images_straipsniu_foto_4510_tit_indenas

ARCHITEKTŪRINIS RENTGENAS://KETURI EKSPERTAI APIE “LORDŲ” KONKURSĄ VILNIUJE

 

Esame tikri – šiandieną architektuomenė ošia aplink kviestinį tarptautinį architektūrinį „Lords“ konkursą Dešiniajame krante ne todėl, kad „nemokame pralaimėti“ (anot dresuotų heiterių) arba nepakankamai uoliai „permiegojome su D.Libeskindo idėja“ (anot Vilniaus vyr. architekto). Dažniausiai, raštinga auditorija atpažįsta parduotas varžybas ir tuomet kliūva visiems. Labiausiai tokiais atvejais kliūva valdžiai, teisėjams ir sistemai.

Pripažinkime, mūsų architektūrinių konkursų sistema nebetenkina nieko: nei architektų, nei užsakovų, nei visuomenės. Turbūt pats laikas imtis permainų. Peržvelkime dar kartą kviestinio konkurso dalyvių projektus ir išklausykime keturių architektūros ir urbanistikos ekspertų nuomones.

AUDRIUS AMBRASAS, architektūrinių konkursų laureatas Lietuvoje ir užsienyje, Nacionalinės premijos nominantas

Apmaudu, bet prasidėjęs kaip architektūrinis konkursas, į pabaigą renginys virto gerai suplanuota viešųjų ryšių kampanija. Investuotojas elgiasi pagal geriausias rytietiškas tradicijas – praeitą rudenį sulaukęs architektūrinės visuomenės pasipriešinimo savo agresyviems planams paima pora "starchitektų" ir būrelį nebrangių vietinių statistų. Suorganizuoja "konkursą" kuriame laimi žvaigždūnas.

Liūdniausia, kad tam įteisinti pasitelkiama Lietuvos architektų sąjunga.

Miesto charakteris, kontekstas, santūrumas – pasenusios sąvokos. Momentinis įspūdis yra viskas. Fejerverkus smagu stebėti Naujųjų Metų naktį, tačiau permanentiniai fejerverkai gali išvaryti iš proto. 

Visgi yra ir teigiamų dalykų – vertinant laureatą galutinai apsinuogino ne tik Mero architektūrinis (ne)skonis, bet ir konkurso darbus vertinusių bei recenzavusių kolegų architektų kompetencija. Dabar bus aiškiau… 

TOMAS GRUNSKIS, architektas, H.m. daktaras, architektūrinių konkursų laureatas Lietuvoje ir užsienyje

"Lordų” batalijos Dešiniajame krante, Vilniuje, man atskleidė kelis svarbius dakykus. Viena – būtinas pastangas keisti blogas konkursų organizavimo tradicijas, kurios, tenka pripažinti, dar nepakito. Nes vien susikviesti užsienio architektus nepakanka. Sėkmingam rezultui pasiekti privalomas toks pats geras ir aukšto lygio projektų vertinimo procesas, kuriame taip pat privaloma tokio pat lygio darbų analizė bei sprendėjų komisija.

Būtent šia dalimi leidžiu sau stipriai suabejoti, ir, jei reikės, pateiksiu argumentus.

Antrasis dalykas, kuris siejasi su pirmuoju, ir yra būdingas ne tik architektūros laukui Lietuvoje. Tai – negebėjimas atsirinkti. Ir čia svarbi kriterijų,  jų hierarchijos bei vertybių sistemos neaiškumo ar nebuvimo problema, kuri būdinga postdestrukcinėms visuomenėms.

Šiuo atveju, jei pripažintume, kad kažko nežinome, tektų pasirinkti autoritetus, kurie mums patartų. Toks prisipažinimas visai nebūtų gėdingas ir gal parodytų mūsų socialinės emancipacijos lygį. Dabar nuspręsta nieko neklausti, nes "viską mokame, žinome ir matėme". Neklausti net ir pačios visuomenės… nes archytektai ir investuotojai žino geriausiai. Likusieji tiesiog turėtų būti dėkingi už žvaigždžių dulkes…
Trečiasis dalykas, tai provincialumas, dėl kurio taip pat liūdna ir kurį man iliustruoja šių batalijų rezultatas. Kai projektų vertintojams "sulinksta kojos" dėl neva svarbių vardų ir tuo pačiu išsijungia kritinis mąstymas. Labai abejoju, ar šio turnyro rezultatas būtų toks pat, jei darbų autoriai būtų incognito. Manau, nustebtumėm… nes kultūringos architektūros trūksta bent pusei projektų.
Ir pagaliau… gal kas galėtų atsakyti – kada, kas ir kodėl nusprendė, kad toje konkrečioje vietoje trūksta kažko "vertikalaus"? O gal “lordai” jau nusipirko Vilnių ir daro jame ką nori…?

LEONARDAS VAITYS, architektūrinių konkursų laureatas Lietuvoje, žurnalo „Archiforma“ vyr.redaktorius

Nekalbėsiu apie planinius sprendimus – tai technikos reikalas.

Jeigu Libeskindas nebūtų asmeniškai dalyvavęs MMC projekto, numesto viduryje sklypo, nepaisant tradicinių urbanistinių sprendimų, aikštingo, atkištomis alkūnėmis,  pristatyme, suabejočiau ar jis bent matė kas dabar atvežta į Vilnių.

Vilniaus Dešiniojo kranto centras palaipsniui pildė savo urbanistinę kompoziciją ir pakankamai sėkmingai, kol neatsirado korupcinio pėdsako, bene devyniais aukštais kilstelėjusio "Europą” ir paniekinusio aplinkinius, pastatytus pagal sutartus reglamentus. Silueto agresyvumas padidėjo, dėl ko vėliau gavome pylos iš UNESCO. Tačiau tūrių plastikos santūrumas laikui bėgant prilipo ir mes pripratome.

Dabar gi į šią kompoziciją veržiasi arogantiškas svetimkūnis… Gal tai gali būti toleruojama, jei atsitinka šedevras, bet ne nevalyva kompozicija, kurios padrikumą sąmoningai slepia maketo medžiaga – matinė plastmasė niveliuoja aštriabriaunį tūrių kratinį. Tai, beje, eilinis priekaištas konkurso organizatoriams – medžiagas reiktų apibrėžti tiksliai ir vienodai.

Sunkiausia susitaikyti su žiuri sprendimu, bet kai pamatai jos sudėtį – tampa mažiau sunku. Iš dvylikos narių, trys užsakovai, kuriems svarbi “žvaigždės” vardo magija. Galima sprasti. Trys lietuvaičiai ne architektai… Keturi paveldosagininkai, du iš kurių kėdžių vergai. Kam jų tiek daug? Gal dėl to, kad visiems choru patogiau pražiopsoti taip gerbiamą ir pažeidžiamą UNESCO siluetą…? Taigi, iš dvylikos tik du realūs, pakankamai gerbiami architektai: vienas – šokiravęs, nes atrado kažkokią kartelę (gal tarp bakalauro ir magistro?), kitas – tik įsisėdęs į valdininko kėdę. Čia apsispręsti reikėtų kuo anksčiau, tuo geriau – ir tarnauti ne ištikimai,bet drąsiai.

Tikiuosi, kad žinomas metras išgirs mus ir leis tikėtis, kad deklaruojami sentimentai mūsų kraštui, bus grindžiami pagarba.

Lieka dar vienas šansas: su Libeskindu nesusitars dėl kainos ir tada atsiras galimybė, mano nuomone, geriausiam R.Bimbos projektui. Kukliai nelendančiam į siluetines kolizijas, inteligentiškam, aiškiam – ne tik sugaudančiam Baltojo tilto ašį, bet ir sugebančiam tapti plastiniu ženklu.

Ir paskutinis šansas: anot metro A.Nasvyčio, "prie architektūros priprantama". Bet gal geriau pratintis prie geros…?

ALGIS VYŠNIŪNAS, profesorius, architektas-urbanistas, architektūrinių konkursų laureatas Lietuvoje ir užsienyje

Tie kas komentuoja vien D.Libeskindo suprojektuoto pastato architektūrą, nemato fundamentinių dalykų. Čia tikrai ne meninė problemėlė, kaip gali pasirodyti bendroje atsiliepimų lavinoje…

Problema bendrame darbo stiliuje. LAS galvos ir pusgalviai seniai nebevaldo situacijos, nes dažnai patys ir kuria problemas. Atsirado netgi naujas antropologinis tipas – archšakalai, einantys iš paskos konkursų nugalėtojams ir susirenkantys užsakymus.

Oretvyro klausimas – kam reikalingas Architektų politbiuras, vadinamas Lietuvos architektų sąjunga? (Nekalbu apie skyrius regionuose). Juk iš esmės tai yra verslininkų su architektų diplomais asociacija.

Londone gyvenantis A.Ropolas drebia tiesiai – LAS pirmininkas sapalioja. To dar niekada nebuvo (beveik H.K.Anderseno situacija “karalius nuogas”), todėl yra labai simptomatiška.

Atrodo, jog Vilniaus miesto centrinės dalies urbanistinė strategija nieko nebereiškia, nes pagrindiniai veikiantys asmenys  neturi nieko bendro su erdvės formavimo strategija. Vietoj artikuliuotos erdvinės sistemos (nominalių erdvių derinio) turime atskirų daiktų/objektų aritmetinę sumą (sankaupą).

Paprasčiau pasakius, visas A.Nasvyčio įdirbis išmestas į šiukšlių dėžę. Urbanistinės logikos nebėra, liko darbo stilius „kas nors vis tiek gausis“. Dirba nebe kompetencija, o tie, kurie yra „в деле и в доле“. Todėl ir kalbama biznio plano kategorijomis (urban development), bet ne urbanistinės erdvinės kokybės dimensijomis (urban design). D.Libeskindas čia nieko dėtas – jis, beje, kaip ir M.Fuksas, tiesiog naudojasi situacija.

Šitokiame chaose vienintelis išsigelbėjimas – gastroliuojančios archižvaigždės. Nors svarbiausi šiuo atveju net ir ne jie, bet išsižiojusių žioplių minia, aklai tikinti importinių archimesijų neeiliniais gebėjimais.

Konkursas parodė, kad importinis mitas sklaidosi, nors Abonentinis viešųjų ryšių stilius, dangstantis už skambių pavardžių, liko.

Nežinau ar tai sutapimas, bet “Kultūros barų” Nr.4 išspausdintas tekstelis „Naujasis sostinės centras urbanistinio greitkelio šešėlyje“, kurio autorius ėmėsi komentuoti Dešiniojo kranto plėtrą. Tekstas pasirodė laiku, bet nuo to nepasidarė profesionalesnis. Tokių rašliavų pilna viešoje erdvėje ir jis tikrai nevertas diskusijos, bet jį parašė ne bet kas, o mokslo žurnalo „Urbanistika ir architektūra“ vyr. redaktorius. Vargšo grafomano eilinis šūvis sau į koją. Rimti visiško dugno požymiai. Bet kaip sakoma, kai jau pasieki dugną, iš apačios kas nors pabeldžia…

Komentarai

  1. Aš visada sakiau, kad konkursai Lietuvoje kokybės negarantuoja. Kada dalyviai žinomi iš anksto, komisija negalėjo skirti pirmosios vietos ne tarptautinei „žvaigždei“, nors jo žvaigždiškumas yra nulemtas agresyvios propagandos, o ne paremtas konkrečiais kriterijais. Jei varžybas būtu laimėjęs vietinis ristūnas, vėlgi būtu sumaištis lietuviškoje archbendruomenėje. Esame trečio padaulio šalis ir negalime nepripažinti nugalėtoju „užsieniečio“, nes tada patys savus kaltintu „atsilikimu“, nesugebėjimu suprasti tarptautiniu tendencijų“, „noru priklausyti postsovietinei erdvei“. O dabar kažkas iš vietinių gaus darbo, pinigų ir viskas bus gerai. Mane irgi nustebino architektų leksikos lygis. Trūksta tik rusišku keiksmažodžių. Jie greičiausiai buvo, tik buvo „iškirpti“ cenzūros…

  2. skaudu skaityt. bet nerandu priezasciu nesutikt. bendras 4 vektorius – teisingas.

  3. Teisus „Archiforma“ vyr.redaktorius iš 12 komisijos narių, mažai buvo architektų, negi nežinojo nerašytos taisyklės, kad architektų turi būti daugiau negu 50 procentų, o tai bus kaip su „Akropoliu atsitiko“ buvo V.Dičių “ išdūrę“, maksimos verslininkai.

  4. architektai komentuoja tokia patvorių leksika? Sunku net skaityti.

  5. Šia proga galima prisiminti vienaip ar kitaip pasibaigusių Nacionalinės galerijos rekonstrukcijos,komplekso prie Šv. Jokūbo ligoninės,Lietuvos paviljono EXPO2000 kunkursų rezultatus ir jų vertinimo komisijų sudėtis.

  6. Manau,ne moksliniai ar administraciniai antpečiai lemia komisijos narių kompetenciją.Galime prisiminti Kelių muziejaus prie Vievio konkursą- komisija iš narių be didelių mokslinių ar administracinių antpečių bei Kelių direkcijos atstovų ,manau, kompetetingai išrinko išties progresyvų ,gerą projektą. Deja,nebuvo paskelbta nei konkurso vertinimo sudėtis,nei diskusijos dėl komisijos sprendimo. Apsiribota tiesiog laureatų ir prizininkų projektų publikavimu. Gal vertėtų remtis šia gerąja Architektų sąjungos organizuoto konkurso praktika?
    http://www.pilotas.lt/index.php/lt/architektura/item/4194-keli%C5%B3-muziejaus-konkursas/-laim%C4%97jo-juodo-kvadrato-paprastumas

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Dangoraižis Lvivo 38 dešiniajame Neries krante, Vilniuje (arch. R.Bimba. G.Barzdžiukaitė, R.Gudauskas, G.Zelenkauskaitė, R.Valionis).

NAUJAS VILNIAUS DANGORAIŽIS: Dešiniojo kranto urbanistinėje kalvoje – 115 m milžinas

2023 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dešiniojo Neries kranto urbanistinė kalva žada pasipildyti nauju architektūros akcentu. 29 aukštų dangoraižį joje projektuoja Remigijaus Bimbos architektų grupė, pernai laimėjusi tarptautinį architektūros idėjų

7 aukštų verslo centras Konstitucijos pr., Vilniuje (arch. „Rogers Stirk Harbour + Partners“, UAB „Unitectus“).

DANGORAIŽIŲ RAJONO NAUJOKAS: Pritarta 7 aukštų verslo centrui Konstitucijos prospekte

2023 gegužės 25Be komentarųPILOTAS.LT

Konstitucijos prospekte iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi ir miestiečiams prieinama lauko terasa

horiz_vn_230310_e07_xxxx

INVESTICIJŲ HORIZONTAI ŠNIPIŠKĖSE: 200 mln. eurų 55.000 m² ploto aukštuminiam kvartalui

2023 kovo 10Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės „Releven“ vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui

Stock-office tipo kompleksas „Stockholm“ Kaune (arch. „INace“ – PV M.Matuliukštis, PDV D.Kriaučiūnienė, arch. J.Augutis, E.Šamelienė).

„ŽALESNIS“ DAUGIAFUNKCIS KAUNE: Prie aplinkkelio – „Stock-office“ tipo projektas

2023 sausio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno pakraštyje prie aplinkkelio veikiančių įmonių „Depo“, „Volvo Trucks“, „Skuba“ pašonėje grupė „Omberg group“ pradeda įgyvendinti „stock-office“ tipo projektą „Stockholm“. 7.000 m² ploto daugiafunkcės paskirties

Arches

NUGALĖJO „BALTA UPĖ“: Architektūros konkurse „Arches“ nustelbė tarptautines žvaigždes

2022 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „Lords“ valdomos bendrovės verslo centro kviestinį konkursą Vilniaus Lvivo g., nurungusi tarptautines architektūros žvaigždes Behnisch Architekten“ (Vokietija), „Snøhetta Oslo AS“ (Norvegija), MVRDV B.V. (Nyderlandai)

„Rogers Stirk Harbour + Partners“

LAIMĖJO BRITAI: Šnipiškėse projektuos Richardo Rogerso bendražygiai

2022 kovo 85 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyriaus ir UAB „Kvartalas“ tarptautinį architektūros projekto konkursą Vilniaus Konstitucijos prospekte, Šnipiškėse. Ką tik paskelbta, jog

Konstitucijos pr. 14A

NAUJAS VERSLO CENTRAS: Svarstomos 6 „užsakomosios“ užstatymo idėjos

2022 kovo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyrius ir UAB „Kvartalas“ rengia tarptautinį, kviestinį projekto konkursą. Šiam pateiktos sklypo Konstitucijos prospekte, Šnipiškėse 6 užstatymo koncepcijos iš Lietuvos

Studija HEIMA

„INREAL“ DANGORAIŽIO RINKIMAI: Laimėjo studijos HEIMA aukštybinė idėja

2022 vasario 212 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie „Inreal“ grupės organizuojamą kviestinį multifunkcinio aukštuminio komplekso architektūros konkursą. Ką tik paaiškėjo, jog šio konkurso nugalėtoju tapo studijos HEIMA architektų kolektyvas su

"Lvovo" verslo centras

„LVOVO“ VERSLO CENTRAS: Pandemija statybų iš vėžių neišmušė

2021 kovo 26Be komentarųPILOTAS.LT

Nepaisant prieš metus pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos, Vilniaus „Lvovo“ verslo centro statybos baigiamos pagal grafiką. Naująjį sostinės verslo centrą drauge su Danijos architektų įmone „PLH

verslo centras „Hero“ (arch. „Cloud architektai“).

NAUJAS MILŽINAS: Vilniaus verslo kalvoje – 45.500 m² ploto biurų centras

2020 gruodžio 232 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT ką tik skelbė apie planuojamą naują dešiniojo kranto duetą – „Eikos“ verslo centrą „Flow“. Vilniaus dešiniojo kranto biurų rinką ketina dar labiau sudrebinti kitas verslo centras

Giedraičių g. daugiabutis

VILNIAUS MIESTO TARYBA: Daugiabučio vietoje – viešoji erdvė ir požeminis parkingas

2020 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus miesto taryba trimis atskirais sprendimais sukūrė prielaidas įsisenėjusios Giedraičių gatvės problemos sprendimui. Vietoj tarp sostinės dangoraižio įsiterpusio apleisto daugiabučio Giedraičių gatvėje jau planuojama viešoji

Baltojo tilto aikštynas

BALTOJO TILTO SPORTAS: Naujos galimybės ir aikštyno atidarymo šventė

2020 birželio 262 KomentaraiPILOTAS.LT

Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į sostinės gyvenimą. Birželio 29-ąją įvyks didžioji jo atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, tačiau krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir

Lvovo g. 21 A

„EIKOS“ PROJEKTAS JUDA PIRMYN: Pasirašė sutartį su architektūros konkurso laimėtojais

2019 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė 15-20 aukštų administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. Projektuotojai – UAB „Architektūros kūrybinė grupė“

Remigijus Bimba

VILNIAUS LVOVO G. 21A: Architektūrinės kalvos akcentą projektuos R.Bimbos kolektyvas

2019 liepos 312 KomentaraiPILOTAS.LT

Administracinio pastato Lvovo g. 21a, Vilniuje atviro projekto tarptautinį architektūros konkursą laimėjo architekto Remigijaus Bimbos vadovaujamo kolektyvo „Architektūros kūrybinė grupė“ projektinis sumanymas. Nugalėtojams atiteko 12.000

Lvovo g. 21a

NAUJAS ŠNIPIŠKIŲ AKCENTAS: Atvirame konkurse varžosi 17 architektūros idėjų

2019 liepos 26Be komentarųPILOTAS.LT

UAB „Verslo investicijos“ (grupė „Eika“) kartu su Lietuvos architektų sąjunga rengia administracinio pastato Neries dešiniajame krante, Šnipiškėse atvirą architektūros idėjų konkursą. Dėl galimybės projektuoti varžosi

Lvovo g. 21a

KONKURSAS ŠNIPIŠKĖSE: 20 aukštų administracinis pastatas Lvovo g. 21a

2019 birželio 42 KomentaraiPILOTAS.LT

Bendrovė „Verslo investicijos“ ir Lietuvos architektų sąjunga ką tik paskelbė administracinio pastato Šnipiškėse, Vilniaus dešiniajame krante atvirą projekto konkursą. Projektinių pasiūlymų organizatoriais lauks iki liepos

Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018 lapkričio 2735 KomentaraiAudrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai. Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę

Šv. Jokūbo kompleksas

ŠV. JOKŪBO ATOMAZGA: Kritikos upės išprovokavo tarptautinį architektūros konkursą

2018 lapkričio 234 KomentaraiArtūras Karka

Prie sostinės Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno planuojamo komplekso istorija neseniai įgavo naują kryptį. Ką tik paskelbta, jog šio komplekso

MO muziejus

MENAS APIE MUS: Naujas muziejus prisistato MOratonu ir kolekcijos paroda

2018 spalio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Spalį, 4 dienų renginių „MOratonu“ sostinėje duris atvers nauja Lietuvos kultūros žemėlapio erdvė – MO muziejus. Atidarymo metu bus galima ne tik apžiūrėti dar dažais

Dešinys krantas

VILNIAUS DEŠINYSIS KRANTAS: Krantinę atnaujins iki kitų metų pabaigos

2018 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Daugiau nei 40 metų nerekonstruota Neries krantinė jau baigiama atnaujinti. Prieš porą metų sutvarkius žemutinę krantinės dalį, rekonstrukcijos pagaliau sulaukė ir šlaitai, viršutinė krantinės terasa

Lvovo g. 37

ŠNIPIŠKĖSE NOKSTA KVADRATAI: „Lordų“ grupė statys 23.000 m² kontorinio grožio

2018 rugsėjo 113 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniuje, Šnipiškėse planuojamas naujas verslo centras. Firma „Cloud architektai“ urbanistiškai bene kontrastingiausiame sostinės rajone, vietoje neasfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės braižo per 23.000 m² ploto stiklinį

k18b_e04_xxx

LIBESKINDO KONTROVERSIŠKASIS: Patikslinto „K18B“ projekto pristatymas Vilniaus savivaldybėje

2018 rugpjūčio 319 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus Neries dešiniajame krante planuojamo multifunkcinio verslo centro „K18B“ konkursą prieš daugiau nei dvejus metus laimėjo architekto Danielio Libeskindo pasiūlymas. Vis dėlto dėl tūrio aukščio,

iešbučio su konferencijų centru ir biurais prie Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno ankstesnis projektas (Vizualizacija „PLH Arkitekter“) buvo kritikuojamas architektų, paveldosaugininkų ir visuomenės

EKSPANSIJOS STABDYMAS: KPD atšauks projekto derinimą šv. Jokūbo teritorijoje

2018 birželio 115 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaip praneša Kultūros paveldo departamentas, laikinoji komisija ištyrė Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso teritorijoje projektuojamus statybos darbus. Pagal komisijos išvadas birželio 1 dieną inicijuota ligoninės

Aikštė prie 18B

AIKŠTĖ PRIE BALTOJO TILTO: „Vilniaus plano“ projektinių pasiūlymų pristatymas

2018 vasario 283 KomentaraiPILOTAS.LT

„Vilniaus planas“ parengė projektinius pasiūlymus sostinės erdvės tarp Baltojo tilto ir architekto D.Libeskindo Konstitucijos prospekte projektuojamo verslo komplekso „k18B“. Pastarojo dekonstruktyvistinio pastato projekto įtakoje atsiradusių

viesb_vn_170500_e03_xxx

KONSTITUCIJOS PR. STATYBOS: 8 aukštų viešbučio architektūra – nutylima

2017 gegužės 116 KomentaraiArtūras Karka

Ką tik Norvegijos nekilnojamo turto plėtros bendrovė „Linstow AS“ pristatė viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ naujo pastato projektą. Pagal vilniečio architekto Sauliaus Mikšto projektą 8