Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018-11-27
Audrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai.
Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę ir rankų grąžymo, kaip šį “debesuotą” rudenį ant Vilniaus regioninės architektūros tarybos slenksčio.
Dar niekada architektas nevaikščiojo su advokatu taip visur, kad netgi ten, kur šio rašinio autorius eina pėsčias.
Dar niekada nacionalinė žiniasklaida taip gausiai ir motiniškai neglobojo architektūros skriaudžiamųjų, rašydama pagrindiniuose puslapiuose apie klastas ir pavojus, pakibusius virš, nepabijokim to žodžio, visom prasmėm gabių galvų iš spindinčio “Quadrum” verslininkų centro, kaip tą, 46-tąją savaitę.
Sutapimas, tačiau būtent tą pačią savaitę du projektavimo paslaugų įmonės “Cloud architektai” projektai, projektinių pasiūlymų viešinimo procese sulaukę didelio visuomenės dėmesio, susirūpinimo ir diskusijų, – turėjo kvietimą į Vilniaus Regioninę architektūros tarybą (RAT).
Kaip žinia, penki valstybėje veikiantys RAT’ai yra Architektūros įstatymo (2017.07.01.) sukurtas tarpžinybinis įrankis architektūrinei kokybei nustatyti, projektų integralumui susiformavusiame kontekste vertinti ir išvadų dėl projektų sprendinių teikimui bei projektų tobulinimo rekomendacijoms formuluoti.
Trumpai tariant – RAT, yra tarsi architektūrinis rentgenas, kurio išvados apie projekto “sveikatą” ir gyvybines perspektyvas yra skirtos iš esmės patiems autoriams. Vystytojams, savivaldybių vyr.architektams bei merams RAT’ų išvados ir rekomendacijos nėra privalomos, tačiau gali tapti solidžiu intelektiniu indėliu optimizuojant investicijas ir tobulinant erdvinės plėtros kokybę ir darną.
Todėl audringą ir masyvų pasipriešinimą pačiam projekto svarstymui RAT‘e, žinant, kad jo išvados nesukelia jokių juridinių pasekmių,- vertinu kaip pakankamai iškalbingą kūno kalbą.
Panašiai kaip atkaklų vairuotojo atsisakymą pūsti į kelių policijos alkotesterį…
Turint omeny, kad šįkart RAT‘o kvietimą gavo naujosios Teisybės ir Teisingumo citadelės projektas (Šeimyniškių g.28, Vilnius),- atkaklios ir intensyvios pastangos jo nerodyti architektūros ekspertams atrodo ne tik iškalbingos, bet ir vertos gilesnio nagrinėjimo. Tarkime, kad ir Teisingumo Lietuvos valstybėje medžiaginio pavidalo aspektu. Prieinamumo, atvirumo ir tarnystės piliečiams plotmėje. Arba esminės Teisingumo žinios, kurią tautai ketina skleisti didelė, nauja ir moderni (nesu tikras) rūmų architektūra.
Prie šių dėmesio vertų klausimų tikrai sugrįšime, o dabar susitelkime ties istoriniu faktu: 2018 lapkričio 14 atidėtas Vilniaus RAT‘o posėdis įvyko ir Nacionalinių Teismų rūmų bei Lords verslo centro projektai buvo architektūros ekspertų išsamiai ištyrinėti, nepaisant gausių ir išradingų UAB „Cloud architektai“ direktoriaus A.Dagelio pastangų, nė vieno projekto architektūros ekspertams apskritai nerodyti.
Negelbėjo nei 12 (!) Vilniaus RAT ekspertų apkaltinimas išankstiniu neobjektyvumu ir reikalavimas nusišalinti nuo „Cloudų“ projektų svarstymo. Nepadėjo ir gausios teisinių raštų atakos bei iškelta Architektų rūmams byla, kurioje be kita ko reikalaujama visoje Lietuvoje stabdyti „neteisėtą“ RAT veiklą.
Galiausiai, Architektų rūmų nariui suparaližavus rūmų veiklą teisinių pretenzijų lavina ir skundžiant Etikos tarybai kolegas, kad jie Facebook paskyroje dalinasi kritiškomis žiniasklaidos publikacijomis „Cloudų“ produkcijos atžvilgiu, – komjaunuoliška energija išseko…
Anot šaltinio, A.Dagelis Vilniaus RAT posėdžio atviroje dalyje buvo ramus ir kukliai skaitė save iš lapo. Lapas buvo nepatenkintas. Ypač – pačiu „Cloudų“ projektų svarstymo procesu. Kad Antano nepasitenkinimas būtų įtaigesnis, procesą iki pertraukos apdominavo Antano advokatas iš kiečiausios advokatų kompanijos Baltijos šalyse. Tai svarbi detalė.
Nes teisė „Nerodyti projekto“ pirmą kartą pakelta į tokias profesionaliai aptarnaujamas aukštumas, iš kurių tėra vienas kelias – Architektūros XXI a. istorijos vadovėlis. Galbūt, netgi atskiras skyrius, kukliai iliustruotas nuotraukomis, kur rusvi kostiumai, rolexai ir sprindinis keturkojis ant Apple klaviatūros…
Reikia pastebėti, kad Aantanas, kaip kontraceptiškas architektas, vengiantis prarasti architektūrinę nekaltybę RAT berniukų „pirtyje“, nepanoro pristatyti savo kūrybos kūdikių pats.
Situaciją teko gelbėti visagaliui internetui, dosniai atvėrusiam kelią į Vilniaus savivaldybės viešinamų projektinių pasiūlymų stalčius.
Kaip pavyko sužinoti, abu „Cloudų“ projektai padarė Vilniaus RAT‘ui neišdildomą įspūdį, kuriam atslūgus, buvo nutarta, kad vienas projektas – nelabai, bet šansų išgyventi turi. O kitas – labai nelabai. Ir viskas…
Tačiau, kadangi visos pastangos sužinoti daugiau sudužo į atsitvėrusių tylėjimo siena RAT ekspertų nugaras, o ypač Grunskio, – teks laukti oficialaus RAT protokolo.
Jis gali pasirodyti dar šią savaitę. Nes yra ženklų: verslo centro „Quadrum“ ketvirtame aukšte špižinės užuolaidos jau pakilo iki pusės…
Vietoje epilogo. „Dažniausiai tikrąją architektūros vertę parodo tik laikas. Todėl bet kokia kritika ar cenzūra yra kvaila – jei pastatas bus nevertingas, po kurio laiko vietoje jo bus tiesiog sukurta kas nors kita. Tai normalu. Reikia vertinti tik realizuotus projektus, nes nuo idėjos iki galutinio rezultato – ilgas kelias. Jei kritikuojama idėja, tai gal ji tik blogai pavaizduota?“ (Antanas Dagelis, LRT, 2018.11.13.)
Tačiau tam, kad Laikas adekvačiai įvertintų architektūrą, viena sąlyga yra privaloma – architektūrą būtina išversti į žmonių kalbą. Tam šis kuklus rašinys ir skirtas…

Redaktoriaus pastaba. Šis straipsnis remiasi 2018 lapkričio 21-osios Lietuvos Architektų rūmų ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos pasirašytu Kokybiškos architektūros Memorandumu ir įgyvendina šio strateginio dokumento punktą 6, kuris skelbia: “(…) Tiek gerų, tiek ir blogų pavyzdžių viešinimas ir aptarimas yra svarbus motyvacinis veiksnys. Nuolatinė realizuotų architektūros objektų stebėsena vykdoma kasmetinių apžiūrų, parodų, kritinių straipsnių forma ir apima tiek teigiamus, tiek neigiamus vertinimus. Architektai, suprasdami, kad jie yra profesionalai, turintys ypatingą autoritetą visuomenėje, kartu su vystytoju dalyvauja išskirtinių projektų aptarime. Tiek vystytojai, tiek architektai pateikia viešai objektyvią nuomonę, vadovaujantis gerąja pasauline praktika, atsiribodami nuo konkurencinės ar kitos ekonominės įtakos”.
Tituliniame pav: Du UAB „Cloud architektai“ projektai, svarstyti Vilniaus RAT: Nacionaliniai Teismų rūmai (Šeimyniškių g., Vilnius) ir „Lords“ verslo centras (Lvovo g., Vilnius). Vizualizacijos: „Cloud architektai“.

Komentarai

 1. Man ten vienas rašė, kad RAT neviešina savo nuomonės ir , kad „ypač Grunskis“ atsitvėrę tylįjimo siena. Na jei jau Grunskis per RATą paskirtas nustatinėti Architektūros orus Lietuvoje, tai apgailėtina situacija ir man jūsų gaila, patikėkit.

  • Mano žiniomis Grunskis vadovauja Vilniaus RAT, o ne Lietuvos.
   Vilniaus RAT išrinktas visuotiniame archrūmų suvažiavime.
   Grunskis išrinktas Vilniaus RAT susirinkime.
   Kas jums nepatinka? Demokratijos per daug?

  • Demokratija yra konsensusas, o ne paprastoji dauguma. Architekto kūryba kaip ir kiekviena kita kūrybos sritis neiko bendro su demokratija neturi.

  • Abstraktus menas teikiamas užsakovui statytojui naudotojui tampa architektųta. Ir ką šioje dalybų grandinėje veikia LAR-as. 🙂 🙂 🙂 Linkiu, kad jūsų pusrutuliai pajudėtų ir pradėtų suktis.

  • … tampa architektūra … 🙂

  • Dėkui, daktare.
   Kiek aš skolingas?

 2. Mano patirtis verčia šiek tiek apginti debesėlius. Greičiausiai ne jie, o užsakovai su „gerais kilmės dokumentais“ pasamdė tuos advokatus. Architektų pareiškimų tekstai jiems parašomi profesionalių PR’ščikų. Belieka tik tvarkingai (net ne talentingai) suvaidinti tai, kas parašyta scenarijuje. Kaip dainavo aa Kernagis – „…parsidavei šunie…“
  Žinoma, tai nedaro jų architektūros geresne ir nereabilituoja jų reputacijos. Bet gal mes galim būti mažiau kieti, labiau užjaučiantys?

  • Vėl tas ‘mes’. Kolektyvinis mentalitetas ir visaliaudinės nuosavybes doktrina išties giliai pasėta…

  • Tikrai taip, Geležinis. Poną Dagelį ir ponią Dagelienę yra dėl ko užjausti. Dėl nesavalaikės moralinės mirties pirmiausiai.

 3. Ant brangaus advokato pinigų yra, o ant atlyginimų deja….

  Prie šunio drąskančio užsakovų klešnes nuotraukų verta nepamiršti pridėti ir papūgos importuotos iš užsienio!

  • nevarom ant papugos. papugos balsas tvarkant kadru reikalus yra esminis.

 4. Proto bokštas tas A.Dagelis. Kalė mirtiną aksiomą: „jei pastatas bus nevertingas, po kurio laiko vietoje jo bus tiesiog sukurta kas nors kita. Tai normalu.“
  Parodyk, A.Dageli, man nors vieną atvejį, kai pastatas buvo nugriaustas dėl nevertingos architektūros. Aš bent nežinau tokio, nors architektūroj dirbu jau 10 metų. Pabusk iš sapno. Pastatus griauna ir stato naujus, nes nori didesnių. Nes poreikiai auga. Giraitės keisas. Neužfiksavau nė vieno atvejo, kad poreikiai kurio nors savininko būtų sumažėję.
  A.Dagelis tokiais savo kliedesiais ne tik save stato į durniaus vietą, bet kompromituoja ir jaunus architektus. Mol, visi jauni taip galvoja. Nemėtyk pinigų advokatams, Dageli, nes daktarams nebeužteks.

 5. karaliau karaliau, kam kisti galva i dagelio advokatu kilpa. o galejai dar pagyventi

 6. Pasiūlymas LAR. Prašau paleiskite išformuokite regionines tarybas. Tegus vietinės reikšmės grandai viešai spaudoje rašydami vertina ginčijasi ir formuoja kokybės lygį. Tarybų nariai be rotacijos – kas čia per darinys. Suprantama, kad dar nuo sovietinių laikų saugumas formavo architektūros politiką. Reliktų yra likę ir pateiktuose sąrašuose. Ministeriją reikia įtikinti, kad per renkamą savivaldybės architektą turėtų būti sprendžiama kokybės politika. LAR turėtų turėti ranką paskiriant savivaldos architektą, o jam veikiant ir paprašius LAR galėtų suformuoti vienam ar kitam objektui reikiamą ekspertų architektu, teisininkų, visuomenės narių grupę. LAT turi keistis ir netrukdyti savo nariams dirbti ir gyventi.

  • Ar ne per anksti startavote su rinkimine propaganda, gerbiamas Senatus?
   LAR prezidento rinkimai tik už pusantrų metų. Nebus kaip Ušackui?

  • Augustus, ar turite ką nors iš esmės pasakyti apie komentare pasiūlymą?

  • Mielasis, kiek pamenu, tas RAT tarybas rinkome visuotiname rūmų suvažiavime. Plius jas pagal įstatymą papildė Aplinkos ministerijos, Savivaldybių asociacijos ir universitetų žmonės. Jeigu aš suprantu teisingai, tai jos bus iš naujo renkamos kitą pavasarį per kitą suvažiavimą. Todėl ir sakau, kur jūs skubate?

  • Na neskaitote arba nesugebate suprasti ką siūlau. RAT tarybų rinkti nereikia, jas reika išformuoti.

  • Aš jūsų teiginį „išformuoti“ siejau su teiginiu „be rotacijos“ todėl apie rotaciją paaiškinau. Jei rėktumėt, kad archtarybas reikia išvis panaikinti, tai patarčiau pakeisti Architektūros įstatymą pirmiau. Ar aiškiai parašiau?

  • Geras patarimas pakeisti įstatymą ir panaikinti tarybas. Matant bendra situacija Lietuvoje ir kad valstybe dar vis vaduojasi iš ‘tarybų’ ir įgyto noro viska visur reguliuoti ir tuo save naikinti, nelabai tikėtina kad užvaldytas LAR pajėgs keistis į gerą. Problema matau, kad Savivaldybių architekta yra įtakojami ir skiriami politikų ir todėl ta kryptim reiktų dirbti, o ne ką tik įkurtiems LAR pūsti savo biurkratimę mašiną. Galų gale įstatymas ne šventa karvė ir jis turi kuo aktualiau atspindėti realią sitauciją galvose. Deja deja šiuo metu tikriausiai taip ir yra. Dėl jųsų leksikono „jei rėktumėt“: ar tik nesate tas kaunietukas pasidabines Cobu akinukais tam, kad kiečiau atrodytomėt ir įtikintumėt bendruomenę, kad jųsų rašliava vertinga? Jei taip tai jūsų šis straipsnis rodo šiuo metu visuomenėje pradedamą smerkti ‘bullying“ arba lietuviškai patyčias ir todėl reitingai laaabai žemi deja.

  • Gali būti, kad jūs žinote daugiau, bet mano kolega dirba Vokietijoje ir sakė, kad pas juos yra archtarybos, kaip ir pas austrus. Pas austrus netgi svarbioms miestų vietoms, senamiesčiams ir pan, tai yra tarptautinės tarybos. Gal jūs truputį įstrigęs pačioje sąvokoje „taryba“? Nemanot? Dar pridursiu, kad šitos tarybos po Architektūros įstatymo, veikia tik vienus metus, dėl to rėkti per anksti, kad jos išvis nereikalingos. Gal jų darbas turi trūkumų? Nežinau. Aš su savo projektais nebuvau nusiųstas į RAT, negaliu pasidalinti patirtimi. Bet man iš šono atrodo, kad viskas kaip ir į gerą juda. Faktas, tobuli mes niekad nebūsim. Nebeturiu vilčių.

  • Rašiau apie patariamąjį laikiną ekspertų kolektyvą savivaldos architektui. Nuolatinė, sustabarėjusi, uždarai veikianti taryba, kai kiekvieno nario nuomonė nebūtinai argumentuojama ir raštu fiksuojama, po to viešinama, nereikalingos. Matome juk kas vyksta kai Karalius skalambija „tarybos“ išvadą “ vienas nelabai, kitas labai nelabai“ >>>>KAS ČIA PER TARYBOS IŠVADA????? Kelia pasipiktinimą ir tiek.

  • Ponas, gal turi problemu su teksto suvokimu?
   Karalius aiskiai parase – Tačiau, kadangi visos pastangos sužinoti daugiau sudužo į atsitvėrusių tylėjimo siena RAT ekspertų nugaras, o ypač Grunskio, – teks laukti oficialaus RAT protokolo.
   Jis gali pasirodyti dar šią savaitę.
   Suprantame, kad RAT isvadu dar nera. Mes ju kaip tik ir laukiame. Ko jus cia marskinius plesotes? Nebesugalvojate ant ko pykti lieti?

 7. Kas informuotas, kas tie 12 nepatikimų ekspertų, kuriuos Dagelis reikalavo nušalinti?

  • Kiek žinau Dagelis su advokatu reikalavo nušalinti nuo RAT posėdžio visus praktikuojančius architektus, nes jie konkurentai, nusiteikę iš anksto priešiškai.
   Dagelio priešų sąrašas: Tauras Paulauskas, Audrius Ambrasas, Saulius Pamerneckis, Edgaras Neniškis, Tomas Grunskis, Saulius Motieka, Lukas Rekevičius, Sigitas Kuncevičius, Irena Kliobavičiūtė, Marius Šaliamoras, Juozas Vaškevičius Saulius Misevičius.

  • Cool! Visa vilenska elita! Sud, Sibirj! Nestabdom, Dageli!

  • Jei jau LAR ir RATai pasikliauja, kad Grunskis nustatinėtų architektūtos orus Lietuvoje, tai man jųsų gaila.

 8. Tai kad pas abu debesiukus ant veido nupaišyta kokie prioritetai. Galim va smerkti, aiškinti kažką, bet nei jie kalba apie architektūrą, nei mums čia jos ieškoti reikėtų.

  • „mums“ ? varguolių kultūra,

 9. Na straipsnyje pavydukas veržiasi per kraštus. Ir tik senpirdos taip gali, nes suvokia, kad nei bebus įdomūs kažkam toliau Kauno, nei uždirbs eurų tiek, kad galėtų oriai nepavydėt kitiems ir advokatų ir apple kompiuterių.

  • Ačiū, kad skaitote, Jogile

 10. Pilotas išlygino rezultatą kovoje su komjaunuoliais ir jų pr legionieriais. Respect!

 11. Straipnis ne apie architektūrą labai nuliūdino. Pirmas įspūdis, kad tai komunistuojančių kaimo bernų rato raiška. Todėl kyla trys retoriniai klausimai. Ar Daiva gali atsispirti kimo benų ratui. Už ką laisvos profesijos atstovai architektai turi susimokėti kaimo bernų ratui. Ar Architektai gali parodyti Lietuvai pavyzdį kaip vieniems kitų neprievartauti iš išvesti valstybę iš aklavietės.

  • 3 klausimai: kas yra Daiva? kas yra „kimo benu ratas“? kuriai laisvai profesijai Senatus atstovauja?

 12. Clounai mynė ant grėblio. Planavo visus tyliai apdergti ir įbauginti, bet išlindo yla

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

minke_po_240400_e01_xxx

APDOVANOJO ARCHITEKTŪROS PROFESORIŲ: Jonui Minkevičiui įteiktas Architektų žiedas

2024 balandžio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai garbės ženklu Architektų žiedu apdovanojo architektą, architektūros istoriką, profesorių Joną Minkevičių. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu. ATSKLEIDĖ NAUJĄSIAS

Gintaras Balčytis

LAS PIRMININKAS G.BALČYTIS: Architektų sąjungos 100–metis – gera proga organizacijos savianalizei

2024 balandžio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Įvyko Lietuvos architektų sąjungos (toliau LAS) eilinė ataskaitinė konferencija. Šį kartą ji surengta Kaune, tikintis, kad į renginį Lietuvos centre bus patogiau suvažiuoti architektams iš

Priedangų instrukcija

PIRMAS SKAMBUTIS: Architektų Rūmai parengė instrukciją dėl slėptuvių ir karo priedangų

2024 sausio 25Be komentarųAudrys Karalius

Lietuvos architektų rūmai savo iniciatyva parengė trumpą instrukciją dėl karo priedangų, PSP (padidinto saugumo patalpų) įrengimo įvairios paskirties pastatuose. Ta proga Architektų rūmuose (Vilnius, Kalvarijų

Nacionalinis stadionas Vilniuje (arch. „Populous“, „Cloud architektai“).

STATYS „NARESTA“: Pasirašyta Nacionalinio stadiono Vilniuje rangos sutartis

2023 rugsėjo 20Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje statybų reikalai įgauna pagreitį – viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ ką tik pasirašė generalinės rangos sutartį dėl 1-ojo etapo statybų.

Šeškinės daugiafunkcio komplekso Kultūros ir ugdymo centras (arch. „Populous“, „Cloud architektai“).

ŠEŠKINĖS DAUGIAFUNKCIO STATYBOS: Išduotas Kultūros ir ugdymo centro statybos leidimas

2023 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai pradėto statyti daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas – šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo

Šeškinės stadionas

DEŠIMTMEČIO STATYBOS VILNIUJE: Duotas startas Šeškinės daugiafunkciui kompleksui

2023 gegužės 231 KomentarasPILOTAS.LT

Ką tik išduotas statybos leidimas Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui. Stadiono statybos darbai, kartu su visu daugiafunkciu kompleksu, turėtų būti baigti 2025-aisiais. Kaip praneša sostinės

LAR taryba Aplinkos ministerijoje

SUTARĖ BENDRADARBIAUTI: Architektų rūmų valdžia viešėjo Aplinkos ministerijoje

2023 balandžio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Penktadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinktu  Lietuvos architektų rūmų pirmininku Algimantu Pliuču bei

Pernai vasarą prie Kauno centrinio pašto jau įvyko vienas reikšmingas architektūrinis įvyks – Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) sumanymo paskelbimas. Foto: ©PILOTAS.LT.

ARCHITEKTŲ RŪMŲ IR SĄJUNGOS POZICIJA: Kauno pašto rūmų projekto pirkimo procedūra ydinga

2023 balandžio 141 KomentarasPILOTAS.LT

Netikėta, apmaudu ir absurdiška, kad kuriant ilgai svajotą ir gimdytą Nacionalinį Architektūros Institutą (NAi) – jau pirmasis žingsnis šiurkščiai pažeidžia ir nacionalinį Architektūros įstatymą, ir

Algimantas Pliučas

ARCHITEKTAI IŠSIRINKO VALDŽIĄ: 4 metus LAR’ui vadovaus Algimantas Pliučas

2023 balandžio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusį ketvirtadienį Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatro salėje įvyko rinkiminis Lietuvos architektų rūmų (LAR) Narių susirinkimas, kuriame išrinkti nauji Rūmų organų nariai į 2023-2026 metų kadenciją

Žalgirio arena

ARCHITEKTAI RINKSIS KAUNE: Architektų rūmų visuotinis susirinkimas – „Žalgirio“ arenoje

2023 kovo 28Be komentarųPILOTAS.LT

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje rinksis architektai iš visos Lietuvos. Nuo 10 val. šalies krepšinio sostinės tvirtovėje, Amfiteatro salėje vyks Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių visuotinis rinkiminis susirinkimas.

Lazdynų baseinas

MODERNIAUSIAS LIETUVOJE: Užbaigta 5 metus trukusi Lazdynų baseino statyba

2023 sausio 301 KomentarasPILOTAS.LT

5 metus trukusi Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą. Teigiama, kad tai pats moderniausias

Statybos

KEIČIASI TVARKA STATYBŲ SEKTORIUJE: Seimas pritarė įstatymų pakeitimams

2022 gruodžio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Ketvirtadienį Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Statybos, Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros bei Architektūros įstatymų pakeitimams, kurie statybos sektoriuje mažina korupcijos riziką, didina skaidrumą,

Konkursinis projektas „3 Dots“ („Cloud architektai“), 1-oji vieta.

VERSLO TRIKAMPIO KONVERSIJA: Svarstoma „įdarbinti“ kelių architektūros komandų idėjas

2022 rugsėjo 301 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniuje baigėsi 4 mėnesius trukęs vienos didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių Lietuvoje „Darnu Group“ inicijuotas „Verslo trikampio“ konversijos architektūrinį konkursas. Jame laimėtojomis paskelbtos net 4

Nacionalinis stadionas

VILNIUJE AIDI SPROGIMAI: Nacionalinio stadiono griaučiai trupinami sprogmenimis

2022 rugpjūčio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinio stadiono griaučius ardanti UAB „Vilniaus BDT“ konstrukcijų trupinimui pradėjo naudoti sprogmenis, todėl aplinkinių mikrorajonų gyventojai gali girdėti į griaustinį panašius garsus. Šiandien iš viso

Daugiafunkcis kompleksas

UŽKEIKIMAS NUIMTAS: Po 3 metų Vilnius pagaliau turės Nacionalinį stadioną

2022 liepos 5Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Vilniuje oficialiai įjungtas Daugiafunkcio komplekso (su Nacionaliniu stadionu) 3 metų laiko skaitliukas. Apie tai savo socialinių tinklų paskyroje neseniai džiaugsmingai pranešė pats sostinės meras Remigijus

taryba

PAKOREGAVO ARCHĮSTATYMĄ: RAT‘ai dalinai gyvuos iš valstybės biudžeto kišenės

2022 liepos 4Be komentarųPILOTAS.LT

LR Seime ką tik pritarta LR Architektūros įstatymo naujai redakcijai, kurioje numatyta, kad Regioninių Tarybų (RAT) veikla bus dalinai finansuojama iš valstybės biudžeto. Šiuo metu

Visuomeninio draudimo rūmai

LIEPOS 1-OSIOS DOVANA: Vilniuje baigiamas šalinti istorinę architektūrą darkęs įstiklinimas

2022 liepos 13 KomentaraiPILOTAS.LT

Tarpukaryje Vilniaus Gedimino prospekte pastatytų neofunkcionalistinių Visuomeninio draudimo rūmų pirmasis aukštas pagaliau grįžta į savo pirminį architektūrinį pavidalą. Pastato architektūrą kelerius metus darkęs įstiklinimas bendromis

Arches

NUGALĖJO „BALTA UPĖ“: Architektūros konkurse „Arches“ nustelbė tarptautines žvaigždes

2022 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „Lords“ valdomos bendrovės verslo centro kviestinį konkursą Vilniaus Lvivo g., nurungusi tarptautines architektūros žvaigždes Behnisch Architekten“ (Vokietija), „Snøhetta Oslo AS“ (Norvegija), MVRDV B.V. (Nyderlandai)

Nacionalinis stadionas Vilniuje (arch. „Populous“, „Cloud architektai“).

SĖKMĖS IEŠKOMA INTEGRALUME: Pristatyti Nacionalinio stadiono projektiniai pasiūlymai

2022 gegužės 12Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje neseniai pristatyti Nacionalinio stadiono komplekso projektiniai pasiūlymai, tačiau viešajame aptarime kalbėta daugiausia ne apie architektūrą ar estetiką. Surengtoje daugiafunkcio komplekso konsultacijoje su gyventojais pagrindiniai

Lazdynų baseinas

AMŽIAUS STATYBOS LAZDYNUOSE: Tunelio gale pasimatė šviesa

2022 gegužės 4Be komentarųPILOTAS.LT

Smarkiai užsitęsusios sostinės Lazdynų baseino statybos pagaliau ėmė artėti link pabaigos. Šiuo metu jau baigiama įrengti vieną svarbią statinio dalį – olimpinį baseiną. Dar šio

UKRAINOS KARAS

LIETUVOS ARCHITEKTŲ DOVANA: Moderniausias ginklas Ukrainos dangaus gynėjams

2022 kovo 104 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektai, Architektų sąjunga ir Architektų rūmai, greta kitų solidarumo su Ukrainos kolegomis iniciatyvų, imasi konkretaus žingsnio – Ukrainos dangaus gynybos. Architektai pradeda rinkti tikslines

„Rogers Stirk Harbour + Partners“

LAIMĖJO BRITAI: Šnipiškėse projektuos Richardo Rogerso bendražygiai

2022 kovo 85 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyriaus ir UAB „Kvartalas“ tarptautinį architektūros projekto konkursą Vilniaus Konstitucijos prospekte, Šnipiškėse. Ką tik paskelbta, jog

pakal_po_210900_e01_xxx

DĖL ARCHITEKTŪROS KONKURSŲ: Diskusiją pradeda Mindaugas Pakalnis

2022 sausio 182 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos architektų rūmai (LAR) inicijuoja diskusiją dėl architektūros konkursų. Pirmas diskusijos renginys – Vilniaus miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio šios problematikos

Lukas Rekevičius

LRT PASTATO KONKURSAS: Pirmauja kolektyvo „Aketuri architektai“ idėja

2021 gruodžio 72 KomentaraiPILOTAS.LT

Ką tik nustatyta preliminari architektūrinių idėjų eilė naujam LRT pastatui. Pranešama, kad šiuo metu pirmauja Luko Rekevičiaus studijos „Aketuri architektai“ projektas devizu „Juosta“, tačiau galutinis

LAR susirinkimas

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Neįvykus susirinkimui, pakartotinas – tą pačią dieną

2021 birželio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) praneša, kad birželio mėnesį 17 dieną (ketvirtadienį) 10 val. numatytajam narių nuotoliniam susirinkimui neįvykus, pakartotinis bus surengtas dar tą pačią dieną.