Bedarbystė, naujas Darbo kodeksas, galvosūkiai, kaip įsidarbinti, kaip surašyti motyvacinį laišką arba kaip surasti tinkamą darbuotoją – kasdienybė, kurios neįmanoma išvengti. Prancūzų režisieriaus Vincent Thomasset spektaklis „Nemotyvaciniai laiškai“ – apie spalvingus darbdavio ir darbo ieškančiojo santykius – aktualus alergiškai. Juolab, kad scenoje debiutuoja žinomas architektas iš Kauno.
Teatras „Mens Publica“ ir Vytauto Didžiojo universiteto teatras premjerinius spektaklius pirmiausiai parodys klaipėdiečių publikai. Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g.5a) spektakliai įvyks rugsėjo 22-ą ir 23-ą, 19-ą valandą.
Kaip minėjau, profesionalioje scenoje debiutuoja kaunietis architektas Linas Tuleikis, sukaupęs šią vasarą spalvingos ir dramatiškos darbo santykių patirties po Dailės akademijos skliautais.
Greta L.Tuleikio scenoje triūs: Laima Akstinaitė, Goda Piktytė, Vilma Pitrinaitė arba Monika Poderytė ir Petras Venslovas. Spektaklio koncepcija ir režisūra – Vincent Thomasset. Tekstas – Julien Prévieux.
„Nemotyvacinių laiškų“ teksto autorius Julien Prévieux ilgus metus tyrinėjo darbdavių ir darbo ieškančiųjų santykius. Naudodamasis darbo skelbimais, J.Prévieux septynerius metus darbdaviams rašė daugybę „nemotyvacinių“ laiškų, kuriuose argumentuotai dėstė, kodėl nenori ar negali priimti jų pasiūlymų. Taip kiekviename laiške sukuriamas vis kitas personažas ir vis kita situacija, pažįstama daugeliui ieškančių darbo.
Beje, jis sulaukdavo ir darbdavių atsakymų, kurių sterilus, tuščias mandagumo tonas kartu su J.Previeux stilistiniais „pratimais“ tik išryškino šio ritualo absurdiškumą. Vėliau atrinkti geriausi laiškai pateko į knygą, pagal kurią ir buvo pastatytas spektaklis.
Šaltinis: „Mens publica“ ir PILOTAS.LT