Penktadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinktu Lietuvos architektų rūmų pirmininku Algimantu Pliuču bei naująja rūmų taryba. Aptarė tolesnio bendradarbiavimo formatus.
AKCENTAS – ŽEMĖS POLITIKA IR ŽEMĖS PERDAVIMAS MIESTAMS
Kaip praneša Aplinkos ministerija, susitikime diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksčiau, dar svarstant idėjas, aptarti artimiausi darbai. Taip pat kalbėta ir apie kai kurių Aplinkos ministerijai nebūdingų įgyvendinamųjų funkcijų perdavimą Lietuvos architektų rūmams.
„Norėjome susitikti su naująja taryba ir pirmininku, kad pasikalbėtume apie tarpusavio lūkesčius. Architektų rūmai yra svarbus mūsų partneris tiek formuojant politiką, tiek kalbant apie kai kurių viešojo administravimo įpareigojimų perėmimą. Kartu noriu pasidžiaugti, kad artėja svarbus renginys – nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kurie šiemet vyks pirmą kartą ir leis architekto darbą pagerbti bei įvertinti nacionaliniu lygiu“, – pažymėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Atkreiptas dėmesys, kad daugelis klausimų reikalauja nuoseklaus dalyvavimo, nes tai ilgas procesas, kuriame reikia suformuluoti bendrą architektų bendruomenės poziciją, norint pasiekti geriausią rezultatą. Šį pavasarį suplanuota daug kertinių darbų, kur specialistų įsitraukimas bus labai svarbus: rengiami Saugomų teritorijų, Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymų pakeitimai, Statybos kodeksas. Šio pusmečio akcentas – žemės politika ir pasiruošimas miestams, miesteliams perduoti valdyti valstybinę žemę.
SUSITARTA DĖL KASMĖNESINIŲ SUSITIKIMŲ
„Norime pagrįstos ir diskusijomis paremtos teisėkūros. Tai leis išsirinkti geriausius sprendimus ir parengti tinkamus teisės aktus. Skirtingų bendradarbiavimo formatų labai reikia, dažnai buriame darbo grupes, kuriose kviečiame dalyvauti kuo aktyviau ir būti atviriems. Natūralu, kad nuomonės kertasi, todėl diskutuoti tarpusavyje labai svarbu. Labai laukėme naujos tarybos, kad galėtume susėsti aptarti aktualius klausimus: architektų atestavimą, statybos leidimų išdavimo, kitus procesus“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matusevičė.
Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis ir apie užsienio architektų pripažinimo perdavimą Lietuvos architektų rūmams. Tikimasi, kad jie kauptų su tuo susijusią informaciją, atliktų monitoringą, kokie architektai atvyksta ir išvyksta iš Lietuvos.
Susitarta tęsti Aplinkos minsterijos kasmėnesinių susitikimų su Lietuvos architektų rūmų atstovais tradiciją.
Lietuvos Architektų rūmai, kaip nustatyta Architektų rūmų, Architektūros ir kituose įstatymuose, atlieka su viešuoju interesu glaudžiai susijusias svarbias funkcijas: atestuoja architektus, tikrina jų profesinę kvalifikaciją, tvirtina architektų profesinės etikos kodeksą, architektūrinių konkursų organizavimo tvarką ir regioninių architektūros tarybų nuostatus.
Lietuvos architektų rūmai, įsteigti 2006 m., vienija apie 1,5 tūkst. atestuotų architektų. Naujoji rūmų taryba: Rekevičius Lukas, Pakalnis Mindaugas, Baldišiūtė Andrė, Lapė Tomas, Kliobavičiūtė Irena, Karalius Audrys, Šeibokas Julius, Neniškis Algimantas, Blotnys Artūras, Mazūras Tumas, Žukauskas Henrikas, Gylytė Gilma Teodora.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.
Titulinė nuotrauka: Aplinkos ministerijos.