Cloud architektai

NACIONALINĖ TEISMŲ ADMINISTRACIJA: „Cloudų“ projektas nebus stabdomas

2019-03-08
PILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai rašė, kad Lietuvos architektų rūmai (LAR) kreipėsi į Nacionalinę teismų administraciją dėl planuojamo statyti administracinės paskirties pastato, neatitinkančio Architektūros įstatyme nurodytų architektūros kriterijų. Nacionalinė teismų administracija ką tik atsakė, jog šio projekto įgyvendinimą, nepaisant LAR kreipimosi, tęs.

Į LAR PRAŠYMĄ NUTARĖ NEATSIŽVELGTI
Vilniaus regioninė architektūros taryba pernai rudenį konstatavo, jog UAB „Cloud architects“ (projekto autoriai A.Dagelis, J.Porvaneckaitė-Dagelienė, A.Vilčinskas) Šeimyniškių g. 28, Vilniuje projektuojamas administracinės paskirties pastatas neatitinka Architektūros įstatyme nurodytų architektūros kriterijų. Šiuo pagrindu statytojai LAR nusiuntė prašymą dėti pastangas ir imtis priemonių, kad architektūros kokybei keliami reikalavimai būtų užtikrinti.
LAR praneša, kad ką tik gavo atsakymą, kuriame Nacionalinė teismų administracija dėkoja Rūmams ir architektų bendruomenei, aktyviai sprendžiančiai visuomenei aktualius architektūros ir urbanistikos klausimus bei teigia suprantanti tokių klausimų svarbą. Vis dėlto pažymima, jog projektas parengtas vadovaujantis visais tuo metu galiojusiais teisės aktais, projektiniai pasiūlymai apsvarstyti su vietos bendruomene, detaliai atsakyta į visus gautus klausimus, ir pagal galimybes maksimaliai atsižvelgta į visuomenės atstovų konstruktyvius pasiūlymus.

ATEITYJE ŽADA RENGTI KONKURSUS

LAR gautame rašte taip pat teigiama, jog Nacionalinė teismų administracija toliau tęs projekto įgyvendinimą suplanuota apimtimi, nes Vilniaus RAT išvados yra tik rekomendacinio pobūdžio, o projektavimo viešojo pirkimo konkursas buvo organizuotas laikantis galiojusio teisinio reguliavimo reikalavimų, projekto įgyvendimui jau panaudota nemaža dalis valstybės biudžeto lėšų, taip pat išduotas statybą leidžiantis leidimas ir nėra teisinio pagrindo projekto įgyvendinimo stabdymui.
Nacionalinės teismų administracija ateityje visgi žada atsižvelgti į RAT rekomendaciją tokiais atvejais rengti atvirus architektūrinius konkursus.
Parengta pagal LAR informaciją.
Pav.: Administracinės paskirties pastatas Šeimyniškių g. 28, Vilniuje (arch. A.Dagelis, J.Porvaneckaitė–Dagelienė, A.Vilčinskas; „Cloud architects“).

Komentarai

 1. sprendziu dilema – kodel, kuo blogesnis projektas, tuo daugiau atbega jo ginti ir visaip kaltinti LAR?

  • Nebūkit naivus. Du-trys projektavimo paslaugų teikėjai rašinėja, o jums jau atrodo, kad tai architektų bendruomenė piktinasi.
   Paskaitykite jų argumentus: „susidorojimas su konkurentais“, „prievartinė narystė“, „viešo intereso gynimas už narių pinigus“. Jokiam save gerbiančiam architektui liežuvis neapsiverstų tokias turgines nesąmones rašinėti.

  • >> To MNMN. Sves negerdia tie kurie leidžia LAR vadovaujančiam kolektyvui finansiškai, moraliai – per pusiau legalius RAT – save išdūrinėti. Pabuskite, tarybinio kolektyvizmo laikai jau baigėsi bemaž prieš 30 metų. Dabar tokie kultūringi ir politiškai teisingi estetai, kurių liežuvis nebesivarto, tik kelia šypseną. 🙂

  • ka jus p.Senatus norejote konkreciai pasakyti, nesupratau. kad jus nekenciate LAR, RAT, PET ir AIMR, suprantu ne tik as, bet ir visi kiti. bet ka jus p.Senatus norite pasakyti? kokie jusu argumentai?

  • >>MNMN. Tikrai jokios neapykantos ir paaiškinkite apie kokius „visus kitus“ kalbate. Taigi, jei mano Architektūros įstatymo skaitymas – interpretacija ir tokio įstatymo aplinkos supratimas yra netikslus tai pataisykite mane. Architektūros įstatymas yra LR įstatymas, kurio vykdymą užtikrina Lietuvos respublika, tam yra naudojamos visų mokesčių mokętojų sumokėtos lėšos. Lietuvo architektai ir organizacijos tame tarpe ir LAR laikosi įstaymų, o ne juos įgyvendina arba vykdo, tuo labiau už siauros grupės žmonių, tai yra architektų LAR nario mokestį. Pirmininkė Daiva spaudoje skelbėsi, kad vykdydama įstatymą, ir be pinigų sukūrė RAT tarybas, nors niekas jos tam neįgaliojo ir neprašė – Daiva gauna atlyginimą, kuris mokamą iš surinktų LAR nario mokesčių, Taigi Daiva nutarė na nesilaikyti, bet būtent vykdyti arba užtikrinti Lietuvo Respublikos įstatymo vykdymą ir dirbo gaudama siauros grupės o ne respublokos mokesčių mokętojų sugeneruotą jai atlyginimą. Pajuskite niuansą skirtumą tarp ‘laikytis įstatymo ir įstatymą ‘vykdyti. LAR koridoriuose buvo kalbama, kad RAT bus specialistų grupė, kuri sutikrins jai pateiktą projekta ar jis atitinka įstatymams, bet juk tuo užsiima projektus tikrinantys specialistai ir be to RAT tarybose teisininkų, kurie patikrintį atitiktį yra tik vienetai. Iš principo RAT veikla tikrinat projektus būtų niekinė ir nereikšminga, kad apie ją reiktų diskutuoti, jei ne įstatymo įrašas apie architektūros kokybę. Čia pasirodo tikras architektų bendruomenės susisluoksniavimas, o svarbiausia atsiskleidžia kultūriniai elgesio skirtumai. Vieni savanoriškai eina į RAT tarybas ir mano, kad gali nuspresti, kad projektas neatitinka architektūros kokybės reikalavimo, kuris ikaltas Architektūros įstatyme. Bet juk kokybė geriauisia išryškėja palyginus, o ne kam nors ką nors pasakius. Taigi Jei jau yra svarbus projektas, jis turi būti konkursuojamas, kai architektai nutarę dalyvauti konkurs iš anksto žino sąlygas, konkurso eigą ir kokios gali būti pasekmės. Žino iš anksto. Bet RAT sistema priešingai: architektas dirba kartais sunkiai su užsakovu, parengia projetą kuris atitinka STR ir Statybos įstatymą, pagal galiojančias procedūras derina su miestu, bet štai iš niekur prieina RAT ir taria – projektas neatitinka aukštos architektūros kokybės reikalavimų, na tau reikai ta ir ta pataisyti. Viena tai projekto rengėjas neprivalėtų teikti projekto RAT tarybai jei nėra toko konkretaus reikalavimo dar prieš jam imantis rengti konkretų projektą – kaip konkurse, tik žinant sąlygas – žaidimo taiskles – iš anksto, architekto juridinės teisės būtų nepažeistos, tik žinant aiškiai iš anksto. Iš principo, įstatyme įrašyta RAT sąlyga yra ydinga ir jei juristai panarpliotų kas ten prikurta su tuo Architektūros įstatymu tai manau visi nuoširdžiai pasijuoktume. 😉

 2. O kodėl LAR toleruoja visą Šiaulių Pėsčiųjų g. nelegalų išasfaltavimą pažeidžiant visus įmanomus statybos, kultūros paveldo, autorinių teisiu įstatymus o puola ant legalaus ir teisėto projekto ?

  Akivaizdu, kad LAR veikia subjektyviai ir pagal dvigubus standartus.

 3. Baisu. Toks tik Šiaurės Korėjai tiktų, gal ir Baltarusijai

  • Projektuojamas ir šiame straipsnyje minimas pastatas berods užstotų kitą, panašų į juodą dėžę su įstrižais langais, pastatą. Ten pasirinkta forma, kuri nepaiso pastate dirbančio ir priverčia žiūrėti pro įstrižą langą. Tas pastatas berods buvo pripažintas metų geriausiu ir tai natūralu, todė, kad jis atspindi, kaip jūs sakote rytų europos , kurios dalis yra ir Baltarusija, estetines architektūros tendenciją, Tai nepagrįstai ambicingą, banali net pasipūtėliška estetinė tendencija kuri papraščiausiai dominuoja funkciją be jokios pagrįstos priežasties, o tik dėl noro paspuikuoti. Tokio stiliaus ir kultūros tendencijos akivaizdžiai matomos ir LAR veikloje deja. Pavyzdžiui kai LAR iš nario mokesčių finansuoja teisininkus, kad jie teisme gintų viešąjį interesą kokios nors kavinės vitrinos byloje, nors LAR nariai mokėdami nario mokestį, manau nėra nusiteikę apmokėti viešo intereso gynybą teismuose. Taigi, Red Bull, kaip nors nepabėkite iš Lietuvos, kaip nors laikykitės ir toliau aktyviai komentuokite, kurkite geresnę ir ne tokią baltarusišką kultūrinę aplinką čia.

 4. Geda Rūmams už galima kerštą ir susidorojimą su konkurentais !

  • Diskutuojant apie rūmus neturėtų būti kalbama apie jausmus, kaip kad gėda ir panašiai. Čia daugiau kultūrinio diskurso klausimas, kad Rūmų organizatoriai niekaip nenori atsisakyti stalininės saulės šilumos ir išeiti į dienos šviesą.

 5. Gali būti, kad LAR yra įsivėlęs į dvigubo apmokestinimo schemą su antikonkurenciniais elementais. Bet koks LAR vadovybės, arba jos nario darbas ar veiksmas, įgyvendinant Architektūros įstatymo reikalavimus ir apmokamas iš LAR nario mokescių gali būti nelegalus. LR šstatyme numatytą kontrolę, jos organizavimą privalo pamokėti valstybė iš mokesčių mokėtojų pinigų. LAR valdybos ir administruojančių vadovų stuacija nekokia, Jie turėtų atsistatydinti. LAR statutas turėtų būti pakeistas.

  • lengva demagogijos mankstele pries LAR susirinkima, ponas Senatus?

  • >> Antanas, nagi nagi išplėtokite pagrįskite savo mintį apie demagogiją. Be paaiškinimo galit kvailai atrodyti,

  • Plius privaloma narystė LAR galimai prieštarauja Konstitucijai ! Kad neprieštarauja mano A.Salamakinas kuris LAR įstatymas per LRS prastume ir LAR pirmininkė. Kontitucinis teismas kolkas nepasake dėl šios prievartinės schemos …

  • >>Kazys. Taip, iš inercijos LAR tapo pusiau valstybine ir dar viena biurokratine institucija vietoj to, kad būtų architektų savivaldos organizacija.

 6. Klaikus gremėzdas. Negali būti, kad jį suprojektavo žmonės, gyvenantys Vilniuje, vaikštantys Vilniaus gatvėmis. Tai turbūt marsiečių darbas. O kas leidimus duoda? Marsiečiai ir savivaldybėje?

  • paskambinkite Antanui Dageliui +370 687 90457 ir paklauskite kodel jis Vilniaus nemyli

 7. O kur LAR buvo proceso pradžioje kai vyko pirkimai ?
  Jei LAR nuoširdžiai mano kad situacija bloga ir visa tai praleido pro akis turedama didžiulį administracinį aparatą tai atsakomybė turėtų prisiimti LAR vadovas ( -ai ).

 8. Make postmodernism great again

 9. Yra ne tik teisės aktai – bet ir etika.
  Cloud Architects pažeidė profesinę etiką.
  O savivaldybė, išduodama leidimus užstatyti paskutinius tankaus rajono žaliuosius plotus, pažeidžia gyventojų gerovę. Užstatant tankiame kvartale paskutinę žalią erdvę sukeliami neigiami socialiniai ir sveikatos padariniai. Ar žinote, kad žalio prieinamo ploto buvimas prie namų 55% sumažina tikimybę susirgti psichinėmis ligomis? Ar žinote kad tai stiprus depresiją ir nerimą mažinantis veiksnys? Ar Lietuvai, su jos psichinių susirgimų rodikliais tai nėra aktualu? Sveikatos ministerija turėtų reaguoti – nes tai liečia gyventojų gerovę – ne šių kelių namų, o viso kvartalo, ir kelių rajonų.

  Taip, teritorijų planavimo įstatymą BŪTINA griežtinti, nes susidaro idiotiškų situacijų, kai savivaldybė kartu su teisesauga ima tiesiogiai kenkti gyventojams savo sprendimais, ir tam samdomi itin prasta reputacija pasižymintys, principų neturintys architektai.

 10. per mazai dar teiseju pasodino

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

tit_kt-garsas-pnvz-fkaa17-03-3

REGIONINĖS ARCHITEKTŪROS TARYBOS: Architektų rūmai ėmėsi veiklos tobulinimo

2019 rugpjūčio 225 KomentaraiPILOTAS.LT

Regioninės architektūros tarybos, kaip žinia, buvo įsteigtos prieš beveik du metus, kaip tuomet priimto Architektūros įstatymo instrumentas architektūrinei kokybei siekti. Per tuos du metus buvo

Lukas Rekevičius

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Iki pavasario vadovaus Lukas Rekevičius

2019 liepos 251 KomentarasPILOTAS.LT

Atsistatydinus Lietuvos architektų rūmų pirmininkei Daivai Veličkaitei, vakar LAR Taryba laikinai eiti šias pareigas nuo rugpjūčio 1 dienos paskyrė pirmininko pavaduotoją Luką Rekevičių. Jis pirmininko

G.Baravykas

STT IŠVADA: Architektų savivaldoje tiesioginių sąlygų korupcijai nenustatyta

2019 liepos 19Be komentarųPILOTAS.LT

LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Lietuvos architektų rūmams pateikė antikorupcinio vertinimo išvadą dėl architektų atestavimo ir teisės pripažinimo organizavimo bei jų veiklos priežiūros. STT nenustatė

Klaipėdos bendrasis planas

KLAIPĖDOS RAT: Sprendimas dalinti uostamiestį į dvi dalis – klaidingas

2019 liepos 17Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) išnagrinėjo preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo sprendinius ir pateikė platų sąrašą rekomendacijų jo rengėjams. Visgi labiausiai kliuvo klaidingas pirminis

Daiva Veličkaitė

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ĮTAMPOS: Viešumas, dozavimas ir bendri vardikliai

2019 liepos 1619 KomentarųAudrys Karalius

Penktadienį portalui PILOTAS.LT pranešus apie Lietuvos architektų rūmų pirmininkės Daivos Veličkaitės atsistatydinimo pareiškimą, Rūmuose kilo ūmus susierzinimas ir įtampa. Kažkodėl sausa informacija apie įvykusį faktą

Cloud architektai

LIETUVOS BANKO KONKURSAS: Laimėjo „Cloud’ų“ stiklinis kubas „S+S+S“

2019 liepos 166 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT anksčiau skelbė, jog Lietuvos banko pastatų komplekso Žirmūnų g. 151 Vilniuje projekto konkurse varžosi 9 rekonstravimo architektūrinės idėjos. Neseniai paaiškėjo, jog 1-oji vieta šiame konkurse paskirta

Daiva Veličkaitė

ATSISTATYDINA ARCHITEKTŲ RŪMŲ PIRMININKĖ: Netikėtas D.Veličkaitės pareiškimas

2019 liepos 126 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiuo metu atostogaujanti Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė nutarė atsistatydinti iš atsakingų pareigų. Jos pareiškime minimi išryškėję esminiai požiūrių skirtumai svarbiausiais Rūmų klausimais tarp

Joniškės dvaro sodyba

KLAIPĖDOS RAT: Dvarvietėje siūlomi daugiabučiai reikalavimus atitinka tik iš dalies

2019 birželio 214 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) išnagrinėjo 4 daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso prie Malūno tvenkinio (Mokyklos g. 18A), Klaipėdoje, projektinius pasiūlymus. Architektūros ekspertų vertinimu, pastarieji architektūros

Utenos Vyžuonaičio parkas

URBANIZACIJOS PROGRESAS: Urbanistinės plėtros darbo grupė turi pasiūlymų

2019 birželio 172 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmų Urbanistinės plėtros darbo grupė, su pirmininke Giedre Ratkute ir KTU Architektūros ir statybos instituto Teritorijų planavimo centro vadovu arch. dr. Evaldu Ramanausku

Utenos Vyžuonaičio parkas

PANEVĖŽIO RAT: Utenos Vyžuonaičio parke prioritetas – gyventojų rekreacija

2019 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio regioninė architektūros taryba (RAT) atliko Utenos Vyžuonaičio parko teritorijos detaliojo plano dviejų koncepcijos variantų vertinimą. Pasak ekspertų, prioritetas turėtų būti skirtas rekreacijai. INTEGRACIJA Į

Statybų įstatymo pakeitimai

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Statybos įstatymo pakeitimai blogina architektūros padėtį

2019 gegužės 223 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai ministerijai ką tik pateikė pastabas ir siūlymus dėl planuojamų Statybos įstatymo ir Architektūros įstatymo pakeitimų. Dalį jų Rūmai vertina itin kritiškai. 2

Architektų rūmai

AUTORINIŲ TEISIŲ APSAUGA: Kvalifikacijos tobulinimo kursai architektams Klaipėdoje

2019 gegužės 9Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai gegužės 17 dieną Klaipėdoje rengia architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Autorių teisių apsauga architektūros srityje“. Kursus ves LAR pirmininkė Daiva Veličkaitė ir teisininkė

Andrė Baldišiūtė, Robertas Zilinskas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: 2 nauji vardai taryboje, 3 keitimai RAT’uose

2019 balandžio 257 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių susirinkime pritrūkus balsų priimti Statuto pakeitimą dėl vieno rūmų nario delegavimo tik į vieną organą, architektai imasi asmeninės iniciatyvos jį

Gedimino pr. 27

TEISMAS: Saugomo sostinės pastato Gedimino pr. 27 būklė turi būti atkurta

2019 balandžio 247 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus miesto apylinkės teismas neseniai patenkino Lietuvos architektų rūmų ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo.

Administracinis pastatas su viešbučiu Kauno Nepriklausomybės a. (autorės Gražina Janulytė–Bernotienė, Guoda Zykuvienė). Variantas nr.2. Vizualizacija: Monika Gedvilaitė.

NESĖKMĖ NEPRIKLAUSOMYBĖS AIKŠTĖJE: Kauno RAT supeikė nekontekstualų projektą

2019 balandžio 1217 KomentarųPILOTAS.LT

Kauno regioninė architektūros taryba (RAT) svarstė administracinio pastato su viešbučiu projektą vienoje svarbiausių Kauno aikščių šalia Įgulos bažnyčios. Ekspertų vertinimu, tai nėra urbanistiškai patrauklus projektas,

Panevėžio baseinas

RAT EKSPERTAI: Panevėžio baseino projektas neatitinka architektūros kokybės kriterijų

2019 balandžio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio regioninė architektūros taryba (RAT) kartu su kolegomis iš Vilniaus svarstė numatomo rekonstruoti daugiafunkcinio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ architektūrinės koncepcijos pasiūlymus. Vieningu RAT narių

Tauras Paulauskas

APIE STATUTĄ, VIEŠĄJĮ INTERESĄ IR KITUS DEMONUS: Pastabos po LAR susirinkimo

2019 balandžio 53 KomentaraiTauras Paulauskas

Šiemet Architektų rūmų susirinkimas buvo rekordinis dalyvių skaičiumi. Įspūdinga! Turime galimybę įvertinti, kokią įtaką asmeniniam sąmoningumui turi grėsmė susimokėti už pakartotinį susirinkimą, jei nedalyvavai pirmąjame…

Audrius Ambrasas

ARCHITEKTAS KAIP VIEŠASIS INTERESAS: Mintys po Architektų rūmų susirinkimo

2019 balandžio 416 KomentarųAudrius Ambrasas

Po praeitą penktadienį LITEXPO rūmuose vykusios architektų savivaldos ekspozicijos liko šiokių tokių nuosėdų ant dugno. 813 (!) Lietuvos architektų, Lietuvos architektų rūmų narių, eksponavo savo

Architektų žiedai

ĮTEIKTI PIRMIEJI LIETUVOS ARCHITEKTŲ ŽIEDAI: A.Nasvytis, V.Dičius, E.Miliūnas

2019 kovo 2917 KomentarųPILOTAS.LT

Vilniuje vyksta visuotinis Lietuvos architektų rūmų susirinkimas, kuriame dalyvauja rekordinis skaičius atestuotų ir praktikuojančių šalyje architektų – 813 (pernai dalyvavo 725). Iš viso Lietuvos architektų

Klaipėdos rytinė dalis

KLAIPĖDOS RAT: Pradėti reikia nuo urbanistinės plėtros koncepcijos

2019 kovo 26Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos RAT išnagrinėjo pradedamo rengti Klaipėdos miesto rytinės dalies B teritorijos susisiekimo infrastruktūros vystymo specialiojo plano urbanistines idėjas. Kritiškai jas įvertinę ekspertai, pasiūlė skelbti urbanistinės

Cloud architektai

NACIONALINĖ TEISMŲ ADMINISTRACIJA: „Cloudų“ projektas nebus stabdomas

2019 kovo 821 KomentarasPILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai rašė, kad Lietuvos architektų rūmai (LAR) kreipėsi į Nacionalinę teismų administraciją dėl planuojamo statyti administracinės paskirties pastato, neatitinkančio Architektūros įstatyme nurodytų architektūros kriterijų.

Architektų rūmai

TEISMO NUTARTIS: Autorystė nesiejama su konkrečiu projektavimo etapu

2019 kovo 1Be komentarųPILOTAS.LT

Šiaulių apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo architekto Daliaus Striuko skundą ir nutarė Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą palikti nepakeistą. Pirmos instancijos teismas buvo nusprendęs, kad

Klaipėdos RAT

PASTATAS SU TENISO KORTAIS KLAIPĖDOJE: RAT turėjo rimtų priekaištų

2019 vasario 22Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) svarstė administracinės paskirties pastato ir lauko teniso kortų su pagalbinėmis patalpomis Klaipėdoje rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Ekspertai projekto autoriams išsakė rimtų

Architektų rūmai

ARCHITEKTŲ SUVAŽIAVIMAS: Rinksis Lietuvos architektų rūmų nariai

2019 vasario 87 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) rengia ataskaitinį narių susirinkimą. Bus pristatytos metinės visų Rūmų organų ataskaitos, svarstomas 2020 m. biudžetas ir nario mokestis, keičiamas Statutas. Kovo

Cloud architektai

SIEKS ARCHITEKTŪROS KOKYBĖS: LAR kreipėsi į Teismų administraciją

2019 vasario 710 KomentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai kreipėsi į Nacionalinę teismų administraciją dėl planuojamo statyti administracinės paskirties pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje. Faktą jog šis UAB „Cloud architects“ kūrinys