Britų XX amžiaus visuomenės organizacija ( C20 Society) įvardino 10 istoriškai ir architektūriškai svarbių šalies pastatų, kuriems gresia pavojus. Tarp jų vienas šiuolaikinės architektūros objektas – garsioji Londono rotušė, prieš 19 metų Temzės pakrantėje pastatyta pagal architekto sero Normano Fosterio projektą.
Londono administracinė valdžia dar pernai nutarė išsikelti iš 18 metų rotušei ištikimai tarnavusio dvisluoksnio stiklo eksterjero pastato. Šis asimetriškos formos šiuolaikinės architektūros objektas, nors ir londoniečių pravardžiuotas svogūnu, yra tapęs neatsiejama Temzės pakrantės kraštovaizdžio dalimi. C20 visuomenė jį ką tik nutarė įrašyti į aukštą 2-ąją sąrašo vietą tarp Anglijos pastatų, kuriems gresia pavojus. Mat pastarasis statinys, nepaisant savo architektūrinio išskirtinumo bei buvusios svarbos, nėra saugomas valstybės.
Projektavimo firmų „Foster & Partners“ ir „Arup“ suprojektuotą rotušę Didžiosios Britanijos karalienė atidarė 2002-aisiais. Tai tapo ir svarbiu architektūriniu įvykiu, kėlusiu kylančio Londono pasididžiavimą. Visus 18 metų N.Fosterio projektuota rotušė buvo svarbiausias Londono valdžios pastatas bei vienas iš ryškiausių Temzės pietinio kranto šiuolaikinių simbolių. Nesimetriškos kiaušinio formos statinys taip pat pasižymėjo ypatingu energetiniu efektyvumu. Beje, jo architektūrai įtakos turėjo architekto N.Fosterio kiek ankstesnis kūrinys – Reichstago Berlyne rekonstrukcija, labiausiai žinoma savo stikliniu kupolu. Na, o Londono valdžios išsikėlimo priežastis yra daugiausia ekonominė – skaičiuota, jog per 5 metus tai leis sutaupyti per 60 mln. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (per 65 mln. eurų).
Parengta pagal „C20“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT
Anonimas
( 2021-05-11 )
Tai koks pavojus gręsia ?!?