1919-aisiais Veimaro Vokietijoje įkurta Bauhauzo dizaino mokykla pasižymėjo novatorišku požiūriu į žmogų supančią aplinką bei jų santykį. Šios mokyklos 100-mečio proga architektūros istorikė dr. Marija Drėmaitė Vilniaus universiteto bibliotekoje rytoj aptars Bauhauzo idėjas ir jų sąsajas su šiuolaikine architektūra bei su Lietuva.
Bauhauzo (vok. Staatliches Bauhaus) iniciatoriai siekė sukurti naują aplinką, kuri atspindėtų po 1-ojo pasaulinio karo tvyrojusias atsinaujinimo, šalies atstatymo viltis ir tiktų modernaus žmogaus gyvenimo būdui. Walter Gropius, Johannes Itten, Paul Klee ir kiti žymūs mokyklos atstovai plėtojo funkcionalios, kokybiškos ir visiems prieinamos dizaino produkcijos viziją, kurioje tarpdiscipliniškai jungėsi menas, amatai ir naujausios gamybos technologijos.
Bauhauzo 100-mečio proga VU bibliotekos Č.Milošo skaitykloje rengiami 2 susitikimai, skirti aptarti Bauhauzo idėjas, jų atspindžius šiandieniniame pasaulyje ir 2019-ųjų žmogaus santykį su jį supančia ir (ar) jo kuriama aplinka.
Spalio 17 dieną (ketvirtadienį) 18.30 val. VU bibliotekos Č.Milošo skaitykloje (Universiteto g. 3, I a., Vilnius) numatytame pirmajame susitikime architektūros istorikė, VU Istorijos fakulteto profesorė dr. Marija Drėmaitė aptars Bauhauzo idėjas ir jų aktualumą šiuolaikinėje architektūroje, Bauhauzo ir Lietuvos sąsajas, 1919-ųjų ir 2019-ųjų miestiečių santykį su miesto architektūra, gyventojų į(si)traukimą į viešųjų erdvių kūrimą ir raidą.
Parengta pagal Vilniaus universiteto bibliotekos informaciją.
Pav.: VU biblioteka.
Lankytojas
( 2019-10-17 )
Gal ir architektūros mokslininkai gali ką nors pasakyti apie Bauhauzą,ar architektūros istorija tapo tik isorikų prerogatyva?