Kaune ką tik paskelbti atviro 2 pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą architektūros konkurso nugalėtojai. Jį laimėjusi architektūrinė komanda – Petras Išora, Ivane Ksnelashvili, Dominykas Daunys bei UAB „TEC Infrastructure“ – sukalė estetiškai ir techniškai nuglūdintą projektinę tiltų koncepciją, kuri vertinimo komisiją įtikino racionalumu.
Kaune baigėsi atviras 2 pėsčiųjų tiltų į Nemuno salą idėjų architektūros konkursas. Ką tik paaiškėjo, jog 1-ąją vietą (preliminari eilė) komisija paskyrė konkursinei idėjai devizu „360“, kurių autoriai žadėjo atverti 360° panoramas. Nugalėtojai pasiūlė statyti racionalios arkinės konstrukcijos tiltus su 2 papildomomis viešosiomis erdvėmis – amfiteatrais. Beje, šis mišrus lietuvių ir gruzino kolektyvas KILD anksčiau yra laimėjęs svarbų Seulo pėsčiųjų tilto tarptautinį konkursą.
PILOTAS.LT žiniomis, 2-ąją vietą užėmė projektas devizu „TEKA“ („DO ARCHITECTS“ – Algimantas Neniškis, Andrė Baldišiūtė, Džiugas Karalius, Urtė Ieva Šabliauskaitė, Ignas Uogintas, Gediminas Aismintas, Giedrė Darškutė, bendraautoriai: „INHUS“ – Justas Petkevičius, Rytis Mušauskas, Justina Umbrasienė; Vilnius).
3-iają vietą užėmė projektas „AnapusYraŠiapus“ (arch. Tomas Petreikis, Gustė Kančaitė, Kęstutis Kajokas, UAB „Kančo studija“; Kaunas).
Konkurso laureatų projektą 360 portalui PILOTAS.LT gyrė ir konkurso recenzentas G.Jurevičius bei salos sutvarkymo projektą ir Mokslo salos projektą rengiantis architektas G.Natkevičius. Pirmasis akcentavo motyvuotus, profesionalius ir saikingus sprendinius, o antrasis – gerą sukibimą su sala ir su Mindaugo krantine bei urbanistiniu audiniu.
Komandos KILD lyderis Petras Išora sakė, kad greičiausiai juos sėkmė lydėjo, dėl šiokios tokios tiltų projektavimo patirties, dėl salos ir gretimų kvartalų gero konteksto pažinimo ir…dėl laiko stokos. Anot P.Išoros, komanda išvarginta Bibliotekos Klaipėdoje konkurso, Kauno tiltams neturėjo laiko pertekliaus plačioms idėjų paieškoms, todėl veikė pasikliaudami euristikos metodu.
Pavyko! Anot P.Išoros, smegenų šturmas, siekiant paprasto racionalumo, baigėsi lakoniškos formos ir urbanistinių saitų deriniu. Masyvios tilto atramos tapo neformaliais amfiteatrais, funkciškai sukabinančiais tiltą su krantais. Tačiau architektas ypač pabrėžė sumegztus tiltų ryšius su “Kančo bažnytėle” ant Aleksoto šlaito ir Nemuno bei Puodžių gatvėmis Senamiestyje. “Kadangi tiltų paskirtis yra – jungtys, tai mes ir skyrėme tam didžiausią dėmesį, jungdami ne tik Nemuno krantus, bet ir istorinio uosto ryšius su Senamiesčiu ir upe”,- sakė P.Išora.
PILOTAS.LT informacija.
Pav.: „360“ (arch. P.Išora, I.Ksnelashvili, D.Daunys; UAB „TEC Infrasrtukture“), 1-oji vieta, 8.000 Eur.
Monika
( 2018-08-06 )
O man labai gaila, kad ,,Žaltys“ nepateko. Asmeninės simpatijos medžiui, kabančiųjų sodų konstrukcijai ir mitologijai, plius man pradeda trūkti lietuviškumo visame kame, kas nauja, čia buvo gyvasties gurkšnis.
JPN
( 2018-08-06 )
Lietuviškumas nėra vien medis. Lietuvių karių šarvai ir ginkluotė neatsiliko nuo Vakarų Europos riterių ginkluotės. Lietuviai statė ir akmenines bei mūrines pilis.
Tiltas
( 2018-08-03 )
„Numatomas abiejų tiltų ir takų per Nemuno salą projektavimo ir statybos biudžetas yra apie 8 milijonus eurų“ o taip……. reikia dauginti bent iš dviejų 😀
Nors pats tiltas atrodo gerai ir yra logiškas.
andrius
( 2018-08-03 )
Labai geras projektas – visiskai paprastas, netgi sakyciai banaliai paprastas, nesudetingi architektūriniai sprendiniai, pakankamai lengvai įgyvendinami. Architektų komanda tikrai nustebino – aš visada sakiau – ne visada reikia būti didžiu specialistu kad sukurtum statinį pagal paprastų žmonių poreikius.
mnmn
( 2018-08-03 )
sveikinimai kildukams. geras, logiskas, racionalus projektas. ne bomba, bet… geriau profesionalus paprastumas, negu nesuvirskintas futurizmas.