Šančių krantinė

UŽ KĄ KAUNAS NEKENČIA UPIŲ? Šančių krantinės projektas – vienas atsakymų

2019-04-30
Audrys Karalius

Kas atsitiko, kad šimtus metų iš upių gyvenęs miestas ėmė jų nekęsti ir atsitverti neįveikiamomis betono sienomis bei daugiajuostėmis automagistralėmis ir ūkinėmis tvoromis?

Kodėl sovietmečiu prasidėjusi melioratyvinė krantų fortifikacija vis nesitraukia iš Kauno kankinimo įrankių arsenalo?
Kodėl Kaunas iš paskutiniųjų stengiasi sunaikinti kiekvieną žalią-mėlyną oazę, kad pailiustruotų savo paaugliškas “didelio miesto” ambicijas?
Kodėl nevertinamas konkrečios vietos identitetas ir esama aplinkos kokybė, tačiau skubama ją unifikuotai išeuroremontinti, suniveliuoti ir įsisavinti amžinai “degančiomis” subsidijomis?
Kodėl svarbiose ir jautriausiose miesto vietose landšaftą projektuoja architektūriniai beraščiai, sąmatininkai ar komunalininkai?

SKUBOTAS IR PAVIRŠUTINIŠKAS PROJEKTAS AUKSINĖJE VIETOJE
Suprantama – niekas neatsakys į šiuos klausimus, nes Kauno meras į klausimus neatsakinėja. Mero projektai yra jo atsakymai.
Naujausias Kauno savivaldybės projektas – Šančių krantinė – “Nemuno krantinės Kauno m. sav. rekonstravimo projektiniai pasiūlymai”. Statinys, aišku, neypatingas. Nesvarbu, kad rekonstruojant pailgėja nuo 0,4 iki beveik 3,5 km. (Kaune viskas auga…) Projektuoja kauniečiams savo cinizmu neblogai pažįstama UAB „Simper“ (PV Nerijus Jakulis, PV asist. Rytis Batavičius). Projekte architekto nėra. Tiesiog nėra ir taškas.
Projektas sukaltas žaibiškai (PP rengimo užduotis patvirtinta tik 2019.03.19.), nes nesismulkinta.
Vizualios medžiagos nėra, nes nesismulkinta.
Esamo konteksto tyrimų apskritai nėra, nes nesismulkinta.
Nemuno kranto pjūvių ar bandymų gatvę kaip nors komponuoti, derinti prie urbanistinio konteksto ir landšafto nėra, nes nesismulkinta.
Už tai yra kataloginis dviejų juostų gatvės pjūvis, neturintis nieko bendro su Šančių kontekstu ir ilgas norminių dokumentų sąrašas (31 poz.).
Ciniška, tačiau net projektuojamos krantinės trasa nepažymėta miesto plane. Pateiktos tik apgailėtinos kokybės fragmentiški skiautiniai, kuriuos pavadinti projektiniais sprendiniais apskritai savigarba neleidžia.

KODĖL KRANTINĖS PROJEKTO TIKSLAI IR PASKIRTIS NUTYLIMI?
Ko savivaldybė siekia šiuo projektu, kuris net savo paskirties, nurodytos Projekto rengimo užduotyje  neatitinka – statytojo (Kauno savivaldybės) sumanymo ir sprendinių idėja elementariausiai nėra išreikšta.
Dar daugiau – neįvardinta ne tik projekto idėja, bet ir koks nors apčiuopiamas tikslas statyti naują gatvę-krantinę ramioje, žalioje ir miestiečių seniai pamėgtoje Nemuno pakrantėje.
Be to nutylėtas projektuojamos gatvės-krantinės poreikis bei funkcinis pagrindimas. Taip pat – tokio statinio prognozuojama nauda ir praradimai. Jau nekalbant ape tai, kad daugelyje vietų tokių parametrų (plotis 15 metrų) gatvė Šančių kontekste tiesiog netilptų tarp esamo užstatymo (tvorų) ir Nemuno šlaito, kas iššauktų skausmingą inžinerinį pakrantės pertvarkymą…
Apmaudžiausia tai, kad panašu nei Kauno savivaldybė, nei projektuotojai nesuvokia, jog skėtinė Šančių gatvelių sistema, pasibaigianti akligatviais ties Nemuno krantu – būtent ir yra žaliojo-mėlynojo gamtos karkaso saugiklis, užkertantis kelią masyvioms infrastruktūrinėms intervencijoms ir garantuojantis lėtą eismą (pėsčiųjų ir dviračių) ir ramybę. Tą jau seniai įvertino visas Kaunas! Ypač – sportuojantis, dviratuojantis arba turintis vaikų. Tokią vertybę greta miesto centro sunaikinti – būtų tikras urbanistinis nusikaltimas.

ŠANČIAI NEKETINA TYLĖTI
Šioje vietoje derėtų dėti tašką. Galbūt labai panašų į keiksmažodį. Nes tokie nepagrįsti, nemotyvuoti ir neprofesionalūs, atsiprašant, projektai – yra pati vulgariausia nepagarba ir pasityčiojimas iš savo miesto ir miestiečių. Belieka kliautis, kad, išauginę ne vieną dešimtį žymių ir atsparių žmonių, Šančiai netylės ir nesitaikstys su šiurkščia projektine intervencija ir nepraras žalio upės kranto, kur dar galima įbristi į Nemuną ir išgirsti jo srovę be automobilinio anturažo…

Šiandieną Šančių pakrantė – viena nedaugelio rekreacinių vietų miesto centre. Priešais – napoleono kalnas ir Jiesios intakas. Foto: ©Pilotas.LT

Šiandieną Šančių pakrantė – viena nedaugelio rekreacinių vietų miesto centre. Priešais – Napoleono kalnas ir Jiesios intakas. Foto: ©Pilotas.LT

Šančių krantinės projektas paviršutiniškas ir skubotas: „krantinės” pjūvis. Pav: UAB „Simper“

Šančių krantinės projektas paviršutiniškas ir skubotas: „krantinės” pjūvis. Pav: UAB „Simper“

Šančių krantai (akligatviai) puikiai dirba ramios rekreacinės zonos saugikliais. Foto: ©Pilotas.LT

Šančių krantai (akligatviai) puikiai dirba ramios rekreacinės zonos saugikliais. Foto: ©Pilotas.LT

Savivaldybės numatyta beveik 15 m pločio gatvė tiesiog fiziškai netelptų esamame kontekste. Foto: ©Pilotas.LT

Savivaldybės numatyta beveik 15 m pločio gatvė tiesiog fiziškai netilptų esamame kontekste. Foto: ©Pilotas.LT

Lėtas eismas gausioje peizažinėje aplinkoje – esminis Šančių kranto privalumas šiandien. Foto: ©Pilotas.LT

Lėtas eismas gausioje peizažinėje aplinkoje – esminis Šančių kranto privalumas šiandien. Foto: ©Pilotas.LT

Neregėtai galinga kauniečių protesto akcija prieš transportinę intervenciją Šančių krante balandžio 27. Foto: D.Petrulis

Neregėtai galinga kauniečių protesto akcija prieš transportinę intervenciją Šančių krante balandžio 27. Foto: D.Petrulis

Komentarai

 1. man tai tas proletariskas rajonas tikrai klaikus ,ir nepyksta ten gyvenanntys zmogystos ,,,suprantu ir tuos rajono gyventojus neisgalincius iseiti i padoresne vieta ,juk tam reik lesu ,,,laikykites kiek galit -mes su jumis

 2. 1 v vilniaus taborui,2v z sanciams ,,,,pavydziu

  • Birute, kam jumi tos vaikiškos kaukės?

 3. pagal rajonu grozi ir patoguma Lietuvoje 1 vieta aisku vilniaus taborui ,,,2 vieta jam ant kulku lipa z,,sanciai , s

  • Birute, kam jumi tos vaikiškos kaukės?

 4. Gatvės logika yra visai paprasta. Proletariški Šančiai su savo mažais sklypukais, namukais ir siauromis gatvelėmis, komercinės vertės neturi. Nors miesto centras ir visai arti. Tačiau Nemuno krantas su Jiesios ir Napoleono kalno panorama yra auksinis. Pasidaryti sklypų savivaldybės berniukai moka nuo seno. Bet va reikia prabangios gatvės, kad butai gerai parsiduotų. Tai ir darom privačią gatvę, privačiam reikalui už visuomenės lėšas. Tik su tais neįgaliaisiais ir paplūdymiais truputį perlenkta. Nespėjo karibietiškų vizulkių pasidaryt. Užimti rimtais projektais penki Audėjaičio berniukai, o naujų nesekasi rasti.

 5. tsanciai tai pilkas darbininkiskas bei nusenusiu pensininku rajonas ,,giriantiems si siukslyna patarciau rudens vakara pereit krantu gatvelem ,,,idomu kiek parsinesit dantu burnoje .

  • Miela Birute, mes jūsų jau pasigedome. Kur buvote dingusi, klaviatūros katunskyte…?

 6. Nojui ir Kaunieciui patarciau nekomentuoti ne i tema. Straipsnis apie konkretu krantines projekta, o ne apie Sanciu tvarkyma apskritai. Nors zinoma su tokiu blokiniu mastymu jums gal ir skirtumo nera.
  Mano jau trecia karta gyvena Sanciuose ir mums labai cia patinka. O labiausiai patinka gamtine aplinka ir nuostabus Nemuno vaizdai.
  Bet kokia gatve sita idile sunaikins akimirksniu. Todel mes kitaip cia mastome, negu jus kokiuose nors Silainiuose.

 7. realiai ziurint tai sancius jau senai reikejo pradet tvarkyt,,as ten gyvenau 20 m tai prisiminimai labai prasti,,,sanciai man labai primena pietu amerikos lusnynus ,,,,sanciuose tik kareiviniu kompleksa vertinu teigiamai ,,,

 8. z sanciai tai klaikiausias ]raj, mieste,,, ten atvykus atrodo kad atvykai i klaikia vieta ,kur senai sustojo laikas…tos krantu gatveles tai nusenusiu ir laiko tekmes nesuvokianciu zmoniu irstva ,kuriems jau senai nebereikia jokiu permainu,,,,gal pagaliau miestas iveiks cia lusnu oaze ir toliau vyks miestro pletra

 9. gatvė buvo jau senų seniausiai suplanuota ir visi gerai žinojo, kad ateis ta diena, bet jie mat prisistatė ten vis tiek tvorų, medžių ir dabar nepatenkinti…. Gal aplamai tuos Šančius reik nugriauti ir pastatyti normalų rajoną.

 10. nepasiduokite, jus esate miesto seimininkai, o ne matijosaitis. Musu valdziai tik visus miskus iskirsti ir miestus isbetonuoti.

 11. A.Steponavičiaus urbanistinės įžvalgos remiasi, deja, jau seniai pelėsiais apaugusiu sovietmečiu.
  Pirma – Kaunas jau nrprojektuojamas į pusės milijono miestą.
  Antra – Rusų kariuomenė pasitrsukė išnkarinio miestelio ir Šančių gatvių spindulinė kraujotaka beveik atkurta, nepaisant savivaldubininkų sabotažo.
  Trečia – laisvoj Lietuvoj vertybe tapo gamta ir upė, o ne betoninės krantinės ir mašinų valdžia.
  Tegyvuoja Šančių žmogus kaip prioritetas!

  • Džiaugiuosi Nerijau, pagaliau radęs teisingų minčių ilgametėje tavo ,,savivaldubės“ karjeroje. Karaliaus žargono naudojimas rodo kad mylmeras bus įspyręs tamistos šiknelėn. Puiku – miestas išsiilgęs normalaus urbanistinio valdymo.

  • Saunuolis Nerijau!
   Suprantu tendencija, kad upe butu pasiekiama visiems, taciau butent Sanciuose tai puikiai veikia netgi nesant gaves, atskiriancios gyvenamaja zona nuo upes. Tai unikalus pavyzdys, kad skersinis akligatviu tinklas puikiai atlieka ta funkcija (kadangi atstumas tarp prospekto ir upes labai nedidelis).
   Kalbant apie transporto kamscius Juozapaviciau prospekte, juos imanoma butu sumazinti irengiant papildomas posukiu juostas ties sankryzomis. Taip pat dvieju-triju skersiniu gatviu irengimas tarp Juozapaviciaus prospekto ir Vokieciu gatves per buvusio karinio miestelio teritorija atstatytu isardyta Sanciu kraujotaka. Siu sprendimu puikiai pakatu Zemuju Sanciu aptarnavimui, tranzitui ir gamta mylinciu miestieciu patekimui i zaliasias Sanciu erdves prie Nemuno.
   Neardykit unikalios Zemuju Sanciu paupio zonos!

  • Irena Janulevičienei belieka tik pritarti.
   Išsamus ir profesionalus problemos apibudinimas ir išaiškinimas.

 12. Ačiū autoriams už puikų straipsnį, taikliai nušviečiantį nūdienes Ž. Šančių problemas: vadinamąją kelio, o tuo pačiu, — ir Nemuno pakrantės nuo Panemunės ir Geležinkelio tiltų „rekonstrukciją“ Tikiuosi, kad bendromis žurnalistų ir patriotiškai nusiteikusių šančiškių pajėgomis neleisime sudarkyti gražaus ir unikalaus mūsų gamtovaizdžio.

 13. LINKAS Į PROJEKTĄ TEKSTE NETEISINGAS ABEJOSE VIETOSE< PRAŠOM PAPILDYKIT :
  Naujausias Kauno savivaldybės projektas – Šančių krantinė – “Nemuno krantinės Kauno m. sav. rekonstravimo projektiniai pasiūlymai”. Statinys, aišku, neypatingas.

 14. Šančiśkiai jėga. Ačiū visiems Kauniečiams kurie mus palaiko.

 15. ŠANČIŲ TRIGRAŠIAI.
  Savo archyve radau 1983 m. Ž. Šančių projektą. Buvau (ir esu) įsimylėjęs į šį ypatingą kapitalizmo epochos kareivinių ir darbininkijos rajoną. Juosiamą pasakiškos Nemuno kilpos. Išauginusios architektus A. Miškinį J. Vanagą. V. Stauską, bokso žvaigždę A. Šociką.
  Tai įkišiu ir savo liežuvį į numatomos Nemuno krantinės diskusiją. Labai tikiu – ne trigrašį (nelendant į nesuprantamą sritį).
  Krantinės miestų planavime – būdingos. Netgi neišvengiamos, nes čia dominuoja viešasis interesas. Jos atlieka privalomo visų miestelėnų priėjimo prie vandens telkinio vaidmenį. Netgi, kur privataus sklypo tvoros ribojasi su vandeniu, reikalaujamas praėjimas visiems. Nors sklypvaldžiams atrodo kitaip. Brangiai, arba istoriškai paveldėjus savą krantelį norisi turėti savo pliažiuką su pirtele, erdvę savoms šventėms, uostelį su tiltuku. Kaimo sodybose tai įmanoma. Mieste – ne. Nors Kaune, dominuojant verslui ir jo architektūros patarnautojams – daug bjaurių pavyzdžių Nėries, Lampėdžių karjero, Nevėžio, Kauno marių pakrantėse. Gal neprileiskime prie Nemuno?
  Planuodamas Ž. Šančių gyvenamają dalį pamačiau, jog urbanistiškai sutvarkyti supersiaurų Krantų gatvelių tinklą neįmanoma. Sovietmečiu, neįgaleję buldozeriuoti kvartalėlius, politikai nutarė ekranizuoti nuo upės daugiaaukščiais ir užraugti urbanistinį palikimą ateičiai. Ir ką? Gimė savotiška Ž. Šančių respublika. Nenorinti keisti įprasto gyvenimo būdo. Reikia branginti tradicijas, bet elgtis profesionaliai. Būtinas susisiekimo kraujotakos pagerinimas. Krantinės įrengimas – puikus ,,šuntas“, neprognozuojantis tranzito, bet užtikrinantis gyvybę kvartalėlių modernizavimui.
  Mieli šančiškiai, paukščių maitintojai, šašlykų kepėjai, pliažuojantys ir vaikščiojantys, pasijuskite gyvi miestelėnai, pasinaudokite krantinės galimybėmis. Nepralošite – garantuoju…

  • jus bent buvot sanciuose?

 16. Mačiau V. Mesingą. sudurnindavo žmones panašiai. Bet Šančiuose – rekordas.

 17. Čia ne straipsnis, o kažkokia rauda 🙂
  Siūlyčiau paieškoti sinonimų žodžiui “kodėl”, nes jis šiame tekste tiek kartų panaudotas, kad net vemti verčia.

  • vemkit, juk tai geriausia ką mokate

 18. bukagalviskos urbanistikos recidyvas

  • Labai geras straipsnis! Aciu zurnalistam. Netylekit ur toliau. O jei mylimeras negirdes musu-toks gatves vis tiek nebus, ateisiu i budejima ir statysim barikadas, kad nei viena duobe nebutu iskasta tuo tikslu!!!!

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

M.K.Čiurlionio koncertų centras (arch. „Paleko archstudija“, „Baltic Engineers“)

KAUNAS NUTRAUKĖ TYLĄ: Pasirašyta M.K.Čiurlionio koncertų centro projektavimo sutartis

2020 gegužės 2611 KomentarųPILOTAS.LT

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko vadovaujamas architektų kolektyvas M.K.Čiurlionio koncertų centro Kaune tarptautinį konkursą laimėjo dar 2017-aisiais. Po šio skambaus įvykio bene

Europos pr. 4

13 AUKŠTŲ DYDŽIO PASISAKYMAS: Architektų diskusijų grupė vertina nevienareikšmiai

Kauno Aleksoto rajone planuojamas poros daugiabučių namų kompleksas, kurio aukštesnysis „ekraninis“ korpusas iškiltų iki 13 aukštų. Braižomais Europos prospekto naujokais netruko susidomėti architektai, kurie projektą gana

Tiltas per Nerį

RUOŠIASI ŠOKTI PER NERĮ: Kauno tilto statybos vyksta pilnu pajėgumu

2020 balandžio 171 KomentarasPILOTAS.LT

Naujo tilto per Nerį Kaune statybos vyksta pilnu pajėgumu. Parengiamieji darbai jau atlikti, o šuolį per upę planuojama užbaigti kitų metų rugsėjį. Lietuvos automobilių kelių direkcija

gyva grafika

GALERIJA PO ATVIRU DANGUMI: Šančių fabriką prakalbino 1.100 m² ploto piešinys

2020 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Antrus metus skaičiuojantis Kauno projektas „Gyvos sienos“ padėjo menininkams prakalbinti dar vieną pastatą. Drobe virtusią buvusio „Drobės“ fabriko pastato sieną Žemuosiuose Šančiuose papuošė įspūdingo dydžio

magis_kn_200100_e01_xxx

SUTAUPYS MILIJONUS VALANDŲ: Kaune pradėtas statyti tiltas per Nerį

2020 sausio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, ką tik pradėta naujo tilto per Nerį statyba. Įgyvendinant šį projektą bus pastatytas tiltas per Nerį, viadukas per Jonavos gatvę ir

K26 viešbutis

ŠALTAS DUŠAS ARCHITEKTŪRAI: G.Natkevičiaus projektuojamas kompleksas bando prisitaikyti

2020 sausio 1516 KomentarųPILOTAS.LT

Architektai su nebaigtu statyti 13 aukštų gelžbetoniniu viešbučiu Kauno Naujamiestyje rugsėjį atsisveikino ant jo stogo atidarę architektūros festivalį KAFe 2019. Vis dėlto pastarojo vietoje architekto

Aukštoji Freda

AUKSINĖ VIETA – PRAMONEI: Aukštosios Fredos 30 ha sklypą Kaunas užleis gamybai

2019 lapkričio 141 KomentarasPILOTAS.LT

30 ha teritorija Aukštojoje Fredoje, Lakūnų plente – bene vienintelė tokio dydžio neužstatyta vieta Kauno centro pašonėje. Nenuostabu, jog ji netruko įgyti miesto „auksinės teritorijos“

Architektūros įstatymas

ARCHITEKTŪROS ĮSTATYMAS: Architektų rūmai ir Aplinkos ministerija derina pakeitimus

2019 spalio 152 KomentaraiPILOTAS.LT

Prieš du metus įsigaliojusiame Architektūros įstatyme išryškėjus tam tikroms spragoms, Aplinkos ministerija inicijavo jo tobulinimo procesą. Pradėtos konsultacijos su Lietuvos Architektų rūmais (LAR) dėl Architektūros

Ankstesnis bendrovės „K26“ viešbučio, konferencijų salės ir nuomojamų biurų komplekso projektas (arch. „Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai“) buvo kritikuojamas dėl nesilaikomų atstumų bei nekontekstualios anemiškos architektūros

DAR VIENAS BANDYMAS: Nebaigto viešbučio vietoje G.Natkevičius braižo naują kompleksą

Neseniai paviešinti verslininkų planai griauti Kauno miesto centre nuo sovietmečio kyšantį nebaigtą 13 aukštų „Britanikos“ viešbutį. Skelbiama, kad šio daugiaaukščio vietoje sutilps 210 viešbučio kambarių, 500 konferencijų

Kleboniškio tiltas

NAUJAS TILTAS PER NERĮ: Islandijos plento rekonstrukcija įsibėgėja

2019 rugpjūčio 122 KomentaraiPILOTAS.LT

Įgyvendinus Islandijos plento projektą Kaune, bus pastatytas naujas tiltas per Nerį. Taip pat atsiras naujas viadukas per Jonavos gatvę, o dešinėje magistralinio kelio pusėje –

Nemuno kelias

NEMUNO KELIAS: Šančiskių protesto akcija virto eitynėmis už demokratiją Kaune

2019 liepos 30Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė tarė dar vieną skambų protesto žodį dėl neharmoningos miesto plėtros – surengė pilietinę akciją „Nemuno kelias“. Kauno valdžios autokratiško valdymo ir

Nemuno kelias

NEMUNO KELIAS: Šančių bendruomenės protesto akcijai skirta fotofgrafijų paroda

2019 liepos 18Be komentarųPILOTAS.LT

Balandžio 27 dieną Šančiuose prie Nemuno 700 žmonių susikibo rankomis ir suformavo „Nemuno kelią“. Taip bendruomenė išreiškė nepritarimą Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektui, kuriuo ketinama paupiu

Pav.: Mažų emisijų zonos principinė schema (I ir II etapai)

KEIS JUDĖJIMO ĮPROČIUS: Kaunas pristato darnaus judumo planą

2019 birželio 201 KomentarasPILOTAS.LT

Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą, kuris iki 2030 metų turėtų kardinaliai pakeisti miestiečių judėjimo mieste įpročius ir sumažinti priklausomybę nuo lengvųjų automobilių. Šis svarbus

Upelis

„NATURA 2000“: Įtraukė Žagarės dvaro parką, Plinkšių apylinkes, Aukštųjų Šančių ąžuolyną

2019 birželio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Aplinkos ministerija pakeitė Europos Komisijai skirtą pateikti vietovių, atitinkančių gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus, sąrašą. Į ekologinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ įtrauktos

Šančių krantinė

UŽ KĄ KAUNAS NEKENČIA UPIŲ? Šančių krantinės projektas – vienas atsakymų

2019 balandžio 3027 KomentaraiAudrys Karalius

Kas atsitiko, kad šimtus metų iš upių gyvenęs miestas ėmė jų nekęsti ir atsitverti neįveikiamomis betono sienomis bei daugiajuostėmis automagistralėmis ir ūkinėmis tvoromis? Kodėl sovietmečiu

Gedimino pr. 27

TEISMAS: Saugomo sostinės pastato Gedimino pr. 27 būklė turi būti atkurta

2019 balandžio 247 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus miesto apylinkės teismas neseniai patenkino Lietuvos architektų rūmų ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo.

Gintautas Natkevičius

ARCHITEKTŪRA KONFLIKTIŠKA: Kauno RAT išvados dėl 3 dangoraižių Šančiuose

2018 lapkričio 214 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno regioninė architektūros taryba išnagrinėjo trijų aukštybinių pastatų projektą Šančiuose ir reziumavo, kad kompleksas neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, yra konflikškas vyraujančio mažaaukščio konteksto atžvilgiu. „Žemųjų

LAR

ARCHITEKTŪROS ĮSTATYMO METINĖS: Lietuvos architektų rūmai viešai diskutavo

2018 lapkričio 201 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų

diskusija

PO METŲ: Inicijuojama vieša diskusija apie Architektūros įstatymą

2018 lapkričio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) organizuoja viešą diskusiją „Architektūros įstatymas: po metų“. Remdamiesi surinktais duomenimis, LAR diskusijoje pateiks savo vertinimą, kaip įstatymas veikė pirmuosius metus, kokių sulaukta

Stasys Kudokas

GYVENIMO IR KŪRYBOS LAIPTAIS: Konferencija ir kiti renginiai architektui S.Kudokui paminėti

2018 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune rengiama konferencija, skirta paminėti vienam žymiausių Pirmosios Respublikos Kauno architektų – studijas Romoje ir Milane baigusiam architektui Stasiui Kudokui. Konferencija dalyvius sukvies į pateis S.Kudoko

architektų rūmai

PINIGINIAI REIKALAI: Rengiamas nacionalinis projektavimo įkainių projektas

2018 rugpjūčio 836 KomentaraiAudrys Karalius

Gali būti, kad chaosą ir miglas projektavimo sektoriaus finansuose netrukus pakeis aiškesnė ir skaidresnė navigacija. Projektavimo darbų kainų skaičiavimo rekomendacijos gali būti patvirtintos jau rudens

Architektūra

TEISMAS NESIGILINO: Architektūros sampratą susiaurino iki fizinių aplinkos parametrų

2018 kovo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė nutartį dėl Lietuvos architektų rūmų prašymo išnagrinėti norminio administracinio akto – Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano nuostatos – teisėtumą.

Kopūstų laukas

PASTEBĖJO „KOPŪSTŲ LAUKĄ“: Europos Tarybos tinklas įvertino Šančių bendruomenės iniciatyvą

2017 gruodžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Europos Tarybos Faro konvencijos tinklas ką tik teigiamai įvertino Žemųjų Šančių bendruomenės „Kopūstų lauko“ iniciatyvą. Tai pirmasis Lietuvos projektas, kurį vertino ši konvencija. Kopūstų lauke

dainų slėnis

DAINŲ SLĖNIO REKONSTRUKCIJA: Projekto pristatymas kauniečius nustebins

2017 gruodžio 1212 KomentarųLiudas Pastanga

Kalėdinio ūžesio fone Kaunas nutarė miestiečius supažindinti su dar vienu projektu išskirtinėje viešoje erdvėje – Dainų slėnio rekonstrukcija. Šiandieną, Kauno miesto savivaldybėje (Laisvės alėja 96)

Archtaryba

EKSPERTINIO VERTINIMO NAUJOVĖS: Architektūros įstatymo įgyvendinimo kursai

2017 rugsėjo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Šių metų birželio 8 dieną Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos architektūros įstatymą. Viena iš naujovių, kurias įtvirtina šis architektūrinei veiklai svarbus įstatymas – regioninės