Kaunas planuoja naujinti vieną savo ryškiausių simbolių – rotušę. Ką tik paskelbta, jog parengti šio istorinio pastato atnaujinimo projektą patikėta žinomam vilniečių kolektyvui „Processoffice“, kiek anksčiau Kaune projektuojančiam ir tiltą per Nemuną.
IŠPLĖS NAUDOJAMĄ ROTUŠĖS PLOTĄ
Kaip praneša Kauno miesto savivaldybė, neseniai visuomenei atvertas Kauno rotušės bokštas – ne vienintelė naujiena šiam istoriniam pastatui. Pagal „Processoffice“ architektų Vytauto Biekšos, Roko Kilčiausko, Mariaus Kanevičiaus, Aistės Galaunytės, Eglės Matulaitytės, Martynos Kildaitės, Justino Malinausko bei kaunietės architektės ir paveldo specialistės Loretos Janušaitienės projektą jis bus pritaikomas muziejinei funkcijai. Projektavimo ir projekto priežiūros vykdymo paslaugų vertė siekia 100.000 eurų. Skelbiama, kad vilniečių kolektyvą projektuoti pasirinko mišri 5 narių komisija, kurioje buvo architektų, kultūros paveldo ir muziejų srities specialistų. Vis dėlto pastarųjų pavardės savivaldybės išplatintame pranešime yra nutylimos.
Skelbiama, jog vienas iš svarbiausių rotušės atnaujinimo tikslų – Kauno miesto muziejaus ekspozicijai ir kitoms reikmėms naudojamo ploto išplėtimas. Muziejaus ekspozicijoms numatoma skirti ne mažiau 860 m² ploto. Pastatas taip pat bus pritaikytas ir specialiųjų poreikių turintiems lankytojams bei šeimoms su vaikų vežimėliais, bus įrengti patogūs liftai.
Rotušės pastate susijungs muziejaus, miesto reprezentacijos, santuokų registravimo ir turizmo informacijos funkcijos. Lankytojams ketinama pritaikyti iki šiol menkai išnaudotas rotušės erdves: administracijai skirtas patalpas bei palėpės erdvę.
PROJEKTINĖ KONCEPCIJA REMIASI PAŽINIMU
Biuro „Processoffice“ architektai parengė Kauno rotušės pastato pritaikymo muziejinei funkcijai koncepciją, kuri remiasi pažinimu. Ja siekiama, jog pažinimas neapsiribotų tik muziejaus ekspozicijos erdve. Pasiūlyta aiškiai atskirti naujai projektuojamus ir saugomus ankstesnių laikotarpių architektūrinius elementus, kuriuos siekiama atverti ir taip sudaryti sąlygas geriau juos pažinti.
Naujos paskirties vidaus erdvės būtų formuojamos ir nauji funkciniai ryšiai kuriami pasitelkiant inovatyvias šiuolaikinės architektūros priemones. Minimali architektūrinė intervencija būtų projektuojama tik neautentiškose pastato dalyse, išsaugant ir atskleidžiant vertingąsias pastato savybes. Projekto autoriai įsitikinę, kad įgyvendinus projektą, Kauno rotušė taps šiuolaikinės paveldosaugos ir kokybiškos architektūros dermės pavyzdžiu.
Per metus Kauno rotušėje apsilanko daugiau nei 21.000 lankytojų. Tikimasi, kad atnaujinus istorinio pastato patalpas šis skaičius padvigubės.
Parengta pagal Kauno savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
Pav.: „Processoffice“.