Vilniaus Neries dešiniajame krante planuojamo multifunkcinio verslo centro „K18B“ konkursą prieš daugiau nei dvejus metus laimėjo architekto Danielio Libeskindo pasiūlymas. Vis dėlto dėl tūrio aukščio, formos ir pasenusios dekonstruktyvistinės estetikos dar tada jis buvo negailestingai tarkuojamas. Kritikuojami buvo ir vėliau pristatyti projektiniai sprendiniai. Artimiausią pirmadienį Vilniaus savivaldybėje rengiamas pristatymas patikslintų projektinių siūlymų, kurie turėtų atskleisti detalų pakoreguoto projekto vaizdą.
Rugsėjo 3 dieną (pirmadienį) 17 val. Vilniaus miesto savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr. 3-215 kab.) įvyks verslo centro „K18B“ patikslintų projektinių siūlymų pristatymas. Jame bus galima pamatyti ir įvertinti pastato architektūros evoliucija bei pokyčius nuo konkursinio varianto ar vėliau parengtų projektinių pasiūlymų.Pastato K18B prieigas ir genplanį projektuoja UAB „Vilniaus planas, o pastatą pristato – UAB „Archinova“ (PV A.Gvildys).Projekto vystytojas – UAB „Investmira“ („Lords LB Special Fund I“ dalis).
Pirmasis projekto svarstymas Vilniaus savivaldybėje įvyko pernai pavasarį. Pagal Vilniaus savivaldybei dabar pateiktus patikslintus projektinius siūlymus, dvi komplekso dalis – 7 ir 20 aukštų pastatus, kur planuojami „Radisson RED“ viešbučio kambariai ir aptarnavimo patalpos – apjungs visuomenei atviras apie 30 metrų aukščio atrijus. Nurodoma, jog bus statomas 3 aukštų (13.700 m², 258 automobiliai) požeminis parkingas, antžeminės, 7 aukštų podiumo dalies aukštis bus 34 m, o 20 aukštų ofisų bokšto aukštis – 84 m. Absoliutinė statinio bokšto viršūnės altitudė čia siekia 190,3 m.
Projektuojamame viešbutyje numatoma įkurdinti iki 210 dviviečių kambarių, kultūrines poilsio erdves, restoranus su lauko terasa. Bendras projektuojamo viešbučio aukštų plotas bus apie 10.200 m². Biurų dalies vestibiulis yra suplanuotas rytinėje podiumo pirmojo aukšto dalyje. „A“ energetinės klasės biurai numatomi 7-20 pastato bokšto aukštuose. Bendras projektuojamų biurų plotas su pasitarimų kambariais, recepcija ir poilsio zonomis siekia 11.500 m². Numatomas optimalus darbo vietų skaičius yra apie 1.000 vietų. Numatomos dvi atskiros liftų grupės, viena viešbučio, o kita biurų reikmėms. Fasadų išorės atitvaroms parinktos struktūrinės dviejų kamerų stiklo paketo sistemos.
Pateiktuose projektiniuose siūlymuose taip pat siūloma įrengti Šnipiškių trakto jungtį su pėsčiųjų tiltu viename lygyje, pritaikytą pėstiesiems, dviratininkams ir žmonėms su negalia. Tarp pastatų „K18B“ ir „K12“ yra siūloma vietinės reikšmės aikštės erdvė.
Beje, pagal dabar galiojančius sostinės planavimo dokumentus, aukštesni nei 35 metrų pastatai numatytame sklype leistini tik, jei jie atitinka viešąjį interesą. Projektui taip pat būtinas ir savivaldybės tarybos pritarimas.
Savo nuomonę apie šį projektą ir siūlymus iki rugsėjo 3-osios galima teikti ir elektroniniu paštu: info@archinova.lt.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
Pav.: „Studio Libeskind“, UAB „Archinova“.
re
( 2018-09-09 )
Darbas meistrą giria.
Pilietis
( 2018-09-03 )
Kažkas ne taip..
Panoramoje nuo Neries tolėliau iš aupkštupio žiūrint prie religinio pastato kuoru visai nedera arti projektuojamo pastato nuozulni stogo linija… Net “ Brazauskienes“ viešbutis geriau komponuojasi panoramoje, nes yra tiksli horizontali stogo linija!
Mantas
( 2018-09-01 )
Neįtikina antiarchitektūra.
Nojus
( 2018-09-04 )
Pavyktų geriau?
Antanas
( 2018-08-31 )
Tokio termino kaip „genplanis“ nėra.
Pogrindis
( 2018-09-01 )
Toks terminas gyvas tautoje. Nepaisant str klerkų prakaito.
isaiskinimas
( 2018-08-31 )
Cituoju: Projekto vystytojas – UAB „Investmira“.
Aiškinu: investicijų mirtis.
Pavydas
( 2018-09-01 )
Ir ka tu cia aiskini nieko nezinodamas? Jei butum kalbejas su zmonemis, kurie dirba prie sio projekto, tai zinotum, kad investicijos yra didziules, ir pinigu negailima sprendiniam.
Justinas
( 2018-09-02 )
Sakot, pinigų daug dedama – bet kažkodėl negali sau leisti paprasto dalyko: pasidaryti projekto, kuris atitiktų aukštingumo taisykles ir Vilniaus BP.. Per daug prarandama, atseit, ne pagal kišenę.