Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018-11-27
Audrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai.
Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę ir rankų grąžymo, kaip šį “debesuotą” rudenį ant Vilniaus regioninės architektūros tarybos slenksčio.
Dar niekada architektas nevaikščiojo su advokatu taip visur, kad netgi ten, kur šio rašinio autorius eina pėsčias.
Dar niekada nacionalinė žiniasklaida taip gausiai ir motiniškai neglobojo architektūros skriaudžiamųjų, rašydama pagrindiniuose puslapiuose apie klastas ir pavojus, pakibusius virš, nepabijokim to žodžio, visom prasmėm gabių galvų iš spindinčio “Quadrum” verslininkų centro, kaip tą, 46-tąją savaitę.
Sutapimas, tačiau būtent tą pačią savaitę du projektavimo paslaugų įmonės “Cloud architektai” projektai, projektinių pasiūlymų viešinimo procese sulaukę didelio visuomenės dėmesio, susirūpinimo ir diskusijų, – turėjo kvietimą į Vilniaus Regioninę architektūros tarybą (RAT).
Kaip žinia, penki valstybėje veikiantys RAT’ai yra Architektūros įstatymo (2017.07.01.) sukurtas tarpžinybinis įrankis architektūrinei kokybei nustatyti, projektų integralumui susiformavusiame kontekste vertinti ir išvadų dėl projektų sprendinių teikimui bei projektų tobulinimo rekomendacijoms formuluoti.
Trumpai tariant – RAT, yra tarsi architektūrinis rentgenas, kurio išvados apie projekto “sveikatą” ir gyvybines perspektyvas yra skirtos iš esmės patiems autoriams. Vystytojams, savivaldybių vyr.architektams bei merams RAT’ų išvados ir rekomendacijos nėra privalomos, tačiau gali tapti solidžiu intelektiniu indėliu optimizuojant investicijas ir tobulinant erdvinės plėtros kokybę ir darną.
Todėl audringą ir masyvų pasipriešinimą pačiam projekto svarstymui RAT‘e, žinant, kad jo išvados nesukelia jokių juridinių pasekmių,- vertinu kaip pakankamai iškalbingą kūno kalbą.
Panašiai kaip atkaklų vairuotojo atsisakymą pūsti į kelių policijos alkotesterį…
Turint omeny, kad šįkart RAT‘o kvietimą gavo naujosios Teisybės ir Teisingumo citadelės projektas (Šeimyniškių g.28, Vilnius),- atkaklios ir intensyvios pastangos jo nerodyti architektūros ekspertams atrodo ne tik iškalbingos, bet ir vertos gilesnio nagrinėjimo. Tarkime, kad ir Teisingumo Lietuvos valstybėje medžiaginio pavidalo aspektu. Prieinamumo, atvirumo ir tarnystės piliečiams plotmėje. Arba esminės Teisingumo žinios, kurią tautai ketina skleisti didelė, nauja ir moderni (nesu tikras) rūmų architektūra.
Prie šių dėmesio vertų klausimų tikrai sugrįšime, o dabar susitelkime ties istoriniu faktu: 2018 lapkričio 14 atidėtas Vilniaus RAT‘o posėdis įvyko ir Nacionalinių Teismų rūmų bei Lords verslo centro projektai buvo architektūros ekspertų išsamiai ištyrinėti, nepaisant gausių ir išradingų UAB „Cloud architektai“ direktoriaus A.Dagelio pastangų, nė vieno projekto architektūros ekspertams apskritai nerodyti.
Negelbėjo nei 12 (!) Vilniaus RAT ekspertų apkaltinimas išankstiniu neobjektyvumu ir reikalavimas nusišalinti nuo „Cloudų“ projektų svarstymo. Nepadėjo ir gausios teisinių raštų atakos bei iškelta Architektų rūmams byla, kurioje be kita ko reikalaujama visoje Lietuvoje stabdyti „neteisėtą“ RAT veiklą.
Galiausiai, Architektų rūmų nariui suparaližavus rūmų veiklą teisinių pretenzijų lavina ir skundžiant Etikos tarybai kolegas, kad jie Facebook paskyroje dalinasi kritiškomis žiniasklaidos publikacijomis „Cloudų“ produkcijos atžvilgiu, – komjaunuoliška energija išseko…
Anot šaltinio, A.Dagelis Vilniaus RAT posėdžio atviroje dalyje buvo ramus ir kukliai skaitė save iš lapo. Lapas buvo nepatenkintas. Ypač – pačiu „Cloudų“ projektų svarstymo procesu. Kad Antano nepasitenkinimas būtų įtaigesnis, procesą iki pertraukos apdominavo Antano advokatas iš kiečiausios advokatų kompanijos Baltijos šalyse. Tai svarbi detalė.
Nes teisė „Nerodyti projekto“ pirmą kartą pakelta į tokias profesionaliai aptarnaujamas aukštumas, iš kurių tėra vienas kelias – Architektūros XXI a. istorijos vadovėlis. Galbūt, netgi atskiras skyrius, kukliai iliustruotas nuotraukomis, kur rusvi kostiumai, rolexai ir sprindinis keturkojis ant Apple klaviatūros…
Reikia pastebėti, kad Aantanas, kaip kontraceptiškas architektas, vengiantis prarasti architektūrinę nekaltybę RAT berniukų „pirtyje“, nepanoro pristatyti savo kūrybos kūdikių pats.
Situaciją teko gelbėti visagaliui internetui, dosniai atvėrusiam kelią į Vilniaus savivaldybės viešinamų projektinių pasiūlymų stalčius.
Kaip pavyko sužinoti, abu „Cloudų“ projektai padarė Vilniaus RAT‘ui neišdildomą įspūdį, kuriam atslūgus, buvo nutarta, kad vienas projektas – nelabai, bet šansų išgyventi turi. O kitas – labai nelabai. Ir viskas…
Tačiau, kadangi visos pastangos sužinoti daugiau sudužo į atsitvėrusių tylėjimo siena RAT ekspertų nugaras, o ypač Grunskio, – teks laukti oficialaus RAT protokolo.
Jis gali pasirodyti dar šią savaitę. Nes yra ženklų: verslo centro „Quadrum“ ketvirtame aukšte špižinės užuolaidos jau pakilo iki pusės…
Vietoje epilogo. „Dažniausiai tikrąją architektūros vertę parodo tik laikas. Todėl bet kokia kritika ar cenzūra yra kvaila – jei pastatas bus nevertingas, po kurio laiko vietoje jo bus tiesiog sukurta kas nors kita. Tai normalu. Reikia vertinti tik realizuotus projektus, nes nuo idėjos iki galutinio rezultato – ilgas kelias. Jei kritikuojama idėja, tai gal ji tik blogai pavaizduota?“ (Antanas Dagelis, LRT, 2018.11.13.)
Tačiau tam, kad Laikas adekvačiai įvertintų architektūrą, viena sąlyga yra privaloma – architektūrą būtina išversti į žmonių kalbą. Tam šis kuklus rašinys ir skirtas…

Redaktoriaus pastaba. Šis straipsnis remiasi 2018 lapkričio 21-osios Lietuvos Architektų rūmų ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos pasirašytu Kokybiškos architektūros Memorandumu ir įgyvendina šio strateginio dokumento punktą 6, kuris skelbia: “(…) Tiek gerų, tiek ir blogų pavyzdžių viešinimas ir aptarimas yra svarbus motyvacinis veiksnys. Nuolatinė realizuotų architektūros objektų stebėsena vykdoma kasmetinių apžiūrų, parodų, kritinių straipsnių forma ir apima tiek teigiamus, tiek neigiamus vertinimus. Architektai, suprasdami, kad jie yra profesionalai, turintys ypatingą autoritetą visuomenėje, kartu su vystytoju dalyvauja išskirtinių projektų aptarime. Tiek vystytojai, tiek architektai pateikia viešai objektyvią nuomonę, vadovaujantis gerąja pasauline praktika, atsiribodami nuo konkurencinės ar kitos ekonominės įtakos”.
Tituliniame pav: Du UAB „Cloud architektai“ projektai, svarstyti Vilniaus RAT: Nacionaliniai Teismų rūmai (Šeimyniškių g., Vilnius) ir „Lords“ verslo centras (Lvovo g., Vilnius). Vizualizacijos: „Cloud architektai“.

Komentarai

 1. Man ten vienas rašė, kad RAT neviešina savo nuomonės ir , kad „ypač Grunskis“ atsitvėrę tylįjimo siena. Na jei jau Grunskis per RATą paskirtas nustatinėti Architektūros orus Lietuvoje, tai apgailėtina situacija ir man jūsų gaila, patikėkit.

  • Mano žiniomis Grunskis vadovauja Vilniaus RAT, o ne Lietuvos.
   Vilniaus RAT išrinktas visuotiniame archrūmų suvažiavime.
   Grunskis išrinktas Vilniaus RAT susirinkime.
   Kas jums nepatinka? Demokratijos per daug?

  • Demokratija yra konsensusas, o ne paprastoji dauguma. Architekto kūryba kaip ir kiekviena kita kūrybos sritis neiko bendro su demokratija neturi.

  • Abstraktus menas teikiamas užsakovui statytojui naudotojui tampa architektųta. Ir ką šioje dalybų grandinėje veikia LAR-as. 🙂 🙂 🙂 Linkiu, kad jūsų pusrutuliai pajudėtų ir pradėtų suktis.

  • … tampa architektūra … 🙂

  • Dėkui, daktare.
   Kiek aš skolingas?

 2. Mano patirtis verčia šiek tiek apginti debesėlius. Greičiausiai ne jie, o užsakovai su „gerais kilmės dokumentais“ pasamdė tuos advokatus. Architektų pareiškimų tekstai jiems parašomi profesionalių PR’ščikų. Belieka tik tvarkingai (net ne talentingai) suvaidinti tai, kas parašyta scenarijuje. Kaip dainavo aa Kernagis – „…parsidavei šunie…“
  Žinoma, tai nedaro jų architektūros geresne ir nereabilituoja jų reputacijos. Bet gal mes galim būti mažiau kieti, labiau užjaučiantys?

  • Vėl tas ‘mes’. Kolektyvinis mentalitetas ir visaliaudinės nuosavybes doktrina išties giliai pasėta…

  • Tikrai taip, Geležinis. Poną Dagelį ir ponią Dagelienę yra dėl ko užjausti. Dėl nesavalaikės moralinės mirties pirmiausiai.

 3. Ant brangaus advokato pinigų yra, o ant atlyginimų deja….

  Prie šunio drąskančio užsakovų klešnes nuotraukų verta nepamiršti pridėti ir papūgos importuotos iš užsienio!

  • nevarom ant papugos. papugos balsas tvarkant kadru reikalus yra esminis.

 4. Proto bokštas tas A.Dagelis. Kalė mirtiną aksiomą: „jei pastatas bus nevertingas, po kurio laiko vietoje jo bus tiesiog sukurta kas nors kita. Tai normalu.“
  Parodyk, A.Dageli, man nors vieną atvejį, kai pastatas buvo nugriaustas dėl nevertingos architektūros. Aš bent nežinau tokio, nors architektūroj dirbu jau 10 metų. Pabusk iš sapno. Pastatus griauna ir stato naujus, nes nori didesnių. Nes poreikiai auga. Giraitės keisas. Neužfiksavau nė vieno atvejo, kad poreikiai kurio nors savininko būtų sumažėję.
  A.Dagelis tokiais savo kliedesiais ne tik save stato į durniaus vietą, bet kompromituoja ir jaunus architektus. Mol, visi jauni taip galvoja. Nemėtyk pinigų advokatams, Dageli, nes daktarams nebeužteks.

 5. karaliau karaliau, kam kisti galva i dagelio advokatu kilpa. o galejai dar pagyventi

 6. Pasiūlymas LAR. Prašau paleiskite išformuokite regionines tarybas. Tegus vietinės reikšmės grandai viešai spaudoje rašydami vertina ginčijasi ir formuoja kokybės lygį. Tarybų nariai be rotacijos – kas čia per darinys. Suprantama, kad dar nuo sovietinių laikų saugumas formavo architektūros politiką. Reliktų yra likę ir pateiktuose sąrašuose. Ministeriją reikia įtikinti, kad per renkamą savivaldybės architektą turėtų būti sprendžiama kokybės politika. LAR turėtų turėti ranką paskiriant savivaldos architektą, o jam veikiant ir paprašius LAR galėtų suformuoti vienam ar kitam objektui reikiamą ekspertų architektu, teisininkų, visuomenės narių grupę. LAT turi keistis ir netrukdyti savo nariams dirbti ir gyventi.

  • Ar ne per anksti startavote su rinkimine propaganda, gerbiamas Senatus?
   LAR prezidento rinkimai tik už pusantrų metų. Nebus kaip Ušackui?

  • Augustus, ar turite ką nors iš esmės pasakyti apie komentare pasiūlymą?

  • Mielasis, kiek pamenu, tas RAT tarybas rinkome visuotiname rūmų suvažiavime. Plius jas pagal įstatymą papildė Aplinkos ministerijos, Savivaldybių asociacijos ir universitetų žmonės. Jeigu aš suprantu teisingai, tai jos bus iš naujo renkamos kitą pavasarį per kitą suvažiavimą. Todėl ir sakau, kur jūs skubate?

  • Na neskaitote arba nesugebate suprasti ką siūlau. RAT tarybų rinkti nereikia, jas reika išformuoti.

  • Aš jūsų teiginį „išformuoti“ siejau su teiginiu „be rotacijos“ todėl apie rotaciją paaiškinau. Jei rėktumėt, kad archtarybas reikia išvis panaikinti, tai patarčiau pakeisti Architektūros įstatymą pirmiau. Ar aiškiai parašiau?

  • Geras patarimas pakeisti įstatymą ir panaikinti tarybas. Matant bendra situacija Lietuvoje ir kad valstybe dar vis vaduojasi iš ‘tarybų’ ir įgyto noro viska visur reguliuoti ir tuo save naikinti, nelabai tikėtina kad užvaldytas LAR pajėgs keistis į gerą. Problema matau, kad Savivaldybių architekta yra įtakojami ir skiriami politikų ir todėl ta kryptim reiktų dirbti, o ne ką tik įkurtiems LAR pūsti savo biurkratimę mašiną. Galų gale įstatymas ne šventa karvė ir jis turi kuo aktualiau atspindėti realią sitauciją galvose. Deja deja šiuo metu tikriausiai taip ir yra. Dėl jųsų leksikono „jei rėktumėt“: ar tik nesate tas kaunietukas pasidabines Cobu akinukais tam, kad kiečiau atrodytomėt ir įtikintumėt bendruomenę, kad jųsų rašliava vertinga? Jei taip tai jūsų šis straipsnis rodo šiuo metu visuomenėje pradedamą smerkti ‘bullying“ arba lietuviškai patyčias ir todėl reitingai laaabai žemi deja.

  • Gali būti, kad jūs žinote daugiau, bet mano kolega dirba Vokietijoje ir sakė, kad pas juos yra archtarybos, kaip ir pas austrus. Pas austrus netgi svarbioms miestų vietoms, senamiesčiams ir pan, tai yra tarptautinės tarybos. Gal jūs truputį įstrigęs pačioje sąvokoje „taryba“? Nemanot? Dar pridursiu, kad šitos tarybos po Architektūros įstatymo, veikia tik vienus metus, dėl to rėkti per anksti, kad jos išvis nereikalingos. Gal jų darbas turi trūkumų? Nežinau. Aš su savo projektais nebuvau nusiųstas į RAT, negaliu pasidalinti patirtimi. Bet man iš šono atrodo, kad viskas kaip ir į gerą juda. Faktas, tobuli mes niekad nebūsim. Nebeturiu vilčių.

  • Rašiau apie patariamąjį laikiną ekspertų kolektyvą savivaldos architektui. Nuolatinė, sustabarėjusi, uždarai veikianti taryba, kai kiekvieno nario nuomonė nebūtinai argumentuojama ir raštu fiksuojama, po to viešinama, nereikalingos. Matome juk kas vyksta kai Karalius skalambija „tarybos“ išvadą “ vienas nelabai, kitas labai nelabai“ >>>>KAS ČIA PER TARYBOS IŠVADA????? Kelia pasipiktinimą ir tiek.

  • Ponas, gal turi problemu su teksto suvokimu?
   Karalius aiskiai parase – Tačiau, kadangi visos pastangos sužinoti daugiau sudužo į atsitvėrusių tylėjimo siena RAT ekspertų nugaras, o ypač Grunskio, – teks laukti oficialaus RAT protokolo.
   Jis gali pasirodyti dar šią savaitę.
   Suprantame, kad RAT isvadu dar nera. Mes ju kaip tik ir laukiame. Ko jus cia marskinius plesotes? Nebesugalvojate ant ko pykti lieti?

 7. Kas informuotas, kas tie 12 nepatikimų ekspertų, kuriuos Dagelis reikalavo nušalinti?

  • Kiek žinau Dagelis su advokatu reikalavo nušalinti nuo RAT posėdžio visus praktikuojančius architektus, nes jie konkurentai, nusiteikę iš anksto priešiškai.
   Dagelio priešų sąrašas: Tauras Paulauskas, Audrius Ambrasas, Saulius Pamerneckis, Edgaras Neniškis, Tomas Grunskis, Saulius Motieka, Lukas Rekevičius, Sigitas Kuncevičius, Irena Kliobavičiūtė, Marius Šaliamoras, Juozas Vaškevičius Saulius Misevičius.

  • Cool! Visa vilenska elita! Sud, Sibirj! Nestabdom, Dageli!

  • Jei jau LAR ir RATai pasikliauja, kad Grunskis nustatinėtų architektūtos orus Lietuvoje, tai man jųsų gaila.

 8. Tai kad pas abu debesiukus ant veido nupaišyta kokie prioritetai. Galim va smerkti, aiškinti kažką, bet nei jie kalba apie architektūrą, nei mums čia jos ieškoti reikėtų.

  • „mums“ ? varguolių kultūra,

 9. Na straipsnyje pavydukas veržiasi per kraštus. Ir tik senpirdos taip gali, nes suvokia, kad nei bebus įdomūs kažkam toliau Kauno, nei uždirbs eurų tiek, kad galėtų oriai nepavydėt kitiems ir advokatų ir apple kompiuterių.

  • Ačiū, kad skaitote, Jogile

 10. Pilotas išlygino rezultatą kovoje su komjaunuoliais ir jų pr legionieriais. Respect!

 11. Straipnis ne apie architektūrą labai nuliūdino. Pirmas įspūdis, kad tai komunistuojančių kaimo bernų rato raiška. Todėl kyla trys retoriniai klausimai. Ar Daiva gali atsispirti kimo benų ratui. Už ką laisvos profesijos atstovai architektai turi susimokėti kaimo bernų ratui. Ar Architektai gali parodyti Lietuvai pavyzdį kaip vieniems kitų neprievartauti iš išvesti valstybę iš aklavietės.

  • 3 klausimai: kas yra Daiva? kas yra „kimo benu ratas“? kuriai laisvai profesijai Senatus atstovauja?

 12. Clounai mynė ant grėblio. Planavo visus tyliai apdergti ir įbauginti, bet išlindo yla

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Klaipėdos RAT

PASTATAS SU TENISO KORTAIS KLAIPĖDOJE: RAT turėjo rimtų priekaištų

2019 vasario 22Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) svarstė administracinės paskirties pastato ir lauko teniso kortų su pagalbinėmis patalpomis Klaipėdoje rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Ekspertai projekto autoriams išsakė rimtų

Architektų rūmai

ARCHITEKTŲ SUVAŽIAVIMAS: Rinksis Lietuvos architektų rūmų nariai

2019 vasario 86 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) rengia ataskaitinį narių susirinkimą. Bus pristatytos metinės visų Rūmų organų ataskaitos, svarstomas 2020 m. biudžetas ir nario mokestis, keičiamas Statutas. Kovo

Cloud architektai

SIEKS ARCHITEKTŪROS KOKYBĖS: LAR kreipėsi į Teismų administraciją

2019 vasario 710 KomentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai kreipėsi į Nacionalinę teismų administraciją dėl planuojamo statyti administracinės paskirties pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje. Faktą jog šis UAB „Cloud architects“ kūrinys

Panevėžio "Notfa"

PANEVĖŽIO RAT: „Norfos“ projektinius pasiūlymus tikslinga tobulinti

2019 vasario 1Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio regioninė architektūros taryba (RAT), susirinkusi posėdžiauti pirmą kartą, išnagrinėjo naujos statybos prekybos paskirties pastato Panevėžyje, projektinius pasiūlymus. Taryba projekto autoriui juos rekomendavo tobulinti, atsižvelgiant

Dalia Dijokienė

VILNIAUS RAT: Vairą perima doc. Dalia Dijokienė

2019 sausio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus regioninės architektūros taryba ką tik išsirinko naują pirmininkę – ja tapo architektė, VGTU docentė Dalia Dijokienė. Ji šias pareigas eis vietoje praeitų metų pabaigoje

Klaipėdos baseinas

APDOVANOJO BASEINĄ: Sportininkai išrinko 2018 metų geriausią infrastruktūros objektą

2018 gruodžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos sporto federacijų sąjunga jau trečius metus rengia Lietuvos sporto vadybos apdovanojimus, kuriuose renkamas ir Metų sporto infrastruktūros objektas. Šioje kategorijoje šįkart 1-ąją vietą laimėjo

Cloud architektai

VIENAS NELABAI, KITAS LABAI NELABAI: 2 “Cloudų” projektai Vilniaus RAT rentgene

2018 lapkričio 2735 KomentaraiAudrys Karalius

Dar niekada nė vienas architektas nėra padėjęs tiek pastangų, kad jo kūrybos vaisiai nebūtų sveriami viešai. Dar niekada nebuvo tiek išankstinio triukšmo, baladojimosi į krūtinę

Šv. Jokūbo kompleksas

ŠV. JOKŪBO ATOMAZGA: Kritikos upės išprovokavo tarptautinį architektūros konkursą

2018 lapkričio 234 KomentaraiArtūras Karka

Prie sostinės Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno planuojamo komplekso istorija neseniai įgavo naują kryptį. Ką tik paskelbta, jog šio komplekso

_tit_memorandum

KOKYBIŠKOS ARCHITEKTŪROS MEMORANDUMAS: Architektų rūmai ir LNTPA įsipareigojo

2018 lapkričio 234 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos Architektų rūmai ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacija pasirašė esminį dokumentą, kuris apibrėžia plėtotojų ir architektų etiką, veiklos principus ir kokybiškos architektūros siekį, grįstą, vienodais

Diskusija

PROFESINĖS SAVIVALDOS IŠŠŪKIAI: Architektų diskusijos 4 didžiuosiuose miestuose

2018 lapkričio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai 4 didžiuosiuose šalies miestuose diskutuos apie profesinės savivaldos dabartį ir ateitį. Pirmoji diskusija dar šį mėnesį bus surengta Vilniuje. Lietuvos architektų rūmai

Gintautas Natkevičius

ARCHITEKTŪRA KONFLIKTIŠKA: Kauno RAT išvados dėl 3 dangoraižių Šančiuose

2018 lapkričio 212 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno regioninė architektūros taryba išnagrinėjo trijų aukštybinių pastatų projektą Šančiuose ir reziumavo, kad kompleksas neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, yra konflikškas vyraujančio mažaaukščio konteksto atžvilgiu. „Žemųjų

LAR

ARCHITEKTŪROS ĮSTATYMO METINĖS: Lietuvos architektų rūmai viešai diskutavo

2018 lapkričio 201 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų

diskusija

PO METŲ: Inicijuojama vieša diskusija apie Architektūros įstatymą

2018 lapkričio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) organizuoja viešą diskusiją „Architektūros įstatymas: po metų“. Remdamiesi surinktais duomenimis, LAR diskusijoje pateiks savo vertinimą, kaip įstatymas veikė pirmuosius metus, kokių sulaukta

viezb_kl_181000_e1

VIEŠBUTIS PALANGOJE: Klaipėdos RAT ekspertams abejonių sukėlė integralumas

2018 spalio 236 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (Klaipėdos RAT) teigiamai įvertino kauniečio architekto Gintauto Natkevičiaus viešbučio projektą Palangoje, Vytauto prospekte. Daugiausiai abejonių ekspertams sukėlė santykis su kontekstu –

Daniel Libeskind

TEISMAS IŠIMTIMS NEPRITARĖ: Bendrojo miesto plano Taryba redaguoti negali

2018 spalio 196 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino, jog Vilniaus Bendrasis planas negali būti keičiamas Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimais, be derinimo su visuomene ir nevykdant kitų teritorijų planavimo

Architektų rūmai

ARCHITEKTAI IR JŲ KŪRINIAI: Gimsta Architektų rūmų duomenų bazė

2018 spalio 163 KomentaraiLiudas Pastanga

Lietuvos architektų rūmai imasi įgyvendinti seniai aktualų projektą: Duomenų bazę „Architektai ir jų kūriniai“. Architektūrinei autorystei artėjant prie civilizuotų europinių parametrų ir sampratos, vis dažniau

Tarpukario modernizmas

APIE LIETUVOS ARCHITEKTŪRĄ: Architektų rūmai paruošė internetinių seminarų ciklą

2018 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai pradeda internetinių seminarų ciklą apie XX amžiaus Lietuvos architektūrą. Pirmasis šio ciklo seminaras – „Tarpukario Lietuvos architektūra“ – jau spalio 19 dieną.

Gintautas Natkevičius

TRIGUBAS ŠANČIŲ DANGORAIŽIŲ KLAUSTUKAS: G.Natkevičiaus projektą svarstys Kauno RAT

2018 spalio 523 KomentaraiLiudas Pastanga

Architektų biuras “G.Natkevičius ir partneriai” nupaišė Žemiesiems Šančiams trijų daugiaaukščių gyvenamųjų namų grupę ant Nemuno kranto. Bet Šančiai neapsidžiaugė. Maža to, Šančiai gausiai dalyvavo projekto

Eugenijus Miliūnas (Simas)

LAR GARBĖS ŽENKLAI: 3-čiasis matuojamas architektui E.Miliūnui (Simui)

2018 rugsėjo 241 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai vieną kartą per metus nusipelniusiems nariams įteiks Rūmų garbės ženklus. Naujausias Rūmų tarybos siūlymas – garbės ženklą suteikti nusipelniusiam Kauno architektui Eugenijui

Lvovo g. 37

ŠNIPIŠKĖSE NOKSTA KVADRATAI: „Lordų“ grupė statys 23.000 m² kontorinio grožio

2018 rugsėjo 113 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniuje, Šnipiškėse planuojamas naujas verslo centras. Firma „Cloud architektai“ urbanistiškai bene kontrastingiausiame sostinės rajone, vietoje neasfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės braižo per 23.000 m² ploto stiklinį

Kauno pilies tiltas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Nerekomenduoja dalyvauti tilto prie Kauno pilies konkurse

2018 rugpjūčio 232 KomentaraiPILOTAS.LT

Architektų rūmai išplatino žinią architektams dėl Kauno savivaldybės paskelbto Pėsčiųjų tilto prie Kauno pilies konkurso, kuris turi rimtų ydų, dėl kurių dalyvavimas konkurse yra labai

Architektūros kontekstas

KONTEKSTO SVARBA: Konferencijos akiratyje – aplinka, kultūra ir žmogus

2018 rugpjūčio 232 KomentaraiPILOTAS.LT

Spalio 1-ąją, minint Pasaulinę architektūros dieną, Lietuvos architektų bendruomenę suburs svarbiausia kasmetinė konferencija „Architektūros kokybė: konteksto svarba“, organizuojama Lietuvos architektų rūmų ir VGTU Architektūros fakulteto.

Architektų rūmai

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Atestatus prarado 30 šalies architektų

2018 rugpjūčio 20Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai rašė , kad patyręs architektas Henrikas Štaudė neteko atestato už šiurkščius pažeidimus projektuojant skandalingą daugiabutį Zarasų g.15, Vilniuje. Kaip praneša Lietuvos architektų rūmai,

architektų rūmai

PINIGINIAI REIKALAI: Rengiamas nacionalinis projektavimo įkainių projektas

2018 rugpjūčio 836 KomentaraiAudrys Karalius

Gali būti, kad chaosą ir miglas projektavimo sektoriaus finansuose netrukus pakeis aiškesnė ir skaidresnė navigacija. Projektavimo darbų kainų skaičiavimo rekomendacijos gali būti patvirtintos jau rudens

Daugiabutis Klaipėdoje

PASKUTINĖ BENDRUOMENĖS VILTIS: 12 kartų didesniam namui Klaipėdos RAT nepritarė

2018 liepos 263 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT), gavusi Klaipėdos Naujamiesčio gyventojų prašymą, savo iniciatyva apsvarstė istorinėje miesto dalyje, saugomoje teritorijoje planuojamo statyti 9 aukštų daugiabučio pastato projektinius