Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose pristatoma paroda „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“. Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerija „Balta“ organizuoja šį tęstinį projektą jau 9 metus.
Lapkričio 8 dieną (penktadienį) 16 val. kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose įsikūrusiame Žemaičių dailės muziejuje (Parko g. 3A, Plungė) įvyks parodos „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“ pristatymas. Visi parodos „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“ objektai yra sukurti naudojant skirtingas technikas ir technologijas, o ir patys autoriai skiriasi savo pasirinkta tematika bei išraiškos formomis, tačiau kiekviename darbe ieškoma betarpiško dialogo su žiūrovu.
„Per 10 metų jau pristatyta nemažai parodų atskleidžiančių kintančias tekstilės tendencijas, nutolimą nuo tradicinės tekstilės mokyklos bei naujų formų paieškas. Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuvos profesionalioji tekstilė išgyvena kūrybinį pakilimą. Mūsų šalies tekstilė išsiskiria dviem elementais – konceptualumu ir kūrybišku tekstilės technikų bei technologijų vystymu. Lietuvos tekstilės menininkėms pavyksta sujungti technologijos ir šiuolaikinio meno temas, todėl jos laimi nemažai svarbių apdovanojimų. Jų pasirodymus Kauno, Vilniaus, Rygos, Berlyno, Bonos ir Dortmundo parodų salėse lydi pagarba, susižavėjimas, o darbai apibūdinami tokiais epitetais kaip aistringoji tekstilė bei įkvepiantis, kerintis ir fantastiškas menas,“ – katalogo „Aistringoji Lietuvos tekstilė“ įvadiniame straipsnyje rašo menotyrininkė Rasa Andriušytė-Žukienė.
Šiais metais rengiama ekspozicija išskirtinė keliais aspektais. Šioje parodoje dalyvauja ne tik tekstilininkai, tačiau ir kitų vizualiųjų menų atstovai bei prisijungia menininkė iš Korėjos. Taip pat, tai keliaujanti paroda, kuri vėliau bus eksponuojama Gelgaudiškio ir Babtyno-Žemaitkiemio dvaruose. Kai kurie parodos menininkų darbai buvo sukurti dar bendradarbiaujant su Kauno tekstilės bienale ir yra kolekciniai tęstinio projekto kūriniai. Ekspozicijos akcentu galima laikyti tekstilininkių dueto Linos Jonikės ir Linos Gutauskienės darbą „Tapetas“, kuris buvo sukurtas 2009 metais. Šio tapybos kūrinio personažais tapo buvusios Kauno tekstilės bienalės lankytojai.
Projekto dalyviai: Lina Jonikė, Lina Gutauskienė, Aušra Kleizaitė, Monika Grašienė, Jolanta Šmidtienė, Danguolė Brogienė, Marijona Sinkevičienė, Aušra Sedlevičiūtė, Giedrė Kriaučionytė, Mindaugas Juodis, Birutė Sarapienė, Zita Virginija Jusevičiūtė-Tarasevičienė ir viešnia iš Korėjos Gao Yuan.
Parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė. Projekto vadovė tekstilininkė Jolanta Šmidtienė.
Parengta pagal Žemaičių dailės muziejaus informaciją.