Rugsėjo 15 dieną Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete atidaroma menininko Raimundo Mikšio (1961–2008) tapybos darbų paroda. Be šio savo tapybos darbais intrigavusio menininko elegantiškos natūros Kauno bohemą ilgai buvo sunku įsivaizduoti. Šinūro pseudonimu žinomas menininkas, buvo tapęs tikrų Laikinosios sostinės bohemos simboliu.
Rugsėjo 15 dieną 16 val. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto (A.Mackevičiaus g. 27) Kamerinėje salėje atidaroma menininko Raimundo Mikšio tapybos darbų paroda. R.Mikšys – gerai žinoma figūra meno pasaulyje, intrigavęs ne vien savo tapyba, bet ir asmenybe. Kai dauguma jo kartos menininkų perėjo į tarpdisciplininius menus ar net visai atsisakė tradicinių meno rūšių jis iš keramiko tapo tapytoju.
Anot menotyrininko Algio Uždavinio, aprašiusio menininko tapybą, R. Mikšys – tai gyva Kauno legenda, menininkų bohemos simbolis. Jo drobėse pastebima egzistencinė akistata su gyvenimu, filosofiškas būties atodangas, o požiūris į tapybą – neįpareigojantis, bet nuoširdus, profesionalus ir kartu naivus, įsimintinas, išskirtinis.
R.Mikšys įsilieja į tapytojų ekspresionistų būrį ir šiandien vardijamas šalia Alfonso Vilpišausko, Arūno Vaitkūno ir kitų žymių menininkų. Tačiau savęs netausojęs R.Mikšys, netausojo ir savo drobių – jas dalindavo draugams, jomis atsiskaitydavo baruose. Apimtas depresijos, nemažai savo paveikslų menininkas yra sunaikinęs.
Paroda vyks iki spalio 12 dienos.
Parengta pagal kamane.lt ir PILOTAS.LT informaciją
Virgis
( 2011-09-16 )
Vargas Kauno bogemai, jei jos simboliui priskiriamas elementarus alkoholikas ir narkomanas. Kaip žmogus jis buvo nevertas nė skatiko. Sąmoningai nekalbu apie jį kaip menininką. Lai tai daro tie, kuriems atrodo, jog bet kas, stojęs į kūrėjo pozą, vertas monografijos. Liūdina pati tendencija – Kaune yra tikrai talentingų, darbščių ir, net baisu šiais laikais prasitarti – normalų gyvenimą mėgstančių kultūros vėliavnešių, tačiau neeeee brolyčiai, mes skirsim savo rašinėlius tik skandalingiausiems nevykėliams. O jų, beje, visam sviete gyvas amaras. Tik keistas sutapimas, o gal ir geras ženklas – Kaune parazitavusiųjų vardai ar pravardės dažniausiai prasidėdavo iš „Š“ raidės.