Kaune vyksta Pėsčiųjų tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto atviras projekto konkursas. Paaiškėjo, kad galimybė projektuoti šį Kauno visuomeninį architektūrinį-inžinerinį objektą suviliojo vos 7 projektuotojų komandas.
PROJEKTUOTOJUS SUDOMINO MENKAI
Manoma, kad dėl dvigubo pėsčiųjų tilto Kauno centrinė dalis ir Aleksotas priešinguose Nemuno krantuose pėstiesiems bei dviratininkams bus pasiekiami greičiau ir patogiau. Suartėję abu Nemuno krantai taip pat turėtų paskatinti ir pietinės miesto dalies plėtrą. Tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto atvirą projekto konkursą surengė Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET).
Dėl vasaros karščių, dėl stringančių kitų konkursinių Kauno objektų ar kitų priežasčių konkursas visgi projektuotojus sudomino menkai – organizatorius pasiekė vos 7 projektiniai darbai. Palyginti neseniai vykusiame tilto greta Kauno santakos idėjų konkurse dalyvavo beveik dvigubai daugiau – 12 architektūrinių komandų, o pavyzdžiui, Seulo pėsčiųjų tilto konkurse – varžėsi net 54 komandos iš 16 pasaulio šalių. Beje, kaip rašė PILOTAS.LT, pastarąjį prestižinį konkursą laimėjo jaunų lietuvių-gruzinų architektų grupė KILD – I.Ksnelashvili, P.Išora, O.Lozuraitytė, D.Daunys.
Pėsčiųjų tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto atviras projekto konkursui pateiktos 7 projektinės idėjos iki rugpjūčio 14 dienos bus eksponuojamos Kauno architektų namų palėpėje (Vilniaus g. 22-1A, Kaunas). Jų viešas pristatymas visuomenei numatytas ten pat liepos 30 dieną (pirmadienį) 15 val. Renginyje dalyvaus recenzentai – architektai Gediminas Jurevičius ir Martynas Marozas bei ekspertai – hidrologas Antanas Dumbrauskas ir tiltų konstruktorius Saulius Zadlauskas.
ATSIŽVELGS IR Į PASLAUGŲ KAINĄ
Konkurso vertinimo komisija dirbs liepos 31-ąją. Pagrindiniai vertinimo kriterijai – urbanistinis integralumas ir originalios architektūrinės idėjos, o taip pat inovatyvumas bei statinio atitiktis darnaus vystymosi principui. Vis dėlto, svarbiu kriterijumi bus ir projektavimo paslaugų kaina. Beje, Kauno savivaldybė konkurso sąlygose buvo numačiusi, kad projektavimo paslaugų kaina, įskaitant statinio projekto priežiūrą, negali viršyti 400.000 eurų, o bendras abiejų tiltų ir jiems skirtų takų per Nemuno salą projektavimo ir statybos biudžetas gali būti iki 8 mln. eurų.
Konkurso laureatams numatytos premijos: nugalėtojui – 8.000 eurų, o 2-osios – 5-sios vietos laimėtojams – atitinkamai nuo 6.000 eurų iki 1.000 eurų. Su konkurso nugalėtoju taip pat numatyta sudaryti sutartį dėl projektavimo paslaugų pirkimo.
Visus pėsčiųjų tiltų projektavimo konkurso pasiūlymus galima pamatyti Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus interneto svetainėje.
Parengta pagal Kauno savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
Konkursiniai projektai:
Projektas devizu „360“ Projektas devizu „TEKA“ Projektas devizu „FIKCIJOS“ Projektas devizu „ANAPUSYRAŠIAPUS“Projektas devizu „NB KBC“
Projektas devizu „AŠ MATAU TAVE“
Projektas devizu „SALŲ TAKAS“
Matau
( 2018-07-30 )
Niekam daugiau darbų nereikia, kokybės čia nereikia, reikia, tik kad laimėtų “savas” – konkursas pagal savivaldybės scanarijų.
antinelegaluinvazija
( 2018-07-31 )
Parasyk, kuris tas savas, kad isitikintumem tavo ziniomis.
Nes tokiu „visi valdzioj vagys“ paburnotoju be konkreciu ziniu ir taip pilna 🙂
Nesakau, gal ir tavo tiesa, tik tada rasyk konkreciai kuris projektas cia sutartas jau laimeti
antinelegaluinvazija
( 2018-07-28 )
o tai kodel nesudomino? Ypac jei kaip raso komentatoriai dauguma darbu ne nepatenkinamos kokybes. Reiskia, kad profams didelis sansas laimet ir gauti rimto prestizo turint tilta miesto centre. Nelabai suprantu tokio mazao susdiomejimo priezasciu.
Konkursas
( 2018-07-28 )
Musyt nevisus komentarus peskaitete, konkursas buvo surengtas ipusejus bibliotekos konkursui, kuriame dalyvavo 15 komandu, jei butu palauke bent menesio, kol pasibaigs pirmas, butu daug daugiau susidomejimo buve.
Anonimas
( 2018-07-27 )
Dauguma – kažkokie neprofesionalūs išsigalvojimai. Nė vieno grynai architektūrinio, paprasto ir elegantiško.
velvel
( 2018-07-27 )
Tai būsimus Kauno Koncertų rūmus iš miesto centro pasiekti bus įmanoma tik pėsčiomis?
Jūratė
( 2018-07-27 )
Jeigu nė kiek nepažįstate miesto, bent užmeskite akį į žemėlapį.
Konkursas
( 2018-07-26 )
Na ar buvo verta rengti konkursa nepasibaigus kitam? Turit dabar 7 darbus, iš kurių gal du patenkinamos kokybės.