Sustabdyti buldozerių intervenciją į trapią Žemųjų Šančių krantinę pavyko dėka aktyvios vietos bendruomenės, kuri žada pati imtis gatvės projektavimo iniciatyvos. Nuotrauka: Žemųjų Šančių bendruomenės.

LAIMĖS DIENĄ – ŠLOVINS ASFALTĄ: Šančiai modeliuos Mylmero krantinę patys!

2021-03-19
Audrys Karalius

Ilgą laiką ramų ir romantišką gyvenimą ant Nemuno kranto savinęsis Šančių rajonas, pakviestas grąžinti skolą Kauno miestui. Natūra.

Kovo 20-ąją Kaunas pompastiškai švęs, tratant būgnams, – Laimės dieną.  Tai vienas iš masinės saviįtaigos seansų, kuriuos reguliariai praktikuoja Kaunas 2022 ezoterikai.
Nenulaikydami laimės pertekliaus, šančiškiai puls Kauno mylmerui# į glėbį, pasišovę sumodeliuoti Visvaldui Matijošaičiui jo svajonių gatvę Nemuno krante masteliu 1:1 – būtent Laimės dieną.
Šančių pilietinės talkos metu bus matuojami ir realioje vietoje nužymimi mylmero planuojamos gatvės matmenys bei signalinėmis juostomis markiruojama tikroji gatvės vieta peizažiškuose Nemuno šlaituose.
Suprasdami, kad mylmeras taupo kiekvieną kauniečių eurą ir vien dėl to gatvės projektavimui Nemuno kraštovaizdyje nemėtė pinigų architektams bei landšaftininkams, Šančių aktyvistai patys pasiruošę atlikti architektūrinių kraujo kūnelių vaidmenį ir sulakstyti, sumodeliuoti, išryškinti mylmerui jo svajonių gatvės realią viziją natūroje.
Tai retas metodas pasaulio architektūros istorijoje, nebenaudojamas praktikoje nuo Senovės Egipto laikų, todėl vertas ypatingos pagarbos ir dėmesio.
Taigi, Laimės Diena įgaus Laimės Asfalto formą ir turinį – jau šį šeštadienį, kovo 20 dieną 11 valandą Nemuno pakrantėje, Kauno Šančiuose!
Visi ir kiekvienas šeštadienį taps – urbanistinio stebuklo liudininku.
Mylmero krantinė ant Nemuno kranto rasis akyse – daug anksčiau negu V.Matijošaitis ir jo komunaliniai projektuotojai ištrauks iš savo lunachodų brėžinius privalomojoje viešinimo programoje – kovo 23 dieną, 17:00.
PS: mylmeras# – toks meras, kuris yra per spaudą mylimas garsiai ir proporcingai viešinimo biudžetui.

©PILOTAS.LT

©PILOTAS.LT

Titulinė foto: Šančių bendruomenės

Komentarai

 1. „Urbanistikos profesorius: „Kaunas turi būti atsisukęs veidu į upę, o ne į sandėliukus ar tualetus“

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/architektura/2021/03/21/news/urbanistikos-profesorius-kaunas-turi-buti-atsisukes-veidu-i-upe-o-ne-i-sandeliukus-ar-tualetus–18701842/

  • Panaudojant reklamai seną žmogų, kaip Putinas Rusijoj karo veteraną. Gėda!

  • Savivaldybės uolusis atstove PP, jūsų nuoroda į labai tendensingą straipsnį, kuriame manipuliuojama 88 metų žmogaus nuomone.

  • Kadangi vargšas PP (praktikuojantis padlaižys) yra akivaizdžiai tolimas nuo architektūros, tai leisiu sau patarti, kad kitą kartą atidžiau žiūrėtumėt kieno nuomonę perkate.
   Jūs džiaugiatės, kad urbanistikos profesorius Jurgis Vanagas giria savivaldybės Šančių krantinės projektą. Kaip jau čia buvo rašyta, profesoriaus amžius tikrai garbus. Ir visą savo profesūrinę išmintį jis ir sukaupė rašydamas sovietų valdžiai sociologines panegirikas apie stambiaplokščių daugiabučių mikrorajonus.
   Atgaivinote gražią sovietinę tradiciją ponas PP. Linksma užuojauta, komjaunuoli.

  • O kokias mokslines knygas yra parašęs gerbiamas Docentas ?

  • Duokite adresą, atsiųsiu keletą nuorodų.
   O beje, kokį ryšį mano publikacijos galėtų turėti su gatve Šančiuose?
   Sugalvokite prieš rašydamas.

 2. privatus klausimas:
  LINA – ar taip dabar vadinasi tas barzdotas maumas is Matijosaicio viesuju rysiu tvartelio?
  visi isejo po pavasarine gamta palakstyt, o Vika Vikutauska paliko prirakinta prie klaviaturos?
  nehumaniska, bet gal ir teisinga. vistiek visas issivoliojes PR purve.

  • Ne sovietiniam paveldui suprasti, kad pasaulis didelis ir dar liko jaunų, veržlių žmonių, kurie kažką daro dėl visų gerovės.

  • Irgi Linai, jei jūs jauna ir veržli ir kažką daranti dėl kitų gerovės, gal galėtumėt įvardyti tą „kažką“ Ačiū

  • Aplankykite Citify Kaunas 🙂

  • Vėl Linai, oi jūs ir išsidavėt, kad PR teisus, tai kodėl jums nepatinka šančiškių pasiūlymai tą projektą padaryti pigiau, be tos gatvės, su dviračių, pėsčiųjų takais, pležu , automobilių aikštelėmis galuose.? Taigi būtų miestiečiams kur sveikatintis

  • Aš už tai, kad būtų arba pašalinta dabartinė suarta gatvė/žvyrkelis arba nutiesta danga, kuri nedulka ant galvų pėstiesiems ir dviratininkams.
   Deja Šančių grupuotei nė motais kitų pasisakymai, jie jų senai negirdi. Patys daugelį metų nesugebėjo sukontroliuoti savęs ir savo kaimynų nevažinėti po pakrantę ir nestatyti ten automobilių ant vejos. Krabui neįvykdžius šio projekto ir vėl viskas nusikeltų n metų ir nebūtų jokių pokyčių, tik stagnacija.

  • Jau „barzdotam maumui“. Jūsų komentarą jau skaičiau po kitu straipsniu ir radau 1 skirtumą: meras virto krabu. Negražu! Jauna ir veržli….

  • Barzdoti maumai vaidenasi? Jaunystę prisiminėt? Konkretumo, Danguole, konkretumo…

 3. perziurejus pakrantes gatves projekta isitikinau, kad jis istrauktas is Hidroprojekto archyvo. kataloginiai upes kranto formavimo sprendimai pramoninems teritorijoms. Stroiizdat 1970.

 4. Šančiai neturi teisės sustoti, nes iš esmės dabar sprendžiamas ne vien D kategorijos kausimas vietoje dviračių tako, bet ir miesto savimonės klausimas. Miesto gyvenimo klausimas. Miesto interesų derinimo klausimas. Palaikau. Laikykitės Šančiai!

 5. Labai ačiū už straipsnį, labai pradžiuginot. Bus smagu pažiūrėt, kaip natūroje atrodys ta „išsvajota“ gatvė, nes tose vizualizacijose atrodo, kad reikės puse Nemuno užvetsti.

 6. Visu pirma suvokit kieno interesai cia veikia. Ir kiek rupi kazkieno gerove – na nebent susimokesit.

 7. Lina Ku ku vel tu čia Troli melagienu

  • Jūs man nei priešas, nei draugas. Gerbiu visus pasisakančius. Gražaus jums savaitgalio 🙂

 8. O nebuvo galima suofrmuoti pėsčiųjų ir dviratininkų alėjos palei pakrantę ? Ar savivaldybės klerkai ir i Tualeta automobiliu važiuoja ?

  • https://imgur.com/a/9V8gfnc va albumėlis, čia tikriausiai irgi savivaldybės darbuotojai ant vejos parkuojasi ir važinėja?

 9. Linutė, matyt, kontraktą turi visvaldybės propagandai platinti.
  Kitaip nesuprantama, kad jaunas žmogus rnktųsi ne gamtą, o asfaltą

  • Jums daug nesuprantamų dalykų šioje žemėje. Aš pati įsigijus miško, žinau, kas yra gamta. Gal kada ir jus nusivešiu parodyti.
   Nemėgau mero, visi žinom, koks jis. Bet kaip jūs elgiatės ir savivaliaujate viešoje erdvėje ir valstybinės žemės plotuose, – dar ir blogiau už korumpuotus savivaldybės darbuotojus.
   Čia miestas, o ne kaimas. Norit tikros gamtos, – keliaujat į užmiestį.
   Arba išsipirkit valstybinę žemę ir mėgaukitės pagal savo supratimą.

 10. Mero klapčiukai jau bunda !

  • Pasiskųskit Kupčinskui, gal dar suspės ir čia nieko nepadaryti.

 11. Kam gerint sau gerbūvį jei galima drausti kitiems: Man nereikia bet ir kitiems neduosiu

 12. O bus, kaip anais metais, bičų jaučiančių potraukį persirengti moteriškais rūbais?

  • Ten ne bičai, ten „seniūnės“ 😀 Stumia savo politiką, kaip ir visur, be balsavimo.

 13. Pagaliau užsiėmė dirbantys žmonės spręsti tą betvarkę, o vietiniams tinginiams darbas akis bado siaubingai.

  Ta ne kaip pagarsėjusi „Šančių bendruomene“ – tai toli gražu ne visi Šančių gyventojai. Atsidarykit viešas LRT, 15min diskusijas, pamatysit, kokį nuomonės burbulą suformavo Šančių administratoriai savo ratelyje trindami komentarus ir šalindami kitaip pasisakančius.

  • Keliose vietose copy paste komentaras vaikšto? Trūksta fantazijos?

  • Kokie straipsniai, tokie ir komentarai.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Nemuno 7

„NEMUNO 7“: Meniniam gyvenimui prikels Nemuno žemkasę

2022 sausio 103 KomentaraiPILOTAS.LT

Viena didžiausių 2022-ųjų Europos kultūros sostinės intrigų, bent jau  Kauno ribų – kūrybiškam meniniam gyvenimui prikeliama žemkasė Nemune, netoli senosios Zapyškio bažnyčios. „Nemuno 7“ –

Vilkaviškio laikrodis

BENDRUOMENĖS MEDIS: Laikrodis vainikavo Vilkaviškio stoties kompoziciją

2021 lapkričio 173 KomentaraiAlmantas Bružas

Vilkaviškyje ką tik pastatytas 9 metrų aukščio stilizuoto medžio formos laikrodis jau skaičiuoja paskutines rudens savaites. Naujasis šiuolaikinio dizaino urbanistinis akcentas užbaigė Suvalkijos miesto autobusų

Neries krantinė

DEŠINIOJO KRANTO KRANTINĖ UŽSTRIGO: Skelbs naują rangos konkursą

2021 spalio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės savivaldybė ką tik nutraukė Neries dešiniojo kranto krantinės tvarkymo sutartį su bendrovėmis „LitCon“ „Atea“ ir „Geobuilders LLC“. Bus skelbiamas naujas konkursas. LIKO ATLIKTI VOS

Smiltynės perkėla

„SMILTYNĖS PERKĖLA“ PLEČIASI: Užbaigė pagrindinius metų projektus

2021 rugsėjo 24Be komentarųPILOTAS.LT

Susisiekimą su Kuršių nerija keltais užtikrinanti bendrovė „Smiltynės perkėla“ plečiasi. Investicinių projektų vertė šiemet siekia 8 mln. eurų, planuose – dar apie 25 mln. eurų

Adas Vasiliauskas

KARANTINO PORTRETAI: Išgarsėjusi paroda ir jos autoriaus prisistatymas Šančiuose

2021 rugsėjo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusią savaitę Laikinojoje sostinėje prasidėjus prasidėjusį festivalį „Kaunas Photo“, nuo rytojaus Šančiuose pratęs plačiai nuskambėjusi Ado Vasiliausko paroda „Karantino portretai“. Vyks autoriaus kūrybos pristatymas studijoje.

laivas "Žalgiris"

ATIDARĖ „ŽALGIRIO“ PRIEPLAUKĄ: Nuo Kauno širdies iki Kulautuvos

2021 birželio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Nemuno salos akvatoriją išvaliusi ir šalia Kauno arenos laivybai skirtą prieplauką įrengusi Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) oficialiai pristatė daugiau kaip 70 žmonių talpinantį keleivinį

Koimbra

MIESTAI PRIE UPIŲ: Žemųjų Šančių bendruomenė rengia seminarą

2021 gegužės 242 KomentaraiPILOTAS.LT

Žemųjų Šančių bendruomenė rengia virtualų seminarą „Miestai prie upių“. Seminaro pranešėjai – ekspertai iš įvairių pasaulio šalių. Renginys nemokamas. Su Nemuno krantinėje tiesiama užmiesčio tipo

Punios šilas

DAUGIAU APSAUGOS PUNIOS ŠILUI: Rezervatą siūloma didinti 5 kartus

2021 gegužės 12Be komentarųPILOTAS.LT

Vieną vertingiausių Lietuvos gamtos vietovių – Punios šilą – siūloma saugoti išplečiant gamtinį rezervatą. Pietinėje Punios šilo dalyje projektuojamas pažintinis pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris

Balsių g. 24

RUOŠIAMOS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: Balsiai planuoja bendruomenės centrą

2021 gegužės 6Be komentarųPILOTAS.LT

Per keliasdešimt metų plynoje vietoje išaugusios Vilniaus dalies – Balsių – gyventojai tikisi greitu laiku čia turėti ir daugiafunkcį bendruomenės centrą, kuris leistų sumažinti poreikį

Žemųjų Šančių bendruomenė

BULDOZERIAI SUSTABDYTI: Šančių bendruomenė švenčia pirmą pergalę

2021 balandžio 154 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie Kauno savivaldybės užsakymu palei Nemuną Šančiuose „Kauno tiltų“ projektuojamą užmiesčio tipo gatvę. Šiam sovietmečio laikus primenančiam sumanymui smarkiai prieštarauja tiek Šančių

Smiltynės perkėla

REKONSTRUOS SMILTYNĖS KRANTINĘ: Keltų eismas nenutrūks

2021 balandžio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Nuo pavasario pradedama etapais rekonstruoti prastos būklės senosios perkėlos krantinę Smiltynėje, prie kurios švartuojami AB Smiltynės perkėlos keltai, užtikrinantys susisiekimą tarp Klaipėdos ir Kuršių nerijos.

Kauno hidroelektrinė

LAIVYBAI IR ŽUVIMS: Kaunas imasi šliuzo ir žuvitakio projekto

2021 kovo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Didžiausia „žaliąją“ energiją Lietuvoje gaminanti jėgainė –  Kauno hidroelektrinė (KHE) – dar praėjusio amžiaus viduryje atkirto Nemuną ir tapo kliūtimi vientisam laivybos keliui. Įrengus šliuzą,

Sustabdyti buldozerių intervenciją į trapią Žemųjų Šančių krantinę pavyko dėka aktyvios vietos bendruomenės, kuri žada pati imtis gatvės projektavimo iniciatyvos. Nuotrauka: Žemųjų Šančių bendruomenės.

LAIMĖS DIENĄ – ŠLOVINS ASFALTĄ: Šančiai modeliuos Mylmero krantinę patys!

2021 kovo 1934 KomentaraiAudrys Karalius

Ilgą laiką ramų ir romantišką gyvenimą ant Nemuno kranto savinęsis Šančių rajonas, pakviestas grąžinti skolą Kauno miestui. Natūra. Kovo 20-ąją Kaunas pompastiškai švęs, tratant būgnams,

Kauno Šančių rajoną nuo Nemuno planuojama ciniškai atkirsti gatve. Nemuno krantinės gatvės techninis darbo projektas (AB „Kauno tiltai“).

BULDOZERIŲ INVAZIJA: Šančiai nuo Nemuno atkirtinėjami it sovietmečiu

2021 kovo 1010 KomentarųAlmantas Bružas

Vos prieš dvejus metus Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė ryžtingai susikibo už rankų bei surengė eitynes „Nemuno kelias“ ir taip ne tik atkreipė dėmesį į demokratijos

Bergeno pakrantės parkas (arch. „White Arkitekter“). Pav.: „Aesthetica Studijos“.

PARKAS AKVAFILAMS: Norvegijos miesto pakrantė generuos vandens patirtis

2020 gruodžio 9Be komentarųPILOTAS.LT

Vasarą architektūros konkursą laimėjusi britų firma „White Arkitekter“ šiaurietiškoje Norvegijoje projektuoja pakrantės parką. Pagrindinis kuriamos naujos Bergeno viešosios erdvės elementas – vanduo – itin svarbus

Šančiai

KURS ŠANČIŲ VIZIJĄ: Pirmą kartą Lietuvoje projektą inicijuoja bendruomenė

2020 lapkričio 271 KomentarasPILOTAS.LT

Šančiai – išskirtinė Kauno miesto teritorija, kurią, pasak šančiškių, reikia išsaugoti ir puoselėti, tačiau ir pritaikyti šiandienos gyventojų poreikiams. Dėl šios priežasties Žemųjų Šančių gyventojai

Žemosios Fredos kvartalas

ŽEMOSIOS FREDOS SUGRĮŽIMAS: Pristatomas naujojo rajono 1-ojo etapo projektas

2020 spalio 94 KomentaraiPILOTAS.LT

Apie merdinčios Žemosios Fredos urbanistinę plėtrą Kaune kalbama jau bent du dešimtmečius. Tačiau privatus kapitalas čia drąsiau čia ėmė jaustis tik kairiajame Nemuno krante  sumanius  statyti M.K.Čiurlionio

Kauno senamiesčio apartamentai

KAUNO STATYBŲ GREITKELIS: Stringantys vilniečiai ir raudonas „Ferrari“

Kauno miesto valdžia ėmėsi peržiūrėti vilniečių nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ projektus Kaune – reikalaujama nugriauti naujojo namo Senamiestyje balkonus, be to, kaltinama gudraujant ir

"Raketa"

LEGENDINĖS KELIONĖS SUGRĮŽTA: „Raketa“ jau raižo Nemuno bangas

2020 birželio 12 KomentaraiPILOTAS.LT

Prieš metus po ilgos pertraukos į Nemuną buvo iškilmingai nuleistas keleivinis kateris „Raketa“, tačiau pernai leidimo plukdyti keleivius jis taip ir negavo. Į vandenį laivą

Memelio miestas

POINDUSTRINĖ KLAIPĖDA: Memelio miesto detalųjį planą svarstys internetu

2020 gegužės 181 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdoje parengtas per 16 ha poindustrinės teritorijos tarp Danės upės žiogių ir Kuršių marių užstatymo projektas. Šios kadaise viešojo gyvenimo centru mieste buvusios teritorijos detaliojo

gyva grafika

GALERIJA PO ATVIRU DANGUMI: Šančių fabriką prakalbino 1.100 m² ploto piešinys

2020 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Antrus metus skaičiuojantis Kauno projektas „Gyvos sienos“ padėjo menininkams prakalbinti dar vieną pastatą. Drobe virtusią buvusio „Drobės“ fabriko pastato sieną Žemuosiuose Šančiuose papuošė įspūdingo dydžio

Aukštoji Freda

AUKSINĖ VIETA – PRAMONEI: Aukštosios Fredos 30 ha sklypą Kaunas užleis gamybai

2019 lapkričio 142 KomentaraiPILOTAS.LT

30 ha teritorija Aukštojoje Fredoje, Lakūnų plente – bene vienintelė tokio dydžio neužstatyta vieta Kauno centro pašonėje. Nenuostabu, jog ji netruko įgyti miesto „auksinės teritorijos“

Kauno paštas

ĮTRAUKAUS MIESTO FIKCIJA: Pats diskusijų vengiantis, Kaunas mokins dialogo

2019 spalio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūros, kultūros bei kitų sričių specialistus, miesto bendruomenes akivaizdžiai ignoruojantis Kaunas ciniškai nusprendė valdžios ir gyventojų dialogo pamokyti kitus. Pranešama, kad į antrajame šalies mieste

Sustabdyti buldozerių intervenciją į trapią Žemųjų Šančių krantinę pavyko dėka aktyvios vietos bendruomenės, kuri žada pati imtis gatvės projektavimo iniciatyvos. Nuotrauka: Žemųjų Šančių bendruomenės.

NEMUNO KELIAS: Šančiskių protesto akcija virto eitynėmis už demokratiją Kaune

2019 liepos 30Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė tarė dar vieną skambų protesto žodį dėl neharmoningos miesto plėtros – surengė pilietinę akciją „Nemuno kelias“. Kauno valdžios autokratiško valdymo ir

Nemuno kelias

NEMUNO KELIAS: Šančių bendruomenės protesto akcijai skirta fotofgrafijų paroda

2019 liepos 18Be komentarųPILOTAS.LT

Balandžio 27 dieną Šančiuose prie Nemuno 700 žmonių susikibo rankomis ir suformavo „Nemuno kelią“. Taip bendruomenė išreiškė nepritarimą Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektui, kuriuo ketinama paupiu