images_phocagallery_1859_liep1_sven_1207_1859_liep1_kn_120701_e00_BRA.JPG

ARCHITEKTAI DRUMSTĖ SAVAITGALĮ://LIEPOS 1-OJI – PROGA PRISISTATYTI VISUOMENEI

Liepos 1-oji kasmet suburia Lietuvos architektus. Pagal nepriklausomybės metais susiklosčiusią tradiciją, šią vasaros dieną įvairiuose šalies miestuose architektai tampa itin aktyvūs – rengia architektūros parodas ir konkursus, žygius ir apžiūras , tradicinius „piknikus“ ir archfutbolo kovas. Šiemet ir vėl patys aktyviausi buvo Kauno ir Klaipėdos architektai, o ši profesinė šventė vienaip ar kitaip pažymėta Vilniuje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Panevėžyje.

PASTEBĖTI 3 SKIRTINGOSE VIETOSE

Prieš 17 metų liepos 1-ąją burtis pradėję Laikinosios sostinės architektai ilgai tradiciškai rinkdavosi Senamiestyje – Architektų namuose bei Pažaislyje – prie Architektų ąžuolo. Tačiau nuo stichijos nukentėjusį seniausią Kauno ąžuolą prieš kelerius metus teko nupjauti, o Architektų namuose įsikūrusi parodų salė pernai buvo užleista kavinei. Ko gero, daugiausia dėl išvardintų priežasčių pastaruoju metu liepos 1-ajai pažymėti Kauno architektai kaskart ieško vis naujų erdvių. Pernai Architektų dienos rimtoji dalis vyko dar dažais kvepiančioje „Žalgirio“ arenoje, o linksmoji – jau spėtame pamėgti S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome. Šių metų liepos 1 dieną Kauno architektus buvo galima sutikti net trijose, itin skirtingos funkcinės paskirties ir kultūrinės sanklodos miesto vietose – carinius laikus menančiame VII Kauno forte, tarpukaryje Aleksote įrengtame S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome ir prieš kelerius metus pastatytame prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

ARCHITEKTŪRA BATŲ IR PICŲ KONTEKSTE

Kauno architektai daug kam netikėtai savo kasmetinę Kauno krašto architektų parodą surengė miesto vartojimo Mekoje – „Akropolyje“. Prie įėjimo į parodų salę besiburiuojantys kolegos tarpusavyje kalbėjo, kad įėjimą dengianti ir vieną iš picerijų reklamuojanti uždanga esą yra simboliška ir atitinka jų dabartinę architektūros virtuvę. Ko gero tame būta tiesos, nes suneštinė architektų paroda šiemet buvo kuklesnė nei bet kada. Ji aiškiai stokojo įdomesnių ir stambesnių architektūros realizacijų. Iš pateiktų darbų dalį architektūrai buvo galima priskirti tik sąlyginai, kai kurie kiti stokojo atlikimo bei pateikimo profesionalumo.

Pasak Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyriaus pirmininko G.Prikockio, paroda „Akropolyje“ surengta, kad architektūrą bei architektus priartinti prie visuomenės. Visgi „pašalinių“ joje pastebėta nebuvo. Bent jau per parodos atidarymą. O ir parodoje apsilankius kitą dieną nuo architektūros nutolusių lankytojų sutikti neteko. Visgi į „Akropolį“ ieškoti ne batų ar suknelių, bet kultūros einama retai. Jei jau buvo nuspręsta „Akropolio“ lankytojus pašviesti architektūros srityje, tai gal vertėjo pasirinkti labiau lankoma šios komercinės Kauno mašinos vietą.

R.J. PALIUI – ARCHITEKTŪROS RITERIO ORDINAS!

LAS Kauno skyrius prieš parodą tradiciškai pagerbė savo narius, šiemet švenčiančius garbingus jubiliejus. Apdovanoti ir tradiciniu tapusio architektų teniso turnyro nugalėtojai. Kauno architektus su profesine švente pasveikino Kauno meras A.Kupčinskas, beje, į parodos-konkurso atidarymą į „Akropolį“ atskubėjęs tiesiai iš gamtos.

Vis dėlto didžiausių įvykiu šioje šventės dalyje, ko gero, tapo Architektūros riterio ordino įteikimo ceremonija. Iškalba pagarsėjęs naujasis ordino kavalierius Rimvydas Jurgis Palys, matyt, sujaudintas užgriuvusios garbės, susirinkusiems sugebėjo išlementi tik lakonišką „ačiū“, kurį nulydėjo itin audringos kolegų ovacijos. Sunku būtų surasti architektą, kuris Kaunui ir jo architektūrai būtų nusipelnęs labiau.

Kauno krašto architektų parodos-konkurso vertinimo komisija – architektai G.Prikockis (pirmininkas), V.Adomavičius, L.Janušaitienė, A.Kaušpėdienė, A.Liola, teoretikė V.Almonaitytė-Navickienė – šiemet nerinko geriausios architektūros realizacijos, rekonstrukcijos, interjero ar projekto – jie apdovanojimus paskyrė savo nuožiūra. Iš viso paskirtos 9 nominacijos.

APDOVANOJO IR UŽ SUOLIUKĄ, IR UŽ RESTAURACIJĄ

Architektai G.Natkevičius, R.Diškevičiūtė, A.Natkevičiūtė ir A.Rimšelis buvo apdovanoti už lakonišką žemės ūkį Žemės ūkio technikos prekybos ir aptarnavimo centre „Ivabaltė“; architektai A.Prikockienė, A.Kenstavičius, J.Prikockis, M.Ščerbinskas, M.Zajankauskas – už nuoseklų istorinės architektūros jausmą restauruojant Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pietinę sieną; architektai A.Kalinauskas, A.Šova (UAB „Studija Archispektras“) – už diskursą su kontekstu 110 m² ploto gyvenamajame name ant Kauno Aleksoto šlaito; skulptoriai K.Lanauskas, A.Burneika ir architektas T.Petreikis – Už trumpalaikę „tvarią“ architektūrą ir lietuviškos architektūros populiarinimą pasaulyje netradiciniu būdu kuriant ledo skulptūrą Saporo mieste, Japonijoje; jaunas architektas M.Miliūkštis – už manifestą, architektai L.Avyžius, V.Tamošiūnas, D.Juškūnas (asociacija „Architektūros parkas“) – už socialinį projektą „Veidu į srovę“ upės pakrantėje realizuojant originalų suoliuką. Architektūros studentės  E.Jurevičiūtė, G.Baleišytė ir R.Jurevičiūtė (VDA KDF Architektūros katedros III kursas, dėst. L.Tuleikis, R.J.Palys) apdovanotos už „Multicomfort House“ Trent Basin teritorijoje Notingeme (Jungtinė Karalystė) tarptautinio konkurso projektą.

DIDŽIAUSIAS KULTŪRINIS KRŪVIS – VII FORTE

Antrojoje Kauno architektų šventės dalyje – Kauno VI forte – buvo galima susipažinti čia kelias dienas vykusio plenero „Kauno tvirtovės VI forto pritaikymas visuomenės poreikiams“ darbais. Vienoje iš skliautuoto VI forto erdvių buvo apdovanoti ir šio renginio jaunieji dalyviai. Vertinimo komisijai pirmininkavo PILOTAS.LT redaktorius A.Karalius.

Beje, pastarąjį plenerą suorganizavo nusistovėjusius Kauno architektūrinius vandenis pastaruoju metu drumsčianti jaunų architektų banga, susibūrusi po Jaunųjų architektų klubo (JAK) ir asociacijos „Architektūros parkas“ vėliavomis.

Ekskursijos po Kauno VII forto teritoriją, kazematus, sandėlius ko gero tapo stipriausia kultūrine Kauno architektų šventės dalimi. Forto šeimininkas V.Orlovas Kauno architektams kantriai aprodė savo valdas bei pristatė permainingą Kauno tvirtovės ir VII forto istoriją.

XIX ir XX amžių sandūroje pastatytas pastarasis gynybinis statinys – paskutinis mūrinis Kauno tvirtovės objektas, kuris beveik visą laiką plačiajai visuomenei buvo neprieinamas. Per daugiau nei šimtmetį jame buvo ir kareivinės, koncentracijos stovyklos, valstybinis archyvas ir kt. Tačiau dabar jis priklauso Lietuvos karo istorijos entuziastus vienijančiai visuomeninei organizacijai – Karo paveldo centrui. Pastaroji jį sutvarkė ir vos prieš metus atvėrė visuomenei. Beje, prie šio įspūdingo gynybinio statinio kadaise yra prisilietęs ir žinomas tarpukario architektas V.Dubeneckis. Jis ruošė forto pritaikymo Valstybiniam archyvui projektą.

Beje, PILOTAS.LT žiniomis, iš pradžių VII forte ketinta rengti ir finalinę Kauno architektų šventės dalį, tačiau kone paskutinę minutę buvo apsigalvota.

AUDRA KAUNO ARCHITEKTŲ NEIŠVAIKĖ

Kauno architektų šventės linksmoji renginio dalis, kaip jau kelerius metus iš eilės, vyko S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo pievelėje. Buvo galima tiesiog pasisėdėti draugiškoje kompanijoje ir pasišnekučiuoti ar laiką praleisti aktyviau – pagainioti futbolo kamuolį, pašokti pagal rokerių iš grupės „Garbanotas gitaristas“ muziką ar per aerodromo teritoriją pralėkti Architektūros riterio ordino kavalieriaus R.J.Palio kariniu „Dodge’u“.

Be abejo, svarbiu Architektų dienos renginio akcentu tapo ir Europos futbolo čempionato „Euro 2012“ finalo tiesioginė transliacija. Abejingų futbolui buvo mažai. Beje, 4 – 0 ispanų naudai pasibaigusiame finalo mače buvo mažiau intrigos nei kiek anksčiau S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo pievelėje pasibaigusiame archfutbolo mūšyje, kuruojamame firmos „Wienerberger“. Archfutbolui nesutrukdė net smarki liūtis, kuri kiaurai permerkė aikštę. Beje, Kauną skandinusią ir medžius varčiusią audrą su liūtimi Kauno architektūrinės pajėgos pakėlė beveik be nuostolių. Nesušalti daugiausia padėjo charizmatiškojo vokalisto vedamos grupės „Garbanotas bosistas“ „tikro“ roko gaivalas bei karštas tarpusavio bendravimas, kuris neretai perlipo profesinės draugystės ribas. Linksmąją dalį vainikavusi diskoteka kaitino iki išnaktų, tačiau, PILOTAS.LT žiniomis, visgi prireikė pratesimų.

KLAIPĖDIEČIAI PRISISTATĖ PLAČIAU

Klaipėdos architektų šventė jau kurį laiką turiniu neatsilieka nuo Kauno, o gal ją net lenkia. Šių metų šventę uostamiesčio architektai pasitiko šūkiu „Sudrumsk vandenį“. Savo profesinę šventę jie pradėjo dar birželio 30 dieną, kai Danėje surengė akademinių valčių regatą.

Liepos 1-ąją klaipėdiečiai pristatė 2011-ųjų metų uostamiesčio architektų darbų paroda bei kasmetinį leidinį „Klaipėdos architektūra“. „Klaipėdos architektūra 2011“ pateikia ne vien kūrybinę panoramą – leidinyje publikuojami apžvalginiai straipsniai apie Europos, Lietuvos bei miestų raidos tendencijas, interviu su architektais, pristatomos uostamiestyje vykusių Skulptūrų parko sutvarkymo kūrybinių dirbtuvių idėjos, apžvelgiami pripažinimą šalies ir tarptautiniuose konkursuose pelnę krašto architektų darbai, studentų sumanymai. Tai – pirmasis bandymas parodyti architektų veiklą daug plačiau.

Liepos 1-ąją taip pat buvo paskelbtas Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) stipendijos konkurso „Miestas ir upė“ nugalėtojas, surengta fotoakcija „Pats sau architektas II“. Studentų konkurso nugalėtojais tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai, trečiakursiai D.Kamarūnas ir J.Barkauskaitė, pristatę projektą „Meno ir pramogų sala“. „Sunkiai įsivaizduoju, jog ši idėja gali būti įgyvendinta, tačiau projekto autoriai pateikė originalų sprendimą, kaip miesto ir jo gyventojų reikmėms gali būti pritaikoma upė bei jos pakrantės. Toks buvo ir mūsų konkurso tikslas, kad jaunimas kūrybiškai, netradiciškai pažvelgtų į miestui aktualias erdves, kad parodytų, kaip jas galima originaliai ir efektyviai pritaikyti miesto gyvenimui“, – pažymėjo vertinimo komisijos pirmininkė M. Černiūtė-Amšiejienė. Skatinti būsimuosius architektus kurti projektus Klaipėdai aktualiose teritorijose LAS Klaipėdos apskrities organizacija ir kompanija „Ergolain“ ketina ir kitais metais.

Miestiečiams bei miesto svečiams uostamiesčio architektūros cechas prisistatė tradiciniu dviračių žygiu, o linksmoji dalis įvyko „Laivitės“ teritorijoje. Šventės dalyviai, kaip ir kauniečiai, galėjo tiesiogiai stebėti UEFA futbolo turnyro „EURO 2012“ finalinių rungtynių tiesioginę transliaciją.

LAIKĖ MIŠIAS, LANKĖ PARODAS BEI TYLIAI PROTESTAVO

Liepos 1-ąją architektai taip pat pažymėjo Vilniuje, Šiauliuose, Marijampolėje. Sostinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje laikytos šv. mišios už išėjusius kolegas, vyko ekskursijos po rekonstruotą Bernardinų ansamblį bei Bernardinų sodų archeologinius kasinėjimus, pobūvis Vilniaus dailės akademijos keramikų kiemelyje.

Šiauliečiai profesinę šventę pažymėjo atidarydami 2 užsienio parodas – „Peterburgo architektūra 2011“ (Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245) ir „Latvijos architektūra 2011“ (Šiaulių universiteto galerija, Vilniaus g. 141).

Marijampolėje Kultūros centro M.B.Stankūnienės Menų galerijojeArchitektų dienos proga atidarytaindividualių namų architektūros paroda HOUSES.LT, kurioje eksponuojami per pastaruosius 20 metų Lietuvių architektų suprojektuoti geriausi individualūs namai.

Panevėžio architektai šįkart profesinę šventę pasirinko tyliajam protestui. „Tyli mūsų šventė reiškia nepritarimą dabartiniams Lietuvos respublikos įstatymams, susijusiems su architekto profesija ir darbo procesu“, – PILOTUI.LT pažymėjo L.Paulauskienė, LAS Panevėžio skyriaus pirmininkė.

Nepaisant pastaraisiais metais ženkliai sumažėjusių statybinių apimčių, architektų dieną, atrodo, neišsikvėpia. Kaskart ji net įgauna naujų iki tol nematytų atspalvių, akcentų, o taip pat – vėl ir vėl įrodo, kad architektų cechas moka nuotaikingai švęsti bei kūrybingai prisistatyti visuomenei.

Straipsnis parengtas naudojantis PILOTAS.LT ir Lietuvos architektų sąjungos informacija.

Komentarai

 1. o man viskas labai patiko.
  Gera nuotaika, puiki muzika.
  Ko daugiau reikia ?

 2. Bla bla bla… kritikastai…

 3. Liepos 1 – proga PASIRODYTI visuomenei visame grazume

 4. Apsidovanojimas – yra labai svarbi proceso dalis. Is apsidovanojimo labai daug ka galima spresti apie pati procesa ir jo dalyvius. Kiek jame Europos, o kiek jame Siaures Korejos.

 5. Šiais metais Kauno parodoje nelabai buvo ką apdovanoti,bet panašu,kad begalinis noras „gauti saldainį“ nugalėjo…

 6. Ova, deja, gyvename mažame miestelyje, kur ne retas vaikas renkasi tėvų profesiją, o architektų poros irgi dažnos, tad yra tikrai sunku visiškai išvengti giminystės ryšių. Renkant komisiją buvo stumdomi nariai, nes kažkas iš jo biuro ar iš jo šeimos prisistato. Norėjosi, kad LAS Kauno sk. pirmininkas dalyvautų vertinimo komisijoje, todėl jį tiesiog prikalbinome, o į jo abejones, kad negalės jo šeimos nariai gauti jokio prizo, pasiūlėme jam nedalyvauti tame balsavime, jei kas pasiūlys bendrapavardžius. Esu tikras, kad pirmininkas buvo diskretiškas šiame sprendime, o jei kam kyla abejonių, galite pasiteirauti kitų komisijos narių. Žinoma, geriau, kad nebūtų tokių dalykų, bet, patikėkite, jų išvengti tikrai nėra paprasta.

 7. Ar Kauno parodos-konkurso vertinimo komisijos pirmininkas ir architektai,apdovanoti tame konkurse ‘už nuoseklų istorinės architektūros jausmą restauruojant Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pietinę sieną’ yra tik bendrapavardžiai,ar Kaune tokios tradicijos?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

NAA

TERMINAS PRATĘSTAS: Paraiškų Nacionaliniams architektūros apdovanojimams lauks ilgiau

2023 kovo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimuose (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys.

Žalgirio arena

ARCHITEKTAI RINKSIS KAUNE: Architektų rūmų visuotinis susirinkimas – „Žalgirio“ arenoje

2023 kovo 28Be komentarųPILOTAS.LT

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje rinksis architektai iš visos Lietuvos. Nuo 10 val. šalies krepšinio sostinės tvirtovėje, Amfiteatro salėje vyks Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių visuotinis rinkiminis susirinkimas.

Kongresų rūmai

ATPAŽINIMO KODAS: Architekto E.Stasiulio knygos pristatymas ir paroda

2022 gegužės 16Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos Atriumo salėje atidaroma architekto, Architektūros riterio ordino kavalieriaus Edmundo Stasiulio kūrybos paroda. Bus pristatyta nauja autoriaus knyga „Atpažinimo kodas“. Gegužės 23 dieną

Raduškevičiaus rūmai

ŠAUKIAMA EILINĖ LAS KONFERENCIJA: Numatyta ir data rinktis pakartotinai

2022 kovo 30Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga balandžio 12 dieną šaukia eilinę ataskaitinę Lietuvos architektų sąjungos konferenciją. Tam atvejui, jei pakankamas konferencijos dalyvių skaičius nesusirinktų, numatyta ir pakartotino renginio

UKRAINOS KARAS

LIETUVOS ARCHITEKTŲ DOVANA: Moderniausias ginklas Ukrainos dangaus gynėjams

2022 kovo 104 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektai, Architektų sąjunga ir Architektų rūmai, greta kitų solidarumo su Ukrainos kolegomis iniciatyvų, imasi konkretaus žingsnio – Ukrainos dangaus gynybos. Architektai pradeda rinkti tikslines

LAR susirinkimas

ARCHITEKTAI RINKSIS PAKARTOTINAI: Šaukiama eilinė ataskaitinė LAS konferencija

2021 spalio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos nariai rinksis spalio 7 dieną „Best Western Vilnius“ Konferencijų centre, kur pakartotinai vyks eilinė ataskaitinė Lietuvos architektų sąjungos konferencija. Spalio 7 dieną

Viena seniausių ir tvirčiausių liepos 1-osios šventės akcentų Kaune – konkursas „Kaunas: architektūra“. Foto: ©PILOTAS.LT

ARCHITEKTŲ DIENA 2021: Profesinei šventei toną užduoda didmiesčiai

2021 birželio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip ir kasmet, liepos 1-ąją Lietuvos architektai pažymės profesinę šventę, kurios toną užduos didmiesčiai. Šios šventės Lietuvoje pradininkai – kauniečiai – rengs tradicinę metų parodą,

LAR susirinkimas

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Neįvykus susirinkimui, pakartotinas – tą pačią dieną

2021 birželio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) praneša, kad birželio mėnesį 17 dieną (ketvirtadienį) 10 val. numatytajam narių nuotoliniam susirinkimui neįvykus, pakartotinis bus surengtas dar tą pačią dieną.

Lietuvos architektų sąjunga

RINKSIS PAKARTOTINAI: Šaukiamas eilinis XXII LAS ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas

2020 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Dėl kvorumo stokos neįvykus XXII Lietuvos architektų sąjungos ataskaitiniam rinkiminiam suvažiavimui, šaukiamas pakartotinis. Spalio 14 dieną (trečiadienį) 10 valandą šaukiamas pakartotinis eilinis XXII Lietuvos architektų

Architektų suvažiavimas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Visuotinis susirinkimas – „Litexpo“, spalio 7

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Visi žino – pavasarį Visuotinis Architektų rūmų susirinkimas neįvyko dėl Korona pandemijos, todėl dabar, kai viruso pavojus ir baimė atslūgo,- rinksimės į esminę profesijos sueigą

LAS

ARCHITEKTŲ SUVAŽIAVIMAS: Pakartotinai rinktis planuojama spalio 14-ąją

2020 rugsėjo 16Be komentarųPILOTAS.LT

Spalio 1 dieną šaukiamas eilinis LAS XXII ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas. Ne pačius geriausius laikus išgyvenanti architektų organizacija visgi sulaukti kvorumo jame nesitiki. Nesusirinkus pakankamam suvažiavimo

Akropolis

TURIZMAS IR PAVELDAS: Raginama mažinti neigiamą COVID-19 poveikį turizmui

2020 balandžio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Europos turizmo manifestų aljansas paragino Europos Komisiją ir nacionalines vyriausybes imtis skubių priemonių, galinčių sumažinti neigiamą COVID-19 poveikį turizmo sektoriui Europoje. Turizmo sektorius yra neišvengiamai

LAR susirinkimas

ARCHITEKTŲ PAVASARIS: Šaukiami du svarbūs ataskaitiniai-rinkiminiai renginiai

2020 kovo 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Kovo pabaigoje planuojami du svarbūs Lietuvos architektams renginiai – Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių susirinkimas ir Lietuvos architektų sąjungos (LAS) XXII ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas. Tačiau planuojama

Alfredas Paulauskas

KAUNO ARCHITEKTŪROS FESTIVALIS: Knygos apie architektą A.Paulauską pristatymas

2019 rugsėjo 24Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie ką tik įvykusį Kauno architektūros festivalio atidarymą ant nebaigto statyti gelžbetoninio viešbučio stogo antrojo šalies miesto centre. Pagal KAFe 2019 programą

Liepos 1-oji

VILNIUS KITU RAKURSU: Sostinės architektai liepos 1-ąją išplauks

2019 birželio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektai liepos 1-ąją kasmet pažymi savo profesinę šventę. Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyrius šia proga šiemet siūlo nulipti nuo betono ir į sostinę

LAS būstinė

LIETUVOS ARCHITEKTŲ SĄJUNGA: Šaukiama XXIII ataskaitinė konferencija

2019 kovo 51 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga rengia XXIII eilinę ataskaitinę konferenciją, kuri numatyta vos savaitę anksčiau nei Lietuvos architektų rūmų suvažiavimas. Nesurinkus 350 narių, konferencija vyks pakartotinai. Kovo 21 dieną

Architektų regata

6-OJI ARCHITEKTŲ REGATA: Prasidėjo komandų registracija

2018 gegužės 17Be komentarųPILOTAS.LT

Artėjant vasarai, vis ryškesni ir kasmetinės architektų šventės – Architektų dienos – ženklai. Klaipėdos architektai neseniai paskelbė 6-osios Architektų irklavimo regatos registraciją. Lietuvos architektai liepos

Gintaras Balčytis

ARCHITEKTŲ DIENA: Liepos 1-ąją didžiosiomis raidėmis rašome Gintarą Balčytį

2017 birželio 304 KomentaraiAudrys Karalius

Turbūt nėra būtina prisiminti Liepos 1-osios kilmės, tačiau švęsti Taptautinę architektų dieną privalu. Nes tai cecho vertikalė, šaknis, tai – ašis aplink kurią sukasi margas

Neris

UPĖ SUGRĮŽTA Į MIESTĄ: Architektų žygis baidarėmis „Archfest‘17“

2017 birželio 151 KomentarasPILOTAS.LT

Artėjanti Architektų diena, liepos 1-oji – ne tik proga susumuoti metų rezultatus, bet ir atsipūsti bei pašvęsti. Dar geriau, kai pažiną ir pramogas pavyksta suderinti.

LASKAO

KLAIPĖDOS ARCHITEKTŪRA 2016: Architektūros renginių maratonas uostamiestyje

2017 birželio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdoje prasideda 6-asis architektūros renginių ciklas „Klaipėdos architektūra“. Programoje – fotodirbtuvės, parodos, apdovanojimai, leidinio pristatymas, architektų irklavimo regata ir šventiniai Architektų dienos renginiai. „Klaipėdos architektūra“

images_phocagallery_4631_liep1_kaun_1607_4631_tit_parod_e01_bra

SAVA ŠVENTĖ://NEBLUNKANTI IŠTIKIMYBĖ KAUNO LIEPOS 1-OSIOS TRADICIJOMS

  Liepos 1-ąją visoje Lietuvoje aktyviai vyko Architektų dienos renginiai. Šiemet architektai profesinę šventę pažymėjo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kitur, kur yra architektūrai

images_phocagallery_4628_pilot_titu_1607_4628_liep1_tit

NACIONALINIAI ARCHITEKTŪRINIAI TITULAI://2016-IEJI LABAI NENUOBODŪS METAI

Tarptautinę Architektų dieną skelbiami Nacionaliniai Architektūros Titulai – nepriklausomas, nekomercinis architektūros cecho kūrybinės veiklos įsivertinimas. Portalo PILOTAS.LT redakcija su konsultantų pagalba sudarė svarbiausių Lietuvos architektūrinių

images_phocagallery_4629_liepo_1oji_1607_4627_tit2_liepos1_1996

LIEPOS 1://ARCHITEKTŲ DIENA RADO VIETĄ LIETUVOS KALENDORIUJE

Nebūna taip, kad nebūtų pirmo karto. Liepos 1-oji 1995-aisiais atsitiko Lietuvoje pirmą kartą kaip Tarptautinė architektų diena ir nebesitraukia iš viešo gyvenimo, po truputį tapdama

images_straipsniu_foto_4819_archi_kn_150701_bra

ARCHITEKTŲ DIENA 2016://LIETUVOS ARCHITEKTAI MINI CECHO ŠVENTĘ

Jau du dešimtmečius Liepos 1-ąją Lietuvos architektai pažymi profesinę šventę – Architektų dieną. Tai bene geriausia proga ne vien susumuoti praėjusių metų rezultatus, pagirti cecho

images_pulsas_foto_4606_irkla_kl_160600_e01_xxx

ARCHITEKTŲ IRKLAVIMO REGATA ’2016://IRKLUS SUREMS 16 ARCHITEKTŲ

Artėjant Architektų dienai – liepos 1-ąjai – Klaipėdos architektai rengia tradicinę irklavimo regatą. Architektų irklavimo regata vyks birželio 26 dieną Danės upėje. Šiemet joje suremti