Firmos „Beckmann-N’Thepe“ architektai universiteto Marne-la-Vallee biblioteką Paryžiaus priemiestyje projektavo atsižvelgdami į vietos istorinę aplinką. Dėl to pastato išorėje naudojo ne vien stiklą, bet ir specialų žemės išvaizdos rudą betoną. Beje, dėl pastarojo architektūrinio sprendimo ši biblioteka, skirtingai nei daugelis kitų betono statinių, neatrodo šalta ir nejautri.
Ką tik pastatyta biblioteka – naujasis universiteto Marne-la-Vallee bendravimo centras. Pastatą sudaro 2 tūriai – stačiakampės formos plieno ir stiklo vestibiulio bei virš pastarojo pakibęs tamsiai rudas, tarsi sudarytas iš faktūriškų žemės blokų. Tokią – gamtišką – eksterjero išvaizdą inspiravo vietos istorinis ūkis „Ferme de la Haute Maison“, datuojamas XVII amžiumi. Naujajam statiniui derantį foną čia sukuria įrengtas vaizdingas sodas, kuris palenda ir po pastatu ir padeda kurti tokio tipo įstaigoms svarbią ramią atmosferą.
Žemės pavidalo faktūriškas tūris vizualiai pratęsia gamtos formas ir kontrastuoja su steriliais stiklo paviršiais. Šiam eksterjerui kontrastas yra pastato vidus, kurį pagyvina spalviniai akcentai.
Parengta pagal worldarchitecturenews.com informaciją.