Maišiagaloje esančiame Houvalto dvare atidaryta kauniečio Gintauto Vaičio tapybos paroda „Spalvų impresijos“, skirta menininko kūrybiniam trisdešimtmečiui paminėti.
G.Vaičio parodos atidarymas Houvalto dvare, Maišiagaloje sutraukė gausų būrį svečių, kurie negailėjo gražių žodžių autoriui. Parodą organizavusi Nemenčinės kultūros centro parodų kuratorė Edita Tamulytė pasidžiaugė turinti tokią unikalią galimybę surengti profesionalaus dailininko tapybos parodą Houvalto rūmuose, kurių buvę šeimininkai – Ildefonsas Houvaltas bei jo žmona Barbara buvo patys profesionalūs tapytojai, studijavę Stepono Batoro universiteto Dailės fakultete Vilniuje. Profesionalios dailės tęstinumas Vilniaus rajono dvaruose yra ypač svarbus kultūrinis reiškinys.
Parodos autorius G.Vaičys pasakojo apie savo kūrybą ir pačią parodos ekspoziciją, kurioje dominuoja ritmiškos intensyvaus kolorito kompozicijų variacijos – greta akrilu tapytų drobių dailininkas pristato eksperimentinius autorinės technikos koliažus. Tiek kontrastingomis, tiek niuansuotomis spalvinėmis dėmėmis grindžiamos Gintauto Vaičio abstrakcijos išsiskiria konstruktyvia išdėstymo logika ir subtilia jautriai nutapytų tonų gradacija.
Kaip teigia autorius, buvo ieškoma ritmo, kurį komponuoja iš sudėtingų reguliarių linijų ir juodų segmentų. „Nes mūsų gyvenimas – tai ritmingas visa ko pasikartojimas. Kvėpavimas ir širdies dūžiai, vienas po kito einantys metų laikai, saulėlydžiai ir saulėtekiai, potvyniai ir atoslūgiai“, – sako dailininkas.
Houvalto dvare G.Vaičio paroda veiks iki balandžio 30 dienos. Parodos kuratorė Edita Tamulytė.
Gintautas Vaičys gimė (1965 m.) ir kuria Kaune. 1987-1993 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje. nuo 1999 m.– Lietuvos dailininkų sąjungos narys. LDS Kauno skyriaus pirmininkas – 2009-2017 m. Nuo 1993 metų dirba pedagoginį darbą. Nuo 2014 m. kultūrinės asociacijos „Borussia“ narys. Surengė apie 70 personalinių parodų Lietuvoje (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Telšiai ir kt.). Surengė apie 20 personalinių parodų užsienyje (Estija, Lenkija, Vokietija, Austrija, Čekija, Šveicarija). Dalyvavo apie 300 grupinių parodų Lietuvoje ir apie 100 užsienyje. Darbai yra MO Muziejaus Vilniuje, MKČ muziejaus Kaune, Grunwald art Olštyne (Lenkija), Samuolis art Kaune, Šviesos muziejaus Pultuske (Lenkija) kolekcijoje , taip pat privačiuose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Apdovanojimai: Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis 2021, Specialus prizas parodoje „Geriausias 2002 metų kūrinys“ Kaunas ir kt.
Parengta pagal E.Tamulytės informaciją.
Titulinė nuotrauka: Ričardo Grigo.