images_phocagallery_4496_libes_lord_1604__tit3_studiolibeskind 6

KUR TAVO APLODISMENTAI, VILNIAU?// “LORDUS” GRAŽIAUSIAI PADARĖ D.LIBESKINDAS

Norėjote architektūrinio konkurso? Konkursą gavote. Norėjote aukštos prabos architektūros erogeniniame Vilniaus taškelyje? Gavote: pagal CV, laureato praba itin aukšta. Norėjote darnos, harmonijos ir pagarbos Dešiniojo kranto urbanistinei kalvai? Kokiai kalvai…? Kai žaidžia globalūs didmeistriai, kiekvienas kontekstas jiems tėra baltas milimetrinio popieriaus lapas. Ypač, jeigu tas kontekstas atsitinka trečiojo pasaulio teritorijoje…

Kaip žinia, šiandien baigėsi multifunkcinio komplekso K18B, iškilsiančio Konstitucijos prospekte ties Baltuoju tiltu, tarptautinis architektūrinis konkursas. Jį laimėjo vieno žymiausių pasaulio architektų Daniel Libeskind studija „Studio Libeskind“.

Antrąją vietą konkurse laimėjo lietuvių „Architektūros kūrybinės grupės“ projektas. Trečioji vieta atiteko „Studio Fuksas“ pasiūlymui.

Likę kviestinių konkurso dalyvių projektai vertinimo komisijos palankumo nesulaukė. Architektų biurai „Arches” (LT), „Arrow” (DK), G.Natkevičius ir partneriai (LT), R.Paleko ARCH studija” (LT), „PLH Arkitekter” (DK), „KOKO Architects” (EE), „SP Architektų Grupė” (LT) liko be apdovanojimų.

VALDOMA DEMOKRATIJA PATEISINA LŪKESČIUS

Taigi, už rezultatyvų konkursinių projektų recenzavimą šiandien privalu padėkoti A.Kaušpėdui ir S.Motiekai.

O už įdomų, praktišką ir toliaregišką bei neabejotinai vertą istorikų plunksnos projektų surikiavimą Vilnius, ko gero, liks ilgam skolingas konkurso vertinimo komisijai: Jan Litborn (komisijos pirmininkas, Lords LB Asset Management), Mariui Žemaičiui (Lords LB Asset Management), Tomui Kučinskui (Lords LB Asset Management), Mariui Šaliamorui(Lietuvos architektų sąjunga, pirmininkas),  Irenai Kliobavičiūtei(architektė), Janiui Dripei (architektas, Latvija), Rūtai Matonienei (Vilniaus m. sav. Miesto plėtros departamentas), Virginijui Paužai (Vilniaus m. sav. Miesto ūkio ir transporto departamento dir.), Mindaugui Pakalniui (Vilniaus m. sav. vyr. architektas, Miesto plėtros departamento dir.), Marijai Nemanienei (ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkė), Algimantui Degučiui (Kultūros paveldo departamento direktorės pavaduotojas), Vitui Karčiauskui (Kultūros paveldo departamento Vilniaus sk. vadovas).

Kaip žinia, praeitą rudenį kompanija „Lords LB Asset Management“ bandė Dešiniajame krante prastumti AKG grupės (arch. Remigijus Bimba) masyvaus ir sunkiai telpančio kontekste multifunkcinio komplekso projektą, tačiau Architektūrinės tarybos buvo sustabdyta.

Man regis dabar, po konkurso rezultatų paskelbimo, ne vienas sutiktų pulti R.Bimbai po kojomis, kad tiktai apsaugotų Vilnių nuo libeskindiškos formų nimfomanijos. Ir, beje, visai gali būti, kad tokia proga pasitaikys.

Plika akimi matyti, kad laureatų rikiuotė yra labai patogi postkonkursiniam gyvenimui. D.Libeskindui, greičiausiai, bus patikėtas „starchitektinio“ veido vaidmuo, o vietiniam kolegai, ko gero, teks tęsti darbą, kurį rudenį nutraukė vilnofiliška archtaryba.

MERAS IR ARCHSĄJUNGOS PIRMININKAS DŽIŪGAUJA

Kaip praneša komunikacijos agentūra „Bosanova“, konkurso rezultatai labai nudžiugino architektūros mylėtoją R.Šimašių.

„Daniel Libeskind yra pripažintas pasaulinio garso architektas ir man ypatingai džiugu, kad per artimiausius keletą metų miestas pasipuoš net keletu jo darbų. Tarp jų ir jau skelbti Modernaus meno centro bei, jei atsiras privatus investuotojas, Sporto ir sveikatingumo centro „Vilnius beacon“ (Vilniaus švyturys) projektai. D.Libeskind išsiskiria savitu stiliumi, ypatingu erdvės pojūčiu bei ypač originaliais architektūriniais sprendimais. Taip pat džiaugiuosi, kad šis įvykęs tarptautinis konkursas nustatė aukščiausią kokybės standartą ateities projektams, kurių Vilniuje bus dar ne vienas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Su konkursiniais projektais galima susipažinti Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g.1, Vilnius) nuo  pirmadienio, gegužės 2-os. Ten pat bus galima pažiūrėti tiesiai į akis ir Architektų sąjungos pirmininkui Mariui Šaliamorui, kuris sako „Studio Libeskind” projekte yra geriausiai suderintas racionalus funkcijos paskaičiavimas ir skulptūrinė, labai charizmatiška architektūros forma. Tai iš esmės ir lėmė, kad šis projektas laimėjo komisijos narių simpatijas.“

„Man asmeniškai labai džiugu, kad Vilniuje atsiras kitos kategorijos architektūros objektas, neabejotinai išliksiantis ateinančioms kartoms, kaip naujo požiūrio, naujos epochos architektūroje ženklas. Šis projektas pakels kartelę visiems sostinės architektūrinės kalvos teritorijoje ateityje statomiems objektams”, – sako Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas

Ką apie Dešiniajame krante suspindusį „architektūrinį nuotykį“ mano naujasis Vilniaus vyr.architektas Mindaugas Pakalnis, bandysime sužinoti netrukus. Vilnius darosi nenuobodus…

Komentarai

 1. idomumo delei , jai paanalizuosime Senaji testamenta, ar kitas senu laiku knygas3-6000 meto senumo, ten rasime, kad buna atveju, kai kazkam buna paskutinioji diena, taciau, savo vidiniu ar isoriniu jegu poveikyje, to neivyksta,ir toks asmuo vietoj mirties gauna 15-25 papildomu gyvenimo metu, per kuriuos, jis sugeba pakeisti epochos tekme…tad,Uzpelkis, izvalgiai vertina situacija,taciau, gal but atsiras kazkas, kas sugebes nukreipti tekme kita vaga…ir liks Lietuvybe, ir vidine harmonija , ir pan…!?panasu i naivizma, bet Karalius ir kiti – dar neuzsimerke…!?
  pries beveik 11 metu, buves tuometis prancuzu zurnalo L,architecture d,aujourd,hui vyr.redaktorius Axel Sowa manes paklause,kaip pas jus pasikeite architekturos lygis , Lietuvai iejus i rinkos ekonomika, tada, as nesupratau ko jis manes klause…!?

 2. Tokie projektai kaip Ontario muziejus Toronte ar kongresų centras Belgijoje yra dėsningo Vakarų civilizacijos vystymosi architektūroje išraiška. Nuo romanizmo prie gotikos, nuo gotikos prie baroko, rokoko, klasicizmo, modernizmo, postmodernizmo iki „libenkindizmo“, kuris pasireiškia siekiu šokiruoti žmogų, sukelti baimę, neužtikrintumą, suardyti vidinį žmogaus pasaulį, pabrėžti nenacionalinį architektūros charakterį. Apie tokias tendencijas Vakarų kultūroje 1922 m. savo knygoje „Vakarų saulėlydis“ rašė Osvaldas Špengleris. Viskas pildosi paraidžiui. Ne tik architektūroje, bet visose gyvenimo srityse. Belieka užjausti save pačius, nes pasipriešinti tokiems dalykams neįmanoma. Čia nekaltas nei Šaliamoras, nei Kaušpėdas, nei kažkoks kaimietukas Šimašius, nei Pakalnis. Jie yra tiesiog epochos produktai. Tas procesas yra dėsningas lygiai kaip dėsningi yra pavasaris, vasara, jaunystė ar senatvė.

 3. Galima suprasti, kai apie architektura kalba ne architektai, tai, tada galima toleruoti ju komentarus ir pan., bet, kai profsionalus architektai negali atskirti architekturos nuo ne architekturos,naivu, bet, tai primena sena pasaka apie nuoga karaliu,bet,ar is viso kas nors pagalvoja kas tas Libeskindas yra is viso toks, kas is to, kad jo darbus stato Amerika ar kazkokios kitos salys, kas is to, kad tuo zavisi Amerikonai,ir dar kazkas, bet, gal vertetu uzsiduoti klausymu kas tai ir kas jis toks…? Tai vadinti dekonstruktyvizmu, kai bendras architekturos lygmuo sio zmogaus ,ir jo grupes, tiek Vilniaus objekte, tiek ir kituose, yra lygus musu studentu 1-2 kursui, o dar tiklsliau,galima butu pagalvoti , kad zmogus baiges senaji Vilniaus statybos technikuma, Architektyros specialybe…Tai, kad jis geras biznierius, verslininkas ir pan. , turbut akivaizdu, bet del architekto, konstruktyvisto – sunku butu tuo patiketi…Nenorom norisi uzrasyti zodzius – geras aferistas,kurio palaikymui atsiranda ir Lietuvoje zmoniu, toks toki traukia, tai nepaslaptis niekam…!
  Visi architektai , neseniai sukruto del Ramunio ir Pempes objekto, kuris, kaip be butu,nera jau toks vertingas,bet , visi sujudo,ydomu, kaip siuo metu elgsis visi mineti architektai, ar gal but, tai buvo per ankstyvas suvis,tam, kad dabar visi tiletu, antra karta,susirinkti nebus lengva, kai Vilnius tikrai pastatomas“ ant keturiu“dienos sviesoje, visu akivaizdoje, kai nusispjaunama i viska sukurta iki siol,tai kaip dabar visi elgsis…?

 4. Kadangi lietuviu kalba man silpnuoka rasysiu angliskai: This whole process reminds me of the film „Ship of Fools“ The absurdity is so apparent that any accolades for this project would be blowing smoke up one’s ass.

 5. Labai prajokina mane…….primena filma „Ship Of Fools. Gaila kad lietuviu kalba man silpnuoka, parasyciau daugiau.

 6. Tam architektūriniame „bukiete“ kuris atsirado per pastaruosius 14 metų, gražiausiu žiedu išlieka Nasvyčių, tais žiauriais okupacijos metais, suprojektuotas „Lietuvos“ viešbutis, vėliau pavirtęs į „memel Blue“ (yra toks sūrio su pelėsiu pakaitalas, skirtas vietinei rinkai). Ir šitas naujas žiedelis to „bukieto“ nei sugadins, nei pagražins. Esame trečio pasaulio šalis su visais jos trūkumais, bet ir privalumais. O prieš tai suprojektuoti pempių, bimbų pastatai yra geresnį ? Tas pats marmalas. Dabar pasirinktas novatoriškesnis būdas- laimi pasaulinis brendas, darbus atlieka vietiniai. Kaimietis meras giriasi, kad pritraukė pasaulinio lygio architektą, vietinė chebra užsidirba ir visi patenkinti. Minia nieko neišmanydama ploja „pasaulinėms tendencijoms sostinės viešajame gyvenime“. Kitaip nebus. Tiesiog viskas plaukia pasroviui: globalizmas, grupiniai interesai ir pinigai, pinigai, pinigai…

 7. Šiaipjau,pagal mane,visų darbų lygis nėra aukštas,ypač tų dėžučių be ,manau,jokios idėjos. Turėjo būti atviras anoniminis konkursas,kad ir su kviestiniais,bet kad vertintojų galvų nespaustų „kviestinė“ reklama.

 8. eilini karta pasitvirtino – koks konkursas, toks ir rezultatas.
  kai tik perskaiciau, kad kauspedas bus recenzentas, supratau is karto – batai. praktiski zmones renkasi norfa.

 9. Arrow darbas ,mano nuomone,geresnis,bet tos siūlomos dėžės jau įgrisę. Atrodo,lyg jas būtų projektavęs vienas žmogus. Kiek galima siūlyti dėžes? O laureato stilius labai savitas ir savo požiūriu į paveldą:
  http://libeskind.com/work/royal-ontario-museum/
  http://www.archdaily.com/172407/dresden%25e2%2580%2599s-military-history-museum-daniel-libeskind

 10. is MeilesVaiko nedaug meiles…

 11. Nepaisant visu piktzodziavimu apie sovietmeti, visuomet Vilniuje pakako vyru, kurie jaute atsakomybe ir pareiga atstoveti kulturini miesto stubura. Aciu Cekui, Bredikiui ir Nasvyciams,- Vilnius net sovietmeciu paise architekturines isminties.
  Ka regime dabar? Absol pideriska Saliamoro sliauziojima, Pakalnio vergiska sypsenele ir to provincialo Simasiaus veidu bandymus atspeti reitingines nuotaikas. Aciu Kauspedui, kuris dar karta irode, jog po Norfos yra pasiruoses parsiduoti kiekvienam.
  Vilnieti, kaimyne, ar tu supranti, kad sitas laureato Libeskindo projektas pazemino mus visus?

 12. Jei nuoširdžiai – visai nenustebino. Manau, kad tai nuoseklus liberalaus mąstymo rezultatas –
  viskas galima! Kas ką nori – tas tą ir … pridaro.

 13. leeeeetuvių administracija kaip visada buvo tolerastiški – vienu atveju – Sovietams, antru – Europos sąjungai. atrodo, kad savų su kreivomis kojomis nepaKAKO, tai pasikvietė ir iš svetur keistų egzempliorių…

 14. Klausimas:
  Architektūra yra protinė ar fizinė veikla?

 15. Šiaip, tai situacijos neišgelbės nei forma, nei firma. Jei jau kalba apie aukojamą terasinio užstatymo formavimą upės pusėn, tai čia viską gadinti pradėjo Lietuvos viešbutis, po to kaktelėjo Swedbankas, o Lordai tiesiog paprašė pasislinkti ir juos priimti į išrinktųjų grupę. Dabar dar prisidės Forum palace rkonstrukcija į dar vieną aukštaūgį. Tada jau CUP’as irgi ūgtels. Taip, kad Konstitucijos pr. taps tikras aveniu ir parodys užpakalį Neriai. Tiesiog toks gyvenimas. Lieka nugriauti baltąjį tiltą vedantį iš niekur ir viskas susitvarkys.

 16. Su kokybisku dekonstruktivyzmu nematau nieko bendra.
  Ivardinciau tai kaip nevykusia dubajaus stalaktitu architektura.
  Idomu kaip pasiaiskins Pakalnis……

 17. galima sutikti, kad laimetojo kūrinys ne pats geriausias iš dalyvavusių konkurse ir ne geriausias šios architektūrinės srovės pavyzdys…bet šiaip dekonstruktyvizmas Vilniuje yra teigiamas reiškinys. Kaip beje ir XXa. pabaigos Lietuviški posto pastatai. Tai laiko ženklų turinti architektūra. O dar jei pavyks projektavimo eigoje projektą tobulinti ir kas svarbiausia kokybiškai pastatyti, tai šitie pikti autoriaus žodžiai tikiuosi liks svarbūs tik jam pačiam ir žmonėms kurie niekada nesupras šiuolaikinių architektūros tendencijų.

 18. Mėgstu ilgai paplepėti, bet šį kartą man užtenka žodžio „baisu“. Gal aš iš tų, kurie kažkada priešinosi Eifelio bokštui, bet toks jausmas, kad čia ne tai.

 19. jusu argumentas, kad kitos vietos dramatiskai formai vilniuje nera yra labai intriguojantis ir kvieciantis kelionen. pasivazinekite po zirmunus, po virsuliskes, pilaite, po fabijoniskes ar naujininkus, pasisukiokite prie ikea vikingu gatveje. vietos apstu. kam gadinti ora matomiausioje vietoje. i ja uzsukite, kai susitvarkys virskinimas ir kitos kreatyvinio organo problemos.

 20. Ką pavydas jama? O jūs pažiūrėkit , paanalizuokit, nepasikliaukit vien tik pirmu vizualiniu įspūdžiu. Ir neverkit. Laimėjo stiprus projektas. Pats laikas lipti iš dėžinio modernizmo. Vilniuje kitos vietos taip tinkančios tokiai dramatiškai formai nėra.

 21. Pasirinktas buvo dėl to, kad daugiausia ploto išspaudė…

 22. Keista: pasrinktas vienas baisiausių projektų

 23. Nieko nebesuprantu. Balandžio pirmoji prieš mėnesį gi buvo…

 24. Libeskindas yra keiksmažodis. Ta žinojau senai, bet oficialus to patvirtinimas įvyko tik dabar.

 25. nuo Kazachų ambasados man vis dar bloga. Yra dalykų, prie kurių niekaip nepripranti

 26. Na, Motieka yra persona non grata Žvėryne. Esame „dėkingi“, už baisius architektūrinius sprendimus ir pataikavimą žemgrobiams bei Žvėryno puošmeną – Kazachų ambasadą… Ir jis dar turi teisę spręsti?

 27. jezau jezau

 28. ačiū redaktoriau,
  o tai atrodo, kad tik man ir dar keliems komentatoriams bloga nuo visko.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Dangoraižis Lvivo 38 dešiniajame Neries krante, Vilniuje (arch. R.Bimba. G.Barzdžiukaitė, R.Gudauskas, G.Zelenkauskaitė, R.Valionis).

NAUJAS VILNIAUS DANGORAIŽIS: Dešiniojo kranto urbanistinėje kalvoje – 115 m milžinas

2023 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dešiniojo Neries kranto urbanistinė kalva žada pasipildyti nauju architektūros akcentu. 29 aukštų dangoraižį joje projektuoja Remigijaus Bimbos architektų grupė, pernai laimėjusi tarptautinį architektūros idėjų

7 aukštų verslo centras Konstitucijos pr., Vilniuje (arch. „Rogers Stirk Harbour + Partners“, UAB „Unitectus“).

DANGORAIŽIŲ RAJONO NAUJOKAS: Pritarta 7 aukštų verslo centrui Konstitucijos prospekte

2023 gegužės 25Be komentarųPILOTAS.LT

Konstitucijos prospekte iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi ir miestiečiams prieinama lauko terasa

horiz_vn_230310_e07_xxxx

INVESTICIJŲ HORIZONTAI ŠNIPIŠKĖSE: 200 mln. eurų 55.000 m² ploto aukštuminiam kvartalui

2023 kovo 10Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės „Releven“ vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui

Stock-office tipo kompleksas „Stockholm“ Kaune (arch. „INace“ – PV M.Matuliukštis, PDV D.Kriaučiūnienė, arch. J.Augutis, E.Šamelienė).

„ŽALESNIS“ DAUGIAFUNKCIS KAUNE: Prie aplinkkelio – „Stock-office“ tipo projektas

2023 sausio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno pakraštyje prie aplinkkelio veikiančių įmonių „Depo“, „Volvo Trucks“, „Skuba“ pašonėje grupė „Omberg group“ pradeda įgyvendinti „stock-office“ tipo projektą „Stockholm“. 7.000 m² ploto daugiafunkcės paskirties

Arches

NUGALĖJO „BALTA UPĖ“: Architektūros konkurse „Arches“ nustelbė tarptautines žvaigždes

2022 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „Lords“ valdomos bendrovės verslo centro kviestinį konkursą Vilniaus Lvivo g., nurungusi tarptautines architektūros žvaigždes Behnisch Architekten“ (Vokietija), „Snøhetta Oslo AS“ (Norvegija), MVRDV B.V. (Nyderlandai)

„Rogers Stirk Harbour + Partners“

LAIMĖJO BRITAI: Šnipiškėse projektuos Richardo Rogerso bendražygiai

2022 kovo 85 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyriaus ir UAB „Kvartalas“ tarptautinį architektūros projekto konkursą Vilniaus Konstitucijos prospekte, Šnipiškėse. Ką tik paskelbta, jog

Konstitucijos pr. 14A

NAUJAS VERSLO CENTRAS: Svarstomos 6 „užsakomosios“ užstatymo idėjos

2022 kovo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyrius ir UAB „Kvartalas“ rengia tarptautinį, kviestinį projekto konkursą. Šiam pateiktos sklypo Konstitucijos prospekte, Šnipiškėse 6 užstatymo koncepcijos iš Lietuvos

Studija HEIMA

„INREAL“ DANGORAIŽIO RINKIMAI: Laimėjo studijos HEIMA aukštybinė idėja

2022 vasario 212 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie „Inreal“ grupės organizuojamą kviestinį multifunkcinio aukštuminio komplekso architektūros konkursą. Ką tik paaiškėjo, jog šio konkurso nugalėtoju tapo studijos HEIMA architektų kolektyvas su

"Lvovo" verslo centras

„LVOVO“ VERSLO CENTRAS: Pandemija statybų iš vėžių neišmušė

2021 kovo 26Be komentarųPILOTAS.LT

Nepaisant prieš metus pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos, Vilniaus „Lvovo“ verslo centro statybos baigiamos pagal grafiką. Naująjį sostinės verslo centrą drauge su Danijos architektų įmone „PLH

verslo centras „Hero“ (arch. „Cloud architektai“).

NAUJAS MILŽINAS: Vilniaus verslo kalvoje – 45.500 m² ploto biurų centras

2020 gruodžio 232 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT ką tik skelbė apie planuojamą naują dešiniojo kranto duetą – „Eikos“ verslo centrą „Flow“. Vilniaus dešiniojo kranto biurų rinką ketina dar labiau sudrebinti kitas verslo centras

Giedraičių g. daugiabutis

VILNIAUS MIESTO TARYBA: Daugiabučio vietoje – viešoji erdvė ir požeminis parkingas

2020 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus miesto taryba trimis atskirais sprendimais sukūrė prielaidas įsisenėjusios Giedraičių gatvės problemos sprendimui. Vietoj tarp sostinės dangoraižio įsiterpusio apleisto daugiabučio Giedraičių gatvėje jau planuojama viešoji

Baltojo tilto aikštynas

BALTOJO TILTO SPORTAS: Naujos galimybės ir aikštyno atidarymo šventė

2020 birželio 263 KomentaraiPILOTAS.LT

Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į sostinės gyvenimą. Birželio 29-ąją įvyks didžioji jo atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, tačiau krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir

Lvovo g. 21 A

„EIKOS“ PROJEKTAS JUDA PIRMYN: Pasirašė sutartį su architektūros konkurso laimėtojais

2019 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė 15-20 aukštų administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. Projektuotojai – UAB „Architektūros kūrybinė grupė“

Remigijus Bimba

VILNIAUS LVOVO G. 21A: Architektūrinės kalvos akcentą projektuos R.Bimbos kolektyvas

2019 liepos 312 KomentaraiPILOTAS.LT

Administracinio pastato Lvovo g. 21a, Vilniuje atviro projekto tarptautinį architektūros konkursą laimėjo architekto Remigijaus Bimbos vadovaujamo kolektyvo „Architektūros kūrybinė grupė“ projektinis sumanymas. Nugalėtojams atiteko 12.000

Lvovo g. 21a

NAUJAS ŠNIPIŠKIŲ AKCENTAS: Atvirame konkurse varžosi 17 architektūros idėjų

2019 liepos 26Be komentarųPILOTAS.LT

UAB „Verslo investicijos“ (grupė „Eika“) kartu su Lietuvos architektų sąjunga rengia administracinio pastato Neries dešiniajame krante, Šnipiškėse atvirą architektūros idėjų konkursą. Dėl galimybės projektuoti varžosi

Lvovo g. 21a

KONKURSAS ŠNIPIŠKĖSE: 20 aukštų administracinis pastatas Lvovo g. 21a

2019 birželio 42 KomentaraiPILOTAS.LT

Bendrovė „Verslo investicijos“ ir Lietuvos architektų sąjunga ką tik paskelbė administracinio pastato Šnipiškėse, Vilniaus dešiniajame krante atvirą projekto konkursą. Projektinių pasiūlymų organizatoriais lauks iki liepos

Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018 lapkričio 2735 KomentaraiAudrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai. Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę

Šv. Jokūbo kompleksas

ŠV. JOKŪBO ATOMAZGA: Kritikos upės išprovokavo tarptautinį architektūros konkursą

2018 lapkričio 234 KomentaraiArtūras Karka

Prie sostinės Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno planuojamo komplekso istorija neseniai įgavo naują kryptį. Ką tik paskelbta, jog šio komplekso

MO muziejus

MENAS APIE MUS: Naujas muziejus prisistato MOratonu ir kolekcijos paroda

2018 spalio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Spalį, 4 dienų renginių „MOratonu“ sostinėje duris atvers nauja Lietuvos kultūros žemėlapio erdvė – MO muziejus. Atidarymo metu bus galima ne tik apžiūrėti dar dažais

Dešinys krantas

VILNIAUS DEŠINYSIS KRANTAS: Krantinę atnaujins iki kitų metų pabaigos

2018 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Daugiau nei 40 metų nerekonstruota Neries krantinė jau baigiama atnaujinti. Prieš porą metų sutvarkius žemutinę krantinės dalį, rekonstrukcijos pagaliau sulaukė ir šlaitai, viršutinė krantinės terasa

Lvovo g. 37

ŠNIPIŠKĖSE NOKSTA KVADRATAI: „Lordų“ grupė statys 23.000 m² kontorinio grožio

2018 rugsėjo 113 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniuje, Šnipiškėse planuojamas naujas verslo centras. Firma „Cloud architektai“ urbanistiškai bene kontrastingiausiame sostinės rajone, vietoje neasfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės braižo per 23.000 m² ploto stiklinį

k18b_e04_xxx

LIBESKINDO KONTROVERSIŠKASIS: Patikslinto „K18B“ projekto pristatymas Vilniaus savivaldybėje

2018 rugpjūčio 319 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus Neries dešiniajame krante planuojamo multifunkcinio verslo centro „K18B“ konkursą prieš daugiau nei dvejus metus laimėjo architekto Danielio Libeskindo pasiūlymas. Vis dėlto dėl tūrio aukščio,

iešbučio su konferencijų centru ir biurais prie Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno ankstesnis projektas (Vizualizacija „PLH Arkitekter“) buvo kritikuojamas architektų, paveldosaugininkų ir visuomenės

EKSPANSIJOS STABDYMAS: KPD atšauks projekto derinimą šv. Jokūbo teritorijoje

2018 birželio 115 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaip praneša Kultūros paveldo departamentas, laikinoji komisija ištyrė Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso teritorijoje projektuojamus statybos darbus. Pagal komisijos išvadas birželio 1 dieną inicijuota ligoninės

Aikštė prie 18B

AIKŠTĖ PRIE BALTOJO TILTO: „Vilniaus plano“ projektinių pasiūlymų pristatymas

2018 vasario 283 KomentaraiPILOTAS.LT

„Vilniaus planas“ parengė projektinius pasiūlymus sostinės erdvės tarp Baltojo tilto ir architekto D.Libeskindo Konstitucijos prospekte projektuojamo verslo komplekso „k18B“. Pastarojo dekonstruktyvistinio pastato projekto įtakoje atsiradusių

viesb_vn_170500_e03_xxx

KONSTITUCIJOS PR. STATYBOS: 8 aukštų viešbučio architektūra – nutylima

2017 gegužės 116 KomentaraiArtūras Karka

Ką tik Norvegijos nekilnojamo turto plėtros bendrovė „Linstow AS“ pristatė viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ naujo pastato projektą. Pagal vilniečio architekto Sauliaus Mikšto projektą 8