taip trūksta architektūrinio išprusimo.

 3. Pramiegojote , p.Pilotas tokią naujieną,kurią jau skelbia plačioji žiniasklaida:
  https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/triumfas-seulas-renkasi-ispudinga-lietuvos-architektu-projekta-973-817162

  • Dėkui už pastabą. Bet labai gali būti, kad būtent Pilotas.LT Facebooko publikacija birželio 24-osios ryte apie pergalę Seule padėjo pavakary atsirasti ir 15MIN publikacijai…

 4. Mano nuomone, tokią estetiką Lietuvoje buvo galima pamatyti ir prieš maždaug 15 metų, bet jei tinka kontekste,tai viskas tvarkoje.

  • Ne negalima, labai sunku buvo ir prieš 15 metų ir dabar surasti naują statinį, kuris derėtų su aplinkine architektūra. Atkreipiau dėmesį į šį kūrinį atsitiktinai pro autobuso langą ir likau maloniai nustebinta. Nelabai kuriam architektui pavyksta „susidraugauti su šalia stovinčiais kaimynais“, nors tiesą sakant, a.a. A. Kančią laikau agresyviu architektu, bet šį kartą viskas pavyko.

 5. su visa pagarba…
  bet ne daugiau.

 6. Užsakovą reikėtų ant rankų nešioti ir visokiais apdovanojimais apdėti už tai, kad leido architektams tokius sprendinius pateikti. Lietuvoje dažnas užsakovas nesupranta architektūros kokybės, todėl architektai dėl duonos ir projektuoja „kompromisinius“. Tikiuosi šis pavyzdys taps sektinu daugeliui užsakovų.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

marin_ni_240300_tit_xxx

DIDŽIULIS VIEŠBUČIO KOMPLEKSAS NIDOJE: „Marina Nida“ gavo statybos leidimą

2024 kovo 71 KomentarasPILOTAS.LT

Nidos centre planuojamo daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbai pasiekė finišo tiesiąją – projektui išduotas statybos leidimas. Tikimasi, kad anksčiau gyvenvietės centre buvusi gamybinė

Kauno Steigiamojo Seimo aikštės detalusis planas PV G.Zimnickienė, inž. A.Petruškevičius, arch. A.Nastukevičiūtė).

RUOŠIA POKYČIUS SENAMIESČIUI: Viešai pristatys Kauno Steigiamojo Seimo aikštės detalųjį

2023 lapkričio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune ruošiamasi pertvarkyti gerokai primirštą Senamiesčio viešąją erdvę – Steigiamojo Seimo aikštę. Didžiausias šios svarbios erdvės istorinėje miesto dalyje projektuojamas pokytis – jos naujas perimetrinis užstatymas.

Kauno rotušės aikštė

IDĖJŲ BADAS SENAMIESTYJE: Visuomenei pristatomas beveidis Kauno Rotušės aikštės remontas

2023 gegužės 153 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiandien Kauno savivaldybėje bus pristatytas svarbiausios Kauno Senamiesčio aikštės kapitalinio remonto projektas. Architektūros specialistų bei plačiosios visuomenės dėl beveidiškumo ir bendrosios architektūrinės idėjos stokos, nepaisant

Multifunkcinis centras Laisvės al. 60, Kaune (projektuotojas „Kančo studija“; arch.: G.Kančaitė (PV), A.Kančas, K.Kajokas, T.Petreikis, A.Narvydas, G.Gružauskaitė-Kručkauskienė).

PAGALIAU STATYBOS: Kauno „Merkurijaus“ vietoje iškels 30.000 m² ploto multifunkcinį centrą

2023 balandžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Antroje šių metų pusėje žadama pradėti ilgai lauktas statybas Kauno parduotuvės „Merkurijus“ vietoje. Prieš kelioliką metų pačioje Laisvės alėjoje atvertoje urbanistinio audinio skylėje jau senokai

Svirnas Kauno senamiestyje

ŽADA ATKURTI XIX A. SVIRNĄ: Architektūros specialistai rezultatą vadina muliažu

2023 kovo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno senamiestyje planuojama atkurti griuvėsiais virtusį XIX amžiaus mūrinį svirną. 2 aukštų statinį numatoma atstatyti senojoje vietoje, išlaikant buvusį užstatymo kontūrą ir aukštingumą. Vis dėlto

Projektas devizu „Parko vartai“ (arch. A.Kalinauskas, I.Kalinauskas, V.Lelys, E.Gumauskaitė, M.Gipas, B.Kalinauskas), 1-oji vieta.

LAIMĖJO NUOSAIKUMAS: Prie Kauno prezidentūros triumfavo „Archispektras“

2023 vasario 212 KomentaraiPILOTAS.LT

Pastatų prie Kauno Prezidentūros architektūros rekonstrukcijos konkurso laimėtojais paskelbtas architektūros firmos „Archispektras“ kolektyvas su projektu devizu „Parko vartai“. Konkurso nugalėtojai pasiūlė gana nuosaikų architektūrinį sprendimą

Paupio 6-asis etapas

AKCENTU TAPO ARKA: Vilniaus Paupyje pabaigtas 6-asis statybų etapas

2022 gruodžio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupių Lietuvoje „Darnu Group“ užbaigė 6-ąjį statybų etapą istoriniame Vilniaus senamiesčio Paupio rajone. Vyriausioji kvartalo architektė Gustė Kančaitė pagrindiniu

Martynas Budraitis

NACIONALINIO KALIBRO PREMJERA: Sezoną atidarė spektakliu naujoje LNDT salėje

2021 rugsėjo 15Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko pirmoji premjera po 3 metus trukusios rekonstrukcijos. Teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis prieš susirinkusius padėkojo šviesaus atminimo architektui Algimantui Kančui

Mūzų šventė

FUTURISTINIO SEZONO ĮŽANGA: Atidengta LNDT skulptūra „Mūzų šventė“

2021 liepos 15Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) po trejų metų atidengtas teatro simbolis – skulptūra „Mūzų šventė“. Taip pat paskelbta naujo – futuristinio – sezono pradžia. Žiūrovai

rekonstruojama Vilniaus gatvė

METŲ REKONSTRUKCIJA KAUNE: Senamiestyje uždaroma Vilniaus gatvė

2021 liepos 131 KomentarasPILOTAS.LT

Bene metais vėliau nei anksčiau planuota Kaune pradėtas svarbiausios Senamiesčio – Vilniaus – gatvės remontas. Kauno savivaldybė skelbia, kad darbų metu praėjimas šia susisiekimo arterija

Nidos meno kolonija

10 MENO METŲ NIDOJE: VDA meno kolonija švenčia jubiliejų

2021 kovo 19Be komentarųPILOTAS.LT

Nidos meno kolonija pažymi 10 metų jubiliejų. Būtent kovo 19 dieną lankytojams Nidoje buvo atvertos studijos, viešosios erdvės ir svečių kambariai, taip švenčiant šios unikalios

Daugiafunkcinis centras Laisvės alėjoje

„MERKURIJAUS“ IŠVARYMAS: Viešinamas 30.000 m² ploto kompleksas Laisvės alėjoje

2021 sausio 273 KomentaraiAlmantas Bružas

Kauno sovietmečio pasididžiavimas Laisvės alėjoje – prekybos centras „Merkurijus“ – nugriautas jau daugiau nei prieš 10-metį, tačiau jo vietoje atsivėręs urbanistinis plyšys akis bado iki

Kauno Maironio gimnazijos sporto salė

SPORTO SALĖ GIMNAZIJAI: Viešinamas naujas objektas Kauno senamiestyje

2021 sausio 148 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno Senamiesčio Steigiamojo Seimo aikštės pietinė išklotinė planuoja pasipildyti nauju objektu. Jau rytoj visuomenei bus pristatyti Kauno Maironio universitetinės gimnazijos sporto paskirties pastato projektiniai pasiūlymai,

Rotušės aikštės kapitalinio remonto projektiniai pasiūlymai (arch. MB „SOMA Architects“).

POKYČIAI KAUNO ŠIRDYJE: Parengti Rotušės a. remonto projektiniai pasiūlymai

2020 lapkričio 527 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno senamiestis ant grandiozinių pokyčių slenksčio. Beprasidedant Vilniaus gatvės rekonstrukcijai, šį mėnesį bus pristatyti ir Rotušės aikštės kapitalinio remonto projektiniai pasiūlymai. Lapkričio 23 dieną (pirmadienį)

Kauno Steigiamojo Seimo aikštė daugybę jau metų yra tuščia ir neišnaudojama. Foto: ©PILOTAS.LT

PRISIMINĖ SENAMIESČIO ERDVĘ: Į Steigiamojo Seimo aikštę žada sugrįžti gyvybė

2020 gegužės 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kaunas, atrodo, tik dabar prisiminė  Senamiestyje turįs erdvią bemaž nenaudojamą aikštę. Ties judrių Šv. Gertrūdos ir Birštono gatvių sankirta įsikūrusioje šioje viešojoje erdvėje bei ties senąją

Gražina Janulytė-Bernotienė

TVARUMO ŽINIA: KTU miestelyje kursis 9 eksperimentinės laboratorijos

2019 rugsėjo 96 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, kad tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centro KTU „M-Lab“ konkursą laimėjo architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės studijos kolektyvas, anksčiau suprojektavęs ir Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnį.

Zavišinės

PRASIDĖJO ZAVIŠINĖS: Apie meilę Neringai ir geriausio rekreacinio kūrinio rinkimai

2019 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Nidoje prasidėjo tradicinės „zavišinės“ – architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo kasmetinis renginys. Vienas pagrindinių šio renginio akcentų – geriausio 2018 metų rekreacinės architektūros

Kauno rotušė

KALĖDINĖ APŽVALGA: Lankytojams atidarytas Kauno rotušės bokštas

2018 gruodžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Nuo šiandien Kalėdiniu Senamiesčiu bei Rotušės aikšte kauniečiai pasigrožėti gali ir iš viršaus – visuomenei atveriamas 53 metrų aukščio Rotušės bokštas. Į lankytojams atidarytą  aukščiausią

Gustė Kančaitė

KAUNO METŲ ARCHITEKTĖ: Gustė Kančaitė! Sėkmę lemia tėvo mokykla ir olandiškos studijos

2018 liepos 47 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno architektūrinis titulas “Metų architektas 2018” suteiktas jaunai architektei Gustei Kančaitei, „kurios jaunatviškas veržlumas, atida ir gelminis architektūros suvokimas tampa projektais, kurie yra meniški, išskirtiniai

Architektai T.Petreikis, G.Kančaitė

ĮKVĖPTA NERINGOS DVASIOS: Geriausias rekreacinės architektūros kūrinys – Nidos meno kolonija

2017 rugsėjo 113 KomentaraiPILOTAS.LT

Savaitgalį Nidoje įvykusį tradicinį A.Zavišos fondo renginį bei ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto įkūrimo 25-mečio minėjimą vainikavo geriausio metų rekreacinės architektūros kūrinio paskelbimas. 2016-ųjų geriausiu rekreacinės

nykok_pl_170800_xxx

VARTAI Į SENAMIESTĮ: Kauno namo sienos konkurso eskizų paroda

2017 rugpjūčio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Požiūrį į gatvės meną keičiantis Kauno festivalis NYKOKA pakvietė į šios meno rūšies eskizų parodą. Pastarojoje eksponuojami konkurso Kauno Pilies gatvės namo sienai dalyvių eskizai.

Jonavos 30

RAUDONPLYTIS DIALOGAS: Kauno Senamiesčio egzaminas – aukštu balu

2017 birželio 238 KomentaraiRasytojas

Kaip matyti iš nūdienos architektūrinės praktikos, naujai statomi biurai net ir istorinėje aplinkoje retai tepaiso konteksto ar bent urbanistinės etikos. O ir senųjų mūrų kaimynystėje

kreps_kn_170300_e02_xxx

KAUNE STATYS KREPŠINIO NAMUS: Pirmą kartą paviešintas muziejaus projektas

2017 kovo 106 KomentaraiArtūras Karka

Mokslo salos, Kongresų ir konferencijų rūmų, S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projektus plėtojantis Kaunas imasi dar vieno ambicingo projekto. Juo tapo ketvirtadienį Kauno rotušėje visuomenei

images_straipsniu_foto_4600_tit2_e15_bra

SENAMIESČIO GATVĖS DIZAINAS:// AR IŠMESIME ORIGINALUS DĖL SERIJINĖS PIGUVOS?

Į Kauno senamiestį pastaruoju metu įsisuko chunveibiniško “modernizavimo” entuziastai, kurie iš komercinių paskatų arba iš visiško neišmanymo keičia originalius gatvės dizaino elementus naujomis tipinėmis štampuotėmis.

images_pulsas_foto_4440_jezui_kn_130800_e01_bra

KAUNO JĖZUITŲ KVARTALAS://BAŽNYČIOS IR VIENUOLYNO VAIDMUO KRAŠTOVAIZDYJE

Archeologas dr. M.Bertašius pernai supažindino su archeologiniais tyrimais istorinio Kauno jėzuitų kvartalo, kuriame stovi jėzuitų bažnyčia, paslaptingasis Perkūno namas bei kiti istoriniai ar nauji pastatai.