Kadaise olandai, saugodamiesi nuo ispanų bei prancūzų invazijos, statė fortus, apjuostus siaurais giliais grioviais. Savita kūrybine filosofija Olandijoje žinoma firma „RO & AD” viename tokių suprojektavo Mozės tiltą, kuris bemaž nesuardo vandens paviršiaus vientisumo, o iš toliau yra tiesiog nematomas.
XVII amžiuje pastatytą fortą Roovere juosiantis siauras iškastas, kad būtų yra per gilus perbristi ir per siauras laivams. Olandų architektūros firma „RO & AD” skersai šį iki šių dienų išlikusi istorinį griovį permetė pėsčiųjų tiltą, kurį iš toliau sunku net pastebėti. Tai pasiekti jiems padėjo sprendimas Mozės tiltą įrengti ne virš vandens, kaip įprasta, bet jį įleisti į krantus ir net patį vandenį.
Kaip rašo inhabitat.com, Mozės tiltas iš išorės sandariai apsiūtas medžio plokštėmis, kurios nuo žemės ir vandens atitveria laiptus bei paklotą. Šios sienelės sulaiko vandenį ir, it žydus vedęs Mozė, jį atskiria. Virš vandens paviršiaus čia kyšo siaura parankių juostelė.
Tilto statybai buvo naudojamas Akojos (Accoya) medis, apdorotas specialia netoksiška danga, kuri užtikrina jo atsparumą bei ilgaamžiškumą.
Beje, Mozės tiltas šiemet Olandijoje pateko į metų architektūros apdovanojimų finalinį etapą.
Parengta pagal inhabitat.com ir „RO & AD” informaciją.
be žodžių
( 2012-03-21 )
super !~
Vilmantas Rutkauskas
( 2011-11-14 )
–
Pasitaisau – yahujavaninei.
–
Taigi, dar pridursiu, kad panašu, jog tasai čia aprašomas tiltas visai jau nejuokingai galėtų pasikonkursinti su Kauno pilimi – žydadievystėje.
Vilmantas Rutkauskas
( 2011-11-14 )
–
Ir vėl, filo sofistiškai kalbant, kokios blusos tuos krikščionius apstoję, kad į fortus vedančius kelius kažkaip krikštija okupacinių kryžių Dia sporomis.
–
Vėl gi – čia primena dabartinę Kauno pilį, kur kryžiuočių darbo tęsėjai (sava okupacine – taktine tradicija), yahujavaniniai pasąmonei veikiant, ėmė ir išsibetonavo laiptus- kryžiuočiams lipti.
–
Ar tai žydkrikščioniškos galios veikalai?
RR
( 2011-11-14 )
Fantastiska ideja!
Kur yra mintis, ten ir architektura pati kalba uz save.