images_phocagallery_4191_matij_tary_1512_4191_tit_kauet_151204

KAUNO ARCHTARYBA PRIVATIZUOTA://ARCHITEKTŪRINĖ VIRTUVĖ JAU MERO KABINETE

Praeitą savaitę Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sudarė nuolatinę architektūrinę darbo grupę, kuri jam patarinės aktualiausiais urbanistiniais ir architektūriniais klausimais. Tokiu būdu Kauno Architektų namuose 9 metus veikusi Kauno Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba faktiškai prarado savo prasmę ir įgaliojimus.

Kaip pranešė Kauno savivaldybė, „greitai ir profesionaliai spręsti miesto architektūrinius ir investicijų klausimus Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui padės žinomiausi Kauno architektai.“ Patariamąją mero instituciją sudaro architektai Gintaras Balčytis, Algimantas Kančas, Algirdas Kaušpėdas, Asta Kiaunienė, Gintaras Prikockis, Gintautas Natkevičius ir Jonas Audėjaitis, Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vadovas Svaigedas Stoškus, mero pavaduotojas Povilas Mačiulis ir Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Savivaldybės tinklapis cituoja Kauno merą V.Matijošaitį: „Priimdamas sprendimus, visuomet tariuosi su konkrečios srities profesionalais. Būtent tokius žmones ir subūriau į šią komandą. Labai svarbu, kad į miestą ateinančioms investicijoms nebūtų sudaromos kliūtys, o įvairių projektų įgyvendinimas vyktų kaip įmanoma greičiau“.

ARCHITEKTŲ SĄJUNGOS ŽIEDAS – VISVALDO RANKOSE

Suprantama, perkėlus į savo kabinetą Architektų sąjungos Kauno skyriaus branduolį (A.Kiaunienė LAS KS pirmininkė, G.Balčytis ir G.Prikockis – LAS KS valdybos nariai), – “kliūtis” pono mero projektams bus patogiau aptarti “be pykčio”. Juolab, kad ir KAUET (Kauno Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba) branduoliukas triūs petys petin: A.Kančas, A.Kiaunienė, G.Balčytis, G.Prikockis. Be to, prisišnekinęs ranka rankon padirbėti ir atsparios (neva) ir sunkiai dresuojamos (neva) Kultūros Paveldo tarnybos Kauno kapitoną Svaigedą Stoškų, meras Visvaldas jau gali jaustis pakankamai komfortiškai architektūriniuose vandenyse. Turėti visus “reikalingus” žmones viename kabinete – patogu, gera ir oligarchiška.

Tiesa, “patariamoji mero institucija” sudaryta pagal UAB’o principus ir nedaug teturi bendro su demokratišku miesto valdymu. Be to, atrodo, jog ir Kauno Architektų sąjungos vadovai “užmiršo”, kaip ilgai miesto architektai kovojo, kad Kauno Architektūrinė taryba būtų išvaduota iš miesto vyr.architekto kabineto ir taptų nepriklausoma. Juk tik 2006-taisiais, pradėjo veikti KAUET’as, suformuotas Vilniaus pavyzdžiu, demokratiškais pagrindais, jo narius-ekspertus renkant visuotiniame Kauno architektų susirinkime.

Ir tai buvo kad ir netobulas, bet demokratiškas ir atviras architektūros optimizavimo mieste instrumentas, veikiantis LAS ir Kauno savivaldybės paritetinio bendradarbiavimo principu.

ŠAUKŠTAS SVARBIAU!

Bet demokratiška gyvensena vargina. Turbūt simptomatiška, kad šiandien Kauno architektų lyderiai, užuot stiprinę architektūrinę-politinę laikyseną ir konstravę lygiavertį architektų dialogą su miesto valdžia bei siekę architektūros ir urbanistikos klausimų viešinimo ir atviros diskusijos – lipa į mero kabinetą, it žvėreliai į Nojaus laivą. Žinia architektų cechui siunčiama neįmantri ir aiški – laivelis nedidelis, architektūra palauks…

Neslapukauja dėl „patariamosios institucijos“ ir svarbiausias mero architektas J.Audėjaitis: „Ši darbo grupė sudaryta siekiant operatyviai spręsti tiek architektūrinius, tiek į Kauno miestą ateinančių investicijų klausimus. Tai visiškai kitokio pobūdžio darinys nei Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.“

Negali ginčytis. Tikrai darinys yra “kitokio pobūdžio”…

Komentarai

 1. Jums už komentarus moka, ar dalinatės jais už dyką? 🙂

 2. joooo, mliat! obachesinis mentas jau aristokratija….. nickhuja sebe nusigyvenom

 3. Jūs neteisus. Žengtas didelis žingsnis į priekį, naikinant destrukciją, sabotažą, demagogiją ir plikbajoriškas ambicijas, visą tai pridengiant populiariu „demokratijos“ vardu. Tos pseudodemokratijos ir liberalizmo, kurie veda Europos kultūrą tiesiu keliu į prapultį. Tarybą siūlyčiau papildyti gerb. A. Karaliumi ir gerb. R. J. Paliu. Pastarajam suteikti ypatingus įgaliojimus tvirtinant visus architektūrinius ir urbanistinius Kauno miesto projektus. Tik taip būtu galima pasiekti bent jau Talino lygį. O „demokratiją“ reikia visiems laikams išvežti į Lapių savartyną.

 4. nesiveliant i Minsko garbintoju diskusija, leisiu sau pastebeti, kad Kaunas siuo atveju zenge dideli zingsni atgal. ir apmaudziausia, kad tai padaryta su architektu virsuneliu pagalba, kurias nebet visokie uzpelkiai nuo dabar dar drys vadinti „elitu“.

 5. Paleiskim Seimą, Lukašenka, į Minską… Aiškios Delfio suformuotos galvojimo klišės. Ir tokių šiandien dauguma. Kaip ir sovietiniais metais. Vietoj to, kad skaitytu rimtas knygas, ryja visokį internetinį šlamštą ir laiko save „išsilavinusiais“ žmonėmis. Yra ko pasimokyti ir iš Minsko. Švaros, išasfaltuotų gatvių, gražios gyvenamųjų namų architektūros. Nesivadovaukime sovietinių laikų stereotipais, kai Kaunas buvo „evropa“, o Minskas – šiaip…

 6. Neblogai pradėjote. Gal nesustokite ties Kauno riba. Jūs greičiausiai turite „aristokratišką“ variantą ir Lietuvai. Paleidžiat Seimą, Vyriausybę ir Prezidentūrą, o pasodinate į valdžią savo mylimą „aristokratą“. Kaip suprantu, jo vardas Visvaldas.
  Ir gyvensime fainai, be trukdžių ir be rūpesčių. Kaip pas Lukašenką. Tiesa, o jūsų į Minską netraukia?

 7. Klystate, Liudai. „Aristokratija“ yra valdymo forma, o ne luomas. Suprantu – tarybinio-delfinio išsilavinimo spragos. „Aristos“ yra išskirtinės pasaulėjautos ir pasaulėžiūros žmonių luomas, o „kratija“ yra „valdžia“. O demokratija yra blogai. Tolerancija yra blogai. Hierarchijos nebuvimas visuomenėje yra blogai. Anksčiau mokytojas neklaužadai mokiniui galėjo suduoti per ausį, o dabar – gink Dieve. Į kalėjimą šio chuligano tėvas mokytoją pasodins, nes jis „kapeikų kišenėje turi“, „Riomerį baigęs“ ar „visus užsienius išvažinėjęs“. Kaip pavadinti tuos „demokratijos“ vaikus, kurie šiandien Kaune viešai rėkia ir priešinasi statyboms Algirdo g., Krėvos g. skvere, Senamiestyje priešais „Daugirdo“ viešbutį. Aš juos vadinu „mužikynu“. Tarybiniais laikais tokie gautu per sprandą nuo įgaliotinio ir sužinotu kur jų vieta. O šiandien verslininkai negali statyti, žmonės neturi darbo, valstybė negauna mokesčių, o Jėzuitų gimnazijos vaikai neturi sporto salės, nes šitie parazitai nori gauti naudos kito sąskaita. Todėl laikas susigrąžinti valdžią „aristos“ luomo žmonėms. Baikti su „demokratija“, žvakučių deginimu kiekviena proga ir panašiom nesąmonėm.

 8. Pabuskite ponas Užpelki iš sapno. Kai rašote, kad jums atsibodo demokratija, o norite, kad Kauną valdytų aristokratija, imu rimtai abejoti jūsų sveikatos forma. Pirma, aristokratija nėra valdymo forma, bet luomas. Antra, architektus, kuriuos į savo kabinetą pasiėmė meras aristokratais vadinti galėtų nebent žurnalas Žmonės. Trečia, pats jūsų meras Matijošaitis tiek panašus į aristokratą, kiek Kaunas į Paryžių.
  Linkiu linksmos dienos. Pabuskite.

 9. O kodėl Jūs vadinate šiuos architektus „kišeniniais“ ? Kodėl jie turėtu būti „kišeniniai“ ? Negi šiems žmonėms trūksta kompetencijos ir patriotiškumo ? 25 m. verkiam, kad Kaune trūksta investicijų, o kai vadovai įmasi konkrečių veiksmų joms paspartinti atsiranda „liberum veto“ šalininkų. Nebuvo tokios tarybos, buvo KAUET, bet architektūrinių perliukų ir perlų Kaune pakako: stiklinis pastatas Laisvės al. vietoje Lietuvos viešbučio, stiklainis, Bokštas Kanto g., anstatas su užapvalintu stogu Putvinskio g. Vardinti toliau ? Tai kodėl demokratiškai išrinkta KAUET nesustabdė tų „čiūdų“, kodėl plačiosios architektų masės neparėmė iš nugaros ? Manau, kad mitingų ir kalbų laikai seniai, seniai praėjo. Reikia dirbti, dirbti ir dirbti, nes net nuo Lenkijos provincijos atsiliekam ir stipriai. Ten nerenovuotų namų nepamatysi, o pas mus atvirkščiai. Aš prieš demokratiją, aš už aristokratiją. Būtu mano valia – įvesčiau rinkimų cenzą. Išlaikei egzaminą – gali balsuoti. Man labai svarbu, kad 2017 m. rudenį Škotijos ir Anglijos rinktinės žaistu rekonstruotame Kauno stadione.

 10. Mokė mokė žmogus teisingo gyvenimo kol pats nuo savęs pavargo. Jam demokratija nesąmonė, o kišeniniai architektai mero kabinete, išdavę savo pačių sukurtą architektūrinę tarybą, jau „aristokratija“.
  Problema tame, kad taip turbūt galvoja dauguma architektų. Ir ne tiktai Kaune.

 11. Demokratija nekalta, kad mes nemokame pasinaudoti jos privalumais. Ir dar vietoj to, kad kantriai mokytumės (tam, deja, reikia pripažinti savo nemokėjimą), nueiname lengvesniu keliu – pažįstamu, įprastu, „aristokratiniu“…
  Akivaizdu, kad nei 3 mln. lietuvių Seime susėsti negali, nei 2 tūkst. architektų į Ekspertų tarybas ar kitus patariamuosius organus netilptų. Bet būtų labai gražu, jei architektų vardu kalbėtų jų išrinkti atstovai, kurių kvalifikacija būtų patvirtinta kolegų pasitikėjimu.
  Beje, tikrai neturiu nieko prieš konkrečius asmenis. Bet ir jiems būtų lengviau dirbti turint stiprų architektų užnugarį. Tačiau be rinkimų ir be visuotinio (ar bent įmanomai plataus) dalyvavimo juose, sunku tokį įsivaizduoti.

 12. teoriškai čia nieko blogo. bet yra ir praktika. jei kas merui iš šaldytuvo lašinius paduos ant stalo, tai to ir pirštai bus taukuoti.

  p.s. nusiplaut ne taip lengva, bet skanu aplaižyt.

 13. Kam tas triukšmas dėl formalių dalykų ? Argi ta taryba pablogins architektūros kokybę ? Nepablogins. Ji sukūrta tam, kad tam tikri klausimai būtu sprendžiami operatyviai, neįsiveliant į ambicijų, tuščiažodžiavimo procesus. Tiesiog per pastaruosius 25 m. žmonėms buvo aiškinama, kad „demokratija“ yra geriausias klausimų sprendimo būdas. Taip nėra. Reikia ir „aristokratijos“, kai sprendimus priima nedidelis ratas išprūsusių ir atsakingų žmonių.

 14. Lietuvoje kiekviena proga šaukiama: daugiau savivaldos! Kartais lietuviška savivalda virsta štai tokiais dalykais.

 15. kur kas nesmagiau, kad patys architektai pasiekė tokį lygį. ir jei yra vilties, kad po 3 m atsispirsim, tai tas dugnas per tą laiką gali taip supūti, kad nebus jau nuo ko ir atsispirt, grimsim kol paskęsim.

  p.s. būtų labai gerai, jei visa problema būtų tik tame, kad pilotas rašinėja žemo lygio nesąmones. užvertei puslapį ir viskas. deja.

 16. …nesmagu, kad Pilotas.lt krinta į Užkalnių lygį…

 17. man tai ovalinis kabinetas. tik monika ne viena.

 18. foto gera, kompozicija klasikinė:
  http://www.ndg.lt/ImageGen.ashx?image=/media/9229/dilka_m.jpg

 19. Ši darbo grupė sudaryta tam, kad Audėjaitis į savo cv įsirašytų dar vieną tarybą ir taip patektų į gineso rekordų knygą.

 20. nu nesuprantate jus p.Eugenija esmes. kai Visvaldas eina pas architektus patarimo yra vienas dalykas.
  o kai architektai ateina pas Visvalda ant kilimo ir dalinasi su juo patarimais, yra visai kitas dalykas.

 21. Lietuvos miestai ir miesteliai seniai neturi vyriausių architektų. Turi tik vedėjus.
  Jau ir taip architektai nesuprantą kas jie- vedėjai, vadovai, derintojai, juristai, trukdytojai, kenkėjai it t.t
  Kūrybos neliko…………….
  Kai reikės merui patarimo, tai tegu ir kreipiasi į KAUET.
  Nu negražu šiems architektams. Nu neeeeeeeeee

 22. dar 3 m ir jau viskas, atsispirsime

 23. dar ne ?

 24. atrodo, kad valatkevicius susitaike su mintimi deti parasus, nes uz ji jau puse metu strateguoja audejaitis. geras klausimas – kas realiai yra kauno vyriausias architektas dabar?

 25. O kur dingo garsusis Kauno Valatkevičius?

 26. fotkė labai gerai iliustruoja visą situaciją:)

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Vainių rūmų konversija „Sanatorių pasažas“ Vilniuje (arch. „DO architects“). Foto: „DO architects“.

„DO ARCHITECTS“ PATIRTIS: Šiuolaikinė architektūra senajame mieste

2022 kovo 81 KomentarasPILOTAS.LT

Projektavimas istorinėje aplinkoje – visada sudėtinga, daugiasluoksnė ir nevienareikšmė užduotis. Kovo 11-osios išvakarėse  savo architektūrinio elgesio receptais bei pastaraisiais metais sukaupta tokio projektavimo patirtimi pasidalins kolektyvo

Ledo arena

RINKSIS VAUET: LAS ekspertai aptars 3 sostinės projektus

2021 rugpjūčio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Rugpjūčiui artėjant link pabaigos, rengiamas Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (VAUET) posėdis. Lietuvos architektų sąjungos (LAS) ekspertai rytoj aptars 3 aktualius sostinės projektus. Rugpjūčio

Kauno Naujamiestis

KAUNO NAUJAMIESČIO KODAS: Urbanistinių kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas

2020 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Šį rudenį Kaune surengtos urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“. Rytoj rengiamame šių dirbtuvių rezultatų pristatyme bus pristatytos jose gimusios urbanistinės gairės Kauno Naujamiesčiui. Gruodžio 17

Laisvės alėja

NAUJAMIESČIO KODAS: Rengiamos Kauno centro urbanistinės kūrybinės dirbtuvės

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Šį rudenį Kaune rengiamos urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“. Atrinktos 4 dalyvių komandos jose parengs vieną bendrą Kauno Naujamiesčio urbanistinę strategiją. NAUJAMIESČIO VIZIJĄ KURS BENDRAI Spalio

maniežas

MANIEŽAS KAUNO ĄŽUOLYNE: Nederintame architektūros konkurse – 8 pasiūlymai

2019 spalio 176 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno miesto savivaldybė rengia Lengvosios atletikos maniežo su automobilių saugykla Ąžuolyne konkursą. Šiam konkursui pateikti darbai jau eksponuojami „Žalgirio“ arenoje, o spalio 22-ąją – įvyks

Vilniaus kongresų rūmai

VAUET SVARSTĖ 2 PROJEKTUS: Pritarta Vilniaus kongresų rūmų auginimui

2019 sausio 2311 KomentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (VAUET) posėdyje neseniai apsvarstė 2 projektus. Ekspertai pakartotinai aptarė Vilniaus Kongresų rūmų rekonstravimo projektinius pasiūlymus

G.Natkevičiaus viešbutis

VIEŠBUČIO VAGONAS: „Smetoninio“ Lietuvos banko pašonėje – ilgos gyvenamųjų numerių eilės

2018 rugpjūčio 2216 KomentarųRasytojas

Kauno Maironio gatvėje bręsta reikšmingos architektūrinės permainos. Architekto G.Natkevičiaus kolektyvas greta architekto Mykolo Songailos tarpukarinio Lietuvos banko braižo 6 aukštų 175 numerių viešbutį, kuris turėtų

Fasadai

KAUNAS PUDRUOS FASADUS: Paskirta 900.000 eurų suma

2018 balandžio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kaunas toliau investuoja į fasadus. Šiemet pastatų veidų „pudravimui“ paskirta dar įspūdingesnė suma nei pernai – 900.000 eurų. SĄRAŠE – IR ŽINOMI TARPUKARIO NAMAI Kaip

Lietuvos architektų sąjunga

ARCHTARYBOS VEIKS BENDRAI: LAS ir LAR pasirašė bendradarbiavimo sutartį

2017 lapkričio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Dvi architektų bendruomenę atstovaujančios organizacijos – Lietuvos architektų rūmai ir Lietuvos architektų Sąjunga – pasirašė sutartį, pagal kurią archsąjunga padės Rūmams įgyvendinti Architektūros įstatymu suteiktą

anoniminis

LIETUVA, TĖVYNE MUSIŲ [1]: Vieši atsakymai į anoniminį interesą

2017 liepos 414 KomentarųAudrys Karalius

Mano senelis Juozas Karalius, išgyvenęs du karus, Vokietijos krachą, Sibirą ir kolchozinę LTSR, šeštą vakaro kviesdavo kartu klausytis “Amerikos balso”. Romas Sakadolskis ir Ko šnypštė,

kreps_kn_170300_e02_xxx

KAUNE STATYS KREPŠINIO NAMUS: Pirmą kartą paviešintas muziejaus projektas

2017 kovo 106 KomentaraiArtūras Karka

Mokslo salos, Kongresų ir konferencijų rūmų, S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projektus plėtojantis Kaunas imasi dar vieno ambicingo projekto. Juo tapo ketvirtadienį Kauno rotušėje visuomenei

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DAR DAUGIAU LĖŠŲ KOSMETIKAI: Fasadų Kaune gražinimui – 1 mln. eurų

2017 vasario 91 KomentarasPILOTAS.LT

Kauno savivaldybė šiemet planuoja dar daugiau lėšų skirti „miesto veido“ kosmetikai. Pernai pastatų fasadų atnaujinimui išleidusi 400.000 eurų sumą, šiemet tam planuoja 2,5 karto daugiau.

images_pulsas_foto_4778_sveik_kn_160900_e01_xxx

RYŠKI ARCHITEKTŪRA IŠ KAUNO://BIURO „G.NATKEVIČIUS IR PARTNERIAI“ DARBŲ PARODA

Šiandien Kaune atidaroma paroda bene produktyviausio miesto architektų kolektyvo „G.Natkevičius ir partneriai“. 1999 metais įkurtas šis architektų biuras iki šių dienų įvairiems klientams bei architektūriniams

images_straipsniu_foto_4660_tit3_hilton

GRĖSMINGA „HILTON“ INTERVENCIJA: Technikos muziejaus išlikimo klausimu

PILOTAS.LT jau rašė, jog Kauno mero Visvaldo Matijošaičio „Vičiūnų“ įmonių grupė Vilniuje, greta Technikos muziejaus, pasiryžo pastatyti prabangų viešbutį „Hilton“. Projektą rengia architekto Algirdo Kaušpėdo

images_phocagallery_4568_techn_muz_1606_4568_e07_xxx

KAUNO MERO ĮMONĖ ŽENGIA Į VILNIŲ:// TECHNIKOS MUZIEJAUS PAŠONĖJE – „HILTON“

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio „Vičiūnų“ įmonių grupė ką tik paviešino planus Vilniuje greta Technikos muziejaus įrengti prabangųjį viešbutį „Hilton“. Technikos muziejaus rekonstrukcijos ir viešbučio projektą

images_phocagallery_4510_maciu_inte_1605_4510_tit_1408_kaunas fkaa

DRĄSIŲJŲ KELIAI://AR TARPTAUTINIS MOKSLO SALOS KONKURSAS NEUŽMINS “LORDŲ” GRĖBLIO?

Kauno architektūriniai konkursai jau senokai tapę anekdotiniu reiškiniu, gaminančiu niekam nereikalingą produkciją, pagal atsainiai sukaltas taisykles, kurių, dažniausiai, nepaiso nei dalyviai, nei vertintojai. Ilgainiui provincialios

images_phocagallery_4493_moksl_prist_1604_4491_moksl_kn_160426_e02_xxx

PLATUS ŽINGSNIS Į MOKSLO SALĄ:// MRC RENGS TARPTAUTINĮ KONKURSĄ KAUNE

2016 balandžio 288 KomentaraiRasytojas

Kauno mieste neregėtas architektūrinis įvykis – rengti Kauno mokslo salos konkursą pakviesta gerai žinoma tarptautinių konkursų organizatorių kompanija „Malcolm Reading Consultants“. Į Kauno architektūrinius reikalus

images_phocagallery_4435_mokyk_sanc_1604_4435_mokyk_kn_160400_e02_xxx

ŠANČIUOSE UGDYS NOVATORIŠKAI://KAREIVINĖSE BUS KARALIENĖS MORTOS MOKYKLA

PILOTAS.LT neseniai rašė apie Kauno istorinių kareivinių komplekse pagal architekto G.Natkevičiaus kolektyvo projektą kuriamą gyvenamąjį kvartalą „Juozapavičiaus 13“. Vienas pastarojo kvartalo visuomeninių objektų – A.Landsbergienės

images_phocagallery_4420_stadi_futb_1603_4420_tit det_02

CHUNTA NORI FUTBOLO://INFANTILUS PROJEKTAS IR POPULISTINIAI PAŽADAI KAUNUI

“Kai pasistatysime Kaune tarptautinio lygio stadioną, atsiras ir futbolas. Atvažiuos po 10.000 užsieniečių į varžybas. Gyvens, leis laiką Kaune, paliks čia savo pinigus. Visi uždirbs,“–

images_phocagallery_4366_karei_sanc_1603_4366_e05_xxx

KAREIVINIŲ RENESANSAS://ŠANČIUOSE – GYVENAMASIS KVARTALAS „JUOZAPAVIČIAUS 13“

Kauno istorinių kareivinių kompleksas, kuriame kadaise buvo dislokuota carinės artilerijos brigada, greitai turėtų pavirsti gyvenamuoju kvartalu „Juozapavičiaus 13“. Architekto Gintauto Natkevičiaus vadovaujamo kolektyvo konversijos projekte

images_pulsas_foto_4356_archit_al_160200_e01_xxx

ALYTUS SUSIRŪPINO ARCHITEKTŪRA://KURIAMA ARCHITEKTŲ TARYBA

Sekdamas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos pavyzdžiu, Alytus užsibrėžė sukurti Architektų tarybą. Taip buvo nuspręsta Alytaus miesto savivaldybės merui Vytautui Grigaravičiui ir savivaldybės specialistams susitikus su

images_phocagallery_4242_bibli_kaun_1601_4242_tit_pilnas_kulturos

KAUNAS VISKĄ JAU PERSKAITĖ://MIESTE PRADĖTA UŽDARINĖTI BIBLIOTEKAS

Tai, apie ką kiti miestai gali tik pasvajoti, amžinai jaunatviškas ir savim patenkintas Kaunas jau turi – žinių visuomenė mieste sukurta. Be to, Kaunas pilnas

images_phocagallery_4191_matij_tary_1512_4191_tit_kauet_151204

KAUNO ARCHTARYBA PRIVATIZUOTA://ARCHITEKTŪRINĖ VIRTUVĖ JAU MERO KABINETE

Praeitą savaitę Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sudarė nuolatinę architektūrinę darbo grupę, kuri jam patarinės aktualiausiais urbanistiniais ir architektūriniais klausimais. Tokiu būdu Kauno Architektų namuose 9

images_phocagallery_4112_jezui_natk_1511_4112_e09_xxx

PER NUOGĄSTAVIMŲ ŠLEIFĄ://JĖZUITŲ SPORTO CENTRAS KAUNO SENAMIESČIUI

2015 lapkričio 211 KomentarųRasytojas

Architektų biuras „G.Natkevičius ir partneriai“ parengė projektinius pasiūlymus Kauno jėzuitų gimnazijai skirto šiuolaikiško mokslo ir sporto centro, numatyto T.Daugirdo gatvėje. Projektą neseniai apsvarsčiusi Kauno architektūrinė

images_phocagallery_4098_azuol_stad_1510_4098_tit3_begim_e03

OLIMPINIS KAUNO SAPNAS:// STADIONĄ NEPAKANKA PRIPŪSTI EUROBURBULŲ

Neseniai atšventėm Lietuvos valstybingumo 25-metį – esame nepriklausomi politiškai ir ekonomiškai. Nors ir ne vienodu greičiu, tačiau valstybė augo ir modernėjo. Atsirado gerokai labiau pažengusių