Naujojoje Klaipėdos galerijoje, mados ir verslo centre „Herkaus galerija“ atidaroma Artūro Tamašausko mažųjų formų skulptūrų paroda „Mutacija“ ir Gintaro Pankevičiaus tapybos paroda „Apie vandenį, vėją, laivus ir žuvėdras“. Skirtingų meno žanrų ir braižo kūrėjus galerijos erdvėje vienija tik aistra kūrybai, padedančiai perteikti menininkų idėjų raidą ir svarbiausius kūrybos principus.
MENININKO ŽVILGSNĮ TRAUKIA NEREIKALINGI DAIKTAI
Liepos 12 dieną (penktadienį) 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje, mados ir verslo centre „Herkaus galerija“ (Herkaus Manto g. 22) įvyks A.Tamašausko parodos „Mutacija“ ir G.Pankevičiaus parodos „Apie vandenį, vėją, laivus ir žuvėdras“ atidarymas.
Parodos „Mutacija“ autorius sėkmingai kuria mažųjų formų skulptūras, dažnai naudodamas ready made priemones. Jo žvilgsnį traukia nereikalingi, atgyvenę, savo istorijas turintys daiktai, o jie, pakliuvę į dailininko rankas, įgauna prasmę, grįžta į naują nūdienos laiką, tampa reikšmingais meno kūriniais.
„Kūrybos stilistika artima steampunk kultūriniam judėjimui, tačiau su savitu požiūriu į tai. Naujai įtaigi plastika ir priemonės iš daiktų, kažkada turėjusių visai kitą gyvenimą (paskirtį), grįžta į naują nūdienos laiką, sukeldami dvejopus jausmus. Gaunamas kūrinys naujai emocinei patirčiai praplečia jausminį ryšį tarp buvusio ir naujai gimstančio objekto.
Gerai įvaldytos specifinės medžiagos ir profesionalus tradicinių ir naujų technologijų taikymas (specialios studijos ir ilgalaikė praktika) duoda kūrybinį rezultatą. Artūro kūriniai estetiškai įtaigūs, jaudinantys ir keliantys teigiamą emociją su lengva humoro doze.
Menininkas, pajutęs Viktorijos epochos mechanizmų romantiką, meistriškai įvaldęs perdirbinių technologijas, teigia įgaunąs kūrybinę laisvę, gebėjimą matyti realybėje neegzistuojančius dalykus. Kelių epochų kultūrų jungimas duoda netikėtą rezultatą ir pačiam autoriui“, – parodos autoriaus kūrybą analizuoja VDA Telšių fakulteto prof. Romualdas Inčirauskas.
ĮKVĖPIMO SEMIASI IŠ GAMTOS
Tapytojas G.Pankevičius įkvėpimo kūrybai semiasi iš gamtos. Greita tapymo maniera vaizduodamas regimosios aplinkos įspūdį, dailininkas nesistengta perteikti realistiškų vietos bruožų, o tik labiausiai reikšmingas jos vertes.
G. Pankevičiaus paveikslus vienija vientisas monochrominių atspalvių koloritas, platūs minkšti potėpiai – tarsi uždengti rūko ar miglos šydu, švelnūs spalviniai santykiai – lyg vėjo nugairinti pustoniai ar jūros bangų nuskalauti vaizdai. Keliais teptuko prisilietimais dailininkas sukuria jausmingą judesio iliuziją: banguotos jūros dvelksmą ar paukščių gaivalingą šokį. Vandens paviršiuje žaidžiantys šviesos blyksniai, kai nematomas, o tik jaučiamas vėjo dvelksmas, skirtingai įamžinamas menininko kūriniuose. Vėjas – vis kitokio pavidalo: plevenantis virš jūros, pučiantis laivo bures. Drobėse dailininkas siekia perteikti harmoningą ir romantišką gamtos nuotaiką.
Paroda vyks iki rugpjūčio 8 dienos.
Parengta pagal Naujosios Klaipėdos galerijos informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Helikopteris“, A.Tamašauskas.