Londone ką tik sustabdyti planai statyti kontraversišką 72 aukštų dangoraižį „London’s Paddington“. Vestminsterio tarybos planavimo komitetas šį žinomo italų architekto Renzo Piano projektuojamą statinį turėjo svarstyti kovą, tačiau dėl kilusios protestų bangos buvo nuspręsta projekto derinimą sustabdyti. Šiame dangoraižyje turėjo įsikurti 300 prabangių apartamentų.
254 metrų aukščio cilindriško dangoraižio (arch. R.Piano) projektas Londono vakarinėje dalyje neatsilaikė prieš protestus. Pagal sumanymą, šiame dangoraižyje turėjo įsikurti 300 prabangių apartamentų, biurai, parduotuvės, restoranai… Tai būtų ketvirtas pagal aukštį Anglijos sostinės dangoraižis. Jo statybą buvo planuota pardėti dar šią vasarą, o baigti – po 4 metų. Dangoraižio projekto plėtotojai – Irvine Sellar and Great Western Developments (GWD) – galiausiai nusprendė pastarąją urbanistinės plėtros schemą peržiūrėti.
Greta plėtojamo sklypo savo studiją turintis britų architektas T.Farrellas įsitikinęs, jog vieta greta istorinių Londono pastatų, Paddingtono stoties ir Karališkojo parko tokiam nederančiam oportunistiniam objektui yra pernelyg jautri. Prieš 254 metrų aukščio R.Piano dangoraižį taip pat protestavo paveldosaugininkų grupės, išvadinusios jį styrančiu ligotu nykščiu.
Kaip alternatyvinį sprendimą architektas T.Farrellas pasiūlė sklypo urbanistinės plėtros schemą tankaus, tačiau vidutinio aukštingumo užstatymo.Beje, paties T.Farrellio studija yra suprokjektavusi keletą dangoraižių Honkonge.
Parengta pagal Vestminsterio miesto tarybos ir PILOTAS.LT informaciją.
to Užpelkis
( 2016-02-06 )
jūsų valia rinktis. jei jums Europos kultūra svetima, šalta ir mirštanti – rinkitės jausmingą ir ryškią Rusijos kultūrą. Kuri, atrodo, jus labiausiai ir traukia.
Užpelkis
( 2016-02-05 )
Europos kultūra guli mirties patale. Pėdos apautos vilnonėmis kojinėmis, bet vistiek šaltos. Nieko gražaus sukūrti nesugebam, tik lietas betonas ir stiklas. Gali būti prizmė arba ritinys. Po to įjungiama propaganda, išdalinami „awordai“ ir galvojame, kad kažką sukūrėme. Nenorėčiau gyventi tokiuose „apartamentuose“.
anti_nelegalai
( 2016-02-04 )
Mazdaug jei Europoj kazkaip kazkas vyksta tai automatiskai yra gerai, nes tai Europa? 😀
Niekas gi nesake, kad TIK Lietuvoj grybauja architektai.
Na ok, butu ne toks didelis, butu buves mazesnis butu ne nesuloje architektai, o ka tas mazumas butu daves? Lygiai taip pat mazai deretu su salimais esanciais senais pastatais…
h.d.
( 2016-02-04 )
Na štai- svarsto ir sprendžia Westminsterio planavimo komitetas… o pas mus vis girdisi nepatenkintų balsų VAUET ar KAUET sprendimais,nepritariančiais statyboms,atseit,kaip autorius suprojektavo-tai jo reikalas.Štai nepatenkintiems ir atsakymas,kaip būna Europoje su projektų derinimais.