Nacionalinė dailės galerija (NDG), bendradarbiaudama su Šveicarijos kultūros fondu „Pro Helvetia“, tęsia XX ir XXI amžių Šveicarijos menininkų dokumentinių portretų pristatymą. Vasario 10 dieną galerijos auditorijoje galima susipažinti su Dieteriu Rothu (Dieter Roth), kurio darbai savo dvasia artimi meninio judėjimo "Fluxus" pradininko Jurgio Mačiūno kūrybai.
Dieteris Rothas (1930 – 1998) geriausiai žinomas dėl savo knygų meno bei iš gendančio maisto pagamintų skulptūrų bei paveikslų. Sakoma, kad menininkas gyveno dvidešimties žmonių gyvenimą, o jo kūrybinis palikimas itin gausus. 2003 metais rež. E.Jud susuktas filmas atskleidžia D.Rotho vidinių išgyvenimų ir jų išorinės raiškos santykį. Mėgėjiška kamera nufilmuotuose kadruose dėmesys sutelkiamas persipynusioms meno ir gyvenimo, individualios kūrybos ir menininkų bendradarbiavimo temoms. Pagrindinės filmo siužeto ašys – menininko kasdienybė, jo aplinka bei kūriniai. Filmas „Dieter Roth“ rodomas vasario 10 dieną (ketvirtadienį) 18 valandą NDG auditorijoje. Jis ypač turėtų sudominti Lietuvoje gana gausų meninio judėjimo „Fluxus“ gerbėjų būrį.
Šveicarijos menininkų dokumentinių portretų programoje taip pat bus galima pamatyti gerai žinomo kinetinių skulptūrų kūrėjo Jeanas Tinguely (1925-1991); šiuolaikinio videomenininko Romano Signerio (g. 1938); įtakingo modernizmo laikotarpio grafiko, tapytojo, teoretiko Paulo Klee (1879-1940) ir vieną garsiausių siurrealistinio meno kūrinių-objektų sukūrusios menininkės Meret Oppenheim (1913-1985) dokumentinius portretus.