Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas ir architektūrinės grupės „Processoffice“ lyderis architektas Vytautas Biekša ką tik pasirašė Radvilų rūmų Vilniuje atkūrimo projektavimo sutartį. Pastaroji sutartis vainikavo derybas su pernai surengto tarptautinio architektūros konkurso 1-osios vietos nugalėtojais. Pastatų šeimininkas Lietuvos nacionalinis dailės muziejus pagal „Processoffice“ projektą planuoja apleistą istorinį kompleksą pritaikyti muziejinei veiklai.
Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. A.Gelūnas socialinio tinklo paskyroje pranešė apie vienam iš „Processoffice“ vadovų Vytautui Biekšai su džiaugsmu spaudžiamą ranką. „Kiek vėluodamas pranešu, kad Radvilų rūmų atkūrimo projektavimo sutartis pagaliau pasirašyta! Kaip informavome anksčiau, projektą rengs konkursą laimėjusi architektūros įmonė „Processoffice“, – rašė jis. „Kartu su „Processoffice“ komanda džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie Radvilų rūmų komplekso atgimimo“, – savo interneto profilyje vėliau pažymėjo ir V.Biekša.
Radvilų rūmai buvo pastatyti XVII a. viduryje. XIX a. apleisti ir negyvenami rūmai perleisti Labdarių draugijai, kuri veikė iki 1940 m. Sovietmečiu atstatytas šiaurinis kompleksas buvo pritaikytas sporto ir kitokiai veiklai. 1990 metais šiaurinėje rūmų dalyje pradėjo veikti Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys.
Kaip dar pernai metų pabaigoje skelbė PILOTAS.LT, Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų tarptautiniame atvirame architektūrinio projekto konkurse 1-ąją vietą bei 12.000 Eur prizą laimėjo projektas „RRUMAI“ (arch. UAB „Processoffice“; projekto autoriai – V.Biekša, D.Kriščiūnaitė, C.Lamilhau, E.Matulaitytė, M.Brimas, V.Rimkutė, A.Dovydavičiūtė). „Projektas profesionalus, jautrus, gaivus, siūlantis darnų santykį tarp seno ir naujo“, – buvo rašoma šio konkurso vertinimo komisijos ataskaitoje. Konkurso 2-oji vieta ir 8.000 eurų premija paskirta projektui „INSERT“ (arch. MB „Fragment“ iš Lietuvos: projekto autoriai – P.Čepaitis, B.Meironaitė), o 3-oji vieta ir 5.000 eurų premija – projektui „C6YW75“ (arch. „BDR Architekci“ iš Lenkijos; projekto autoriai – K.Basan, P.Dadok, M.Roj, bendradarbiaujant su K.Urban). Beje, konkurse iš viso buvo pateikti 33 darbai iš kurių du trečdaliai atmesti kaip neatitikę konkurso sąlygų (tarp pastarųjų „Zaha Hadid Limited“ (Ddžioji Britanija), „SMAR Architecture Studio“ (Australija), „Bogumił Kidziak Architekt“ (Lenkija) ir kt.).
Titulinė nuotrauka: Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas ir architektas Vytautas Biekša. Foto: Tomo Kapočiaus.
xxx
( 2022-07-14 )
slykstumas neispasakytas
MONSTRAS....
( 2022-07-14 )
KOKS CIA ATKURIMAS ??????? ATKURIMAS YRA ATSTATYMAS KAS BUVO CIA GI PLANUOJA STATYTI KAZKOKI NAUJA MONSTRA….VAMZDI NR 2..REIK TIKETIS KAD NIEKADA TO NEPASTATYS.