Neseniai pradėto statyti daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas – šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techniniai projektai vertinami ekspertų, o gauti jų statybą leidžiančius dokumentus tikimasi per artimiausius mėnesius.
STATYBAS IŠSKAIDĖ ETAPAIS
Kadangi projektas labai kompleksiškas, jis buvo išskaidytas etapais. „Sudėtingiausių objektų – Nacionalinio stadiono ir kultūros centro – projektavimas pradėtas pirmiau, kad jų statybas būtų galima pradėti anksčiau. Konstrukciškai paprastesnių objektų – sporto centro ir darželio – projektavimas paliktas pabaigai, nes jų statybai taip pat reikės mažiau laiko. Šiuo metu du iš keturių statybos leidimų – jau išduoti. Objekte vyksta fiziniai darbai. Taigi, Google žemėlapyje atsiradusį pokštą apie „stadioną, kuris niekada nebus pastatytas“ keičiame į „stadioną, kuris bus pastatytas“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Kultūros ir ugdymo centras bus skirtas renginiams, konferencijoms, bendruomenių susibūrimams, įvairiems būreliams. Dviejų aukštų pastate bus įrengta 800 m² universali renginių salė su transformuojama scena, mobilia žiūrovų pakyla bei scenos – šviesos, garso, vaizdo – įranga. Centre bus ir dvi mažesnės patalpos konferencijoms, bendruomenės susibūrimams, būrelių veikloms. Salės vienu metu talpins 600 žiūrovų. Kadangi salės projektuojamas kuo universalesnės, projekte nėra numatoma stacionarių žiūrovų vietų, o salės numatytos inventoriaus patalpos kėdėms ar mobilioms tribūnoms sandėliuoti.
PIRMIAUSIA – 15.000 VIETŲ STADIONO STATYBOS
Dėl didelės projekto apimties, Daugiafunkcio komplekso statybos suskirstytos į 4 etapus. Pirmiausia ruošiamasi 15.000 vietų Nacionalinio stadiono ir jame įsikursiančio sporto muziejaus statyboms: įrengiami bandomieji poliai, kurie skirti patikrinti grunto savybes, sklypas ruošiamas stadiono pamatinių polių įrengimui. Taip pat atliekami gelžbetoninių monolitinių konstrukcijų darbai. Įrengti pamatus planuojama iki kitų metų pirmojo ketvirčio. Rengiamasi ir antrajam etapui – Kultūros ir ugdymo centro ir bibliotekos statyboms.
Anot projekto koncesininko UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovo Šarūno Stepukonio, didžiausias iššūkis laukia dėl didelių gabaritų statybinių konstrukcijų ir jų logistikos. Daugiafunkcio komplekso statybose dirbs apie 400 statybininkų – tai vienos iš didžiausių šiuo metu vykdomų statybų sostinėje.
KOMPLEKSĄSUDARYS 8 STATINIAI
Visą Daugiafunkcį kompleksą sudarys aštuoni statiniai, į kuriuos įeina ir daugiau objektų – Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės šalia sporto centro, lengvosios atletikos apšilimo zona, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.
22 hektarų teritorijoje bus pasodinta naujų medžių, sutvarkyta aplinka, įrengtas parkas su pėsčiųjų ir dviračių takais bei žaliosiomis erdvėmis. Čia bus sodinami nauji maumedžiai, pušys, klevai, ąžuolai, liepos, obelys, alyvos, bei įvairūs krūmai ir dekoratyvinių augalai, kurie ne tik puoš aplinką, sukurs erdvę vietinei bendruomenei, bet ir atliks kitą funkciją – slopins triukšmą, mažins miesto kaitrą ir neleis sklisti dulkėms esant stipriam vėjui.
Daugiafunkcis kompleksas įsikurs pagal architekto A.Nasvyčio projektą pradėto ir nebaigto statyti Nacionalinio stadiono vietoje ant Vilniaus Šeškinės kalvos. Projektuotojas – „Populous“ (JAV) bei „Cloud architektai“ (Lietuva). Kompleksas, kurio statybas planuojama baigti 2025-aisiais, užims per 22 ha teritoriją.
Titulinis pav.: Šeškinės daugiafunkcio komplekso Kultūros ir ugdymo centras (arch. „Populous“, „Cloud architektai“).