Iš Nacionalinio stadiono projekto traukiasi pinigų iššvaistymo skandalo purtoma investicijų bendrovė „BaltCap“, kurią keičia „Hanner“. Vilniaus meras Valdas Benkunskas šiandien paskelbė, jog su šią Arvydo Avulio statybų įmone principinis susitarimas dėl projekto perėmimo jau pasiektas.
Kaip socialiniuose tinkluose neseniai paskelbė pats sostinės meras V.Benkunskas, Nacionalinio stadiono projekto koncesijos sutarties esminė sąlyga nesikeičia: sutartis sudaryta taip, kad iki statybų darbų pabaigos Vilniaus miesto savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija į jį neįneš nė euro ir jokių mokėjimų neatliks, kol stadione nebus sužaistos pirmos rungtynės.
„Projektas nėra finansiškai nukentėjęs dėl „Baltcap“ viduje susidariusios situacijos“, – tikina meras. Pasak jo, faktinis statybos darbų (be finansavimo ir operavimo kaštų) kainos padidėjimas nuo 2020 m., kai buvo pateiktas koncesijos pasiūlymas, iki 2022 m., kai įsigaliojo koncesijos sutartis, siekia 40 proc. 11 proc. dydžio statybos kaštų augimą nuo pradinio susitarimo padengti planuoja koncesininkas, nes ketina indeksuoti statybos kainą 29 proc.
Taip pat planuojama didinti Nacionalinio stadiono vietų skaičių iki 18.000 vietų, o sporto centre, kuriame šiuo metu numatytos šešios krepšinio aikštės treniruotėms, vietoje 4 aikštelių įrengti vieną didelę universalią salę su 5.000 vietų tribūnomis žiūrovams.
Vis dėlto dėl numatomų pakeitimų bei projekto eigos galutinai nuspręsti turės Vilniaus miesto Taryba.
Nacionalinio stadiono statybos epopėja prasidėjo dar sovietmečiu, kai statinys buvo pradėtas, tačiau nebaigtas statyti pagal Algimanto Nasvyčio projektą. Dabartinis Nacionalinio stadiono kompleksas 22 ha teritorijoje ant Šeškinės kalvos statomas pagal firmų „Populous“ (JAV) ir „Cloud architects“ (Lietuva) projektą. Jį planuota pastatyti dar 2022-aisiais.
Parengta pagal V.Benkunsko ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinis pav.: Nacionalinio stadiono kompleksas (arch. „Populous“, „Cloud architects“).
Vytas
( 2024-02-07 )
Per 30 metų Nacionalinio stadiono statybai išleista statybai 100 mln. litų, (už tiek pastatytas Kauno stadionas) išleistos nežinomos sumos projektavimui iš 30000 vietų į 15000 -dabar į 18000 vietų, griovimui (per griovimo „atidarymą“ V. Benkunskas sakė kad kiekvienam Lietuvos gyventojui teks po kibirą statybinio laužo), ir t.t. VAUET 2022-04-28 d. tarybos posėdyje svarstė Nacionalinio stadiono komplekso projektą ir jam nepritarė dėl esminių trūkumų. Vizualizacijoje tai N profesionalų futbolo komandos bazė ir statoma jos lėšomis. Čia turėjo stovėti Nacionalinis stadionas, deja, Nacionaliniam stadionui užbaigti pinigai senai išleisti ir tolimesnė „statybų“ eiga tęsiasi vis „koreguojant “ projektą ir augant sąmatai. Paskutinė viltis A. Avulis, jau sėkmingai „įsisavinęs“ Žalgirio“ stadioną.