Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, filosofas, socialinės ir politinės kritikos teoretikas ir aktyvistas Gintautas Mažeikis bene geriausiai žinomas kaip kūrybinių industrijų fenomeno žinovas. Tačiau jo tyrinėjimų laukas yra žymiai platesnis. Ekskursijoms skirtame rudeniniame Architektūros fondo pokalbių cikle jis panagrinės vartotojų sąmoningai kultivuojamą savispektalizaciją.
Besibaigiantis 16-asis Architektūros [pokalbių] fondo ciklas „Ekskursijos galios“ pakvietė į paskutinį pokalbį-diskusiją. Lapkričio 23 dieną (pirmadienį), Nacionalinėje Dailės Galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) filosofas, socialinės ir politinės kritikos teoretikas ir aktyvistas, daugelio monografijų autoriusklausytojams pateiks Gintautas Mažeikis pateiks „Savispektalizacijos ir melagingo performatyvumo kritiką“
„Skirtingai nei Guy Debord, kalbu ne apie nesąmoningą ar prievartinę visuomenės spektaklizaciją, o apie tai, kad vartotojai sąmoningai užsiima savispektaklizacija ir savanoriškai įsitraukia į virtualias matricas. Tuo būdu jie kaupia (akumuliuoja) simbolinį kapitalą, vykdo ideologinę, sceninę ir neretai regimybių, sudaiktintą komunikaciją“, – pristatydamas pokalbį, teigia filosofas G.Mažeikis.
Gintautas Mažeikis (g. 1964) – filosofas, socialinės ir politinės kritikos teoretikas ir aktyvistas, daugelio monografijų autorius, tarp kurių: „Propaganda ir simbolinis mąstymas“, „Po pono ir tarno“, „Įsikitinimai: sąmoningumo metamorfozės“.Jo interesai aprėpia politinę antropologiją, ugdymo hermeneutiką, politinę komunikaciją ir propagandą, postmodernią filosofinę antropologiją.
Parengta pagal Architektūros fondo ir PILOTAS.LT informaciją.
rep
( 2015-11-20 )
O kuo užsiima gerb. filosofas? Gal irgi savispektalizacija?