Šiuolaikinis gyvenimo būdas reikalauja vis didesnio efektyvumo. Viskas turi veikti geriau, sparčiau, taupiau. To paties yra reikalaujama ir iš šiuolaikinių miestų. Naujoje Architektūros [pokalbių] fondo paskaitoje pašnekovė iš Olandijos Beatriz Ramo į ciklo klausimą „Koks miestas?“ atsakys pasiūlydama „Co-Residence“ būsto modelį.
Rinkas drebina naujos įmonės siūlančios dalintis automobiliais, jau įprasta tapo dalintis biuro erdve. Koks būtų miestas jei jo gyventojai aktyviu dalintųsi savo gyvenamąja erdve? Nacionalinėje dailės galerijoje gruodžio 4 dieną (ketvirtadienį) 20 val. šią idėją pristatys architektė B.Ramo iš Olandijos.
„Co-Residence“ – siūlymas gyvenamajam būstui pritaikyti šiandien populiarius dalinimosi ekonomikos (angl. sharing economy) principus, naudojamus bendradarbiavimo (angl. co-working) centruose, dalinimosi dviračiais sistemose ar tiesiog važiuojant pakeleivingomis mašinomis. Tai ambicingas sumanymas, nes buto mastelyje (1:100) įgyvendinti pokyčiai gali pasitarnauti sprendžiant šiuolaikinio didmiesčio problemas (1:100.000). Tankis, užimtumas, išaugę atstumai, valdymas – visa tai, kas aktualu mąstant metropolio mastu, bus sprendžiama per smulkiausią urbanistikos „ląstelę“ – butą.
Architektūros [pokalbių] fondo ciklo „Koks miestas?“ kuratoriai: I.Cicėnaitė, A.Ropolas, M.Šiupšinskas
Beatriz Ramo yra „STAR strategies + architecture“ biuro įkūrėja ir vadovė. „STAR“ projektuoja, vykdo kritinius tyrimus, analizuoja tiesiogiai ar netiesiogiai su architektūra ir urbanistika susijusias temas. Nuo 2008 metų B. Ramo yra viena iš „MONU“ žurnalo redaktorių. Ji yra dirbusi „OMA“ biure Roterdame kur prisidėjo prie projektų „CCTV“ ir „TVCC“ (pastatai Pekine), bei „Wyly Theatre“ (pastatas Dalase). Beatriz yra dalyvavausi ir laimėjusi ne vieną tarptautinį architektūros konkursą, skaičiusi paskaitas Amsterdamo architektūros akademijoje, „Sandberg“ institute Amsterdame, Tilburgo architektūros akademijoje.
Parengta pagal Architektūros [pokalbių] fondo informaciją.