images_phocagallery_4026_lords_viln_1509__tit-2 lords_02

PADORUMAS NEBEMADINGAS://VILNIUJE Į ANKŠTĄ DEŠINĮ KRANTĄ BRUKASI LORDŲ MASYVAS

Vilniuje laukiant sankryžoje žalios šviesos neretai priešais, tiesiog į sankryžos erdvę, užlenda koks storas-juodas-bumsintis BMW. Jam galima, nes jis taip mano. Visi niršta, bet tyliai. Todėl storas-juodas-bumsintis savo išskirtinumu mėgaujasi, naudojasi juo kasdien, kol… vienąkart tai tampa Vilniaus tradicija. Buitimi. Papročiu. O kadangi visa, kas bloga, baigiasi architektūroje – turime štai ir projektą Konstitucijos pr. 18B.

Kuo gi projektas įdomus?

VERSLO NIEKADA NEBUS PER DAUG

Pirmiausia tuo, kad jį vykdo nuoširdžiai lietuviškos investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management” valdomas investicinis fondas „Lords LB Special Fund I“.

Antra, „Lords LB Asset Management” akcininkai yra atakuojančio plano verslininkai: Mindaugas Marcinkevičius (47% akcijų), Andrius Stonkus (44% akcijų) ir advokatas Antanas Vainauskas (9% akcijų), anot „Verslo žinių“. M.Marcinkevičių, be abejo visi atsimena, kaip akropolių ir maximų statytoją saulėtais „Vilniaus prekybos“ laikais…

Trečia, „Lords LB Asset Management” pranešė, kad į 64 arų sklypą ketina įsodinti apie 20.000 A klasės biurų kvadratų už 40 mln. eurų, tarkim.

Ketvirta, kvadratų įsodinimo operaciją apsiėmė atlikti žymus Vilniaus architektūrinis chirurgas Remigijus Bimba ir jo įmonė „AKG“.

Kad operacija atrodytų tikroviškai ir būtų išlaikyti architektūrinio cecho ritualai, AKG-istai parengia Sklypo Konstitucijos pr. 18B urbanistinę–paveldosauginę–architektūrinę studiją (autoriai: M.Pakalnis, I.Kliobavičiūtė, D.Sabaliauskienė, R.Bimba, O.Voišnis, M.Noreika).

Urbanistinė-paveldosauginė-architektūrinė studija baigiasi laimingai ir paskelbia tris stulbinančias išvadas: a) projektuojamas pastatas sutvarko „aukštybinių pastatų kalvą“ ir panoraminę, erdvinę betvarkę Konstitucijos prospekte; b) projektuojamas pastatas neturi neigiamos įtakos senamiesčiui ir istoriniams objektams; c) projektuojamas pastatas neturės esminės įtakos Konstitucijos prospekto ir gretimų gatvių eismui.

Kyla pagrįstas klausimas – kaip gi Vilnius iki šiol gyveno be tokio svarbaus architektūrinio organo moderniame Dešiniojo Kranto kūne…?

Nekuklūs nekuklaus projekto autoriai, ko gero, nesunkiai imtųsi įrodyti, kad Konstitucijos prospekto rajonas apskritai yra nepaskandinamas, todėl verslo niekada nebus per daug…

Vis tik gali būti, kad nupylus piarinės architektūrologijos vandenis, kiekvienas sugebės pamatyti tikrąjį projekto turinį.

PROSPEKTAS KONSTITUCIJOS – ARCHITEKTŪRA PROSTITUCIJOS

O, būtent – erdviškai ankštame ir, apmaudu, bet chaotiškai susidėliojusiame Naujajame Vilniaus centre tiesiog nebėra erdvės ir vietos tokių parametrų pastatui. Negelbėja nei Rem Koolhaas citavimas, nei broma pastato centre, nei formalus pėsčiųjų ašies mylavimas erdvinėse schemose.

Remiantis architektūrinio sąžiningumo principais, ko gero, pirmiausiai vertėjo panagrinėti, kaip į vieną svarbiausių nacionalinių kontekstų įsipaišo 10.000 ir 5.000 kvadratų tūriai, užuot brukus per jėgą užsakytą 20.000 m2 masę. Žinia, architektūrinis konkursas pačiame modernaus Vilniaus epicentre taip pat galėtų būti laikomas civilizuoto žaidimo dalimi. Bet grįžkime ant kasdienybės ledo…

Šiandieną masyvaus, plataus ir gana aukšto pastato projekcijos traiško į šipulius advokataujančias urbanistines panoramas, schemas ir žodieną – nes vizualiai yra akivaizdu – tūris nedovanotinai agresyvus architektūrinės aplinkos atžvilgiu. Yra nedarnus, nekontekstualus, chamiškas.

Lordų biznio centro kūnas ypatingai godžiai gulasi ant Dešiniojo Kranto panoramų, žvelgiant nuo Neries upės ir nuo Baltojo Tilto. Čia Lordai gožia visas vertikales: A. ir V.Nasvyčių „Lietuvą“, A.Ambraso „Europą“ ir T.Balčiūno ir Ko Savivaldybę. Perspektyvinė projekcija suplaka netoli vienas kito stovinčių pastatų fasadus į plokščią urbanistinį tapetą, iš kurio būtent Lordų pastatas atima gylį, sluoksniškumą ir antrą planą.

Bandysiu spėti: ar tik ne Baltojo Tilto rakurse akcentuota vaginalinė pedestralė tarp nutukusių pastato šlaunų, lipšniai kviečianti į Konstitucijos (!) prospektą ir Europos (!) aikštę – nebus ta semantinė žinia, kurią projektas ketina Vilniui, ES valstybės sostinei, pasiųsti…?

Komentarai

 1. Na, atrodo ekspertai atsilaikė prieš buldozerį.
  http://architektusajunga.lt/naujienos/2015-09-24-vauet-posedis

 2. Man dar projektas įdomus ir tuo, kad jo studiją atliko ir savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyr. architektas Mindaugas Pakalnis. T.y. tas, kas beveik sprendžia, kas ir kaipo turi būti tankinama/statoma/ravima. Ar tai reiškia, kad kokia nors kita SĮ, pvz., Vilniaus kapitalinė statyba statys vykdys šitą planą?

 3. ka as galiu pasakyt. Viskas tam humoristiniam Pistonu klipe tiesa „as esu Maxima ir man viskas po#ui“

 4. Dešinysis krantas gali būti tankinamas, o šiame sklype jau senokai reikia pastato, bet tai kas siūloma yra visiškas pravalas. Pastatas yra mažų mažiausiai 2 kartus užstorintas ir nukerta visas įmanomas perspektyvas. Už tokius pajuokavimus autorius reikia trenkti lauk iš sąjungos, atimti atestatą ir išmesti visas regalijas jei jų per metų metus buvo prikombinuota. Čia yra architektūrinio neraštingumo viršūnė. Toje vietoje tikrai reikia pastato, bet jūs pasižiūrėkite į tai kas siūloma. Užsakovo geismų materializacija dar nėra architektūra, o didelis noras nepateisins chamiško poelgio.

 5. Iš toliau geriau matyt.. o vilniečiai akli slibinai , ar ką?

 6. Vieną eskizinio projekto įkūnijimą jau turime – Vilniaus vartus, gal užteks eskizuoti 1:1? Ne kartonkė, neišmesi…Kas matoma vizualizacijoj – visiška bėda, blokas vizualinis ir mentalinis(bent jau vilniečiams), tik nežinia, kodėl tie vilniečiai tyli? Dar nepasimokė iš okropelių ir kitų maximų? Čia jau ne kalbėt -čia rėkt reikia!

 7. atvirai sakant, nesuprantu apie ka cia diskutuojama. absoliutus nonsensas ir beskonybe. cia gal nebent nt menedzmentui gali buti neaisku, kadangi ju smegenai i kita puse suinstaliuoti.

 8. „бумага все выдерживает“ straipsnis+projketas laiku ir vietoje

 9. Negaliu likti abejingas. Nesimėtysiu šūdais ir nepjausiu pimpalų, nes ne visi juos turi – būtų diskriminacija.
  Suprantu straipsnio autoriaus pasipiktinimą ir neviltinį sarkazmą, tai iš ties – ne be pagrindo. Žiūrėkit patys – uždengiami iki šiol laikyti kokybiškos architektūros etalonai ir į pirmą planą pastatomas „keistos“ kompozicijos surogatas – KRIMINALAS. Esmė – lyg ir daro arch. Bimba. Jau padarė „Vilniaus vartus“ – švelniai tariant nepasisekė, bet gal kitą kartą bus geriau. Štai čia, kaip matau, labai stengiasi padėti „devyndarbė motinėlė“ I. Kliobavičiūtė, kuri viską žino ir visus įtikina kaip turi būti… Taigi nemąstantiems – gal ir viskas aišku, bet tiems, kurie dar prie homosapiens – gali kilti įvairių klausimų. Profesionaliai manau, kad ši veikla turėtų būti tiriama giliau, įvertinant viešąjį ir profesinį interesą.

 10. Pagaliau mes turėsime savo Triumfo arką, savo Defans rajoną 🙂 taigi nuostabu 🙂 stovėsi bromoje, ciongas trauks kiaurai, ko nenuostabu 🙂

 11. Lietuva yra laisva šalis, tad kiekvienas asmuo gali išreikšti savo nuomonę.

 12. Spėju, kad variantas yra ž) žmogiška padoraus architekto reakcija į chamišką projektą

 13. Vaizdelis-Песня из кинофильма „Я шагаю по Москве“ , Смотрите

 14. Mano nuomone,architektūrinių idėjų konkursas išspręstų nemažai problemų-būtų iš ko pasirinkti. Juk gražūs Swedbanko,Savivaldybės,biurų (prie Pedagoginio žiedo) pastatai buvo projektuoti archkonkurso keliu.

 15. Nepagarbiai projektuoti ne gėda.
  Gėda nepagarbiai rašyti apie projektą.

 16. Puiki idėja – arka, ir, mano galva, itin čia tinkanti. Bravo. O dėl gabaritų, čia gi dar ne galutinis var., eskizai. Manau bus tobulinama ir linkiu sėkmės.

  O straipsnis … iš ties, buvo gėda skaityti .
  Na ne karališkai. Apsiseilėjusio gašlaus nevykėlio pezalai. Skurdas galvoje.

 17. Vel tos pagiriotų architektų dejonės. Vien ko verta paskutinė pastraipa, puiki medžiaga Freudui, tokią pastraipą autorius gali puikiausiai panaudoti kaip siuntimą metodono programai pratęsti.

 18. a) straipsnio autorius gavo i letena nuo numaviciaus
  b) straipsnio autorius negavo i letena nuo marcinkeviciaus
  c) straipsnio autoriui gaila, kad statys vilniuje, bet ne kaune
  d) straipsnio autoriui pikta, kad kaune is vis daugiau nebestatys
  e) straipsnio autorius nebuvo vakaruose ir nemate dangoraiziu
  f) straipsnio autorius buvo vakaruose, bet i dangoraizius jo neileido
  g) straipsnio autorius nemyli japonijos ir uz tai jai labai pavydi
  h) straipsnio autorius vazineja dviraciu ir neturi bmw
  i) straipsnio autorius yra blogas, komunistas ir vilniaus nepatriotas

 19. postsovietiniam: Speju, kad esi Vilnietis is Moletu rajono. BINGO? 🙂 (Moletiskiai cia niekuo deti!)

 20. Ir kaip taip galima? Ir kaip jiems negaila energijos tokioms nesamonems daryti? Kaip galima taip paprastai, kiaules akis istacius visa liaudi mulkinti? O yra ir patikejusiu pasirodo – pritarianciu komentaru. Aklumas ir iskrypimai klesti. Tulas pilietis iskart pastebes, koks tas „pastatas“ egoistiskas. Is visu rakursu vis kazka uzstoja… Tai kur elementari pagarba ankstesnei kurybai? O apie konteksta apskritai nera kalbos.
  Siuksles i musu samone ir laiko gaisinimas tiek savo tiek musu…

 21. apie vieta: nieko blogo, kad cia atsiranda pastatas
  apie pastata: neimantri kompozicija, be architekturinio konteksto ir labai neelegantiskas
  apie straisneli: smaikstus ir teisingas, bet gaila, kad nuo architekturos pereinama i asmeniskumus
  apie Nasvycius (zinia, jie kalvos sumanytojai): tikriausiai ziauriai verkia. Ir ne tik jie.
  apie VAUET ekspertus: palaukim ir pamatysim ko verti LAR eksperto atestatai

 22. kodel reikia tankinti paupio pakraštį? gal geriau čia išlieka terasos. Tankinkim į sveikatą kitoje konstitucijos prospekto pusėje, kaip buvo numatyta. ir aukštuminių pastatų schemoje tokio monstro nebuvo numatyta.
  Ne veltui , buvo mestos patyrusių stūmikų pajėgos prastūmti naufo statinio nekaltybės įrodymus.
  Man patinka, kai centre parkas-upės slėnis su tinkamo mąstelio pastatais.

 23. Iš tokios medžiagos kokybės sunku kažką pasakyti apie projektą. Tačiau neseniai teko važiuoti konstitucijos prospektu ir nustebti koks mažas ir smulkus šiandien atrodo savivaldybės pastatukas. Pora palyginamųjų nuotraukų kaip nuo augančio konteksto „susitraukė“ Van Der Rohe dvynukai: http://e.fastcompany.net/multisite_files/fastcompany/poster/2014/04/3029410-poster-p-lake-shore-drive.jpg http://860880lakeshoredrive.com/860880lakeshoredrive/wp-content/uploads/2012/04/Olive_Park_-_8228.jpg tad iš esmės gal neverta bijoti tankinti miestą, o ne jo pakraščius?

 24. Man atrodo, kad didziai gerb. straipsnio autoriui padorumas asocijuojasi su bailumu ir konservatorisku provincialumu.
  Juk nera Kaune tokiu pastatu prostitutu, o kai esi priprates tie kaimisko krastovaizdzio, tai ir nelabai isivaizduoji, kad gali buti ir kitaip.
  Is karmelavos yra neblogu keliones krypciu. Linkeciau pasinaudoti, o po keliones grizus, gal ir koki straipsni apie vakarietisko miesto architektura pavyktu parasyt.

 25. Ahahaha… straipsnis smaikstus, linksmas ir teisingas, o is esmes liudnas, atitinkamai projektas sunkus ir bukas, sutinku su straipsnio autorium – deze ant tiek netinkama ir primityvi, kad net vulgari.

 26. Ne pirmas meginimas ten kazka ipiesti, bet sitas tikrai nekoks …. 🙁

 27. Kažkaip tinka tas pastatas prie nūdienos konteksto.
  Kai valstybėje, teisingiau – jos sostinėje, dominuoja kapituliacijos kvapas, statyba (nedrįstu to vadint arxitektūra) oro nebetaiso, o jį tik gadina. Pabaiga artėja,
  ir ta proga stiprėja noras tik kuo garsiau pirstelt, nes viskas poxui …

 28. Čia ką pavydas taip šikną išgraužė? Na ir tekstelis, karaliūkšti, negėda???

 29. Didesnes nesamones nesu skaites ))

 30. numaviciokas karaliui litu dave ant straipsnio???

 31. puikus tekstas

 32. „As maksima, man viskas poh..“
  Šitas architektas yra bimbą dėjęs, ir pasikedendamas garbanas lipdys vilniuje savo mėšlinus projektus. Nuoširdžiai tikiuosi, kad nepavyks.

 33. žiauriau „išžaginti“ ar „išbimbinti“ tos erdvės niekas ndar nesugebėjo. Bet jau turime perdėto „gaidiškumo“
  pavyzdį. Tikiuosi, kad savivaldybės griežti pareigūnai dar nesėdi maximos „startuolių“ kišenėje, nes jei tai realizuosis, tai tik, kaip sakoma per „Maximą“.

 34. Žalių žmogėliukų variantas Vilniaus architektūrai. Ten tinka tik įgilintas į žemę statinys, aukščiu su lyg Konstitucijos gatve, o ne toks archijobiškas grūzdas. Nu atsiprašant…

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

akrop_vn_231100_e01_xxx

KOMERCINIS RAJONAS VILNIUJE: Pakartotinas „Akropolis Vingis“ projekto pristatymas

2023 lapkričio 31 KomentarasPILOTAS.LT

UAB „Vingio turtas“ prie Vingio parko buvusioje pramoninėje teritorijoje planuoja statyti didžiulį daugiafunkcį kompleksą. Lapkričio 20 dieną rengiamas pakartotinas šio firmos „Do Architects“ projektuojamo komplekso

Arches

NUGALĖJO „BALTA UPĖ“: Architektūros konkurse „Arches“ nustelbė tarptautines žvaigždes

2022 birželio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „Lords“ valdomos bendrovės verslo centro kviestinį konkursą Vilniaus Lvivo g., nurungusi tarptautines architektūros žvaigždes Behnisch Architekten“ (Vokietija), „Snøhetta Oslo AS“ (Norvegija), MVRDV B.V. (Nyderlandai)

„Rogers Stirk Harbour + Partners“

LAIMĖJO BRITAI: Šnipiškėse projektuos Richardo Rogerso bendražygiai

2022 kovo 85 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyriaus ir UAB „Kvartalas“ tarptautinį architektūros projekto konkursą Vilniaus Konstitucijos prospekte, Šnipiškėse. Ką tik paskelbta, jog

"Lvovo" verslo centras

„LVOVO“ VERSLO CENTRAS: Pandemija statybų iš vėžių neišmušė

2021 kovo 26Be komentarųPILOTAS.LT

Nepaisant prieš metus pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos, Vilniaus „Lvovo“ verslo centro statybos baigiamos pagal grafiką. Naująjį sostinės verslo centrą drauge su Danijos architektų įmone „PLH

Akropolis

TURIZMAS IR PAVELDAS: Raginama mažinti neigiamą COVID-19 poveikį turizmui

2020 balandžio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Europos turizmo manifestų aljansas paragino Europos Komisiją ir nacionalines vyriausybes imtis skubių priemonių, galinčių sumažinti neigiamą COVID-19 poveikį turizmo sektoriui Europoje. Turizmo sektorius yra neišvengiamai

Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018 lapkričio 2735 KomentaraiAudrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai. Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę

Šv. Jokūbo kompleksas

ŠV. JOKŪBO ATOMAZGA: Kritikos upės išprovokavo tarptautinį architektūros konkursą

2018 lapkričio 234 KomentaraiArtūras Karka

Prie sostinės Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno planuojamo komplekso istorija neseniai įgavo naują kryptį. Ką tik paskelbta, jog šio komplekso

iešbučio su konferencijų centru ir biurais prie Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno ankstesnis projektas (Vizualizacija „PLH Arkitekter“) buvo kritikuojamas architektų, paveldosaugininkų ir visuomenės

EKSPANSIJOS STABDYMAS: KPD atšauks projekto derinimą šv. Jokūbo teritorijoje

2018 birželio 115 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaip praneša Kultūros paveldo departamentas, laikinoji komisija ištyrė Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso teritorijoje projektuojamus statybos darbus. Pagal komisijos išvadas birželio 1 dieną inicijuota ligoninės

images_straipsniu_foto_4515_libes_vn_160500_e01_xxx

MIESTO LIBESKINDIZACIJA://7 ŽINGSNIAI PRADEDANČIAJAM MERUI

Tiems, kam atrodo, jog tai, kas vyksta Vilniaus Dešiniajame krante, yra lemtingas architektūrinis epizodas, kai į senamadiškų vietos architektų bandomą apsaugoti savo rinką nuo gaivių

images_straipsniu_foto_4510_tit_indenas

ARCHITEKTŪRINIS RENTGENAS://KETURI EKSPERTAI APIE “LORDŲ” KONKURSĄ VILNIUJE

  Esame tikri – šiandieną architektuomenė ošia aplink kviestinį tarptautinį architektūrinį „Lords“ konkursą Dešiniajame krante ne todėl, kad „nemokame pralaimėti“ (anot dresuotų heiterių) arba nepakankamai

images_phocagallery_4506_ropol_libe_1605_4506_tit2_libeskind

DANIEL LIBESKINDO “FELIČITA“://ESTRADINĖ DEŠINIOJO KRANTO ASTANIZACIJA

Praėjusio penktadienio rytą visiems architektams Lietuvoje susuko vidurius. Įvyko tai, ko niekas nesitikėjo. Pastato Konstitucijos 18b konkursą laimėjo Daniel Libeskind studijos projektas. Visi klausė savęs:

images_phocagallery_4496_libes_lord_1604__tit3_studiolibeskind 6

KUR TAVO APLODISMENTAI, VILNIAU?// “LORDUS” GRAŽIAUSIAI PADARĖ D.LIBESKINDAS

Norėjote architektūrinio konkurso? Konkursą gavote. Norėjote aukštos prabos architektūros erogeniniame Vilniaus taškelyje? Gavote: pagal CV, laureato praba itin aukšta. Norėjote darnos, harmonijos ir pagarbos Dešiniojo

images_straipsniu_foto_4483_vilni_091000_e01_bra

„LORDAI“ PASIRINKO KONKURSINĮ KELIĄ://DEŠIMT PROJEKTŲ DEŠINIAJAME KRANTE

Kaip skelbia Lietuvos architektų sąjunga, verslo centre „K29“ jau veikia tarptautinio kviestinio architektūrinio konkurso „Multifunkcinis kompleksas Konstitucijos pr. 18B Vilniuje“ darbų ekspozicija. Konkurse iš viso

images_phocagallery_4075_lilei_kalb_1510_4075_tit_151001_rlileikis

ROMAS LILEIKIS://UŽUPĮ GALIMA SUGRIAUTI IR JĮ BESTATANT…

Užupio Respublika – savitas ir unikalus bendruomenės fenomenas, per 19metų sukūręs agresyviame, apleistame ir degradavusiame Vilniaus istoriniame priemiestyje monmartrišką atmosferą ir gyvą senamiestišką gyvenimą. Faktūriška

images_phocagallery_4038_lords_vaut_1509_4038_tit-1_lords bc

VILNIAUS EKSPERTAI NEPRITARĖ://LORDŲ BIURŲ PROJEKTAS PASIŲSTAS TOBULINTI

Kaip žinia, investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management” valdomas investicinis fondas „Lords LB Special Fund I“ sumanė pačiame Vilniaus centre pastatyti stambų biurų centrą Konstitucijos

images_phocagallery_4026_lords_viln_1509__tit-2 lords_02

PADORUMAS NEBEMADINGAS://VILNIUJE Į ANKŠTĄ DEŠINĮ KRANTĄ BRUKASI LORDŲ MASYVAS

Vilniuje laukiant sankryžoje žalios šviesos neretai priešais, tiesiog į sankryžos erdvę, užlenda koks storas-juodas-bumsintis BMW. Jam galima, nes jis taip mano. Visi niršta, bet tyliai.

images_straipsniu_foto_3920_Archpeticija del LMTA konkurso_3920_tit-1_peticija

ARCHITEKTŲ PETICIJA:// PRETENZIJA ARCHSĄJUNGAI DĖL LMTA MIESTELIO KONKURSO

Grupė architektų paskelbė peticiją, kurioje Lietuvos Architektų Sąjungai keliamos pretenzijos dėl gegužės pabaigoje Vilniuje pasibaigusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio architektūros idėjų konkurso,

images_phocagallery_3613_Lidl_3613_lidl_tit

BLOGAS PAVYZDYS UŽKREČIAMAS://„LIDL“ PREKYBCENTRIS VERŽIASI Į KAUNO CENTRĄ

Kai 2007-aisiais į Karaliaus Mindaugo krantinę, visiškai greta Kauno centro, įsmigo masyvi „Akropolio“ komercinė bomba, tapo aišku, kad Kaunas nulaužtas. Jis nebebus toks koks buvo,

images_straipsniu_foto_3212_KKK_Tit

PROKRUSTO FORMATAI [2]://KAUNO KKK BIUROKRATINIAI AKROBATAI SUSTABDYTI

2014 rugpjūčio 139 KomentaraiAudrys Karalius

Šiomis dienomis Kauno mero A.Kupčinsko buldozeris po painia Viešųjų pirkimų sistemos dūmų uždanga bandęs prastumti Kauno kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų projektą be architektūrinio konkurso,

KAUNO KONGRESAI:// TRUMPA ĮVYKIŲ CHRONOLOGIJA

2014 rugpjūčio 8Be komentarųReklama

2012.02.22_ Kauno meras A.Kupčinskas ima žinoti, kad per 4 metus už 90 mln. ES litų papuoš Nemuno salą naujais Kongresų rūmais.

images_phocagallery_3183_KKK_TIT_V

PROKRUSTO FORMATAI://KAUNO KKK IR KITI EUROSTRUKTŪRINIAI NUOTYKIAI

Kova dėl pinigų visada dinamiška, nenuobodi ir iškalbinga. Tinkamai užvestas procesas gali papuošti bet kurią ūkio šaką ar nacionalinę sukaktį. Visgi žiūrovų labiausiai vertinamos kovos

images_phocagallery_1859_liep1_sven_1207_1859_liep1_kn_120701_e00_BRA.JPG

ARCHITEKTAI DRUMSTĖ SAVAITGALĮ://LIEPOS 1-OJI – PROGA PRISISTATYTI VISUOMENEI

Liepos 1-oji kasmet suburia Lietuvos architektus. Pagal nepriklausomybės metais susiklosčiusią tradiciją, šią vasaros dieną įvairiuose šalies miestuose architektai tampa itin aktyvūs – rengia architektūros parodas

images_pulsas_foto_kauet_kn_101020_bru_02

kauet prek 1010** DRASTIŠKAI PREKYBCENTRIŲ INVAZIJAI Į KAUNĄ NEPRITARTA

2010 spalio 265 KomentaraiRasytojas

Kauno architektūrinė urbanistinė taryba (KAUET) spalio 20 dieną pirmą kartą susirinko po vasaros atostogų. Pirmas tarybos „rudeninės sesijos“ klausimas – Kauno didžiųjų prekybos įmonių išdėstymo

akrop kaun 0704 **MASTELIS MIRĖ // AKROPOLIS PAVERTĖ KAUNĄ DIDELIU PRIEMIESČIU

  Nuo šiol (rašo laikraščiai) Kaunas gali didžiuotis moderniausiu ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centru. Iš viso (rašo laikraščiai)