images_straipsniu_foto_1464_pokal_lo_120100_e01_xxx

SĖKMINGOS ARCHITEKTŪROS PAIEŠKOS//VI AKTUALIŲ POKALBIŲ CIKLAS

Vos atėjus 2012 metams, visus besidominčius šiuolaikine architektūra, Architektūros [pokalbių] fondas pasiryžęs iš karto įtraukti į renginių verpetą – skalbia jau VI aktualų architektūros pokalbių ciklą. Šįkart sausio ir vasario mėnesių ketvirtadieniais bus galima susipažinti su 6 pranešėjų iš Olandijos, Estijos, Lietuvos, Vokietijos ir Ispanijos darbais bei originaliu požiūriu į kūrybą bei pačią architektūrą. Pokalbių ciklo tema – „Procesas“.

DĖMESIO CENTRE – PROCESAS

Sausio ir Vasario mėnesių ketvirtadieniais 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje (Konstitucijos pr. 22) vyks VI architektūrinių pokalbių ciklas „Procesas“. Šįkart dėmesio centre – vidiniai architektų kūrybinių dirbtuvių procesai, vertybės, kelias nuo idėjos iki realizacijos, subjektyvių ir objektyvių sėkmingos architektūros priežasčių paieška.

Ciklo „Procesas“ kuratoriai A.Sasnauskas ir L.Rekevičius šiuos ir kitus praktinius ir filosofinius architektūros klausimus analizuoti pakvietė 6 praktikuojančius architektus iš skirtingų Europos šalių. Organizatoriai įsitikinę, kad jų išskirtinis braižas, metodai, dėmesys procesui turėtų įdomūs visiems bent kiek besidomintiems architektūra.

Ciklą pradės futuristinio projektavimo laboratorijos „hyperBODY“ prie Delfto Technikos Universiteto Architektūros fakulteto tyrimų vadovasdr. Nimish Biloria. Sausio 5 dieną (ketvirtadienį) Olandų specialistas pristatys savo studijoje nagrinėjamus ir vystomus ypatingai sudėtingų formų architektūrinius objektus.

PABALTIJO ARCHITEKTŲ EKSPERIMENTAI, ATSITIKTINUMAS IR SĖKMĖ

Sausio 12 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje svečiuosis jauni, tačiau jau spėję pasižymėti architektai Siiri Vallner ir Indrekas Peilas (IndrekPeil) iš Estijos. Kultinės jaunųjų estų architektų studijos „Kavakava“ įkūrėjai ir idėjiniai lyderiai skaitys pranešimą „Architektūriniai eksperimentai“. Beje, S.Valner 2008 metais yra įvertinta Geriausio jaunojo architekto apdovanojimu Estijoje.

Sausio 19 dieną architektė Andrė Baldišiūtė (Lietuva) kalbės apie atsitiktinumą ir sėkmę architektūroje. Viena iš aktyviausių jaunosios kartos Lietuvos architektų ir urbanistų, pasižymi savitu kūrybos procesu ir metodais. Firmos „ANDRĖ BALDI architektūra urbanistika“ įkūrėja, beje, yra viena iš iniciatorių ir pradininkių Architektūros [pokalbių] fondo.

CIKLĄ UŽBAIGS FLAGMANAS IŠ ISPANIJOS

Vasario 2 dieną architektūros pokalbių ciklą „Procesas“ pratęs Matthiasas Rickas (Matthias Rick) iš Vokietijos. Vienas iš Berlyno studijos „Raumlabor“ įkūrėjų susirinkusiuosius supažindins su Trumpalaikę architektūra. Jo architektų grupė aktyviai ieško netikėtų ir naujų projektavimo metodų šiandieninio miesto aplinkoje.

Vasario 9 dieną pokalbių ciklą užbaigti patikėta Antonui Garcia-Abriliui (Anton Garcia-Abril) iš Ispanijos. „Ensamble studio“ lyderis, yra šio ciklo flagmanas, kurio eksperimentiniai architektūriniai objektai yra susilaukę ne vieno tarptautinio apdovanojimo ir įvertinimo. Keletas jo kūrinių yra eksponuoti ir Venecijos architektūros bienalėje. A.Garcia-Abrilis skaitys paskaitą „Masyvi konstrukcija vs efektyvi konstrukcija“.

Renginiai nemokami.

Parengta pagal Architektūros [pokalbių] fondo informaciją.

Komentarai

 1. del gyvo kontakto, del galimybes paklausti ir del zmoniu kurie ateina. bet temtis pasnekova 100km kad pakartotu lygiai tai ka jau sake vakar yra nelogiska. pvz Betskis pokalbio Kaune pradzioje sake, kad nesitikejo, jog antra diena po paskaitos is jo vel bus tikimasi stoti pries tokia gausia auditorija. Plius, snekedamas Kaune jis paliete kitas problemas nei snekedamas Vilniuje ir realiai norint susidaryti aisku ispudi reikejo buti dalyvavus ir ten ir ten. Dalis vilnieciu ir atvaziavo tuos 100km, dalis irasus paziurejo. Jei noro yra randi laiko ir budu. Kai placiajam pasaulyje zmones iki darbo vazineja didesnius atstumus nei tarp Vilniaus ir Kauno, Lietuviai tikisi, kad viskas turi vykti ju kieme. Tarkime as palaikau ministro Geluno regionine politika, bet tada reiktu pradeti mastyti ne kaip atsivezt ta pati pasnekova ir i Vilniu ir i Kauna, bet kaip padaryti, kad pasnekovai kiekviena karta sneketu vis kitame mieste, bet tuo paciu nenutrauktu tam tikros tradicijos architektu bendruomenei susirinkti ketvirtadienio vakarais. Viskas imanoma, reikia tik issigryninti vizija.

 2. Kam apskritai lankyti tas paskaitas,jei viskas yra internete?

 3. mnmn mintis gera (Betskis kai atvaziavo, tai ir i Kauna antra diena uzsuko, po ndg paskaitos), bet man idomu ka pasnekovas antra diena pasakotu? jei ta pati ka ir ndg tai neverta zmogaus tasyti, nes visu paskaitu irasai yra sudeti internete ir kaunieciai laisvai gali tai perziureti. Prasyti atskiros paskaitos kita siek tiek tematika reikalauja nemazo pasiruosimo is lektoriaus. Siaip ar taip atskrenda rimti zmones turintys grieztus grafikus ir dienotvarkes, o ir ju paskaitos nera uz aciu. Bet siaip jei yra kaunieciu norinciu imtis iniciatyvos ir jungtis prie savanoriu, tai kodel gi ne. Gal kazkas idomaus is to gimtu?

 4. Atsakymas komentatoriui E.: Architektūros fondas, kurį sudaro savanoriai (dauguma iš jų gyvena Vilniuje, tad paskaitos, natūralu, Vilniuje ir vyksta), mielai paskleistų šitą švietėjišką misiją ir į kitus miestus (Architektūros [aktualijų] fondo renginiai kartais vyksta Kaune, kauniečių iniciatyva), tik reikia, kad atsirastų veiklių klaipėdiečių/kauniečių/panevėžiečių, kaip siūlėte, ir padėtų tą įgyvendinti. Tikrai būtų tokie savanoriai su dideliu džiaugsmu priimti. Architektūros fondas – visiškai atvira organizacija, ir žmonių joje tikrai nebus per daug, tad laukiame.:)

  Rūta, Architektūros fondo savanorė

 5. faktas, kad jeigu kvieciamas zmogus is uzsienio, tai kaina ir laiko sanaudos is esmes nesiskirs, jei po ndg jis kita diena sudalyvaus kaune, pavyzdziui.

 6. Manau,nieko tokio ,jei žmonės išreiškia kritinę nuomonę (E) ,fondo atstovai neturėtų atsikirtinėti-geriau pagalvokite,kaip tobulinti savo veiklą,o ne tuoj pat laukite pagyrų.

 7. Dziugu, kad yra toks architekturos pokalbiu fondas, ir nieko cia tokio, kad daugumoj vyksta Vilniuje – juk jie tai inicijavo ir ten vykdo veikla.
  Liudna, kad kiti galvoja, jog jie kazkodel privalo vykdyti misija – t.y. kodel tik Vilniuje, bukit malonus atvykt pas mus ir mums gyvenima paivairinti !!!
  Zmones daro tai kas juos domina (beje, daro puikiai) ir ideda tam daug pastangu – nereikalaukim gi ju buti keliaujancia „agitbrigada“

 8. Architektūros fondas yra atvira bendruomenė iniciatyviems, entuziastingiems ir norintiems nuveikti kažką prasmingo. Su jūsų iniciatyva ir mūsų pagalba galime veikti, ne tik Vilniuje ar Kaune. Tad mažiau kalbų – daugiau darbų. Jei turite idėjų, kviečiame prisijungti.

  info@archfondas.lt

  Architektūros fondo savanoris
  Linas Ulickas

 9. kad Vilnieciai irgi i Leonardo stazuotes retkarciais isvaziuoja, ne vien Klaipeda tuo uzsiima. Dar dauguma studentu i Erazmuso praktikas uzsienyje vazineja. tiesa seminaru Vilniuje nepamenu.

 10. Gal architektūros pokalbių fondas,apsiėmęs architektūrinio švietėjo rolę, savo renginius galėtų rengti ne tik Vilniuje,bet ir Klaipėdoje,Šiauliuose,Kaune ar Panevėžyje. Ne visi besidomintys architektūra turi galimybių atvykti į Vilnių,o architektūros problemos periferijoje žymiai aštresnės.

 11. Arnoldai, nezinau, kodel islindo klaipedieciai pacio komentare.
  Architekturos pokalbiu fondo visi renginiai vyksta Vilniuje, Nacionalineje Dailes Galerijoje.

  Klaipediecia, be abejo, irgi kvieciami

  LR

 12. Manau, labai gerai yra ir kviestis, ir išvažiuoti 🙂 Įvairovė gi.

 13. Klaipėdos arch.sąjunga remiama L.da Vinčio fondo 2011m. buvo suorganizavusi visą ciklą vietinių jaunų architektų stažuočių Vakarų Europos (Italija, Danija, Norvegija ir t.t.) architektų studijose. Klaipėdiečiai vietoje to, kad kviestis tuos architektus iš užsienio, – patys geriau ten nuvažiuoja ir po visų stažuočių grįžę pasidalija įspūdžiais seminaruose-ataskaitose su savo kolegoms. Kiek teko girdėti, Klaipėdos archsąjungoje jau buvo surengtas ne vienas toks seminaras :).

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Valéry Didelon

GALIAUSIAI – KRITIKA: Pokalbis su Paryžiaus žurnalo „Criticat“ redaktoriumi

2019 spalio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Vieni ją aptarinėja, kiti jos reikalauja, o treti norėtų jos vengti. Ji – kritika. Žvelgiant iš architektų ir urbanistų perspektyvos, ji tikra linksmybių gadintoja. Nepaisant

Failed Architecture

PROJEKTAS „FAILED ARCHITECTURE“: Pokalbis apie naujas architektūros kritikos formas

2019 spalio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje vieši jaunosios kartos architektūros kritikas ir miesto tyrėjas Markas Minkjanas (Mark Minkjan), kuris besidomintiems jau šį trečiadienį pristatys tinklaraščio „Failed Architecture“ projektą. Bus atskleista,

Catherine Slessor

ARCHITEKTŪROS KRITIKOS MIRTIS: Catherine Slessor pokalbis MO muziejuje

2019 spalio 93 KomentaraiPILOTAS.LT

Dėl nesibaigiančio vaizdų srauto internete, architektūra tampa vis beprasmiškesne, suprekinta ir suardyta, supaprastinta iki mažytės internetinės knygelės, kurią greitai verčiant, keičiasi ir juda paveikslėliai. Architektūros

Hidden architecture

PASAKOJIMAI IŠ ATEITIES: Atviras Architektūros fondo konkursas

2019 rugsėjo 13Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūros fondo projektas „Aikštėje“ skelbia atvirą pasakojimų apie architektūrą konkursą. Konkurso organizatoriai kviečia kurti laisvos formos tekstinius arba vizualius pasakojimus tema „Pasakojimai iš ateities“. Konkurso

architektūros kritika

APIE ARCHITEKTŪROS KRITIKĄ: Architektūros fondo 25-asis pokalbių ciklas „Gražu/negražu“

2019 rugsėjo 11Be komentarųPILOTAS.LT

Viešojoje erdvėje architektūra dažnai vertinama per prizmę gražu-negražu, patinka-nepatinka. Prasidedantis Architektūros fondo 25-asis pokalbių ciklas siūlo susitikti MO muziejuje bei architektūrą apmąstyti kritiškiau. Socialinių tinklų

Keliaujančios architektų dirbtuvės

ĮDOMIAI IR ŽAISMINGAI: Keliaujančios architektų dirbtuvės aplankė Pabiržę

2019 rugpjūčio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Keliaujančios architektų dirbtuvės (KAD) ką tik aplankė dar vieną šių metų projekto vietovę – Pabiržę. Vos 300 gyventojų teturinčiame Aukštaitijos miestelyje atsirado patraukli paplūdimio erdvė.

Keliaujančios architektūros dirbtuvės

RAUDONAS ARCHITEKTŲ AUTOBUSIUKAS: Gudžiai, Darsūniškis, Gražiškiai, Vyžuonos, Pabiržė…

2019 liepos 12Be komentarųPILOTAS.LT

Savo šiemetinę kelionę pradėjusios „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ jau baigė misiją Varėnos rajone, Gudžių kaime ir persikėlė į Darsūniškį. Per 5 dirbtuvių dienas viešojoje kaimo erdvėje

keliaujančios architektūros dirbtuvės

ATRINKO 7 MIESTELIUS: Architektūros savanorius kvietėsi 83 Lietuvos kampeliai

2019 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Keliaujančios architektūros dirbtuvės šiemet, kaip ir pernai, užsuks į 7 Lietuvos miestelius. Šįkart sulaukti keliaujančių architektūros savanorių komandų panoro net 83 šalies kampeliai. Po ilgų

Martin Biewenga

TOBULI NAMAI: Olandų architekto M.Biewenga paskaita ir filmas

2019 kovo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje vyksta XXIV Architektūros fondo pokalbių ciklas, aptariantis įvairias meilės architektūrai ir architektūros siekio tapti mylima formas. Šiandien jį pratęs filmas „Voyage autour de la

Koolhaas Houselife

KOOLHAAS HOUSELIFE: Gyvenimas už šiuolaikinės architektūros šedevro durų

2019 vasario 19Be komentarųPILOTAS.LT

Prasidedantis 24-asis Architektūros pokalbių fondo ciklas pakvies kalbėtis apie meilę architektūrai ir architektūros siekį tapti mylima. Į šio ciklo programą įtrauktas filmas „Koolhaas Houselife“ atskleidžia,

Keičiant mąstyseną

KEIČIANT MĄSTYSENĄ: Urbanistikos klasiko paskaita ir paroda Vilniuje

2018 spalio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda „Keičiant mąstyseną. Jano Gehlo gyvenimas ir veikla“. Prieš parodos atidarymą moderniosios urbanistikos klasikas iš danijos Janas Gehlas pristatys viešą

Antistiklainiai

VISUOMENĖ IR MIESTAS: Pokalbis su architektu-ekspertu Jonu Jakaičiu

2018 spalio 162 KomentaraiPILOTAS.LT

Architektas-ekspertas prof. Jonas Jakaitis Vilniuje, Architektūros fondo paskaitoje diskutuos apie visuomenės aktyvumo miesto erdvinio formavimo procese problemą. Renginys nemokamas. Spalio 18 dieną (ketvirtadienį) 20 val.

Ėjimas Vilniuje

MINTI DAUGIASLUOKSNIŠKUMĄ: Ėjimas Vilniuje su V.Červiakovu ir J.Marcišauskyte-Jurašiene

2018 rugsėjo 251 KomentarasPILOTAS.LT

Architektūros fondas rengia ėjimą Vilniuje su menininku Vitalijumi Červiakovu ir menotyrininke Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene. Tai nėra išeinamoji paskaita ar ekskursija, o bandymas per jutiminę patirtį perteikti

Žaliojo tilto skulptūros

GARSAS IR ARCHITEKTŪRA: Pokalbis su garso menininku ir architektūros teoretiku P.Devensu

2018 rugsėjo 13Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūros [pokalbių] fondas ir Nacionalinė dailės galerija pakvietė į antrąjį 23-iojo pokalbių ciklo „Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ susitikimą. Šiandien

Vilnius

MIESTO SANARIAI IR RAUMENYS: Ėjimas apmąstant Vilniaus urbanistinių erdvių atvejį

2018 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien nuo J.Mikėno skulptūros „Pirmosios kregždės“ pajudės Architektūros fondo rengiamas pasivaikščiojimas Vilniuje su menininku Vitalijumi Červiakovu ir menotyrininke Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene. Juo prasidės ir 23-asis pokalbių ciklas

Postmodernizmas

POSTMODERNIZMAS – BEVEIK GERAI: Paskaita apie tarptautinės architektūros kultūros pokyčius

2018 gegužės 22Be komentarųPILOTAS.LT

Paskutiniuoju šaltojo karo dešimtmečiu spartėjantis architektūrinis mobilumas tarp Rytų Europos ir Artimųjų Rytų lėmė didesnę architektūros darbo, medžiagų, patirties, diskursų ir vaizdų apyvartą. dr. Lukaszo

Openluchtschool

EDUKACINIŲ PASTATŲ TĘSTINUMAS: Architektūros fondo pokalbis su S.Nelissenu

2018 kovo 191 KomentarasPILOTAS.LT

Architektūros biuro „Wessel de Jonge Architecten“ iš Roterdamo partneris ir vadovas Sanderis Nelissenas (Sander Nelissen) užbaigs Architektūros fondo pokalbių ciklą apie švietimo architektūrą. Žinomas architektūros

Spalva mokymo aplinkoje

SPALVŲ ĮTAKA: Pokalbis su Nathalie Denizot apie mokymosi aplinką

2018 vasario 6Be komentarųPILOTAS.LT

Aplinka bei jos spalvos neabejotinai veikia mūsų nuotaiką, būseną, nusiteikimą. Architektūros [aktualijų] fondo organizuojamame pokalbyje Nathalie Denizot supažindins su spalvų įtaką atskirų amžiaus grupių vaikų

Švietimo architektūra

MODERNIOS MOKYKLOS KŪRIMAS: C.Burke paskaita Nacionalinėje dailės galerijoje

2018 vasario 1Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Nacionalinėje Dailės Galerijoje įvyks Catherine Burke paskaita apie mažus dalykus ir demokratišką gyvenimą mokykloje. Bus nagrinėjamos kelios pagrindinės tarptautinės poveikio kryptys, dariusios įtaką kuriant

Architektūros fondas

VILNIUS NUSILENKĖ: Architektūros fondui įteiktas Šv. Kristoforo apdovanojimas

2018 sausio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Metų pradžioje šalies architektūros gerbėjus gana netikėtai nustebino Vilnius. Vilniaus meras Remigijus Šimašius vieną iš jubiliejinių 20-ųjų Šv. Kristoforo apdovanojimų įteikė daugiau nei 10 metų

Mokyklos

NAUJOS MOKYKLOS: D.Kurtzo pokalbis apie švietimo koncepcijų ryšį su pastatais

2018 sausio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip PILOTAS.LT jau skelbė apie sausį Vilniuje prasidedantį 22-ąjį Architektūros fondo ciklą „Švietimo architektūra: bendruomenės ir inovacijos“. Šį penktadienį Lietuvoje viešės šveicarų istorikas ir architektūros

Dolf Broekhuizen

D.BROEKHUIZENAS: „Lietuvos mokyklos nėra pasirengusios naujiems švietimo iššūkiams“

2018 sausio 122 KomentaraiPILOTAS.LT

Sausio 19 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje prasideda 22-asis Architektūros fondo architektūrinių pokalbių ciklas, kurio tema „Švietimo architektūra: bendruomenės ir inovacijos“. Šia proga mintimis apie

JAV paviljonas Venecijos architektūros bienalėje 2018

SUGYVENIMO ATEITYJE VIZIJOS: Pokalbis su JAV paviljono Venecijoje kuratorėmis

2017 gruodžio 18Comments offPILOTAS.LT

Architektūros [pokalbių] fondas baigia 2018-ųjų Venecijos architektūros bienalei ir Lietuvos „Pelkių paviljonui“ skirtą ciklą „Hello World?“. Vos praėjus Šv. Kalėdų ir naujųjų metų sutikimo šurmuliui,

Beatriz Colomina

BEATRIZ COLOMINA: Žiniasklaida sukūrė naujos rūšies miestą

2017 lapkričio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Socialinė žiniasklaida sukūrė naujos rūšies virtualų miestą, kuris perėmė daugybę tradicinio miesto funkcijų. Apie tai išsamiai Architektūros [pokalbių] fondo Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamoje paskaitoje pakalbės

Vaizduotės materija ir forma

VAIZDUOTĖS MATERIJA IR FORMA: Filosofo K.Saboliaus paskaita Nacionalinėje dailės galerijoje

2017 lapkričio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Ar pelkės gali pasiūlyti naujas vaizduotės formas? Lietuvos reprezentacijos 16-tojoje Venecijos architektūros bienalėje – Pelkių paviljono – pristatymo ciklą pratęs filosofo Kristupo Saboliaus paskaita „Vaizduotės