Londone parduodamas karalienės Viktorijos laikų geležinkelio viaduke įkurdintas būstas. Pagal firmos „Undercurrent Architects“ projektą prieš 8 metus įrengta studija „Archway Studios“ su gyvenamosiomis patalpomis 2013-aisiais Anglijoje buvo pripažinta „Metų namu“.
Londono firmos „Undercurrent Architects“ (arch. D.Ryan, A.Gianotti) suprojektuota 150 m² ploto studija Pietų Londone užima dalį XIX amžiaus geležinkelio viaduko bei kyšo greta bei virš jo. Architektams teko gana sudėtinga užduotis sukurti patogias išplanavimą bei įsileisti į vidų saulę. Tai pavyko pasiekti priestatu, kuris kiek „praauga“ viaduko arką bei siauru atiumu tiekia saulę į namo gyvenamąsias erdves. Grubi pramoninio rūdinto plieno jo išorės apdaila yra kontrastas baltuojančiam namo vidui, kuriame subtiliai suderintos gyvenamoji ir fotografijos studijos funkcijos. Bendrosios patalpos čia „išdėliotos“ įvairiuose trijų aukštų atriumo lygiuose, o įrengtuose privačiuose patalpose yra du miegamieji, du vonios kambariai ir darbo kambarys.
Plieninis atriumo korpuso kiautas vidui suteikia apsauginį akustinį apvalkalą, todėl tiek miegamieji, tiek ir atvirosios studijos erdvės neįsileidžia virš namo nutiesto geležinkelio garsų.
Vienas svarbių privalumų studijos „Archway Studijos“ privalumų – patogi vieta greta žaliųjų Kenningtono ir Burgesso parko erdvių bei restoranų, barų ir kavinių, meno galerijų. Šis 2013-aisiais „Metų namu“ pripažintas išskirtinis Londono statinys parduodamas už 972.000 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (apie 1,08 mln. Eur). Beje, firmos „Undercurrent Architects“ architektai įsitikinę, kad toks viadukų „apgyvendinimo“ modelis galėtų tapti kartotiniu Anglijoje, kurioje šių statinių yra apstu.
Parengta pagal „Undercurrent Architects“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Nuotraukos: Taran Wilkhu, Candice Lake.
Gerda
( 2020-12-31 )
Ne visiems prie širdies yra tradiciniai namai, man toks namelis būtų pasakų pasaka, džiaugčiausi kiekviena diena jame. Net ir matau savo židinį iš sauguspasaulis.lt svetainėje…
trauma
( 2020-12-07 )
Gėjų namas, neabejotinai.
to MNMN
( 2020-12-03 )
Tokių „kancių“ ,manau, yra ir Lietuvoje-primenančių laidojimo namus, gaisrines, bažnytėles, garažus, paviljonus, voljerus, neretai neturinčių nieko bendro su kontekstu, užstojančių vertingą paveldinę architektūrą Jie neretai susilaukė liaupsinimo ne tik užsakomojoje žiniasklaidoje, nors kai kuriuose iš jų svetainėse kartais girdisi, kas darosi miegamuosiuose, laiptai kartais-be turėklų, o iš gretimo namo langų galima matyti visus kambarius, net miegamąjį… Tai vadinama „drąsia architektūra“…
Mnmn
( 2020-12-03 )
ne namas, o kancia