Diuseldorfe ką tik pabaigtas įgyvendinti įspūdingas didžiausio Europos žaliojo fasado projektas, kurį sukurti įkvėpė žemės menas. Pačiame šio Vokietijos miesto centre stūksančio žaliojo architektūros vietoženklio eksterjero gyvatvorei prireikė net 30.000 augalų.
SPALVĄ KEIS PAGAL METŲ LAIKUS
Vietos firmos „Ingenhoven Architects“ kūrėjai, Diulseldorfe projektuodami 27 m aukštį siekiantį 41.400 m² ploto biurų pastatą „Kö-Bogen II“, stengėsi kuo labiau pasitelkti gamtą. Pagal jų projektą statinį it storas kilimas užklojęs žaliasis jo apdaras simboliškai ženkliną šių miesto centro statybų pabaigą .
Pagal „Ingenhoven Architects“ kūrėjų sumanymą įrengtos 8 km ilgio skroblų gyvatvorės žaliuoja tiek ant pastato „Kö-Bogen II“ fasadų, tiek ir ant jo stogų. Jų eilių ekologinis poveikis miestui prilyginamas 80 pilnai užaugusių medžių. Beje, skroblai pasirinkti, nes vietinės jų rūšys išlaiko lapus kiaurus metus – tik jų spalva keičiasi pagal metų laikus.
Žemės menui artimas biurų pastato projektas – savotiška architektų reakcija į nūdienos klimato pokyčius. Jų suprojektuotas naujasis architektūros objektas yra ne vien žaliasis miesto vietoženklis, bet ir savotiškai pratęsia miesto parko žalumą, prisideda prie ekologijos. Šiam savo žaliajam projektui įgyvendinti architektai prikalbino vietos specialistą W.Sobeką bei prof. dr. K.H.Strauch iš Berlyno universiteto. Beje, pastate „Kö-Bogen II“ veikia ne vien biurai, bet ir prekybos įmonės, restoranai, įengtas požeminis automobilių parkingas.
EKOLOGIJĄ IR ARCHITEKTŪRĄ AKCENTAVO IR ANKSČIAU
Biurų pastatų „Kö-Bogen“ šeimininkai išskirtinį dėmesį architektūrai bei ekologijai skiria jau ne pirmą kartą. Prieš kelerius metus Diuseldorfe įgyvendintam panašaus dydžio biurų statiniui jie buvo pasisamdę žinomą architektą D.Libeskindą. Už ekologiją ne apdovanotas pastarasis architektūros projektas pasižymi žaliaisiais abiejų korpusų stogais bei yra tapęs svarbiu miesto turistinių ekskursijų objektu. Manoma, jog gyvatvorėmis išvagotas antrasis projektas taps dar populiaresniu mieste.
Parengta pagal „Ingenhoven Architects“ informaciją.
Titulinė nuotrauka: HG Esch („Ingenhoven Architects“).