Leipcigo menų muziejuje veikia lietuvių menininkų dueto Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos, žinomų kaip Pakui Hardware, personalinė paroda „Underbelly“. Tai naujausias menininkų darbas, sukurtas specialiai Leipcigo menų muziejaus erdvei.
Parodos „Underbelly“ žiūrovai kviečiami įžengti tartum į išdidintą organizmą tyrinėti peršviečiamų jo dalių ir elementų „vidurius“. Švelnaus atspalvio minkšta per visą muziejaus erdvę ištempta medžiaga veikia tarsi membrana, kurią muziejaus lankytojai gali apžiūrinėti tiek iš apačios, tiek pasilipę specialiai sukurtomis struktūromis ir pralindę pro membranoje išpjautas ertmes. Taip menininkai ne tik perteikia perdėtą sveikatos ir fizinio aktyvumo sekimą pasitelkus šiuolaikines technologijas, bet ir įtraukia ypatingą muziejaus architektūrą, kurioje atvirų ir uždarų erdvių žaismas, galimybė stebėti kelis muziejaus aukštus vienu metu bei jį užliejanti natūrali dienos šviesa kuria specifinę, kone siurrealią atmosferą. Derindami natūralias ir dirbtines medžiagas, organiškas ir sterilias formas Pakui Hardware sujungia dizainą, biologiją ir meno istoriją sukurdami neįprastą hibridinį darinį.
„Underbelly“ ekspozicijos architektūrą sukūrė architektai Petras Išora ir Ona Lozuraitytė. Paroda veiks iki lapkričio 3 dienos.
N.Černiauskaitė ir U.Gelguda bendrą kūrybinę veiklą pradėjo 2014 m. Pakui Hardware pseudonimą menininkams pasiūlė kuratorius iš Niujorko Alexas Rossas. Per penkerius bendros kūrybos metus menininkai sulaukė ypač didelio tarptautinės šiuolaikinio meno scenos dėmesio. Tarp pastarųjų solinių parodų paminėtinos: „Extrakorporal“ (Vokietija), „The Return of Sweetness“ (Londonas), „Creatures of Habit“ (Vengrija), SIC (Suomija ir Italija), „On Demand“ (Vokietija), „Vanilla Eyes“ (Austrija).
Grupinės parodos surengtos „Kunsthalle Basel“ Šveicarijoje, Musee d’Orsay Paryžiuje, BOZAR menų centre Briuselyje, MAXXI muziejuje Romoje ir kitose svarbiose meno institucijose. Šiuo metu Pakui Hardware Stambulo bienalėje ruošiasi pristatyti naują instaliaciją.
Parengta pagal LR kultūros atašė informaciją.
Nuotrauka: Alexander Schmidt / PUNCTUM