images_phocagallery_2154_brast_konk_1212_2154_kaust_1v_121200_e01_xxx

„YIT KAUSTA“ KONKURSAS://DAR VIENAS BANDYMAS DEŠINIAJAME SANTAKOS KRANTE

Nemuno ir Neries santakos dešiniajame krante priešais Kauno Senamiestį esančiame 3,4 ha sklype bendrovė „YIT Kausta“ ketina statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Neseniai surengtą jo užstatymo architektūros idėjų konkursą laimėjo architektų kolektyvo „Antra kryptis“ projektas. Tačiau šio konkurso nagrinėtas sklypas – tik menkas atskiras fragmentas vientisai plėtoti ketintos Vilijampolės kranto teritorijos, kurioje buvo numatyta Kauno centro plėtra.

IŠRINKO 3 NUGALĖTOJUS

Kauno Vilijampolės rajono Brastos kvartalo (Brastos g. 22, 22A ir 24) užstatymo ir planavimo projekto konkursą statybos kompanija „YIT Kausta“ surengė kartu su Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriumi. Konkursui iš viso pateikta 10 projektų, kuriuos recenzavo architektai A.Ambrasas ir N.Stanionis, vertino – architekto G.Čaikausko vadovaujama architektų ir užsakovų vertinimo komisija.

Žiuri sprendimu, konkurso nugalėtojais tapo UAB „Antra kryptis“ (arch. M.Mankus, A.Kavaliauskas, F.Kozlovaitė, I.Grigaliūnaitė, A.Kriaučiūnaitė, V.Merkevičius, T.Kriaučiūnas). Jiems atiteko 10.000 litų premija. Šio projekto autoriai stengėsi, kad naujasis kvartalas, žiūrint nuo upės pusės, nesusiprojektuotų į vieną monolitinį gyvenamųjų vienos tipologijos namų bloką ir nenustelbtų Senamiesčio panoramų kitame krante. Dėl jų siūlomų pastatų su į upę orientuotais kiemais kvartalas turėtų atrodyti pramatomas žiūrint nuo Neries (Senamiesčio ir Santakos) pusės. Taip pat, nuo Brastos gatvės upės link čia pastatai žemėja, o užstatymas – „sutrupa“ taip atsiliepdamas į Senamiesčio architektūros charakterį.

Brastos kvartalo konkurse 2-ąją vietą užėmė architektų kolektyvas „Dviejų grupė“ (arch. L.Tuleikis, G.Balčytis, K.Vaikšnoras, P.Vaitiekūnas) su projektu „Neries parkas“. Jiems paskirta 7.000 litų premija.

Šio projekto autoriai pasiūlė „kietą“ užstatymą Brastos gatvėje, kuris suminkštėtų ir žemėtų prie upės. Pagal jų sumanymą, pro 3 aukštų „kiliminį užstatymą“ tarsi prasiveržtų bokštai nuo 6 iki 10 aukštų, o krantinės viešoji erdvė būtų organizuojama 3 pakopomis.

3-iojoje vietoje liko jaunasis vilniečių architektų kolektyvas „Processoffice“, sukūręs projektą „B3”. Šio projekto autoriams (arch. V. Biekša, R.Kilčiauskas, M.Kanevičius, G.Datenytė, M.Zemlickaitė, P.Colturi) paskirta 5.000 litų premija.

Architektai nagrinėjamą teritoriją suskirstė į 3 pagrindines dalis – viršutinę terasą palei Brastos g, rytinę ir vakarinę dalis palei Nerį. Kiekvienoje jų pasiūlytas skirtingo tipo užstatymas. Pravažiavimo vietoje tarp Brastos g. 22 ir 24 sklypų formuojama vieša erdvė – aikštė, aplink kuriąč koncentruojami 10 aukštų pastatai.

VIENTISOS PLĖTROS SCENARIJUS SUBLIUŠKO

Kaip skelbia kompanija „YIT Kausta“, vieno iš 3 konkurso laimėtojų projektas bus pradėtas įgyvendinti 2014-aisiais. Tačiau, jei šie vienos didžiausių šalies statybų bei nekilnojamojo turto plėtros kompanijų planai taps realybe, bus užstatyta vos maža dalis miesto urbanistinei plėtrai išžvalgytos apie 30 ha Vilijampolės rajono teritorijos, kurios prieš 9 metus parengtą „Naujojo kranto“ (arch. A.Karalius, R.Palys, G.Prikockis, A.Prikockienė) urbanistinę viziją Kauno valdžia vežė į Kanų nekilnojamojo turto parodą. Tuomet ši vientisa urbanistinė vizija skambiai vadinta miesto centro plėtra.

2007 metais šios Nemuno ir Neries santakos dešiniojo kranto teritorijos 24 ha plotą valdžiusios bendrovės „Domus Firma”, „Capital Invest” ir „M2 Invest”  plėtros galimybes išžvalgė surengtame urbanistinių idėjų plenere. Architektų E.Barzdžiuko ir N.Stanionio vadovaujamas „Miesto plano“ kolektyvas vėliau žadėjo parengti 20 hektarų teritorijos vystymo koncepciją, kurioje atsispindėtų šiame plenere patikrintos idėjos. Tačiau, nepaisant miesto valdžios bei verslininkų investicinių pažadų, bene perspektyviausios miesto teritorijos vientisos urbanistinės plėtros scenarijus greitai ėmė bliukšti.

Prieš 4 metus architekto A.Kančo kolektyvas, bendrovei „Alternus“ užsakius, buvo pateikęs jos 5 hektarų „gabalo” (vieno buvusio Kauno mero urbanistinis terminas) projektinius pasiūlymus. Atokiausios nuo Senamiesčio šios teritorijos dalies kvartalą tuomet siūlyta užstatyti ilgais 5–9 aukštų daugiabučiais bei 54 metrų aukščio gyvenamuoju-komerciniu kompleksu ties Brastos ir Kėdainių gatvių sankryža. Šių pasiūlymų autoriai 50 metrų paupio paprasčiausiai paliko likimo valiai. Palyginti smulkaus sklypo (1,3 ha) Vilijampolės komercinio komplekso prie P.Vileišio tilto projektinius pasiūlymus buvo parengusi ir firma „Archispektras“.

Kompanijos „YIT Kausta“ dabar planuojamas 3,4 ha gyvenamasis kvartalas – dar vienas šios svarbios miesto ateities teritorijos fragmentas. Deja, vilčių, kad visa teritorija bus vystoma kompleksiškai ir su bendra urbanistine idėja, beveik neliko.

Komentarai

 1. nustokit verkšlenti!, žmonės ten gyvens o ne ateiviai, apie kokį viešą interesą kalbate, šunų vedžiojimo asociacijos nariai?
  Negi manote, kad nieko nedaryti yra geriausia išeitis?

 2. Sveikinu!

 3. Dbar stebime, kaip viena vertingiausiu Kauno teritoriju bando apzioti dar vienas investicinis vilkas. Taciau nei piaro tikslais suorganizuotas konkursas, nei bandymas apsimesti, kad „ieskoma“ bandramiestinio architekturinio sprendimo negali paneigti esminio tikslo. Sukisti i hektara kuo daugiau butu ir juos parduoti.
  Problema tame, kad Kausta yra absoliuciai pasmerkta bankrotui, kadangi sitos dideles teritorijos sekme priklauso tik nuo totalaus uzstatymo projekto, o ne nuo architekturines saleles Vilijampoles krumuose.

 4. Sraipsniokas pYlnas svetimžodžių. Nejau argi tekt rūrininkams kitaip neišeina rašyti ?

 5. ne vienas is laureatu projektu net nekvepia miesto centru. atrodo, lyg butu ispjautas koks perkunkiemio gabalas ir persodintas kauno centre. uzuojauta.

 6. Dar gerai, jog kiekvieno apartamentų bloko posesija neatitverta iki upės
  vieliniu tinklu .Tai ,,moderniosios“ Lietuvos paupių,paežerių užstatymo tradicija.Gaila –Kaune nebeliko jėgos,atliepiančios viešajam interesui.

 7. Nieko naujo kaip ir nepasakyta. Nusipirko Kausta gabala zemes ir daro gabala urbanizmo. Uzmirskit apie visokia darnia pletra ir bent koki konceptualuma. Palikim tai civilizuotiems miestams, o Kaune statykim gabalais. Taip, kaip mokam ir kaip suprantam.

 8. geriausias aišku Karalius, kurį rodė Pasaulinėje parodoje. kaip kitaip

 9. cia kaip su beliasais, cepelinais, spageti ir kotlietais

 10. pirma vieta kazkodel skirta uz padrika ir atsitiktine kompozicija „po truputi – kiekvienam skoniui“. toks konformizmas, ziuriu, tampa megstamu tarp investuotoju.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

v03_var-01

NUKREIPĖ MINIMALISTINE VAGA: Kaune projektuojamas naujas pėsčiųjų tiltas per Nerį

2023 liepos 28Be komentarųAlmantas Bružas

Kaune pribrendo poreikis tilto, kuris nauja pėsčiųjų ir dviračiu jungtimi surištų Senamiestį su šiuo metu bene sparčiausiai plėtojamu Vilijampolės mikrorajono ruožu. Kauno architektūros ir urbanistikos

Morfai

GATVĖS MENAS VILIJAMPOLĖJE: Morfai su „Gyva Grafika“ pabaigė „Skliautą“

2022 lapkričio 281 KomentarasPILOTAS.LT

Vienas aktyviausių Kauno gatvės menininkų Morfai su komanda „Gyva Grafika“ ką tik pabaigė vieną ambicingiausių savo kūrinių – piešinį „Skliautas“. Įspūdingas piešinys atliktas Neries krantinėje,

Tulpės

KAUNO „PILIAMIESČIO“ KONKURSAS: Žiuri išrinko 3 finalininkų kolektyvus

2022 vasario 141 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „YIT Lietuva“ atvirame „Piliamiesčio“ plėtros architektūriniame konkurse išrinktos 3 geriausios vizijos. Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus kartu su statybų bendrove „YIT Lietuva“ organizuotam konkursui

Konkursas santakoje

KONKURSAS DIEVO AKY: Nemuno ir Neries santakoje planuojamas 5 ha kvartalas

2021 lapkričio 513 KomentarųAudrys Karalius

Kaune ką tik paskelbtas architektūrinis urbanistinis konkursas, kuriuo siekiama išrinkti geriausią idėją 5 hektarų teritorijai užstatyti dešiniąjame Nemuno ir Neries santakos krante. Kaip žinia, šią

Didžioji pramonė: „Inkaras“

KAUNO DIDŽIOJI PRAMONĖ: Gumos fabriko „Inkaras“ istorijos ir konvejeris

2020 liepos 14Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Paveikslų galerijoje atidaroma bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Didžioji pramonė: „Inkaras“. Parodos eksponatai – unikalūs kūriniai ir masinės gamybos produkcija, rikiuojasi fabriko konvejerio įkvėptoje

futbolo maniežas

VILIJAMPOLĖS KUPOLAS: 110 m ilgio 25 m aukščio pripučiamas statinys kels futbolą

2019 liepos 111 KomentarasPILOTAS.LT

Vilijmpolėje, Kaune iškilo Lietuvoje neįprastas statinys – didžiulis baltas slėginis kupolas. Net 25 metrų aukščio konstrukcija užvožė baigiamą įrengti futbolo maniežą, kuris niekaip neatsigaunantį šalies

Haus 38

TREČIAS BANDYMAS VILIJAMPOLĖJE: „Telekomo“ pastatą pritaikys loftams ir studijoms

2017 gegužės 44 KomentaraiArtūras Karka

Jei trečias kartas nemeluos, pagaliau patrauklesnį pavidalą įgaus Kauno Varnių g. dar nuo sovietmečio stūksančios masyvaus telekomunikacijų pastato konstrukcijos. PILOTAS.LT žiniomis, nekilnojamojo turto plėtros bendrovė

images_phocagallery_3872_Kauno LAS pas mera__tit-3_santaka statybu

ARCHITEKTAI NEBUVO IŠGIRSTI:// KAUNO MERAS PATENKINTAS STATYBOMIS SANTAKOJE

Kauno architektai, sunerimę dėl sparčių ir miglotų statybų Nemuno ir Neries santakoje, aplankė naująjį miesto merą Visvaldą Matijošaitį, siekdami atkreipti mero ir atsakingų Kauno miesto

images_straipsniu_foto_3849_VDU Butkeviciene_3849_tit-3_Butkeviciene

FATALIŠKAS IŠBANDYMAS KAUNUI:// AR UPĖS BUS IŠTRINTOS IŠ MIESTO IDENTITETO?

Šimtus metų Kaunas buvo laisvas, miesto teises turėjęs miestas, kuriame buvo sklandžiai derinami visų miestiečių interesai. Deja, šiuo metu Kaunas primena didikų valdomą miestą, kur

images_straipsniu_foto_3823_Titulines_tit-A3_15.04.24_krantas Kn fKAA

ŽEMSIURBIAI ATSITRAUKĖ:// STATYBOS KAUNO SANTAKOJE NURIMO, MANEVRAI PRASIDĖJO

Po kelių portalo PILOTAS.LT straipsnių apie akvaurbanistiškai destruktyvias YIT „Kausta“ statybas dešiniajame Nemuno ir Neries santakos krante – pastebimi pirmieji manevravimo ženklai. Žemsiurbė iš Neries

images_phocagallery_3806_A_galerija_3806_tit-1_ damba-X

ATVIRAS LAIŠKAS:// YIT „KAUSTA“ VADOVUI K.VANAGUI DĖL STATYBOS KAUNO SANTAKOJE

Ponas YIT „Kausta“ generalinis direktoriau Kęstuti Vanagai, malonu, kad skaitote mūsų portalą PILOTAS.LT ir radote laiko susipažinti su mano rašiniu Parduotas krantas:Kauno santakos ateitis gula

images_phocagallery_3799_R.Palys. Damba_2_3799_tit-3_Palys damba

DVIVEIDIS KAUNAS: KODĖL MIESTAS SUKA NUGARĄ NEMUNUI IR NERIAI?

2015 gegužės 255 KomentaraiRimvydas Palys

Perskaičius "Pilote" straipsnį "Parduotas krantas" apėmė šiurpas. Net ne šiurpas, o baisus įtūžis ir neviltis. Pasirodo Kauną apėmęs kažkoks pragaištingas dviveidiškumas: vieną kalbame, o elgiamės visai

images_phocagallery_3789_Parduotas krantas_3789_tit-3 damba

PARDUOTAS KRANTAS:// KAUNO SANTAKOS ATEITIS GULA Į BETONINĮ MELIORACIJOS GRIOVĮ

Paradinė Kauno deklaracija „atsukti miestą į upes“ kiekvienam, turinčiam bent minimalų supratimą apie realų gyvenimą ant kranto, seniai skambėjo, kaip tuščiavidurė biurokratinė skanduotė. Tačiau šiandien

images_phocagallery_3569_nordi_sleni_1502_3569_nordi_vn_150200_e02_xxx

ŠALIA „IKEA“ KURIASI „NØRDIKA“://2-ASIS PLĖTROS ETAPAS – PER METUS

Vilniuje, Vikingų gatvėje buvusi garažų teritorija keičiasi neatpažįstamai. Čia jau suplanuoti prekybos slėnio „Nørdika“ 2-ojo etapo statybos darbai. Beveik 22.000 m² ploto numatytojo pastato didžiąją

images_straipsniu_foto_3403_biuru_vn_140500_e01_xxx

VIRŠULIŠKIŲ DIDYSIS://PIRMAS A KLASĖS EFEKTYVUMO BIURŲ PASTATAS

Energetiškai efektyvūs biurai Lietuvoje tampa realybe – Vilniaus Viršuliškių rajone ką tik atidarytas pirmasis A klasės energinio efektyvumo biurų pastatas Lietuvoje „Grand Office“. Architektai G.Čaikauskas

images_phocagallery_2664_kaust_nama_1309_2664_kaust_kn_130900_e01

KAUNO „ŠILO NAMAI“://ANT NEMUNO ŠLAITO „KAUSTA“ STATYS 5-ĄJĮ DAUGIABUTĮ

Kaune, ant Nemuno šlaito toliau plečiasi gyvenamųjų namų kvartalas. Realizavus pirmuosius plėtros etapus, jau pastatyta per 100 butų. Projektą „Šilo namai“ čia vystanti AB „YIT

images_phocagallery_2589_kaust_virs_1308_2589_kaust_vn_130800_e01_xxx

VIRŠULIŠKIŲ „ARCHITEKTŪRINĖ KALVA“://APIE SATELITINĮ VILNIAUS CENTRĄ

2013 rugpjūčio 205 KomentaraiAlmantas Bružas

Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“ užsimojo pakeisti sostinės rajono Viršuliškių veidą. Tarp Spaudos rūmų ir Pilaitės ji ketina

images_phocagallery_2154_brast_konk_1212_2154_kaust_1v_121200_e01_xxx

„YIT KAUSTA“ KONKURSAS://DAR VIENAS BANDYMAS DEŠINIAJAME SANTAKOS KRANTE

2012 gruodžio 1710 KomentarųRasytojas

Nemuno ir Neries santakos dešiniajame krante priešais Kauno Senamiestį esančiame 3,4 ha sklype bendrovė „YIT Kausta“ ketina statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Neseniai surengtą jo užstatymo

images_phocagallery_1833_vauet_proj_1206_1833_vauet_proj_1206bl_1833_lukis_e05

VILNIAUS PROJEKTAI://EKSPERTAI KRITIKAVO 3 NAUJUS OBJEKTUS

Kaip skelbia Lietuvos architektų sąjunga (LAS), Vilniaus urbanistikos-architektūros ekspertų taryba neseniai nagrinėjo 3 projektinius siūlymus skirtingose sostinės vietose. Ekspertų kritikos susilaukė architektų pateiktos idėjos naujo