images_phocagallery_3162_pilot_titu_1407_3162_janul_po_140700_e02

KAUNO ARCHITEKTŪRINIAI TITULAI 2014://G.JANULYTĖ-BERNOTIENĖ – PRIEKYJE

Kauno architektų ceche įsitvirtino tradicija, jog kasmet, pažymint Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, yra skelbiami sėkmingiausiai dirbę architektai, fiksuojami reikšmingiausi architektūriniai įvykiai. Nepriklausomas architektūros ir kultūros portalas PILOTAS.LT (anksčiau laikraštis STATYBŲ PILOTAS) nuo 1997-ųjų metų Liepos 1-ąją skelbia Metų architektą Kaune.

Šiemet garbingiausias „Metų architekto“ titulas suteiktas architektei Gražinai Janulytei – Bernotienei ir jos studijos komandai, kurios išskirtinė ir meniška architektūra yra geriausia Kauno mieste ir verta ypatingos kolegų pagarbos, dėmesio bei susižavėjimo.

Pažymėtina, kad Gražinai Janulytei – Bernotienei pirmąjai  “Metų architekto” titulas suteiktas antrą kartą. Jis palnytas už išskirtinius pastatus Kauno mieste: Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrą ir Integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnį „Santaka“.

Gražinos Janulytės-Bernotienės studijoje triūsia: Gražina Janulytė-Bernotienė ir Guoda Zykuvienė bei  Rimantė Lydytė, Agnė Andriukaitienė, Loreta Bulakienė, Erikas Klinavičius, Agnė Mikėnaitė.

Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras

Integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnis „Santaka“

Šiemet pirmą kartą paskelbti dar šeši Architektūriniai Titulai, kurie siekia stimuliuoti Kauno architektūrinę pažangą ir formuoti pozityvius Kauno architektūros ir architektūrinio gyvenimo orientyrus bei atspindi portalo PILOTAS.LT laikyseną.

“Metų įvykio” titulas suteiktas pirmąjam tarptautiniam Kauno architektūros festivaliui KAFe 2013 [festivalio vadovas Gintaras Balčytis], kuris pozityviai ir esmingai paveikė Kauno architektūrą ir architektų cechąbei sustiprino architektūros vaidmenį mieste.

“Auksinės rankelės“ titulas suteikiamas leidėjui Gintarui Balčyčiui bei jo partneriams: Jolitai Kančienei (architektūrologė), Gintarui Česoniui (fotografas) ir Astai Prikockienei (kuratorė), kurių architektūrologinis ir švietėjiškas indėlis Kauno architektūrai yra ypatingai ženklus ir reikšmingas solidžiu leidiniu “Kauno tarpukario architektūra”.

Titulas “Geroji naujiena” suteiktas jaunųjų architektų komandai: Mykolui Svirskiui, Martynui Leščišinui, Vytautui Leliui, Karoliui Platakiui, Antanui Šarkauskui, Bertai Bocculaitei ir jų vadovui Tomui Kulešai už “Praktinės kūrybos stovyklą 1:1”, kuri tapo ryškiausiu debiutu profesionaliame lauke ir kurio savitumas, optimizmas ir rezultatyvymas teikia pagrįstų architektūrinių vilčių ateičiai.

Titulas “Architektūros draugas” suteiktas klubui “Galeria Urbana” [klubo vadovė Eglė Simuntienė], kurio globėjiška veikla lėmė Kauno architektūrinio gyvenimo kokybinį pagerinimą ir bendruomeniškumo stiprinimą.

Iškalbingas titulas “Metų nusivylimas” suteiktas ilgai žadėtam, tačiau netikėtai atšauktam Kauno kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų konkursui [autorius – Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis] – už miesto demokratiškos architektūrinės raidos ignoravimą ir Kauno architektūrinių lūkesčių destrukciją.

Titulas “Metų kebabas” šiemet atiteko arogantiškai “pilaitei” Vaižganto g.21 [architektas Virginijus Juozaitis], kuri laikytina šiurkščiu architektūriniu svetimkūniu Kauno Žaliakalnio tarpukario architektūros kontekste ir kurios architektūra yra nevykusi, neskoninga ir nesektina. Beje, į šį titulą labai rimtai pretendavo dar du “kebabai”: mutantiškasis Putvinskio g.45 anstatas (architektė Raimonda Razulevičienė) bei “Urmo“ senamiestelio kompleksas Pramonės prospekte (architektas Ričardas Stulpinas).

Pagal tarptautinę tradiciją, Titulas – prieš arba po asmens vardo ir pavardės rašomas epitetas, išreiškiant šiam asmeniui išskirtinę pagarbą arba nurodant jo profesionalumą, akademinę kvalifikaciją ar dvasinį rangą. Kauno Architektūriniai Titulai – atatinka jungtinį dvasinio-profesinio-visuomeninio titulo rangą ir skiriami Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, už išskirtinius žygius ir darbus Kauno mieste architektūros labui. Kauno Architektūriniai Titulai nėra paveldimi.

 

KAUNO METŲ ARCHITEKTAI (CHRONOLOGIJA)

1997 Evaldas Barzdžiukas už du individualius gyvenamuosius namus Kauno Žaliakalnio šlaite.

1998 Algimantas Kančasuž tradicinės architektūros ir naujų statybinių medžiagų bei priemonių junginius.

1999 Dalius Šarakauskasuž prekybos centro „Skaistė“ projektą ir vartų fabriką „Ryterna“ Kaune.

2000 Gintaras ir Asta Prikockiai už VU Kauno humanitarinio fakulteto rekonstrukciją, vilą „Jūra ir smėlis“ Preiloje bei nuoseklią veiklą istoriniame Kauno kontekste.

2001  Gintautas Natkevičiusuž atvirą, idėjiškai užtaisytą architektūrą.

2002 Darius Čiuta už meninę drąsą ir tai, kad dirbdamas su skirtingais kolektyvais, stimuliuoja juos ir „užkrečia“ projektus formos grynumu, saikingumu ir tiksliniu medžiagų panaudojimu.

2003 Laima Tumynienė ir Gintas Vieversys už reikšmingas komercinės architektūros realizacijas – kosmetikos parduotuvės „Sarma“ interjerą Vilniuje; autocentrą, komercinį pastatą su sveikatingumo centru ir prekybos centrą „Iki“ Marijampolėje.

2004 Vilius Adomavičius ir Vida Vyšniauskienė už vilas prie Kalvių ežero ir Kačerginėje, „Ąžuolyno“ teniso sporto centrą Kaune ir gyvenamojo kvartalo prie Klaipėdos koncepcinį projektą ir kitus neabejotinai sėkmingos architektūros pavyzdžius.

2005 Ramūnas Raslavičius už elegantišką ir nuoseklią architektūrą firmos „Lemora“ pastate ir 2 Vytėnų gyvenamuosiuose namuose.

2006 Algimantas Miškinis, kurio publikacijos ir knygos urbanistinio paveldo klausimais bei principinga, nuosekli ir aktyvi pilietinė pozicija dėl svarbiausių Kauno urbanistinių problemų nusipelno ypatingos pagarbos, dėmesio ir visuomenės dėkingumo.

2007 Gražina Janulytė-Bernotienė už Kauno medicinos universiteto bibliotekos, Marijampolės kultūros centro projektus ir M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukciją.

2008 Simas – Eugenijus Miliūnas už ilgametes architektūrines pastangas, formuojant šiuolaikinį Kauną, kurios vertos žaidžiančiojo trenerio vardo.

Komentarai

 1. Pats laikas ir Vilniuje suskaiciuoti kebabus.

 2. pagarba janulytei, nei pridesi, nei atimsi !

 3. Reiskiasi, premjerui vat tokios architekturos ir reikia. Dekui uz aiskuma. Tendencijos 5 metams nekelie abejoniu.

 4. Bet Juozaičio boba yra Butkevičiaus patarėja, architektūros katedros vedėja. Štai kokioje šalyje gyvename. Pas mus daugiau blogos architektūros nei geros.

 5. Dar reikėtų įsteigti Gražiausios metų architektės ,Geriausio metų automobilio (savininkas-architektas) prizus.

 6. Ryterna atidarė naują sandėlį Savanorių pr.? Naujiena. Na, jei pereinamąjį prizą atsiėmė, tuomet kas kitas eilėje

 7. Kad šokis lyg ir jau buvo kažkuriais metais,manau kad bus koks nors kebabas kokiam nors Savanorių pr.Kaune.

 8. Titulai nepaveldimi, bet sukasi ratu polkos ritmu. Kiti metai turėtų būti Šarakausko už Ryternos skardos šokį Kauno LEZe

 9. nuvaziavau paziureti to „kebabo“. siaubas! prie pat garsiosios vilos „Eglute“. prie pat Mykolaicio Putino namu. kosmaras! ka paveldas mano tuo klausimu? vel tylu?

 10. visos moterys tinka buti architektemis, kuom gi dar ?

 11. Summertime and the livin’ is easy
  Fish are jumpin’ and the cotton is high
  Oh, your daddy’s rich and your ma is good-lookin’
  So hush, little baby; don’t you cry

  One of these mornings you’re gonna rise up singing
  And you’ll spread your wings and you’ll take to the sky
  But till that morning, there ain’t nothin’ can harm you
  With daddy and mammy standin’ by
  Don’t you cry…..

  DuBose Heyward,1935

 12. Superiniai apdovanojimai. Sveikinu!

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Nuotrauka Almanto Bružo

KENGO KUMA: Architektūroje man įdomiausia – Kekkai tema

2022 rugsėjo 296 KomentaraiAudrys Karalius

Vienas garsiausių pasaulio architektų – Kengo Kuma – atvyko į Kauną architektūros festivalio KAFe programos Rytai-Rytai 5 direktorių Gintaro Balčyčio ir George Kunihiro kvietimu. Šiemet

Perkūno 11

ART DECO FRONTAS: Teismas įpareigojo A.Dankovskį atstatyti apgriautą statinį Perkūno 11

2021 rugsėjo 2910 KomentarųPILOTAS.LT

Šiandieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nutarė apeliacinį Artūro Dankovskio skundą atmesti ir palikti galiojantį Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų 2021 vasario 23-iosios sprendimą. O

Arkitektas

25 SIZIFIŠKI METAI: Architektūrinės žiniasklaidos pradžia Lietuvoje

2021 vasario 98 KomentaraiAudrys Karalius

1996-ųjų vasario 9-tąją Lietuvos skaitytojas sulaukė pirmojo architektūrinio periodinio leidinio istorijoje – mėnraščio “Arkitektas”. Vėlai. Daugelis Europos valstybių architektūrinę leidybą pradėjo 100 ar 80 metų

vila_kn_201019_e01_bra

LAR TARYBA: Vilos Perkūno al. 11 rango objektų apsauga turi tapti viešuoju interesu

2020 lapkričio 111 KomentarasPILOTAS.LT

Art deco stiliaus vilos Perkūno al. 11 Kauno Žaliakalnyje griovimo istorija įgauna vis platesnį atgarsį tiek visuomenėje, tiek ir atskirose kultūros paveldui neabejingose bendruomenėse. Lietuvos

Architektūros politika

LIETUVOS ARCHITEKTŪROS POLITIKAI: Patvirtinta Architektūros meno tarybos sudėtis

2020 sausio 227 KomentaraiPILOTAS.LT

LR Kultūros ministerija pirmą kartą istorijoje suformavo Architektūros meno tarybą. Iš architektūros specialistų sudarytos tarybos uždavinys – prisidėti prie ilgalaikės tęstinės architektūros kaip profesionaliojo meno ir kūrybinių

Gustė Kančaitė

KAUNO METŲ ARCHITEKTĖ: Gustė Kančaitė! Sėkmę lemia tėvo mokykla ir olandiškos studijos

2018 liepos 47 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno architektūrinis titulas “Metų architektas 2018” suteiktas jaunai architektei Gustei Kančaitei, „kurios jaunatviškas veržlumas, atida ir gelminis architektūros suvokimas tampa projektais, kurie yra meniški, išskirtiniai

Architektų regata

6-OJI ARCHITEKTŲ REGATA: Prasidėjo komandų registracija

2018 gegužės 17Be komentarųPILOTAS.LT

Artėjant vasarai, vis ryškesni ir kasmetinės architektų šventės – Architektų dienos – ženklai. Klaipėdos architektai neseniai paskelbė 6-osios Architektų irklavimo regatos registraciją. Lietuvos architektai liepos

Juodkrantės uostas

JUODKRANTĖS UOSTAS VIS REALESNIS: Pritarta projektiniams pasiūlymams

2018 vasario 5Be komentarųPILOTAS.LT

Neringos savivaldybė keleivinių laivų ir turistinių jachtų uostą Juodkrantėje pradėjo planuoti dar prieš 10-metį. G.Janulytės-Bernotienės studijos parengtiems šio uosto projektiniams pasiūlymams ką tik pritarė Neringos

kultūros ministerija

KULTŪROS MINISTERIJA: Renkamos paraiškos Vyriausybės kultūros ir meno premijoms

2017 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerijai galima teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Pretendentus turi teisę siūlyti Lietuvos Respublikoje registruoti juridiniai asmenys, kitose Europos Sąjungos valstybėse ir

G.Janulytė-Bernotienė

NAUJA VYRIAUSYBĖS PREMIJOS KOMISIJA: Architektūrai atstovaus G.Janulytė-Bernotienė

2017 spalio 51 KomentarasPILOTAS.LT

LR Vyriausybė ką patvirtino naujos sudėties Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisiją. Trejų metų kadencijai komisijos pirmininku paskirtas poetas, publicistas Liutauras Degėsys, o architektūros sričiai

Architektų rūmai

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Palaikome viešąjį interesą ginančius architektus

2017 liepos 20Be komentarųPILOTAS.LT

Dviejų Kauno architektų Lino Tuleikio ir Audrio Karaliaus puldinėjimas įvairiais žiniasklaidos kanalais netruko įgauti organizuotos „minkštosios galios“ medžioklės bruožų. Nors viešai atsakomybės už „atakas“ niekas

anoniminis

LIETUVA, TĖVYNE MUSIŲ [1]: Vieši atsakymai į anoniminį interesą

2017 liepos 414 KomentarųAudrys Karalius

Mano senelis Juozas Karalius, išgyvenęs du karus, Vokietijos krachą, Sibirą ir kolchozinę LTSR, šeštą vakaro kviesdavo kartu klausytis “Amerikos balso”. Romas Sakadolskis ir Ko šnypštė,

Gintaras Balčytis

ARCHITEKTŲ DIENA: Liepos 1-ąją didžiosiomis raidėmis rašome Gintarą Balčytį

2017 birželio 304 KomentaraiAudrys Karalius

Turbūt nėra būtina prisiminti Liepos 1-osios kilmės, tačiau švęsti Taptautinę architektų dieną privalu. Nes tai cecho vertikalė, šaknis, tai – ašis aplink kurią sukasi margas

Neris

UPĖ SUGRĮŽTA Į MIESTĄ: Architektų žygis baidarėmis „Archfest‘17“

2017 birželio 151 KomentarasPILOTAS.LT

Artėjanti Architektų diena, liepos 1-oji – ne tik proga susumuoti metų rezultatus, bet ir atsipūsti bei pašvęsti. Dar geriau, kai pažiną ir pramogas pavyksta suderinti.

LASKAO

KLAIPĖDOS ARCHITEKTŪRA 2016: Architektūros renginių maratonas uostamiestyje

2017 birželio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdoje prasideda 6-asis architektūros renginių ciklas „Klaipėdos architektūra“. Programoje – fotodirbtuvės, parodos, apdovanojimai, leidinio pristatymas, architektų irklavimo regata ir šventiniai Architektų dienos renginiai. „Klaipėdos architektūra“

architektūros įstatymas

ARCHITEKTŪROS ĮSTATYMAS PRIIMTAS: Architektūra tampa nacionaliniu prioritetu

2017 birželio 95 KomentaraiAudrys Karalius

Tapome ilgai laukto stebuklo liudininkais – Seimas didele balsų dauguma priėmė Lietuvos Respublikos Architektūros įstatymą, tuo pačiu oficialiai pripažindamas architektūrą nacionaliniu prioritetu. 2017-ųjų birželio 8-toji

architektūros įstatymas

KAUNO MERO TORPEDA: Architektūros įstatymas atidėtas jau trečią kartą

2017 birželio 78 KomentaraiAudrys Karalius

Architektūros įstatymo priėmimas Seime vėl atidėtas ir grąžintas Aplinkos komitetui svarstyti – šįkart po Savivaldybių asociacijos kreipimosi, kurį iniciavo Kauno savivaldybės meras. Kaip žinia, Visvaldo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ĮAMŽINS PROFESORIAUS ATMINIMĄ: VDU bibliotekai – L.Donskio vardas

2017 vasario 11Be komentarųPILOTAS.LT

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Daugiafunkciame mokslo ir studijų centre bus įamžintas profesoriaus Leonido Donskio atminimas. Neseniai mus palikusio filosofo vardas suteikiamas

images_phocagallery_4736_londo_blog_1609_4736_londo_gb_160500_e01_bra

KARBUNKULO PREMIJA 2016://BRITAI VĖL GĖDINA BLOGIAUSIO PASTATO AUTORIUS

Didžiojoje Britanijoje šiemet vėl išrinktas blogiausias metų pastatas. Pastaruoju tapo naujas Londono daugiaaukštis gyvenamasis kvartalas „The Lincoln Plaza“ , suprojektuotas „BUJ Architects“. Laureatas nusipelnė viešo

images_phocagallery_4631_liep1_kaun_1607_4631_tit_parod_e01_bra

SAVA ŠVENTĖ://NEBLUNKANTI IŠTIKIMYBĖ KAUNO LIEPOS 1-OSIOS TRADICIJOMS

  Liepos 1-ąją visoje Lietuvoje aktyviai vyko Architektų dienos renginiai. Šiemet architektai profesinę šventę pažymėjo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kitur, kur yra architektūrai

images_phocagallery_4629_palys_metu_1607__tit_16.07.01_j.r.palys_fkaa

NUOSEKLIAI KAUNOFILIŠKAS://KAUNO METŲ ARCHITEKTU TAPO JURGIS RIMVYDAS PALYS

Kauno architektų cechas, pažymėdamas Liepos 1-ąją – Architektų dieną, išrenka sėkmingiausiai dirbusius kolegas, fiksuoja reikšmingiausius architektūrinius įvykius Kauno krašte. Nepriklausomas architektūros ir kultūros portalas PILOTAS.LT

images_phocagallery_4628_pilot_titu_1607_4628_liep1_tit

NACIONALINIAI ARCHITEKTŪRINIAI TITULAI://2016-IEJI LABAI NENUOBODŪS METAI

Tarptautinę Architektų dieną skelbiami Nacionaliniai Architektūros Titulai – nepriklausomas, nekomercinis architektūros cecho kūrybinės veiklos įsivertinimas. Portalo PILOTAS.LT redakcija su konsultantų pagalba sudarė svarbiausių Lietuvos architektūrinių

images_phocagallery_4629_liepo_1oji_1607_4627_tit2_liepos1_1996

LIEPOS 1://ARCHITEKTŲ DIENA RADO VIETĄ LIETUVOS KALENDORIUJE

Nebūna taip, kad nebūtų pirmo karto. Liepos 1-oji 1995-aisiais atsitiko Lietuvoje pirmą kartą kaip Tarptautinė architektų diena ir nebesitraukia iš viešo gyvenimo, po truputį tapdama

images_straipsniu_foto_4819_archi_kn_150701_bra

ARCHITEKTŲ DIENA 2016://LIETUVOS ARCHITEKTAI MINI CECHO ŠVENTĘ

Jau du dešimtmečius Liepos 1-ąją Lietuvos architektai pažymi profesinę šventę – Architektų dieną. Tai bene geriausia proga ne vien susumuoti praėjusių metų rezultatus, pagirti cecho

images_pulsas_foto_4606_irkla_kl_160600_e01_xxx

ARCHITEKTŲ IRKLAVIMO REGATA ’2016://IRKLUS SUREMS 16 ARCHITEKTŲ

Artėjant Architektų dienai – liepos 1-ąjai – Klaipėdos architektai rengia tradicinę irklavimo regatą. Architektų irklavimo regata vyks birželio 26 dieną Danės upėje. Šiemet joje suremti