Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018-11-27
Audrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai.
Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę ir rankų grąžymo, kaip šį “debesuotą” rudenį ant Vilniaus regioninės architektūros tarybos slenksčio.
Dar niekada architektas nevaikščiojo su advokatu taip visur, kad netgi ten, kur šio rašinio autorius eina pėsčias.
Dar niekada nacionalinė žiniasklaida taip gausiai ir motiniškai neglobojo architektūros skriaudžiamųjų, rašydama pagrindiniuose puslapiuose apie klastas ir pavojus, pakibusius virš, nepabijokim to žodžio, visom prasmėm gabių galvų iš spindinčio “Quadrum” verslininkų centro, kaip tą, 46-tąją savaitę.
Sutapimas, tačiau būtent tą pačią savaitę du projektavimo paslaugų įmonės “Cloud architektai” projektai, projektinių pasiūlymų viešinimo procese sulaukę didelio visuomenės dėmesio, susirūpinimo ir diskusijų, – turėjo kvietimą į Vilniaus Regioninę architektūros tarybą (RAT).
Kaip žinia, penki valstybėje veikiantys RAT’ai yra Architektūros įstatymo (2017.07.01.) sukurtas tarpžinybinis įrankis architektūrinei kokybei nustatyti, projektų integralumui susiformavusiame kontekste vertinti ir išvadų dėl projektų sprendinių teikimui bei projektų tobulinimo rekomendacijoms formuluoti.
Trumpai tariant – RAT, yra tarsi architektūrinis rentgenas, kurio išvados apie projekto “sveikatą” ir gyvybines perspektyvas yra skirtos iš esmės patiems autoriams. Vystytojams, savivaldybių vyr.architektams bei merams RAT’ų išvados ir rekomendacijos nėra privalomos, tačiau gali tapti solidžiu intelektiniu indėliu optimizuojant investicijas ir tobulinant erdvinės plėtros kokybę ir darną.
Todėl audringą ir masyvų pasipriešinimą pačiam projekto svarstymui RAT‘e, žinant, kad jo išvados nesukelia jokių juridinių pasekmių,- vertinu kaip pakankamai iškalbingą kūno kalbą.
Panašiai kaip atkaklų vairuotojo atsisakymą pūsti į kelių policijos alkotesterį…
Turint omeny, kad šįkart RAT‘o kvietimą gavo naujosios Teisybės ir Teisingumo citadelės projektas (Šeimyniškių g.28, Vilnius),- atkaklios ir intensyvios pastangos jo nerodyti architektūros ekspertams atrodo ne tik iškalbingos, bet ir vertos gilesnio nagrinėjimo. Tarkime, kad ir Teisingumo Lietuvos valstybėje medžiaginio pavidalo aspektu. Prieinamumo, atvirumo ir tarnystės piliečiams plotmėje. Arba esminės Teisingumo žinios, kurią tautai ketina skleisti didelė, nauja ir moderni (nesu tikras) rūmų architektūra.
Prie šių dėmesio vertų klausimų tikrai sugrįšime, o dabar susitelkime ties istoriniu faktu: 2018 lapkričio 14 atidėtas Vilniaus RAT‘o posėdis įvyko ir Nacionalinių Teismų rūmų bei Lords verslo centro projektai buvo architektūros ekspertų išsamiai ištyrinėti, nepaisant gausių ir išradingų UAB „Cloud architektai“ direktoriaus A.Dagelio pastangų, nė vieno projekto architektūros ekspertams apskritai nerodyti.
Negelbėjo nei 12 (!) Vilniaus RAT ekspertų apkaltinimas išankstiniu neobjektyvumu ir reikalavimas nusišalinti nuo „Cloudų“ projektų svarstymo. Nepadėjo ir gausios teisinių raštų atakos bei iškelta Architektų rūmams byla, kurioje be kita ko reikalaujama visoje Lietuvoje stabdyti „neteisėtą“ RAT veiklą.
Galiausiai, Architektų rūmų nariui suparaližavus rūmų veiklą teisinių pretenzijų lavina ir skundžiant Etikos tarybai kolegas, kad jie Facebook paskyroje dalinasi kritiškomis žiniasklaidos publikacijomis „Cloudų“ produkcijos atžvilgiu, – komjaunuoliška energija išseko…
Anot šaltinio, A.Dagelis Vilniaus RAT posėdžio atviroje dalyje buvo ramus ir kukliai skaitė save iš lapo. Lapas buvo nepatenkintas. Ypač – pačiu „Cloudų“ projektų svarstymo procesu. Kad Antano nepasitenkinimas būtų įtaigesnis, procesą iki pertraukos apdominavo Antano advokatas iš kiečiausios advokatų kompanijos Baltijos šalyse. Tai svarbi detalė.
Nes teisė „Nerodyti projekto“ pirmą kartą pakelta į tokias profesionaliai aptarnaujamas aukštumas, iš kurių tėra vienas kelias – Architektūros XXI a. istorijos vadovėlis. Galbūt, netgi atskiras skyrius, kukliai iliustruotas nuotraukomis, kur rusvi kostiumai, rolexai ir sprindinis keturkojis ant Apple klaviatūros…
Reikia pastebėti, kad Aantanas, kaip kontraceptiškas architektas, vengiantis prarasti architektūrinę nekaltybę RAT berniukų „pirtyje“, nepanoro pristatyti savo kūrybos kūdikių pats.
Situaciją teko gelbėti visagaliui internetui, dosniai atvėrusiam kelią į Vilniaus savivaldybės viešinamų projektinių pasiūlymų stalčius.
Kaip pavyko sužinoti, abu „Cloudų“ projektai padarė Vilniaus RAT‘ui neišdildomą įspūdį, kuriam atslūgus, buvo nutarta, kad vienas projektas – nelabai, bet šansų išgyventi turi. O kitas – labai nelabai. Ir viskas…
Tačiau, kadangi visos pastangos sužinoti daugiau sudužo į atsitvėrusių tylėjimo siena RAT ekspertų nugaras, o ypač Grunskio, – teks laukti oficialaus RAT protokolo.
Jis gali pasirodyti dar šią savaitę. Nes yra ženklų: verslo centro „Quadrum“ ketvirtame aukšte špižinės užuolaidos jau pakilo iki pusės…
Vietoje epilogo. „Dažniausiai tikrąją architektūros vertę parodo tik laikas. Todėl bet kokia kritika ar cenzūra yra kvaila – jei pastatas bus nevertingas, po kurio laiko vietoje jo bus tiesiog sukurta kas nors kita. Tai normalu. Reikia vertinti tik realizuotus projektus, nes nuo idėjos iki galutinio rezultato – ilgas kelias. Jei kritikuojama idėja, tai gal ji tik blogai pavaizduota?“ (Antanas Dagelis, LRT, 2018.11.13.)
Tačiau tam, kad Laikas adekvačiai įvertintų architektūrą, viena sąlyga yra privaloma – architektūrą būtina išversti į žmonių kalbą. Tam šis kuklus rašinys ir skirtas…

Redaktoriaus pastaba. Šis straipsnis remiasi 2018 lapkričio 21-osios Lietuvos Architektų rūmų ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos pasirašytu Kokybiškos architektūros Memorandumu ir įgyvendina šio strateginio dokumento punktą 6, kuris skelbia: “(…) Tiek gerų, tiek ir blogų pavyzdžių viešinimas ir aptarimas yra svarbus motyvacinis veiksnys. Nuolatinė realizuotų architektūros objektų stebėsena vykdoma kasmetinių apžiūrų, parodų, kritinių straipsnių forma ir apima tiek teigiamus, tiek neigiamus vertinimus. Architektai, suprasdami, kad jie yra profesionalai, turintys ypatingą autoritetą visuomenėje, kartu su vystytoju dalyvauja išskirtinių projektų aptarime. Tiek vystytojai, tiek architektai pateikia viešai objektyvią nuomonę, vadovaujantis gerąja pasauline praktika, atsiribodami nuo konkurencinės ar kitos ekonominės įtakos”.
Tituliniame pav: Du UAB „Cloud architektai“ projektai, svarstyti Vilniaus RAT: Nacionaliniai Teismų rūmai (Šeimyniškių g., Vilnius) ir „Lords“ verslo centras (Lvovo g., Vilnius). Vizualizacijos: „Cloud architektai“.

Komentarai

 1. Man ten vienas rašė, kad RAT neviešina savo nuomonės ir , kad „ypač Grunskis“ atsitvėrę tylįjimo siena. Na jei jau Grunskis per RATą paskirtas nustatinėti Architektūros orus Lietuvoje, tai apgailėtina situacija ir man jūsų gaila, patikėkit.

  • Mano žiniomis Grunskis vadovauja Vilniaus RAT, o ne Lietuvos.
   Vilniaus RAT išrinktas visuotiniame archrūmų suvažiavime.
   Grunskis išrinktas Vilniaus RAT susirinkime.
   Kas jums nepatinka? Demokratijos per daug?

  • Demokratija yra konsensusas, o ne paprastoji dauguma. Architekto kūryba kaip ir kiekviena kita kūrybos sritis neiko bendro su demokratija neturi.

  • Abstraktus menas teikiamas užsakovui statytojui naudotojui tampa architektųta. Ir ką šioje dalybų grandinėje veikia LAR-as. 🙂 🙂 🙂 Linkiu, kad jūsų pusrutuliai pajudėtų ir pradėtų suktis.

  • … tampa architektūra … 🙂

  • Dėkui, daktare.
   Kiek aš skolingas?

 2. Mano patirtis verčia šiek tiek apginti debesėlius. Greičiausiai ne jie, o užsakovai su „gerais kilmės dokumentais“ pasamdė tuos advokatus. Architektų pareiškimų tekstai jiems parašomi profesionalių PR’ščikų. Belieka tik tvarkingai (net ne talentingai) suvaidinti tai, kas parašyta scenarijuje. Kaip dainavo aa Kernagis – „…parsidavei šunie…“
  Žinoma, tai nedaro jų architektūros geresne ir nereabilituoja jų reputacijos. Bet gal mes galim būti mažiau kieti, labiau užjaučiantys?

  • Vėl tas ‘mes’. Kolektyvinis mentalitetas ir visaliaudinės nuosavybes doktrina išties giliai pasėta…

  • Tikrai taip, Geležinis. Poną Dagelį ir ponią Dagelienę yra dėl ko užjausti. Dėl nesavalaikės moralinės mirties pirmiausiai.

 3. Ant brangaus advokato pinigų yra, o ant atlyginimų deja….

  Prie šunio drąskančio užsakovų klešnes nuotraukų verta nepamiršti pridėti ir papūgos importuotos iš užsienio!

  • nevarom ant papugos. papugos balsas tvarkant kadru reikalus yra esminis.

 4. Proto bokštas tas A.Dagelis. Kalė mirtiną aksiomą: „jei pastatas bus nevertingas, po kurio laiko vietoje jo bus tiesiog sukurta kas nors kita. Tai normalu.“
  Parodyk, A.Dageli, man nors vieną atvejį, kai pastatas buvo nugriaustas dėl nevertingos architektūros. Aš bent nežinau tokio, nors architektūroj dirbu jau 10 metų. Pabusk iš sapno. Pastatus griauna ir stato naujus, nes nori didesnių. Nes poreikiai auga. Giraitės keisas. Neužfiksavau nė vieno atvejo, kad poreikiai kurio nors savininko būtų sumažėję.
  A.Dagelis tokiais savo kliedesiais ne tik save stato į durniaus vietą, bet kompromituoja ir jaunus architektus. Mol, visi jauni taip galvoja. Nemėtyk pinigų advokatams, Dageli, nes daktarams nebeužteks.

 5. karaliau karaliau, kam kisti galva i dagelio advokatu kilpa. o galejai dar pagyventi

 6. Pasiūlymas LAR. Prašau paleiskite išformuokite regionines tarybas. Tegus vietinės reikšmės grandai viešai spaudoje rašydami vertina ginčijasi ir formuoja kokybės lygį. Tarybų nariai be rotacijos – kas čia per darinys. Suprantama, kad dar nuo sovietinių laikų saugumas formavo architektūros politiką. Reliktų yra likę ir pateiktuose sąrašuose. Ministeriją reikia įtikinti, kad per renkamą savivaldybės architektą turėtų būti sprendžiama kokybės politika. LAR turėtų turėti ranką paskiriant savivaldos architektą, o jam veikiant ir paprašius LAR galėtų suformuoti vienam ar kitam objektui reikiamą ekspertų architektu, teisininkų, visuomenės narių grupę. LAT turi keistis ir netrukdyti savo nariams dirbti ir gyventi.

  • Ar ne per anksti startavote su rinkimine propaganda, gerbiamas Senatus?
   LAR prezidento rinkimai tik už pusantrų metų. Nebus kaip Ušackui?

  • Augustus, ar turite ką nors iš esmės pasakyti apie komentare pasiūlymą?

  • Mielasis, kiek pamenu, tas RAT tarybas rinkome visuotiname rūmų suvažiavime. Plius jas pagal įstatymą papildė Aplinkos ministerijos, Savivaldybių asociacijos ir universitetų žmonės. Jeigu aš suprantu teisingai, tai jos bus iš naujo renkamos kitą pavasarį per kitą suvažiavimą. Todėl ir sakau, kur jūs skubate?

  • Na neskaitote arba nesugebate suprasti ką siūlau. RAT tarybų rinkti nereikia, jas reika išformuoti.

  • Aš jūsų teiginį „išformuoti“ siejau su teiginiu „be rotacijos“ todėl apie rotaciją paaiškinau. Jei rėktumėt, kad archtarybas reikia išvis panaikinti, tai patarčiau pakeisti Architektūros įstatymą pirmiau. Ar aiškiai parašiau?

  • Geras patarimas pakeisti įstatymą ir panaikinti tarybas. Matant bendra situacija Lietuvoje ir kad valstybe dar vis vaduojasi iš ‘tarybų’ ir įgyto noro viska visur reguliuoti ir tuo save naikinti, nelabai tikėtina kad užvaldytas LAR pajėgs keistis į gerą. Problema matau, kad Savivaldybių architekta yra įtakojami ir skiriami politikų ir todėl ta kryptim reiktų dirbti, o ne ką tik įkurtiems LAR pūsti savo biurkratimę mašiną. Galų gale įstatymas ne šventa karvė ir jis turi kuo aktualiau atspindėti realią sitauciją galvose. Deja deja šiuo metu tikriausiai taip ir yra. Dėl jųsų leksikono „jei rėktumėt“: ar tik nesate tas kaunietukas pasidabines Cobu akinukais tam, kad kiečiau atrodytomėt ir įtikintumėt bendruomenę, kad jųsų rašliava vertinga? Jei taip tai jūsų šis straipsnis rodo šiuo metu visuomenėje pradedamą smerkti ‘bullying“ arba lietuviškai patyčias ir todėl reitingai laaabai žemi deja.

  • Gali būti, kad jūs žinote daugiau, bet mano kolega dirba Vokietijoje ir sakė, kad pas juos yra archtarybos, kaip ir pas austrus. Pas austrus netgi svarbioms miestų vietoms, senamiesčiams ir pan, tai yra tarptautinės tarybos. Gal jūs truputį įstrigęs pačioje sąvokoje „taryba“? Nemanot? Dar pridursiu, kad šitos tarybos po Architektūros įstatymo, veikia tik vienus metus, dėl to rėkti per anksti, kad jos išvis nereikalingos. Gal jų darbas turi trūkumų? Nežinau. Aš su savo projektais nebuvau nusiųstas į RAT, negaliu pasidalinti patirtimi. Bet man iš šono atrodo, kad viskas kaip ir į gerą juda. Faktas, tobuli mes niekad nebūsim. Nebeturiu vilčių.

  • Rašiau apie patariamąjį laikiną ekspertų kolektyvą savivaldos architektui. Nuolatinė, sustabarėjusi, uždarai veikianti taryba, kai kiekvieno nario nuomonė nebūtinai argumentuojama ir raštu fiksuojama, po to viešinama, nereikalingos. Matome juk kas vyksta kai Karalius skalambija „tarybos“ išvadą “ vienas nelabai, kitas labai nelabai“ >>>>KAS ČIA PER TARYBOS IŠVADA????? Kelia pasipiktinimą ir tiek.

  • Ponas, gal turi problemu su teksto suvokimu?
   Karalius aiskiai parase – Tačiau, kadangi visos pastangos sužinoti daugiau sudužo į atsitvėrusių tylėjimo siena RAT ekspertų nugaras, o ypač Grunskio, – teks laukti oficialaus RAT protokolo.
   Jis gali pasirodyti dar šią savaitę.
   Suprantame, kad RAT isvadu dar nera. Mes ju kaip tik ir laukiame. Ko jus cia marskinius plesotes? Nebesugalvojate ant ko pykti lieti?

 7. Kas informuotas, kas tie 12 nepatikimų ekspertų, kuriuos Dagelis reikalavo nušalinti?

  • Kiek žinau Dagelis su advokatu reikalavo nušalinti nuo RAT posėdžio visus praktikuojančius architektus, nes jie konkurentai, nusiteikę iš anksto priešiškai.
   Dagelio priešų sąrašas: Tauras Paulauskas, Audrius Ambrasas, Saulius Pamerneckis, Edgaras Neniškis, Tomas Grunskis, Saulius Motieka, Lukas Rekevičius, Sigitas Kuncevičius, Irena Kliobavičiūtė, Marius Šaliamoras, Juozas Vaškevičius Saulius Misevičius.

  • Cool! Visa vilenska elita! Sud, Sibirj! Nestabdom, Dageli!

  • Jei jau LAR ir RATai pasikliauja, kad Grunskis nustatinėtų architektūtos orus Lietuvoje, tai man jųsų gaila.

 8. Tai kad pas abu debesiukus ant veido nupaišyta kokie prioritetai. Galim va smerkti, aiškinti kažką, bet nei jie kalba apie architektūrą, nei mums čia jos ieškoti reikėtų.

  • „mums“ ? varguolių kultūra,

 9. Na straipsnyje pavydukas veržiasi per kraštus. Ir tik senpirdos taip gali, nes suvokia, kad nei bebus įdomūs kažkam toliau Kauno, nei uždirbs eurų tiek, kad galėtų oriai nepavydėt kitiems ir advokatų ir apple kompiuterių.

  • Ačiū, kad skaitote, Jogile

 10. Pilotas išlygino rezultatą kovoje su komjaunuoliais ir jų pr legionieriais. Respect!

 11. Straipnis ne apie architektūrą labai nuliūdino. Pirmas įspūdis, kad tai komunistuojančių kaimo bernų rato raiška. Todėl kyla trys retoriniai klausimai. Ar Daiva gali atsispirti kimo benų ratui. Už ką laisvos profesijos atstovai architektai turi susimokėti kaimo bernų ratui. Ar Architektai gali parodyti Lietuvai pavyzdį kaip vieniems kitų neprievartauti iš išvesti valstybę iš aklavietės.

  • 3 klausimai: kas yra Daiva? kas yra „kimo benu ratas“? kuriai laisvai profesijai Senatus atstovauja?

 12. Clounai mynė ant grėblio. Planavo visus tyliai apdergti ir įbauginti, bet išlindo yla

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Lietuvos banko būstinė

NAUJOJI BANKO BŪSTINĖ: „Cloudų“ projektiniai pasiūlymai – visuomenės teismui

2020 liepos 27Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos bankas ruošiasi pastatų komplekso Žirmūnuose, Vilniuje grandiozinei rekonstrukcijai. Prieš metus įvykusiame jos projekto architektūros konkurse triumfavo vilniečių kompanija „Cloud architektai“, pasiūliusi statyti seifo pavidalo

karantinas

KARANTINO METAS: Lietuvos architektų rūmų rekomendacijos sunkmečiui

2020 kovo 261 KomentarasPILOTAS.LT

Pasaulyje vis labiau įsigalint Koronaviruso pandemijai, dauguma valstybių mokosi išgyventi karantino sąlygomis. Mokosi ir Lietuva. Nukėlę visuotinį narių susirinkimą, svarbias šiam ypatingam laikotarpiui rekomendacijas savo nariams neseniai

LAR susirinkimas

ARCHITEKTŲ PAVASARIS: Šaukiami du svarbūs ataskaitiniai-rinkiminiai renginiai

2020 kovo 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Kovo pabaigoje planuojami du svarbūs Lietuvos architektams renginiai – Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių susirinkimas ir Lietuvos architektų sąjungos (LAS) XXII ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas. Tačiau planuojama

Gedimino pr. 27

ARCHITEKTŪRINIO TEISINGUMO VARDAN: Architektų rūmai eina į Aukščiausiąjį teismą

2020 kovo 49 KomentaraiPILOTAS.LT

Gali būti, jog Gedimino pr. 27 taps adresu, kur architektūrinis teisingumas arba įvyks, arba bus pamintas ir paniekintas. Kaip žinia, neseniai Vilniaus apygardos teismas nepritarė

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (4): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 311 KomentarasLinas Tuleikis

Šis tekstas yra Ketvirtasis poleminėje grandinėje apie aktualią Lietuvos Architektų rūmų problematiką. LAR rūmų nario Lino Tuleikio Pirmasis straipsnis,  Antrasis straipsnis ir Trečiasis straipsnis padės skaitytojui lengviau suprasti

Lukas Rekevičius

ARCHITEKTŲ RŪMŲ NARYSTĖ: Kodėl Seimo nariai sumanė išardyti Rūmus?

2020 sausio 3015 KomentarųLukas Rekevičius

Keli Seimo nariai  (Juozas Imbrasas, Petras Nevulis, Artūras Skardžius, Valerijus Simulik, Kęstutis Bacvinka, Audrys Šimas, Jonas Jarutis, Aurelijus Veryga, Andrius Mazuronis) oficialiai užregistravo pasiūlymą, siekdami

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (3): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 202 KomentaraiLinas Tuleikis

Architekto profesija tikrai turi daug galios kuriančius ją žmones padaryti laimingais, jei tik jie tuo užsiima su aistra ir atsakingai. Bent jau tiek atsakingai, kad

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (2): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 164 KomentaraiLinas Tuleikis

Šis tekstas nėra oficiali Lietuvos architektų rūmų nuomonė, o tik vieno LAR nario asmeniniai samprotavimai apie organizaciją.. Ar pastebėjote, koks gyvenimas pasidarė slidus ir išvirkščias?

Architektų rūmai

ARCHITEKTŲ RŪMAI GRĮŽTA: LAR biuras vėl įsikurs Architektų pilaitėje

2020 sausio 153 KomentaraiPILOTAS.LT

Po nedidelės poros metų pertraukos Lietuvos architektų rūmai grįžta į Architektų pilaitę Kalvarijų g.1. LAR biuras įsikurs pirmąjame Raduškevičių rūmų aukšte prie paradinio įėjimo. LAR

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (1): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 142 KomentaraiLinas Tuleikis

Šis tekstas nėra oficiali LAR nuomonė, o tik vieno Rūmų nario asmeniniai samprotavimai apie organizaciją. Tikslas kalbėti apie mūsų organizacines profesines sėkmes ir sopulius atviriau,

Sapiegų parkas Vilniuje

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Susitarta dėl Sapiegų parko kraštovaizdžio architektūros konkurso

2019 lapkričio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė“ pavyko pasiekti susitarimą dėl Sapiegų parko rekonstravimo.

Eventus pro

ARCHITEKTŲ RŪMAI: „Spartos“ konversijos konkursas pritaikytas „Cloud‘ams“?

2019 lapkričio 73 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) neseniai gavo „Spartos“ fabriko Vilniuje konversijos konkurso užsakovų raštą, kuriame informuojama apie surengtą antrąjį konkurso turą ir išrinktą naują nugalėtoją. LAR

Liepoja

INTEGRUOTAS POŽIŪRIS: Architektūros kokybei skirta 5-oji tarpdisciplininė konferencija

2019 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos rengia 5-ąją tarpdisciplininę konferenciją, skirtą architektūros kokybės problemoms aptarti.

tit_kt-garsas-pnvz-fkaa17-03-3

REGIONINĖS ARCHITEKTŪROS TARYBOS: Architektų rūmai ėmėsi veiklos tobulinimo

2019 rugpjūčio 225 KomentaraiPILOTAS.LT

Regioninės architektūros tarybos, kaip žinia, buvo įsteigtos prieš beveik du metus, kaip tuomet priimto Architektūros įstatymo instrumentas architektūrinei kokybei siekti. Per tuos du metus buvo

Lukas Rekevičius

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Iki pavasario vadovaus Lukas Rekevičius

2019 liepos 251 KomentarasPILOTAS.LT

Atsistatydinus Lietuvos architektų rūmų pirmininkei Daivai Veličkaitei, vakar LAR Taryba laikinai eiti šias pareigas nuo rugpjūčio 1 dienos paskyrė pirmininko pavaduotoją Luką Rekevičių. Jis pirmininko

G.Baravykas

STT IŠVADA: Architektų savivaldoje tiesioginių sąlygų korupcijai nenustatyta

2019 liepos 19Be komentarųPILOTAS.LT

LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Lietuvos architektų rūmams pateikė antikorupcinio vertinimo išvadą dėl architektų atestavimo ir teisės pripažinimo organizavimo bei jų veiklos priežiūros. STT nenustatė

Klaipėdos bendrasis planas

KLAIPĖDOS RAT: Sprendimas dalinti uostamiestį į dvi dalis – klaidingas

2019 liepos 171 KomentarasPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) išnagrinėjo preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo sprendinius ir pateikė platų sąrašą rekomendacijų jo rengėjams. Visgi labiausiai kliuvo klaidingas pirminis

Daiva Veličkaitė

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ĮTAMPOS: Viešumas, dozavimas ir bendri vardikliai

2019 liepos 1619 KomentarųAudrys Karalius

Penktadienį portalui PILOTAS.LT pranešus apie Lietuvos architektų rūmų pirmininkės Daivos Veličkaitės atsistatydinimo pareiškimą, Rūmuose kilo ūmus susierzinimas ir įtampa. Kažkodėl sausa informacija apie įvykusį faktą

Cloud architektai

LIETUVOS BANKO KONKURSAS: Laimėjo „Cloud’ų“ stiklinis kubas „S+S+S“

2019 liepos 166 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT anksčiau skelbė, jog Lietuvos banko pastatų komplekso Žirmūnų g. 151 Vilniuje projekto konkurse varžosi 9 rekonstravimo architektūrinės idėjos. Neseniai paaiškėjo, jog 1-oji vieta šiame konkurse paskirta

Daiva Veličkaitė

ATSISTATYDINA ARCHITEKTŲ RŪMŲ PIRMININKĖ: Netikėtas D.Veličkaitės pareiškimas

2019 liepos 126 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiuo metu atostogaujanti Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė nutarė atsistatydinti iš atsakingų pareigų. Jos pareiškime minimi išryškėję esminiai požiūrių skirtumai svarbiausiais Rūmų klausimais tarp

Joniškės dvaro sodyba

KLAIPĖDOS RAT: Dvarvietėje siūlomi daugiabučiai reikalavimus atitinka tik iš dalies

2019 birželio 214 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) išnagrinėjo 4 daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso prie Malūno tvenkinio (Mokyklos g. 18A), Klaipėdoje, projektinius pasiūlymus. Architektūros ekspertų vertinimu, pastarieji architektūros

Utenos Vyžuonaičio parkas

URBANIZACIJOS PROGRESAS: Urbanistinės plėtros darbo grupė turi pasiūlymų

2019 birželio 172 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmų Urbanistinės plėtros darbo grupė, su pirmininke Giedre Ratkute ir KTU Architektūros ir statybos instituto Teritorijų planavimo centro vadovu arch. dr. Evaldu Ramanausku

Utenos Vyžuonaičio parkas

PANEVĖŽIO RAT: Utenos Vyžuonaičio parke prioritetas – gyventojų rekreacija

2019 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio regioninė architektūros taryba (RAT) atliko Utenos Vyžuonaičio parko teritorijos detaliojo plano dviejų koncepcijos variantų vertinimą. Pasak ekspertų, prioritetas turėtų būti skirtas rekreacijai. INTEGRACIJA Į

Statybų įstatymo pakeitimai

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Statybos įstatymo pakeitimai blogina architektūros padėtį

2019 gegužės 223 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai ministerijai ką tik pateikė pastabas ir siūlymus dėl planuojamų Statybos įstatymo ir Architektūros įstatymo pakeitimų. Dalį jų Rūmai vertina itin kritiškai. 2

Architektų rūmai

AUTORINIŲ TEISIŲ APSAUGA: Kvalifikacijos tobulinimo kursai architektams Klaipėdoje

2019 gegužės 9Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai gegužės 17 dieną Klaipėdoje rengia architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Autorių teisių apsauga architektūros srityje“. Kursus ves LAR pirmininkė Daiva Veličkaitė ir teisininkė