Architektūros studija „delaVegaCanolasso“ Katalonijos sostinėje Barselonoje suprojektavo rūdinto plieno namelį „Tini Montseny“. Šios studijos architektų modulinių namelių serijos kūrinys kuria savitą dirbtinės ir gamtinės aplinkos dialogą.
„Corten‘o“ architektūros meistrai iš studijos „delaVegaCanolasso“ siekia apginti natūralių, laiko tėkmę atspindinčių medžiagų naudojimą nedidelių modulinių namelių „Tiny Hause“ rinkoje. Nors šioje srityje jau įsigalėjo įvairios imitacinės medžiagos, jų sukurtas „Tini Montseny“ byloja pastebimą tikrumo ir natūralumo poreikį. Architektai namo eksterjerui parinko „Corten“ plieną, termiškai apdorotą medieną bei medines žaliuzes.
128 m² ploto „Corten“ plieno namas, siekiant kuo labiau išplėsti vidinę erdvę ir architektūrą, yra dviejų lygių. Pirmajame jo aukšte yra svetainė, valgomasis, virtuvė, darbo kambarys, du miegamieji ir vonios kambarys, o taip pat su didele terasa vidų sujungianti veranda. Dėka vidaus erdvės ir natūralios aplinkos susiliejimo čia sukuriama harmoninga aplinka, kuri sukuria ryšį su gretimu sodu. Pagrindinis miegamasis suprojektuotas viršutiniame aukšte, kuris suteikia privatumo bei atsiveria į didelę terasą su vaizdu į kalną. Interjeras įrengtas paprastai bei nudažytas baltai.
Dėka natūralių medžiagų šis statinys harmoningai įsilieja į Katalonijos užmiesčio gamtinę aplinką bei kuria kontrastą su jį supančių alyvmedžių lengvumu. Pastatas susilieja su kraštovaizdžiu, ištirpsta sode. Iš 4 modulių (3 moduliai 3×11,30m ir 1 modulis 3x9m dydžio) sudarytas šis namelis buvo statomas vos kiek daugiau nei per savaitę. Jo aukštą energinį efektyvumą garantuoja įrengtos saulės baterijos ir šildomos keraminės grindys. Teigiama, jog pavyko pasiekti beveik nulinį energijos suvartojimą.
Parengta pagal „delaVegaCanolasso“ informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Tini Montseny“ (arch. „delaVegaCanolasso“). Foto: Paco Marinas.