Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) rodomo vokiečių istorinio serialo „Sisi“ dalis epizodų filmuota Rokiškyje. Čia filmo kūrėjai sugrįžo ir šią vasarą – Rokiškio dvaras seriale tampa Sisi gimtąja Pozenhofeno pilimi Bavarijoje (Vokietija) prie Štarnbergo ežero.
Vokiečių seriale „Sisi“ pasakojama apie žinomą istorinę asmenybę, Austrijos imperatorienę Elžbietą (Elžbieta Vitelsbach, 1837 – 1898), dar vadinta Sisi. Austrijoje ir Vokietijoje – tai kultinė asmenybė, apie kurią jau yra pastatytas ne vienas filmas. Seriale „Sisi“ pasakojama jos ir jos vyro, Austrijos imperatoriaus Pranciškaus, meilės bei gyvenimo istorija. „Serialo kūrėjų komanda Rokiškyje viešės vos ne visą mėnesį“, – sako Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė. Pasiruošimo darbai prasidėjo gegužės 20-ąją, o pabaiga – birželio 18 dieną.
„Į šį laiką įskaičiuota ne tik filmavimas, bet ir pasiruošimas: kad aplinka taptų kuo panašesnė į XIX a. pilį Vokietijoje, ant dvaro pakabinamos langinės, jis „apsodinamas“ vijokliais, atvežami keli sunkvežimiai augalų. Po filmavimo viską reikia nuimti, surinkti, išvežti… Ankstesnių filmavimų metu Rokiškio dvaro teritorijoje žingsniavo žirgai, riedėjo karietos, kudakavo vištos. Turbūt ne mažiau dekoracijų bus ir šiais metais. Filmavimo laikotarpiu sulaukiame pagausėjusio smalsių lankytojų dvaro parke būrio – tai proga nusifotografuoti nekasdieniškoje aplinkoje“, – kalba muziejaus komunikacijos ir renginių koordinatorė Jolita Jurevičienė.
Pasak muziejaus Ūkio skyriaus vedėjo Valentino Skeirio, Rokiškyje serialo filmavimo komanda vieši jau trečią kartą, tad muziejaus darbuotojams jau viskas žinoma. Populiaraus serialo „Sisi“ filmavimas Rokiškio krašto muziejuje vyks iki birželio 12 dienos.
Rokiškio dvaro sodyba – vienas iš vertingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje. Jo architektūros formos atspindi šalies architektūros stilių evoliuciją nuo klasicizmo iki moderno. Pagrindinis sodybos kompozicinis centras – rūmai bei jiems statmenos abipus erdvaus parterio stovinčios oficinos. Dvaro sodybos kompozicinę ašį išryškina pagrindinė įvažiavimo alėja, kuri suformuoja koncentruotą centrinį užstatymo struktūros tipą. Dvaro sodybos kompozicijos ašis sutampa su miestelio pagrindine kompozicine ašimi ir formuoja pabrėžtiną klasicistinę kompoziciją miestas-dvaras. Tai vienintelis toks išplėtotos klasicistinės ašinės kompozicijos pavyzdys Lietuvos urbanistikoje. 1952 metais suremontuotuose dvaro rūmuose įsikūrė Rokiškio krašto muziejus.
Parengta pagal Rokiškio savivaldybės ir Rokiškio krašto muziejaus informaciją.
Titulinė nuotrauka: Rokiškio TIC.